Znienawidzony

Okładka książki Znienawidzony Cora Brent
Okładka książki Znienawidzony
Cora Brent Wydawnictwo: Ale! Cykl: Odmieńcy z West Emerald (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Odmieńcy z West Emerald (tom 1)
Hateful
Ale!
2024-03-27
2024-03-27
Agnieszka Szling

Dziwna jest ta książka. Oczekiwałam czegoś zupełnie innego i nie do końca wiem co o niej sądzić. Jak dla mnie, ta książka jest trochę zbyt przegadana. Za dużo grzybków w barszczu, a do tego trochę niespójna jeżeli chodzi o Gabe'a. No i to zakończenie... Nie jestem zachwycona, bo jednak było bardzo naciągane.

,,Włożyłem wiele wysiłku w to, by jej imię nie pojawiało się w moich myślach. Wystarczyła mi wiedza, że jest bezpieczna.”

Wydawnictwo Ale przychodzi z kolejną nowością, która jest początkiem historii o trójce kuzynów z West Emerald, którzy tworzą zgraną paczkę, w której każdy z nich ma za sobą jakieś traumatyczne przeżycia albo bardzo trudne rodzinne relacje. Książka została podzielona na dwie części, które dzieli od siebie osiem lat. W pierwszej z nich bohaterowie są nastolatkami i uczęszczają do szkoły, a w drugiej poznajemy ich jako dorosłych ludzi.

Mamy tutaj styczność z wieloma emocjami, które często towarzyszą głównym bohaterom przy ich rozterkach, kiedy oboje próbowali się poznawać. Rodzące się uczucia i kiełkująca więź odgrywają tutaj bardzo ważne role, bo czasami miałam nawet wrażenie, że wystarczyło tylko jedno spojrzenie, które sobie posyłali i świetnie się rozumieli bez słów.

Dani ma w sobie coś kojącego, dobrego i wyrozumiałego, ale też, kiedy trzeba, potrafi się odgryźć, co kilka razy spotkało się u mnie z pozytywnym zaskoczeniem. Jednoczenie jej pojawienie się w West Emerald wielu osobom przyniosło szczęście i czuli się przy niej swobodnie i komfortowo. Nawet jako dorosła kobieta nie straciła tego dobrego pierwiastka i bardzo szybko można ją polubić.

Od samego początku Gage Silvestro jest dość małomówny i woli zwyczajnie stać w cieniu. Mimo tego wobec najbliższych mu osób jest bardzo lojalny i bez względu na wszystko jest w stanie poświęcić dla nich naprawdę bardzo dużo. Uwielbiam go za to, jakie ten człowiek ma serce, jak bardzo oddany potrafi być i zawsze stara się trzymać rękę na pulsie i dbać o bezpieczeństwo najbliższych. Gage Silvestro potrafi skraść nie jedno serce.

Czytając tę książkę, bardzo intrygowała mnie rodzina, do której wstąpiła Dani razem z wujkiem. Pod płaszczem pieniędzy, reputacji i rodzinnej firmy kryło się wiele masek i tajemnic, często nawet szokujących, a gdy prawda wychodziła na jaw, niosła ona za sobą duże niebezpieczeństwo, które jeszcze bardziej podkręciło dynamikę tej książki.

Mimo że książka do cienkich nie należy, to czytało mi się ją naprawdę bardzo dobrze i szybko. Styl pisania autorki jest komfortowy i pozowała wciągnąć się w historię, a wykreowani przed Core bohaterowie (nie tylko ci główni) zachęcają do głębszego poznawania ich losów. Nie mogę się już doczekać historii Micaha i Connera, bo już w ,,Znienawidzonym” dostajemy potężną dawkę tej dwójki, dlatego ich osobne książki tak bardzo mnie ciekawią. A teraz szczerze polecam Wam ,,Znienawidzonego”.

