Zima w Przytulnej

Okładka książki Zima w Przytulnej Katarzyna Michalak
Okładka książki Zima w Przytulnej
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak Cykl: Saga Przytulna (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Saga Przytulna (tom 4)
Znak
2023-11-03
2023-11-03

Ostatnia część o Gawroszach. Emocji nie brakuje, od śmiechu aż po rozpacz. Czyta się bardzo dobrze. Tym co spotkało Gawroszów można by obdzielić kilka rodzin. Niemniej polecam całą serię do przeczytania. Kolejność jest ważna.

Ostatnia część cyklu, po którym jak tu dalej żyć i co czytać. Gorąco polecam. Smutna, a zarazem dająca nadzieję opowieść .Wskazuje, ze miłość jest najważniejsza. Pokazuje, że rodzina to nie tylko dom, ale ludzie, którzy dają nam siłę. Może mogłaby się przyczepić do kilku elementów całej historii, bo jednak czegoś mi zabrakło. Tylko czy warto doszukiwać się jakiś niedoskonałości, skoro te 4 książki to "balsam na serce" dla wrażliwych duszyczek?

Całą serię przeczytałam jednym tchem...
Tradycyjna rodzina borykająca się z wieloma problemami życia codziennego oraz własnymi tajemnicami przed bliskimi. Autorka przedstawia relacje między między poszczególnymi członkami rodziny. Każdy z Gawroszów ma swoje sekrety, która są ujawniane w każdej części.

Całą serię przeczytałam jednym tchem...

Wciągająca jak zawsze

Wciągająca jak zawsze

Zwieńczenie przygód rodziny Gawroszów. Dużo dramatów, dużo szczęścia i mało realizmu. Mimo wszystko lubię, czytam i polecam.

Chyba najlepsza część ze wszystkich czterech. Waham się, bo każda kolejna była coraz lepsza i tak samo wciągająca. Akcja dzieje się tak szybko, jest sporo „momentów”, a na końcu rozwiązanie, króre nie pozostawia wątpliwości. Jaka miła odmiana od książek, które od dłuższego czasu czytam, a w których każde zakończenie pozostawia mnie w niepewności. Niby to lubię, ale miło dla odmiany przeczytać coś i mieć pewność ci do tego, jak dalej potoczą się losy bohaterów. Czy wystarczającą recenzją jest fakt, że przeczytałam ją w jedną niepełną noc, jeden poranek (dojazd do pracy) i początek popołudnia? Na drugi dzień od pożyczenia, była już przeczytana 😉

Zdecydowanie najlepsza część z wszystkich czterech tomów. Polecam oczywiście całą serię, aby wyrobić sobie opinię 😉

Kolejna część przygód rodzinki, wyciska łzy, nie można jej odłożyć, po prostu chce się czytać dalej...

Książka, która wpadła w moje ręce zachęcona opiniami. Miałam wątpliwości, czy czytanie 4 tomu, bez przeczytania poprzednich ma sens, ale zaryzykowałam - oprócz kilku nawiązań do odkrytych sekretów nie odczułam różnicy. Ciężko mi było spamiętać, kto jest kim, ponieważ większość imion bohaterów zaczyna się na ,,A” i nie są one tak oczywiste i znane. Długo mi zajęło połapanie się kto jest kim. Moim zdaniem dobra książka, jednak liczba smutnych, tragicznych wydarzeń mnie osobiście przygniotła. Wyciskacz łez, więc spodoba się osobom, które lubią emocjonalne powieści. Nie uważam, żeby był to zmarnowany czas, ale preferuję weselsze historie. Polecam przeczytać i wyrobić własną opinię ;)

Super książka polecam przeczytacie. Świetna historia.

Super książka polecam przeczytacie. Świetna historia.

• Katarzyna Michalak
  • Literatura kobieca