Zatańcz ze mną

Klaudia Bianek Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2024-04-10
2024-04-10
Druga szansa Spotkanie po latach Namiętność Bal absolwentów

Jest to zdecydowanie moja ulubiona książka autorki, @klaudia.bianek idealnie trafiła w mój gust czytelniczy, książka wciąga od samego początku i angażuje czytelnika w rozterki głównych bohaterów, a są nimi dawni przyjaciele, których drogi rozeszły się a ich przyjaźń nie przetrwała przez niewyjaśnione sprawy. Wiktoria i Oskar spotykają się na zorganizowanym balu absolwenckim i to wtedy ich życie wywraca się do góry nogami,a uczucia wracają ze zdwojoną siłą. Wspólnie spędzony czas powoduje, że wracają wspomnienia, a ta relacja jest dużo bardziej dojrzalsza niż w czasach licealnych.
Pomimo trudności i popełnianych błędów bohaterowie dążą do celu i tworzenia wspólnej przyszłości.

Czy im się to uda ?

Przekonajcie się sami i koniecznie sięgnijcie po tą wzruszająca, emocjonującą historię niespełnionej młodzieńczej miłości i jednocześnie tak realnie prawdziwej i autentycznej ✨

♥️Recenzja♥️

Premiera 10.04.2024 r.

„Zatańcz ze mną” – Klaudia Bianek

Współpraca reklamowa z @czwartastrona

Bal absolwentów. Dawno niewidziani znajomi oraz miłość z której trzeba było się wyleczyć. Jeden taniec zmienia wszystko. Dawne uczucia powracają, ale tym samym krzywdy z przeszłości.

Wiktoria to młoda kobieta sukcesu, która prowadzi ukochana kwiaciarnię. Bardzo mocno skupia się na pracy, ale zawsze znajduje czas dla swojej córki. Felicja jest jej oczkiem w głowie, dla niej jest w stanie poświęcić bardzo wiele. Skupia się na niej i na pracy. Nie potrzebuje dodatkowych komplikacji w życiu. Rozwiodła się, ale nadal pozostają przyjaciółmi. Wspierają się i razem zajmują się dbaniem o córkę. Gdy wraca dawny przyjaciel, serce Wiktorii ponownie się do niego wyrywa. Pomimo, że walczy z tym uczuciem, to w końcu pozwala sobie na miłość.

Oskar, kiedyś zwykły chłopak, teraz ktoś w garniturze. Kiedyś najlepszy przyjaciel Wiktorii, teraz ktoś obcy. Wystarczy jedno spojrzenie i taniec, aby wszystkie uczucia wróciły. Kiedyś popełnił wielki błąd, teraz stara siego naprawić, chociaż nie zawsze mu to wychodzi. Kręci się wokół niego tyle kobiet, a on nie umie się im oprzeć. Ale gdy w głowie zawróci mu jedna, to będzie jej wierny.

Kiedyś przyjaciele, teraz obcy. Spotkanie po latach powoduje wylew dawnych uczuć. Wracają wspomnienia i uczucia. Wyjaśniają sobie wiele rzeczy, ale nadal tkwi obawa, że to się nie uda. Pragną być ze sobą ale pojawiają się małe przeszkody. Wiele rzeczy wspominają więc jest powrót do przeszłości. Trochę rozmawiają, spotykają się. Jednak nie bardzo podobało mi się to ,że prawie każde ci spotkanie musiało się kończyć w łóżku, nawet po wyjaśnieniu sobie pewnych kwestii po kłótni też kończy się intymnością. Nie jest to oczywiście złe i rozumiem, ze po tylu latach chcą się sobą nacieszyć ale co za dużo to nie zdrowo.

Autorka pokazała, że przyjaźń damsko-męska nie istniej, bo zawsze któreś poczuje coś więcej. Tych dwoje czuło to już dawno, ale bało się przyznać do tych uczuć. Młodość i porywczość nie pozwoliła na to by spróbować. Gdy jest się dojrzałym inaczej patrzy się na pewne kwestie. Bardziej logicznie i sprawnie się podejmuje decyzje, tym bardziej, że walczyć nie tylko o swoje szczęście ale także dziecka. Jeśli chodzi o Felicję, to brakowało mi jej w książce, gdzieś się tam zawsze przewijała, ale gdyby było jej więcej to jeszcze bardziej książka stałby się urocz.
Autorka pokazała, że o swoje szczęścia i miłość trzeba walczyć. Bo jeśli tego nie zrobimy to może to być największy błąd życia.
Lekka i przyjemna o dawnych czasach i miłości, która nie rdzewieje. Gdy się pojawi to może nieźle namieszać.
7/10
❤️

♥️Recenzja♥️

Premiera 10.04.2024 r.