𝐙𝐧𝐢𝐞𝐧𝐚𝐰𝐢𝐝𝐳𝐨𝐧𝐲 – 𝐂𝐨𝐫𝐚 𝐁𝐫𝐞𝐧𝐭

[współpraca reklamowa @wydawnictwoale]

⚠️ 𝐫𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 𝐳𝐚𝐰𝐢𝐞𝐫𝐚 𝐬𝐩𝐨𝐣𝐥𝐞𝐫𝐲 ⚠️

Nie miałam wcześniej styczności z piórem 𝐂𝐨𝐫𝐲. Muszę przyznać, że jej styl pisania jest całkiem przyjemny. Pierwsze 150 stron książki bardzo szybko pochłonęłam. Potem szło mi trochę gorzej, a chęci do czytania malały, ale mimo wszystko uważam, że fabuła była naprawdę 𝐜𝐢𝐞𝐤𝐚𝐰𝐚, a sama końcówka spełniła moje oczekiwania.

Historia została poprowadzona w naprawdę interesujący sposób. Dramaty tych rodzin były bardzo 𝐧𝐢𝐞𝐩𝐫𝐳𝐞𝐰𝐢𝐝𝐲𝐰𝐚𝐥𝐧𝐞 i trudne. Tragedie były ich codziennością, a wiele sytuacji łamało mi serce.

Mam wrażenie, że relacja 𝐃𝐚𝐧𝐢 i 𝐆𝐚𝐠𝐞’𝐚 strasznie szybko się rozwinęła. Wydawała mi się nienaturalna. Mimo to, byli naprawdę fajnym duetem i miło patrzyło się na ich miłość.

Bardzo podobał mi się wątek z próbami zamordowania 𝐃𝐚𝐧𝐢. Byłam niezwykle ciekawa tego, kto za stoi za tym wszystkim, a odpowiedź okazała się być dla mnie zupełnie 𝐧𝐢𝐞𝐬𝐩𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞𝐰𝐚𝐧𝐚. Super było również to, jak zaczęły wypływać wszystkie sekrety. Kocham zwroty akcji, a tutaj było ich od groma.

Rewelacyjną rzeczą było przedstawienie realiów życia z 𝐳𝐚𝐛𝐮𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚𝐦𝐢 𝐨𝐛𝐬𝐞𝐬𝐲𝐣𝐧𝐨-𝐤𝐨𝐦𝐩𝐮𝐥𝐬𝐲𝐰𝐧𝐲𝐦𝐢. Cieszę się, że powstała książka, która opowiedziała o zmaganiach z tym zaburzeniem.

Końcówka książki mnie 𝐰𝐳𝐫𝐮𝐬𝐳𝐲ł𝐚 i jestem bardzo zadowolona z zakończenia! Myślę, że w przyszłości sięgnę po kolejny tom.

𝑥𝑜𝑥𝑜 𝑙𝑖𝑣 <3

𝐙𝐧𝐢𝐞𝐧𝐚𝐰𝐢𝐝𝐳𝐨𝐧𝐲 – 𝐂𝐨𝐫𝐚 𝐁𝐫𝐞𝐧𝐭

[współpraca reklamowa @wydawnictwoale]

⚠️ 𝐫𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 𝐳𝐚𝐰𝐢𝐞𝐫𝐚 𝐬𝐩𝐨𝐣𝐥𝐞𝐫𝐲 ⚠️

🌺 Recenzja 🌺

Dani miała nadzieje, że los się do niej uśmiechnął, ale wkrótce okazuje się, że kuzyni Silvestro zaburzają tą dobrą passę dziewczyny. Gage, Micah i Conner popełnili jeden, ale za to duży błąd – nie docenili Dani. Z czasem od każdego z nich zyskała coś innego. Od jednego szacunek, od drugiego przyjaźń, a od trzeciego miłość. Tak jej się wtedy wydawało. Minęło już osiem lat od kiedy ich relacja zmieniła się diametralnie, a teraz on znowu wraca, by namieszać w jej życiu.

