Ostatni świt

Okładka książki Ostatni świt Mieczysław Gorzka
Okładka książki Ostatni świt
Mieczysław Gorzka Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Wściekłe psy (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Wściekłe psy (tom 3)
Bukowy Las
2023-11-22
2023-11-22

Zakończenie wątków trzyma bardzo dobry poziom. Pochłonąłem całą trylogię o Wściekłych Psach. Zdecydowanie wrócę do kolejnych części.

Jak zwykle Zakrzewski nie odpuszcza. Zadziwiające zwroty akcji

Jak zwykle Zakrzewski nie odpuszcza. Zadziwiające zwroty akcji

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna książka którą z przyjemnością przeczytałam tego autora, dużo się dzieje, dobrze skonstruowana fabuła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gorzka trzyma poziom w każdej napisanej przez siebie książce. Jego powieści można kupować/pożyczać/wypożyczać w ciemno, nigdy czytelnik, fan dobrego kryminału, się nie zawiedzie. Amen.
Świetnie skonstruowana powieść. Nie ma czasu na znudzenie – czyta się z zapartym tchem od początku do końca. Doskonały klimat towarzyszący biegowi wydarzeń, bohaterowie – wszystko się zgadza i wszystko we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Nic dodać, nic ująć. Bardzo dobrze się czyta.

Po pierwszych kilkunastu stronach miałam wrażenie, że w moim wypadku to będzie niewypał - tym bardziej, że totalnie umknął mi fakt, że jest to część serii, z którą nie miałam wcześniej do czynienia. Tymczasem pozytywnie się zaskoczyłam - choć książka rzeczywiście jest momentami nieco zagmatwana, polityczna, to czytało mi się ją bardzo dobrze i z dużą ciekawością. Na pewno spora w tym zasługa stylu pisania autora, który oceniam naprawdę wysoko. Do samego końca nie wiadomo było, kto w czym siedzi i kto po czyjej jest stronie - i moim zdaniem to właśnie było na plus. Mogliśmy poczuć się jak Zakrzewski - i przez sporą część książki zachodzić w głowę, kto nas robi w balona.
Nie jest to dla mnie jakieś przełomowe odkrycie, ale lekturę polecam!

Co tu dużo mówić, świetne zakończenie trylogii. Bardzo dobry kryminał. Trzyma poziom, tak jak poprzednie części.
Jedynie nie polecam czytać nie w kolejności - każda kolejna część jest kontynuacją poprzedniej i rozwinięciem głównego wątku trylogii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Prawie najsłabsza część cyklu, chyba za bardzo się nahajpowałem, poprzednimi częściami serii i trochę się rozczarowałem. Fabuła się ciągnie i plącze, ciężko załapać, kto, co, kiddy i dlaczego robi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chętnie sięgnęłam po 3 część i już na pierwszych stronach książka wciągnęła. Polowanie na ludzi i to na taka skalę. Zaciekawiło, wciągnęło, a na koniec wynudziło. Pościgi, rozmowy, strzelaniny, intrygi, zmiany nazwisk, postaci, kierunków. Strasznie politycznie się zrobiło i szczerze to końcówka dla mnie osobiście za długa, za nudna i na jedno kopyto niestety.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cały cykl jest świetny, ale ta książka jest po prostu wybitna! Porywająca lektura, cały czas się coś dzieje, układy pomiędzy postaciami zmieniają się jak w kalejdoskopie i trudno nadążyć za tym kto akurat w danej chwili jest tym dobrym. To jedna z tych książek, które wprawdzie świata nie zmienią, ale zapadną w pamięć na długo i zapewnią literacką rozrywkę na najwyższym poziomie przez kilka wieczorów.

Trochę było tu za dużo choasu jak na mój gust. To nadal był spoko kryminał, ale zabrakło mi czegoś, co powoduje u mnie zachwyt.

• Audiobooki
  • Kryminał