„Zatańcz ze mną” – Klaudia Bianek

Współpraca reklamowa z @czwartastrona

W liceum oboje byli najlepszymi przyjaciółmi, do czasu, aż jedna sytuacja wszystkiego nie przekreśliła.
A teraz,
ona, wychowuje córkę i prowadzi własną kwiaciarnię,
a on po latach pracy za granicą wraca do kraju.
Po kilkunastu długich latach ich ścieżki ponownie się przecinają i spotykają się na balu absolwentów.

“Zatańcz ze mną” to powieść o niespełnionej młodzieńczej miłości, która w najmniej oczekiwanym momencie puka po wielu latach do drzwi. Tutaj teraźniejszość balansuje na granicy z przeszłością, i muszę przyznać, że autorka świetnie to wszystko poprowadziła. Dwie płaszczyzny czasowe dają idealny obraz na to, dlaczego to wszystko podziało się tak, a nie inaczej, a sam powrót do licealnych czasów nadał historii takiego błogiego, sentymentalnego vibe’u.

Bardzo polubiłam się z bohaterami tej powieści. Są autentyczni, popełniają błędy, ale i walczą o swoje. Może ciut za szybko rozwija się w pewnym momencie ich relacja, ale nie przeszkadza to w żadnym stopniu w odbiorze, bo naprawdę czuć te przelewające się między nimi emocje, uczucia i niezaprzeczalną chemię.

Pióro autorki jest lekkie i przyjemne, otulające niczym delikatny kocyk podczas zimnych wieczorów. Nie było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Klaudii, a tym tytułem utwierdziłam się po raz kolejny w przekonaniu, że po jej tytuły mogę sięgać w ciemno.

“Zatańcz ze mną” to wzruszająca, naszpikowana emocjami historia o prawdziwym uczuciu, o nadziei na lepsze jutro i o wsparciu drugiego człowieka. Fajnie zostało tutaj przedstawione również to, że dziecko nie jest powodem do tego, by tkwić w związku, dla którego nie widzimy przyszłości, i że mimo rozstania rodziców dziecko wcale nie musi na tym ucierpieć.

Jeśli szukacie lekkiej, przyjemnej i niewymagającej książki, przy której będziecie mogli się zrelaksować po ciężkim dniu, “Zatańcz ze mną” będzie idealnym wyborem. Zapewni Wam rozrywkę, a i zafunduje wypieki na twarzy.
Polecam.

A teraz,
ona, wychowuje córkę i prowadzi własną kwiaciarnię,
a on po latach pracy za granicą wraca do kraju.

“Zatańcz ze mną” to powieść o niespełnionej młodzieńczej...

Życie pisze własne scenariusze o czym przekonała się niejedna główna bohaterka. Klaudia Bianek w swojej najnowszej powieści podejmuje właśnie ten temat udowadniając czytelnikowi, że jedyne czego możemy być w życiu pewni to niespodziewane zwroty akcji.

Uwielbiam twórczość autorki, ponieważ za każdym razem dostarcza mi mnóstwa przyjemności z czytania. Nie pierwszy raz dostrzegam zaangażowanie autorki w swoją pracę a także nacisk na wiarygodną kreację bohaterów, co pozwala mi nie tylko zaangażować się w czytaną treść, ale także w pełni zrozumieć pojawiające się na pierwszym czy drugim planie postacie. W tym przypadku nie było inaczej, ponieważ od początku utożsamiłam się z Wiktorią i trzymałam kciuki za jej szczęśliwe zakończenie, jednocześnie obserwując dopracowaną historię, która urzekła mnie inspiracją z prawdziwego życia a także nieszablonowym, a jednak w pełnym racjonalnym rozwiązaniem, które spotkałam w finale.