„Znienawidzony” to pierwszy tom z serii „Odmieńcy z West Emerald”. Akcja tej książki dzieje się w dwóch przestrzeniach czasowych, które dzieli kilka lat różnicy. Z początku Dani jest małą dziewczynką, która musiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości, po tym jak jej matka postawiła ją przed faktem dokonanym i zostawiła u wuja, który przejął nad nią opiekę. Po latach jej życie i wujka zmienia się, a ona poznaje Gage’a, Micaha i Connera. Z tymi dwoma ostatnimi po jakimś czasie zaczyna łączyć ją przyjaźń, która jest naprawdę piękna, bo stają się jej aniołami stróżami, a z pierwszym – coś znacznie więcej. Ze względu na problemy jakie ma, ufa tylko dwójce swoich kuzynów, a pojawienie się w jego życiu Dani, wszystko zaburza. Nie jest ona osobą, która by się łatwo się poddała, co chociażby widać po tym, że mając pewien bagaż doświadczeń, potrafiła być radosna i nie traciła pogody ducha. Zupełnie inny jest Gage. Skryty, tajemniczy i pewny siebie. Właśnie takie trzy cechy przychodzą mi od razu do głowy, kiedy mowa o nim. Czasami jego zachowanie wydawało się irracjonalne, ale poznając jego punkt widzenia, pewne rzeczy nabierały innego sensu. Początki znajomości całej czwórki nie były łatwe, a już na pewno te jeśli chodzi o Dani i Gage’a. Z czasem jednak można było zauważyć, że coś się zmienia. Coś, co potem zostało im odebrane, ale los daje im szansę naprawić to kilka lat później.

Póki nie zauważyłam tej książki na profilu wydawnictwa, to nie słyszałam o niej, ani o autorce. Jednak ostatnio staram się jeszcze bardziej poszerzyć swoje grono zagranicznych autorów i przyznam, że to była dobra decyzja. Tutaj już po prologu miałam dość mocne przeczucia, że ta książka przypadnie mi go gustu i się nie myliłam. Te pierwsze strony wywarły na mnie duże wrażenie i to właśnie przez przedstawione tam wydarzenia, bardzo chciałam się dowiedzieć, co takiego się wydarzyło, że bohaterowie znaleźli się w takim a nie innym położeniu. Ta nutka tajemnicy towarzyszyła mi podczas czytania, co było naprawdę fajne, a autorka pokusiła się nawet o lekkie wodzenie czytelnika, kiedy mowa o dowiedzeniu się wszystkich sekretów. Ta pozycja okazała się dla mnie miłym zaskoczeniem, przez co jeszcze bardziej jestem ciekawa kolejnych tomów.

🌺 Recenzja 🌺

„ᴡ śᴡɪᴇᴄɪᴇ, ᴡ ᴋᴛóʀʏᴍ ʀᴢąᴅᴢɪ ᴢɪᴍɴᴀ ᴋᴀʟᴋᴜʟᴀᴄᴊᴀ, ᴍɪᴌᴏść ᴊᴇꜱᴛ ᴊᴇᴅʏɴʏᴍ ᴡʏʙᴀᴡɪᴇɴɪᴇᴍ..."

Zaskakujące zwroty akcji, wyjątkowi bohaterowie, strach, przemoc i walka. Walka o siebie i najbliższych. Świat, w którym miłość jest jedynym wybawieniem, ale czy na pewno? Czy może jednak niesie ona ze sobą masę wyrzeczeń i bólu? Ale w końcu dla miłości jesteśmy w stanie zrobić wszystko..

