Domek nad potokiem

Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Znak JednymSłowem literatura obyczajowa, romans
Znak JednymSłowem
2024-04-08
2024-04-08

Katarzyna Michalak to prawdziwa mistrzyni w pisaniu powieści pełnych emocji. Jej książki są przesiąknięte życiowymi mądrościami. Przeczytałam chyba wszystkie książki autorki i żadna mnie nie zawiodła. Autorka wzrusza, doprowadza do łez, przekazuje nam ogromną dawkę humoru.
Jagoda miała wszystko, kochającego męża, dobrą pracę, nie musiała się o nic martwić. Pewnego dnia odebrano jej wszystko. Z dnia na dzień stała się osobą bez pieniędzy i dachu nad głową. Straciła wszystko.
Janek miał plany na przyszłość, chciał spełnić swoje największe marzenie. Jednak los zdecydował inaczej. Marzenia runęły jak domek z kart. Stracił wszystko na co ciężko pracował.
Los sprawił, że tych dwoje spotyka się i stają się dla siebie największym wsparciem.
Jagoda dostaje w spadku domek po ciotce, który okazuje się ruiną, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy zamierza go odnowić i w nim zamieszkać.
Młodzi ludzie nie mają nic, ale mają dwie ręce i zapał do pracy, a przede wszystkim mają siebie, bo kto zrozumie lepiej skrzywdzonego człowieka, jak nie drugi zraniony człowiek.
Książka łączy w sobie zarówno wątek miłosny jak i skrywaną tajemnicę, która w końcu ujrzy światło dzienne.
Ta książka wzrusza, ale również skłania nas do refleksji. Cieszmy się tym co mamy, bo los bywa czasem bardzo okrutny.
Polecam.

Najnowsza książka autorki "Domek nad potokiem" to historia dwojga ludzi, poranionych przez los....

Kochani, dziś przychodzę do was z moją opinią na temat najnowszej powieści Katarzyny Michalak.

Życie Jagody zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Po wypadku traci wszystko. Męża, pracę, mieszkanie, pieniądze... Postanawia wyjechać do domku swojej zmarłej ciotki. Chce zawalczyć o swoje życie. Nie poddaje się, a na jej drodze staje kolejny życiowy rozbitek Jaśmin. To weterynarz, który musi zostać przeszłość za sobą. Przypadkiem trafia na Jagodę i wspólnie próbują zdobyć nowe szczęście. Przy okazji okrywają rodzinne tajemnice... Co wyjdzie na jaw? Czy ich relacja okaże się czymś więcej, niż przyjaźń?

Cóż mogę powiedzieć...
Długo nie mogłam się za nią zabrać. Miałam zastój czytelniczy, ale gdy w końcu zaczęłam ją czytać, to ciężko mi było ją odłożyć.
Historia była piękna, choć trzeba ją pochłaniać w lekkim przymrużeniem oka. Dlaczego? Miała bardzo dużo przypadków. Jednakże zawsze powtarzam, że jest to fikcja literacka i tutaj panuje dowolność.
Najlepsze w tej powieści jest to, że nie dostaję się od razu wszystkiego podanego na tacy. Czytelnik musi odrobinę poczekać, aby z każdym rozdziałem odkrywać zawiłe. Był też rewelacyjny motyw dziennika! To była najlepsze! Uwielbiam takie momenty i na zapiski z dziennika czekałam najbardziej.
Znalazłam jednak pewien minus, który mi ciąży na sercu. Mianowicie chorobę matki Jaśmina. Zapalenie mięśnia sercowego. Nie spodobało mi się to, że została potraktowana trochę po macoszemu. Dzień dwa i pacjentka wyjdzie do domu. Lekarz zalecił też zmianę trybu życia, spacery itd. Dlaczego mnie to tak ruszyło? Otóż mój mąż zachorował na tę chorobę i uwierzcie mi, ledwo uszedł z życiem. Leżał w szpitalu ponad dwa tygodnie. Poza tym absolutnie przed długo okres mógł tylko leżeć i nie były wskazane żadne aktywności. Przepraszam, ale musiałam o tym powiedzieć głośno, bo sam wielokrotnie podkreślał, że ludzie po zawałach spędzali w szpitalu kilka dni, a ci z ZMS, kilka tygodni.
Ale to taki niuansik, który po prostu dotyczył mojego życia prywatnego i czegoś, z czym mam złe wspomnienia.Zapewne, gdyby nie moje życiowe doświadczenia, nawet nie zwróciłabym na to uwagi. Niezaprzeczalnie autorka oferuje interesującym, lekkim stylem. W połączeniu z przemyślaną fabułą dało to cudowny efekt, postaci tej życiowej w postaci tej życiowej historii. Autorka idealnie oddała klimat tej chaty, ziół, takiego starego domku pełnego kurzu, tajemnic. Miałam wrażenie, jakbym się tam znalazła i czuła leśny zapach. Muszę przyznać, że dodatki, które otrzymałam do paczki, też wpisały się w klimat powieści. Pyszna herbatka i świeczka.
Książkę pożyczyłam mojej teściowej i również była nią zachwycona.
Czytając tę powieść, nastawcie się na odczuwanie gamy emocji. Szczególnie królowała będzie tutaj złość. Och! Ile ja się na denerwowałam. Ciągle odczuwałam takie poczucie niesprawiedliwości, które dotyczyło głównych bohaterów. Brak wsparcia bliskich, kłamstwa, oskarżenia. Ich doświadczenia życiowe pokazały, jak inni potrafią być okrutni. Jak los może być przewrotny. Jak szybko można upaść i stracić wszystko, zostając z niczym. Życie jest nieprzewidywalne, a czasami trącając wszystko, można zyskać o wiele więcej. To właśnie udowodniła Katarzyna Michalak, tworząc kolejna piękną, mądrą powieść, która zabrała mnie w podróż życia Jagody i Jaśnina.
Polecam