To nie jest cukierkowa historia, w której wszystko zmierza do szczęśliwego zakończenia a zwykła opowieść, oparta na podstępnym losie. Czytamy bowiem o kobiecie takiej samej jak my, która poukładała sobie życie i realizowała pomniejsze cele a jednak czegoś zawsze jej brakowało. Myślami uciekała do osoby, którą straciła lata temu a dziś nadarzyła się okazja, aby ponownie stanąć z nią twarzą w twarz. Czy zaproszenie na bal absolwentów to dobry sposób na rozdrapywanie dawnych ran? Oskar, dawny przyjaciel Wiktorii do którego żywiła głębsze uczucia a który był zawsze zapatrzony swoją dziewczynę, nigdy nie dowiedział się jak było naprawdę. Dziś są już zupełnie innymi ludźmi, ale czy ich historia na pewno ma szansę rozpocząć się na nowo?

Prosta fabuła prowadzi nas przez nieskomplikowane wydarzenia a jednak czytelnik z niecierpliwością przerzuca kolejne strony i nie może doczekać się tego co wydarzy są dalej. Czytamy bowiem o codzienności dnia, o tym co sami napotykamy na swojej drodze i pomiędzy wierszami wyczytujemy własne marzenia oraz niespełnione pragnienia. Doskonale rozumiemy głównych bohaterów dlatego od pierwszego spotkania trzymamy za nich kciuki i na wszystkie sposoby analizujemy ich wybory, by najlepiej zrozumieć to co nimi kieruje. Utrzymana w gatunku obyczajowym powieść, opiera się na subtelnym wątku romantycznym i prowadzi nas przed zawiłą opowieść ludzkich niedomówień, która pokazuje, że zawsze warto walczyć o swoje i mówić to co chcemy powiedzieć z głębi serca, nie bacząc na konsekwencje. Wówczas możemy być pewni, że nasze życie może potoczyć się w zupełnie innym kierunku.

"Zatańcz ze mną" to nastrojowa i klimatyczna lektura, idealna na leniwe popołudnie. Zabiera nas w emocjonalną podróż do świata niespełnionej miłości i buduje przed nami obraz prawdziwego życia. Klaudia Bianek z zaangażowaniem oraz wprawą doświadczonej pisarki pokazuje nam uroki życia na bazie lektury mocno pobudzającej naszą wyobraźnię. Jeśli szukacie historii dopracowanej, pomysłowej a także inteligentnej – zdecydowanie polecam. Chodzi w niej bowiem o to, by czerpać inspirację z losów bohaterów, nigdy się nie poddawać i doświadczać życia nim wymknie się nam ono z rąk.

Emocjonalna i lekka - relaks gwarantowany.

Emocjonalna i lekka - relaks gwarantowany.

Na samym początku chciałabym podziękować wydawnictwu Czwarta strona i serii Bezwstydna za egzemplarz recenzencki i możliwość zapoznania się z kolejną książką Klaudii Bianek. Powiem Wam tak, zobaczyłam okładkę, przeczytałam opis i wiedziałam, że potrzebuję tej historii.
Autorka zabiera nas do Poznania i Bielawy. Poznajemy trójkę, klasowych przyjaciół: Wiktorię, Oskara i Sebastiana. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych: obecnie i kiedyś. Jesteśmy świadkami silnej przyjaźni miedzy trójką bohaterów, ale też skrywanego uczucia Wiktorii do Oskara. Dziewczyna swoją tajemnicą zadręcza swoje myśli i serce, wylewając morze łez w poduszkę, patrząc na miłosne poczynania Oskara. Nieodwzajemnione uczucie potrafi boleć najbardziej, o czym przez lata szkoły licealnej przekonywała się nasza główna bohaterka. W czasie teraźniejszym poznajemy Wiktorię w innej odsłonie, jest matką, kobietą po rozwodzie i kobietą biznesu, jednak w środku nadal nosi niespełnione uczucie do najlepszego przyjaciela, które rozkwita na nowo, po 12 latach. Bal absolwentów sprawia, że jej serca zaczyna bić szybciej, a świat staje na głowie.
Co robisz gdy po 12 latach, staje przed Tobą pierwsza, niespełniona miłość? Uczucie jest dla Wiktorii lekko obezwładniające, ponieważ wszystkie uczucia do Oskara ożywają na nowo. Mam wrażenie, że Wiktora chce uciec przed tym, obronić siebie, swoją córkę, a przede wszystkim swoje serce przed zranieniem, rozstaniem. Jednak pomimo tego czytając uśmiechałam się sama do siebie widząc jak kobieta nabiera wiatru w żagle, zaczyna żyć i pozwalać sobie na kiełkującą nadzieję na to, że coś może zmienić się w jej życiu.
Przepięknie opowiedziana historia o drugiej szansie i walce z przeszłością. O tym jak ważnym jest, aby siebie i swoje szczęście wreszcie postawić na piedestale. „Zatańcz ze mną” to historia o tym, że warto spróbować posłuchać swojego serca, bo wielka miłość może zdarzyć się tylko raz w życiu.
Ależ ja potrzebowałam takiej historii, potrzebowałam zatopić się w miłosnych uniesieniach i motylach w brzuchu. Klaudia Bianek w cudowny sposób przeniosła mnie do moich licealnych lat (tak, tak, to ten sam rocznik),nie były one tak spektakularne jak bohaterów książki, jednak wprowadzenie play-listy rodem z mojego szkolonego czasu zrobiło swoje.
Niesamowicie lekkie pióro autorki, bohaterowie z charakterem i historia sama w sobie to idealny pomysł na spędzenie wiosennego wieczoru. Ta historia po prostu Was otuli, a odłożycie ją dopiero po zamknięciu ostatniej strony.