Odmieńcy z West Emerald zabiorą was w niezapomnianą przygodę, oferując masę szokujących wydarzeń. Sprawią, że z każdą stroną wasze serce będzie biło coraz mocniej, będziecie się obawiać kolejnych rozdziałów, jednak historia wciągnie was tak mocno, że żadne siły wyższe nie sprawią, że odejdziecie od niej chociażby na godzinę. A jeśli już to wasze myśli będą krążyć wciąż wokół bohaterów. Co będzie dalej? Przecież to nie może się wydarzyć...
Staniecie się jednym z bohaterów przeżywając wszystko razem z nimi, a może i bardziej.
Jest to pierwsza z trzech części Odmieńców z West Emerald, jednak możecie czytać je w różnej kolejności. Wszystko zależy od was.
Pierwsza część skupia się w głównej mierze na relacji Dani z Gage'm. A wszystko zaczyna się, gdy dziewczyna zamieszkuje z swoim wujkiem i wkracza w świat trójki kuzynów Silvestro zaburzając ich dotychczasowe życie. Gage, Micah i Conner, a później Dani - to główni bohaterowie, którzy sprawią, że nie będziecie się nudzić.
Autorka zadbała doskonale o każdy szczegół i ciężko było się czegokolwiek domyślić, wszystkie tropy okazywały się błędne. Zaskakuje nas dosłownie co chwilę. Wielkim plusem jest fakt, że możemy poznawać historię krok po kroku z dwóch perspektyw. Dzięki czemu wszystko staje się ciekawsze. Jednym z motywów, które znajdziemy w tej książce jest enemies to lovers i muszę przyznać, że relacja naszych bohaterów jest niesamowicie piękna i rozgrzewająca serca. Idealnie wpasowuje się w każdy aspekt historii, oczywiście wraz z silną więzią między przyjaciółmi, którzy są gdy świeci słońce, a także gdy na horyzoncie panuje burza.
Mimo iż książka nie należy do krótkich, czyta się ją bardzoooo szybko i przyjemnie, daje słowo! A nawet sprawi, że będziecie chcieli więcej..
Nie jestem w stanie opisać tego jak bardzo mi się podobała. Trafiła idealnie w mój gust i uwielbiam takie pozycje. Przeżyłam totalny rollercoaster emocjonalny ale zdecydowanie było warto dla takich wrażeń. Na półce czeka na mnie już druga część, która na 100% również wydrze mnie z butów. W poście zostawiam wam jak zawsze opis i jeśli tylko wam się spodoba - nie czekajcie dłużej, kupujcie i czytajcie. Nie pożałujecie.

⁠★⁠★★★⁠★★★★★⁠☆

Po pierwszych trzech czy czterech rozdziałach nie przemawiała do mnie ta książka. Było tak trochę nijako. Trochę dziwnie mi się ją czytało i nawet nie umiem ilość uczucia które mi towarzyszyło😆🫣 Aczkolwiek od początku podobał mi się styl pisania autorki, bo pomimo wszystko czytało mi się tą książkę szybko i przyjemnie.

Jednak pomimo wszystko byłam ciekawa jak to się potoczy.

I gdy tylko wszystko zaczęło się rozkręcać. Przybywało więcej bohaterów, więcej wątków, emocji to naprawdę się wkręciłam i nie mogłam się od niej oderwać.

Wszyscy bohaterowie są niezwykle ciekawi i intrygujący. Każdy z nich się wyróżnia. Ma swoją historię, która gdzieś tam w jakimś stopniu była istotna dla całokształtu. Każdy z nich jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, co sprawiło że książka była jeszcze bardziej interesujaca a ja coraz bardziej chciałam zagłębiać się w ich historię.

Cała czwórka wyrzutków z West Emerald skradła moje serce, dlatego też z niecierpliwością czekam na następne części, bo potrzebuje więcej całej tej ekipy.

Ubóstwiam relacje jaka połączyła Dani, Micaha i Connera. Cudownie było widzieć, że pomimo tej początkowej niechęci, uprzykrzania życia ostatecznie znaleźli w sobie oparcie i obdarzyli się naprawdę silnym uczuciem.

Gage od pierwszych stron przykuł moją uwagę i niesamowicie mnie zaintrygował. Uwielbiam rozdziały z męskiej perspektywy, a te z jego punktu widzenia były przecudowne. Całkowicie przejął moje serce swoim zachowaniem i wobec chłopaków i przede wszystkim wobec Dani.