Kiedy wypadek odbiera zdrowie, w momencie zmienia się diametralnie wszystko. To spotkało Jagodę Ciszek. Kobieta ma jednak niezwykłą wolę życia i próbuje ostatkiem sił zawalczyć o szczęście.
Jaśmin, a w zasadzie Janek stracił wszystko - lecznicę zwierząt jak i mieszkanie. Nie mając nic, stawia wszystko na jedną kartę i wyjeżdża na wieś. Tam dzięki swojej wiedzy weterynarza ma zamiar leczyć zwierzęta gospodarcze.
Drogi Jagody i Jaśmina w pewnym przecinają się. Jak to spotkanie wpłynie na ich relację?
Miałam już okazję poznać pióro pani Michalak. I z każdą kolejną, wydaną pozycją jestem co raz bardziej zachwycona.
Jagoda i Jaśmin kupili mnie całymi sobą.
Dwie poranione emocjonalnie osoby; nieco się pogubili i stanęli na rozstaju życiowej drogi. Każde z nich planuje rozpocząć kolejny etap życia od nowa, ale to właśnie tu na wsi Zagubionej odnajdą w sobie bratnią duszę.
Magiczny, ale sielski klimat jaki stworzyła autorka, jest bardzo mocnym punktem powieści. Opisy otoczenia, były niezwykle rzeczywiste, miałam wrażenie, jakbym stała pośrodku fabuły i obserwowała bohaterów z boku. Urzekające ciepło, wciągająca fabuła, oraz pełna emocji historia, to nie wszystko co czeka na Was w "Domku nad potokiem".
Jak kiedyś nie lubiłam książek z akcją w Polsce, tak teraz stały się one jednymi z moich ulubionych. Tytuł przypadł mi bardzo do gustu i mam nadzieję, że jak tylko po nią siegniecie, to będziecie mieć podobne odczucia. Serdecznie polecam.

Niezliczę już ile zostało napisanych ksiązek o podobnej fabule, jednakże tutaj wykonanie nieszczególnie przypadło mi do gustu.

"Domek nad potokiem" historia opowiada o losach dwojga ludzi, których życie nie oszczędza i rzuca kłody pod nogi.

Jagoda z dnia na dzień straciła wszystko. Została oszukana przez męża.
Z walizką w ręce wyrusza w poszukiwaniu
swojego miejsca na ziemi. Okazuje się nim domek na leśnej polanie, który dostaje w spadku przez ciotkę. Jednak Domek nie jest taki, jaki kobieta sobie wyobrażała.

Janek a właściwie Jaśmin, to weterynarz, który stracił swoją lecznicę i mieszkanie.
Ceniony pan lekarz musi schować dumę do kieszeni i wyjeżdża na wieś leczyć gospodarskie zwierzęta.
To właśnie tam, gdzie już miało nic dobrego ich spotkać, ich drogi się krzyżują.

Co wyniknie z tego spotkania ?

Autorka w przyjemny sposób wykreowała bohaterów. Choć do książki nie będę powracać, to bardzo polubiłam bohaterów.
Styl pisania autorki jest posty i lekki w odbiorze, co sprawia, że czyta się historię z zapartym tchem, a także odczuwa ogromną wiele emocji.
Życie pisze różne scenariusze, autorka uświadamia nas, jak zmiany wpływają na naszą osobowość.
Znajdziemy tutaj też trochę zwrotów akcji, tajemnice, które sprawią, że ciężko będzie się oderwać od lektury. Polecam.