Współpraca reklamowa z @czwartastrona

Dla tej książki zarwałam dzisiejsza noc... I wiecie co warto było. To ile ta historia niesie ze sobą emocji od radosnego śmiechu po totalne wzruszenie i łzy.

Jeden taniec znaczy czasem więcej niż tysiąc słów...

Wiktoria prowadzi mega poukładane życie. Własny biznes jakim jest wymarzona, klimatyczna kwiaciarnia, ukochana córeczka i przyjacielskie relacje z byłym mężem. Rodzice i siostra którzy zawsze służą pomocą.
Zaproszenie na bal absolwentów liceum do którego chodziła burzy jej spokój i przywołuje wspomnienia, które ukryła na dnie duszy. Oskar był jej najlepszym przyjacielem przez cały licealny okres. Chłopak nigdy się nie dowiedział, że Wiktoria się w nim kocha. Przyjaźń nie przetrwała, kontakt urwał się na wiele lat jednak uraza w sercu pozostała. Dlatego też kobieta odmawia udziału w imprezie. Jednak wiadomość o śmiertelnej chorobie byłego wychowawcy i chęć pożegnania się z nim jest impulsem dla którego Wiktoria decyduje się pójść na bal.

Kochani czy spotkanie przeszłości z teraźniejszością może przynieść coś dobrego? Czy Wiktoria i Oskar dziś już dorośli po wielu życiowych zawirowaniach dadzą sobie szansę na wyjaśnienia?
Choć okładka nie należy do moich ulubionych historia kupiła mnie totalnie. Nie byłam w stanie się od niej oderwać choćby na moment. Strona za strona płynęłam przez tę opowieść o miłości, tęsknocie i bólu po stracie. Raz śmiałam się na głos by za chwilę ocierać łzy wzruszenia.

Polecam bardzo

Współpraca reklamowa z @czwartastrona

Jeden taniec znaczy czasem więcej niż tysiąc słów...

🌹Wiktoria prowadzi własna kwiaciarnię. Ma wspaniałą córkę oraz bardzo dobre relacje z byłym mężem. Jej życie zdaje się być bardzo spokojne i kobieta chciałaby, żeby tak pozostało. Kiedy otrzymuje zaproszenie na bal absolwentów nie jest pozytywnie nastawiona do tego pomysłu. Nie jest jednak wstanie powstrzymać powracających wspomnień dotyczących byłego przyjaciela, Oskara, w którym sekretnie się podkochiwała. Ostatecznie Wiktoria decyduje się pójść na bal a wtedy… Cóż, przekonajcie się sami, bo to co dzieje się na kartach „Zatańcz ze mną” to istna magia.

🌹„Zatańcz ze mną” to sentymentalna książka, która otwiera szufladki z dawno zapomnianymi wspomnieniami. Muszę przyznać, że rozczuliła mnie ta historia i wywoła we mnie ogromne poczucie nostalgii. Aż do przeczytania tej książki nie zdawałam sobie sprawy z tego, że (nie)zwykłe poproszenie kogoś do tańca może wywołać tak ogromną falę emocji. To było wyjątkowe i niepowtarzalne uczucie. Oczekiwanie na choćby najdrobniejszy gest od TEJ jednej osoby było niesamowite. Od początku czułam między bohaterami chemię. Ani przez chwilę nie miałam wątpliwości co do tego, że są bratnimi duszami, które tylko czekały na kolejną szansę.