Ich relacja na początku była mocno niepewna. Oboje za bardzo nie wiedzieli jak się za nią zabrać i czy tak właściwie w ogóle powinni się w nią pakować. Jednak nie mieli za bardzo wyboru, bo przyciąganie między nimi było niesamowite. Chemię między tą dwójką było czuć bardzo mocno, dopełniali się idealnie, więc przez pewną scenę moje serce złamało się na pół.

Cała ta intryga. Wszystkie sytuacje związane z West Emerald wciągnęły mnie niesamowicie. Totalnie nie spodziewałam się że to rozwinie się w tym kierunku, więc pod koniec byłam bardzo zaskoczona. Książka wywołała we mnie niesamowicie dużo emocji. Często tych skrajnych, ale cały czas czytałam ją z zapartym tchem. A na ostatnim rozdziale nawet łezka zakręciła mi się w oku. To była przecudowna przygoda, niesamowicie dobrze się bawiłam i z niecierpliwością czekam na historie pozostałej dwójki.

Książka zdecydowanie wyróżnia się na tle tych, które do tej pory przeczytałam i na pewno zostanie w mojej pamięci. A teraz pozostaje mi jedynie czekać na kolejne tomy.

[ WSPÓŁPRACA REKLAMOWA @wydawnictwoale ]

⁠★⁠★★★⁠★★★★★⁠☆

Jednak pomimo wszystko byłam ciekawa...

3,5/5
Znienawidzony, czyli książka, której niby nie miałam w planach, ale jednak przeczytałam. Bardzo zaintrygował mnie pomysł na nią oraz motywy znajdujące się w niej.
Ale, zacznę od początku i najpierw trochę wam o niej opowiem. Książka jest podzielona na dwa okresy. Przeszłość i czas osiem lat później, czyli teraźniejszość.
Dorothy Ann to siedemnastoletnia dziewczyna, która jako dziecko została porzucona przez matkę i jej wychowaniem zajął się wujek. Gdy jej wujek bierze ślub, wraz z nim przeprowadza się do jego nowej partnerki i jej syna Micah. Ale, oprócz niego poznaje także jego dwóch kuzynów Gage’a i Connora, których traktuje on jak braci. Cała trójka z początku uważała ją za nikogo ciekawego, niby cichego niby nie, jednak z czasem, gdy zaczęli ją poznawać, całkowicie zmienili o niej zdanie. Z jednym z nich zaczęła się nawet spotykać, z Gage’em. Czyli naszym drugim głównym bohaterem. Jest on bardzo tajemniczy, zdystansowany i tak naprawdę ukrywa się przed światem, jednak mimo tego nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony przeciwnej. Zaczynali być szczęśliwi, ale w pewnym momencie Gage wyjeżdża, łamiąc przy tym serce Dani, ale także serca swoich kuzynów.
Zacznę od tego, że książkę nawet szybko mi się czytało i bardzo byłam ciekawa, jak po tym rozpoczęciu potoczy się historia. Jednak mam dość duże ale, które często mi przeszkadzało i dlatego książka dostanie 3,5/5 gwiazdkę, a jest to język.
Nie wiem, czy jest to wynik tłumaczenia, czy taki styl pisania ma autorka. Czytało mi się dość szybko, więc pióro autorki teoretycznie powinno mi się spodobać, jednak w wielu momentach zdania wypowiadane przez bohaterów mnie żenowały i aż sama czułam się niezręcznie. Ja i nikt w moim otoczeniu takich słów nie używa, dlatego czasami miałam takie dziwne odczucia.
Jednak mimo tego kontynuowałam, bo byłam bardzo ciekawa. Nie zniechęciło mnie to też jakoś bardzo, bo jestem bardzo ciekawa kolejnych książek, o kuzynach. Więc napewno dam jeszcze szansę innym książką i zobaczę, jak tam to będzie wyglądało. Ale uważam, że jest to taka książka, że każdy powinien sam spróbować i wyrazić swoje zdanie.

