Czereśnie zawsze muszą być dwie

Okładka książki Czereśnie zawsze muszą być dwie Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Czereśnie zawsze muszą być dwie
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo FLOW literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo FLOW
2024-01-24
2017-05-10
Inne

Piękna i wzruszająca, pełna magii i echa przeszłości historia, która na długo pozostanie w sercu. Poznaj Zosię Krasnowolską i zobacz jak na jej życie wpłynęło pójście na wagary. Historia o dokonywaniu wyborów i odnajdywaniu swojego miejsca na ziemi. Nic nie dzieje się bez przyczyny a to co robimy ma znaczenie nie tylko dla nas tu i teraz ale również na innych ludzi, w innym czasie. Ta książka to czytelnicza uczta! Polecam ❤️

Zdecydowanie zbyt długo kazałam tej powieści czekać na półce. Jest jak najbardziej komfortowy koc, który otula nas swoim ciepłem. Obyczajowa historia wymieszana z elementami sagi rodzinnej, romansem i ze starą willą i jej tajemnicą w tle. Idealne połączenie dla mnie. A postacie? Zosia Krasnopolska - tak mi bliska i autentyczna. Pragnąca miłości rodziców jako dziecko, niezdecydowana, popełniająca błędy i zbyt ufna. Taka prawdziwa... Gdy będąc w szkole otrzymuje karę za wagary, wygrywa zupełnie coś innego. Znajomość z Panią Stefanią. Starsza Pani jest wszystkim czego Zosia oczekuje od innych. Staje się jej przyjaciółką, babcią, powierniczką. Zawsze służy dobrą radą i sercem. Jednak gdy Pani Stefania odchodzi, zostawia Zosi w spadku wszystko co miala, między innymi starą willę w Rudzie Pabianickiej. Dotychczasowy partner Zosi zawodzi ją po raz kolejny, więc dziewczyna podejmuje decyzję o przeprowadzce. Ma zamiar wyremontować posiadłość i spróbować żyć na nowo. Mimo wielu problemów i prywatnych rozterek dziewczyna otrzymuje nie tylko dom, ale również jego historię. Interesującą, pełną miłości ale też cierpienia i bólu. A towarzyszy jej przy tym Szymon, którego poznała już pierwszego dnia. Małymi krokami od zwykłej znajomości i przyjaźni, rodzi się między nimi uczucie. Zosia w końcu czuję się szczęśliwa. Ma dom z duszą, pracę, partnera, a w sadzie znów będą kwitły czereśnie...
Przepiękna i bardzo autentyczna historia w której przepadlam bezpowrotnie. Cudowne postacie, ciekawie poprowadzony wątek a przede wszystkim przekaz. Nawet od najmniejszej decyzji zależy nasz los. I to my sami musimy się z nim uporać. Musimy czasem ryzykować i podejmować różne decyzję. Musimy popełnić wiele błędów, by w końcu docenić prawdziwe dobro. Nie bać się zmian i wierzyć w siebie. A przede wszystkim iść przez życie z miłością, we dwoje 🖤 W całej tej historii byłam całą sobą i wiem, że długo nie wyjdzie z mojej głowy.

Piękna opowieść. Skradła moje serce.

Piękna opowieść. Skradła moje serce.

Bardzo przyjemna książka.

Bardzo przyjemna książka.

Śliczna opowieść

Śliczna opowieść

Jeszcze takiej powieści od Magdaleny Witkiewicz nie czytałam. Nawet nie spodziewałam się, że strona po stronie zatracę się i z ciekawością będę czytać historie spod pióra polskiej pisarki. Zaskoczyła mnie całą historią.

Czuć małą dawkę miłości, smutku, tęsknoty za kimś ważnym. Główna bohaterka ma ciężką drogę pod górę, która nie jest łatwa. Ma ona niezliczone zakręty, które nie chcą odpuścić, ale jest też iskierka delikatnego optymizmu.

Nie mogłam przestać czytać tej powieści. Gdy przestawałam to w głowie rodziła mi się myśl: "chcę wrócić do tej historii, chcę wiedzieć jak skończy się ta historia".

Mimo zaskoczenia po kilkunastu stronach mogłam poznać innych bohaterów z ich perspektywy. Ich uczucia, wzloty i upadki, rodzinne życie. Połknęłam tą historie jak dobrą tabletkę na ból, smutek. Ogromnie polecam przeczytać tą historie każdemu, kto w życiu nie ma lekko i zawsze znajdą się drogi z zakrętami do wyznaczonego celu.

Wspaniale było wrócić do tej historii.
Polecam wszystkim lekturę "czereśni".

Wspaniale było wrócić do tej historii.
Polecam wszystkim lekturę "czereśni".

1. jakby nie tej autorki

2. bez poczucia humoru charakterystycznego dla tej autorki
3. płytka i zbyt cukierkowa historia
4. przegadana
5. duże rozczarowanie

Główną bohaterką powieści ,,Czereśnie zawsze muszą być dwie" autorstwa Magdaleny Witkiewicz jest Zosia, która pewnego dnia poznaje oddaną i kochającą przyjaciółkę, Stefanię. To właśnie razem z nią przeżywa swoje troski, radości i pierwsze romantyczne uczucie. Niestety, w uporządkowanym życiu Zosi nastają ciemne dni, które na zawsze zmienią dziewczynę...

Pokochałam tę opowieść od pierwszych chwil, a im bardziej poznawałam losy bohaterów, tym bardziej się do nich przywiązałam. To historia jak najbardziej życiowa. Nie brakuje tutaj chwil pełnych radości, szczęścia i miłości, ale pojawia się także ból, żałoba oraz smutek. Magdalena Witkiewicz ukazała tutaj całą paletę ludzkich emocji. Szczególnie wstrząsnęła mną opowieść snuta przez Andrzeja. Uwielbiam takie ,,opowieści w opowieści", które się na siebie nakładają, tworząc spójną historię. Przyznam, że w kilku momentach domyśliłam się biegu wydarzeń, ale nie straciłam przyjemności czytania. To także opowieść o tym, że każdy z nas potrzebuje bratniej duszy, która będzie obok w najtrudniejszych chwilach naszego życia i z którą będziemy przeżywali te najwspanialsze.

Zdecydowanie polecam i z niecierpliwością czekam na drugą część.

[opinia także na moim Instagramie]

Pokochałam tę...

Książka przewidującą, mimo wszystko emocje, tajemnice i życiowe historie sprawiają, że musisz czytać dalej.

• 2017