🌹„Zatańcz ze mną” to historia pełna pasji. Pokazuje, że jedna noc, TA noc, może zmienić wszystko. Dawno zapomniane uczucia mogą uderzyć ze zdwojoną mocą. Niewypowiedziane niegdyś słowa i silne uczucia, które nie znalazły ujścia w końcu znalazły właściwą drogę. Co tu dużo mówić. Rozpłynęłam się podczas czytania tej książki. Odebrałam ją bardzo intensywnie a playlista dodatkowo przywołała wspomnienia.

🌹Wiktoria i Oskar są fantastycznymi bohaterami, którzy wzajemnie się uzupełniają, ale moje serce bezpowrotnie skradła mała Felicja. Uwielbiam ją całym sercem.

🌹Zarwałam dla TEJ książki noc i zarwałabym kolejną, gdybym tylko mogła przeżyć to jeszcze raz.

Jak to jest spotkać po latach szkolnych przyjaciół? Osoby, których mniej się lubiło, a nawet tych, w których się podkochiwaliśmy?

Razem z bohaterką książki- Wiktorią odbędziemy podróż do przeszłości. W rytmie ulubionych piosenek z przeszłości udamy się na bal absolwentów i zatańczymy taniec jak jeszcze nigdy.
Życie uczuciowe Wiktorii nie wyglądało najlepiej. Była po rozwodzie i wychowywała trzyletnią córkę. Pomimo, że z byłym mężem starali się stworzyć dobre małżeństwo, nie udało im się wzbudzić w sobie tego wielkiego uczucia. Bohaterka starała się dać z siebie 100%. Nie tylko dla córki, ale również dla swojego biznesu, zapominając często o sobie. Wiktoria od zawsze starała się uciec od przeszłości. Jednak ta w końcu się o nią upomni i sprawi, że kobieta będzie musiała na nową się z nią zmierzyć. Co z tego wyniknie? Przeczytajcie koniecznie.

,,Zatańcz ze mną” to wspaniała książka o uczuciach, miłości, samodzielnym macierzyństwie oraz wielu niezamkniętych sprawach z przeszłości. W trakcie czytania nie raz miałam przyjemność nucić sobie ulubione piosenki ze swych szkolnych czasów. Książka ma piękne przesłanie, że ,,stara miłość nie rdzewieje”. Wzbudza wiele emocji, pokazuje ogromną miłość do dziecka. Pozwala uwierzyć, że życie może może jeszcze zmienić swoje tory i wywrócić nasze życie o 180’.

Polecam wam serdecznie tą książkę. 🩷

Życie uczuciowe Wiktorii nie wyglądało najlepiej. Była po...

Wiktoria i Oskar to najlepsi przyjaciele ze szkoły. Żeby nie zepsuć swojej relacji ukrywają przed sobą swoje uczucia i wzajemnie doradzają sobie w sprawach sercowych. Ale jeden wieczór niszczy wszystko... Teraz po dwunastu latach spotykają się ponownie! Jedno spojrzenie w oczy wystarczyło żeby uczucia na nowo odżyły. A może one nigdy nie umarły?

Co ta książka ze mną zrobiła!

Jak tylko zobaczyłam motywy tej historii wiedziałam, że to jest strzał w dziesiątkę! I zupełnie się nie myliłam!

Mam wrażenie że ta książka jest napisana dla mnie.

Z zapartym tchem wróciłam z bohaterami do czasów szkolnych i do wspomnień, które uderzyły jak boomerang.

Podczas czytania uśmiech nie schodził mi z twarzy. Pojawiły się również łzy ale to były łzy wzruszenia, szczęścia i nadziei że prawdziwa miłość przetrwa wszystko. Że ona nigdy nie umiera a jedynie czeka żeby dojrzeć i zapukać do nas któregoś dnia.

Nie wiem jak autorka to zrobiła ale ja te wszystkie emocje odczułam na własnej skórze... poczułam wylewającą się miłość i oddanie. Jestem wdzięczna że mogłam przeczytać te historie i chyba nie pozostaje mi nic innego jak szukać sukienki i czekać na taki bal 😅

Przeczytałam już kilka książek autorki ale ta zdecydowanie zostaje moją ulubioną!

Jeżeli lubicie motyw drugiej szansy, spotkanie po latach, friends to lovers a do tego wszystko okraszone balem absolwentów i muzyką, przy której nie sposób nucić pod nosem, to koniecznie ten tytuł musi znaleźć się na waszej liście!

Co ta książka ze mną...

• Romanse
  • The Best Of
  • Kolejka

Dodaj cytat z książki Zatańcz ze mną