Jagoda z dnia na dzień straciła wszystko. Została oszukana przez męża.
Z walizką w ręce wyrusza w poszukiwaniu

"Domek nad potokiem" to kolejna powieść Katarzyny Michalak, którą miałam przyjemność przeczytać. Opowiada ona historię dwojga ludzi, których los nie oszczędził, a którzy pracą i determinacją stawili mu czoła. Czy im się udało? Musicie przekonać się sami, czytając tę powieść.
Jagoda z dnia na dzień straciła wszystko. Została oszukana przez własnego męża. Z walizką w ręce poszukuje swojego miejsca na ziemi. A jest nim domek na leśnej polanie, który jest wielce daleki od wyobrażeń dziewczyny.
Janek a właściwie Jaśmin, to młody weterynarz, który stracił swoją lecznicę i mieszkanie a także coś jeszcze. Nie mając już nic więcej do stracenia, znajduje pracę jako wiejski weterynarz.
To tam w Zagubionej, drogi tej dwójki się krzyżują. Czy dwoje życiowych rozbitków będzie dla siebie podporą?
Po raz kolejny dałam się wciągnąć w historię napisaną przez p. Kasię od samego początku. Z każdą kolejną stroną poznawałam coraz lepiej jej bohaterów, którym los zgotował nie lada wyzwanie i których nie sposób nie polubić.
Wiem jedno...emocji z pewnością tu nie zabraknie, bo to piękna powieść która daje nadzieję na lepsze jutro.
Znajdziecie w niej też trochę zwrotów akcji, oraz tajemnice rodzinne które sprawią, że ciężko będzie się oderwać od lektury. Polecam na wiosenne wieczory!

🏠 „𝓓𝓸𝓶𝓮𝓴 𝓷𝓪𝓭 𝓹𝓸𝓽𝓸𝓴𝓲𝓮𝓶” 𝓚𝓪𝓽𝓪𝓻𝔃𝔂𝓷𝓪 𝓜𝓲𝓬𝓱𝓪𝓵𝓪𝓴🏠

•• Nie ponosisz porażki, gdy tracisz wszystko. Przegrywasz dopiero wtedy, gdy się poddajesz. ✨ ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

Życie bywa okrutnie przewrotne. W jednej chwili można stracić wszystko, na co się tak ciężko pracowało. Przekonali się o tym bohaterowie najnowszej książki Katarzyny Michalak „Domek nad potokiem”, gdzie główni bohaterowie książki - Jagoda i Janek - znaleźli się w ciężkim położeniu. Stracili dach nad głową, są po rozwodzie, bez oszczędności i w dodatku rodzice w tak trudnej dla nich chwili odwrócili się od nich. Promyk nadziei pojawia się, gdy Jagoda w spadku otrzymuje dom. Choć lepiej będzie tu pasowało stwierdzenie - rudera. A Janek szczęśliwym zrządzeniem losu przejmuje gabinet weterynarii od mężczyzny, który przeszedł na emeryturę.

Autorka w przyjemny sposób wykreowała bohaterów. Choć nie są to postacie, które zostaną z nami na dłużej, jednak ja ich bardzo polubiłam. Styl pisania autorki jest świetny. Prosty i lekki w odbiorze, co sprawia, że czyta się historię z zapartym tchem, a także odczuwa ogromną gammę emocji poprzez radość, a nawet można się wzruszyć.

Każda strona do bólu przesycona jest emocjami. Autorka zabiera nas w niesamowitą podróż, gdzie możemy żyć razem z bohaterami, dobrze poznać ich historie, by potem na koniec pokochać za całokształt. Życie pisze różne scenariusze, a tą historią autorka uświadamia nas, jak takie zmiany kształtują naszą osobowość. Czasem jednak potrzeba drugiej osoby, która wskaże drogę i pomoże dostrzec prawdę.

Pani Katarzyna stworzyła mądrą, pełną emocji historie, która wzruszy nawet najtwardsze serce. Uzmysławia, że każdy z nas ma w sobie tę siłę by podnieść z każdej, nawet najgorszej sytuacji. Otuliła mnie ta powieść, swoją naturalnością.

💙 Mądra. Życiowa. Emocjonująca. 💙

🏠 „𝓓𝓸𝓶𝓮𝓴 𝓷𝓪𝓭 𝓹𝓸𝓽𝓸𝓴𝓲𝓮𝓶” 𝓚𝓪𝓽𝓪𝓻𝔃𝔂𝓷𝓪 𝓜𝓲𝓬𝓱𝓪𝓵𝓪𝓴🏠

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

Jagoda i Jaśmin, to główni bohaterowie okrutnie oszukani przez innych ludzi. Losy tych dwojga splatają się w odległym krańcu Polski, gdzie trafiają całkiem przypadkiem i całkiem przypadkiem natrafiają też na siebie.

"- ciężki dzień? - usłyszał nagle.
Odwrócił się gwałtownie i spojrzał załzawionymi oczami na starszego człowieka, który przysiadł na drugim końcu ławki i przyglądał się Jankowi ze współczuciem. Młody mężczyzna już miał wybuchnąć :"co to pana obchodzi?!" ,ale dobroć w spojrzeniu tamtego sprawiła, że przytaknął, po czym zwiesił głowę.
- dopóki żyjemy, trzeba iść. Nasza droga rozwidla się, wije, plącze, ale się nie kończy."
Ona dostaje tajemniczy spadek po swojej zmarłej ciotce, która przypisała jej Domek nad potokiem. On chce przejąć lecznicę od weterynarza, który ma w swojej opiece okoliczne zwierzęta mieszkańców, ale chce już przejść na emeryturę i szuka godnego siebie następcy.

Tych dwoje połączy zraniona suczka, przygarnięta przez Jagodę. Tylko czy odnajdą się oni w zupełnie nowej rzeczywistości?

Książka bardzo lekka i bardzo "bajkowa" ,że tak powiem. Po prostu sytuacje jakby z bajki. Ale mam sentyment do powieści Katarzyny Michalak i dlatego wybaczam. W każdym razie powieść otuli, uspokoi i rozśmieszy, a to mi w zupełności wystarczy.

"- ciężki dzień? - usłyszał nagle.

Jagoda właśnie straciła wszystko. Dom oraz męża, który zabrał cały dorobek jej życia. Dziewczyna postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wyjechać do domku, który zostawiła jej w spadku zmarła ciotka Róża. Czy warto ryzykować, kiedy stoi się nad przepaścią?

Jaśmin jest w podobnej sytuacji. Złe decyzje z przeszłości dają się we znaki w najmniej oczekiwanym momencie. Młody weterynarz wyjeżdża więc z miasta i postanawia szerzyć swoją praktykę na wsi. Tylko czy ludzie mu zaufają?

Tych dwójkę los stawia na swojej drodze. A łączy ich nie kto inny jak ranna suczka. Czy złamane serce da się wyleczyć, tak samo jak ranne ucho pieska?

"Domek nad potokiem” to lekka i bardzo ciepła historia. Może trochę naiwna i mało rzeczywista, ale ja sięgam do książek Pani Kasi z przyjemnością. Już wiem, czego mogę się po nich spodziewać i zawsze dają mi to, czego oczekuję. Otulenie i rozrywkę. I to mi w zupełności wystarcza. Bo mamy przed sobą literaturę obyczajową z wątkiem romantycznym, często zaskoczeniem i dozą swoistego humoru.
Spróbujcie, a przekonacie się czy jest to dla Was ❤️

Domek nad potokiem" to moja piąta książka Katarzyny Michalak i o ludzie! Jakie to było klimatyczne, urocze wciągające, momentami zabawne, ale i dramatyczne, no i tak jak inne książki Autorki, które miałam okazję poznać, pełne tajemnic.

Autorka ma to do siebie, że w bardzo prosty sposób potrafi zaintrygować już od pierwszej strony i z tych sideł zwanych ciekawością, nie wypuszcza aż do samego końca. Nie wiadomo kiedy, a czytelnik przewraca ostatnią stronę i czuję, że to był bardzo dobrze spędzony czas.

Katarzyna Michalak zabiera czytelnika w malownicze miejsce, w którym główna bohaterka początkowo widzi ruinę, ale gdy zajrzy głębiej i otworzą się pewne drzwi, choć momentami bolesne, to dostrzeże i otrzyma zdecydowanie coś więcej niż starą chatkę przy strumyku.

Wykreowanych bohaterów tutaj ciężko nie lubić, a ich relacja i doświadczenia pokazują, że nie warto tracić wiary, nawet jak z pozoru wszystko zostaje nam odebrane i że warto czasami dać sobie pomóc.

To historia, która porusza temat straty, zdrady, odrzucenia i w której ogromną rolę odgrywają zwierzęta. Ostrzegam, że jeśli jesteście mocno wyczuleni na ich krzywdę, to może Was ścisnąć w środku z żalu. Mnie zaczęły oczy piec i szybko mrugając odganiałam łzy przy jednej ze scen.

Bardzo lubię pióro Autorki, jej książki dosłownie czytają się same. To dla mnie takie comfort book, idealne pozycje na wyjście z zastoju czytelniczego, pełne nadziei mimo ciężkich życiowych momentów. Ogromnie polecam!

• Romans
  • Katarzyna Michalak
  • Brak?
  • Literatura obyczajowa romans

Dodaj cytat z książki Domek nad potokiem