3,5/5
Dorothy Ann to siedemnastoletnia dziewczyna,...

Utwór "Znienawidzony" dzieli się na dwie części czasowe, pierwsza rozpoczyna się w momencie gdy Dani poznaje trójkę przyszywanych kuzynów, którzy nie darzą jej sympatią. Znajduje się w zupełnie nowym świecie, w którym musi się odnaleźć, a oni jej tego nie ułatwiają. Początek to totalny slown burn, czekamy na spotkania Gage'a i Dani, których nie jest zbyt dużo. Autorka skupiła się tutaj w znacznej mierze na wprowadzeniu w świat Odmieńców z West Emerald, co jest świetnym zabiegiem. Poznajemy wszystkich bohaterów, ich problemy, demony, dobre i słabe strony. Według mnie ich przedstawienie oraz wykreowanie jest po prostu genialne. Każdy z nich skrywa swoją własną ciekawą historię oraz prawie każdemu z nich choć na moment udało się wzbudzić moją sympatię.

Druga część następuje 8 lat później. Po tragicznych wydarzeniach nocy, która dla Gage'a i Dani miała być niezapomniana, ich świat wywrócił się do góry nogami. W tej części świetnie został poprowadzony wątek kryminalny. Oprócz wątku miłosnego pomiędzy Dani i Gagem, jest to też książka o naprawde szalonej rodzinie w której dzieje się zbyt wiele niewyjaśnionych "wypadków". W trakcie czytania pojawiała się masa pytań, na ktore dostaliśmy naprawdę logiczne odpowiedzi. Jeżeli wydaje Wam się, że sprawa już jest rozwiązana to nic bardziej mylnego 🤫
Akcja dzieje się praktycznie do samego końca. A my nie jesteśmy pewni kto ostatecznie jest tym złym charakterem. Jedyna rzecz, której mi odrobinkę zabrakło to tego, na czym dokładnie polegała mafijna działalność ojca Gage'a. Mam jednak nadzieję, że dostanę odpowiedź na to pytanie w kolejnych tomach 💕

Każdy z chłopców - Gage, Micah oraz Conner zmaga się ze swoją trudną przeszłością i mimo, że głównymi bohaterami tej części jest Gage i Dani to bardzo dobrze poznajemy historie innych i zżywamy się z nimi. Dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać by móc sięgnąć po kolejne części tej serii i poznać dalsze losy Connera i Micaha 🩷

Nowy początek, nowa szansa… miałam nadzieje, ze los się do mnie uśmiechnął. Bo jak wytłumaczyć to, że dziewczyna znikąd nagle znalazła się w świecie luksusu, bogactwa i władzy? Brzmi jak bajka, która od teraz miała być moja codziennością.

Ale jak to w bajkach bywa, tam, gdzie jest bohater, pojawia się i wróg. Mój przybrał postać trzech kuzynów Silvestro, którzy zdawali się mieć władze nad naszym małym światem. Musiałam przygotować się na wojnę z każdym z nich. Gage, Micah i Conner popełnili jednak błąd – nie docenili mnie. Zyskałam szacunek jednego z nich, przyjaźń drugiego i… miłość trzeciego.

A przynajmniej tak mi się wydawało.

Mówiono, ze Gage Silvestro nie ma serca. To nie była prawda. On stał się moja bratnia dusza. Ale i człowiekiem, który skrzywdził mnie najboleśniej.
***
Odnoszę wrażenie, że działania promocyjne wokół „Znienawidzonego” i całej trylogii „Odmieńców z West Emerald” były największe, spośród wszystkich wydanych dotąd książek Wydawnictwa Ale!. Z doświadczenia wiem, że często takie akcje nakręcają czytelnika, jego wymagania rosną, a po zakończonej lekturze czuje niedosyt. Miałam obawy, że tak będzie również w przypadku „Znienawidzonego”, ale okazało się, że jest to kawał niezłej historii, idealnej dla wielbicieli romansów, z nutką niebezpieczeństwa.
Jeśli chodzi o bohaterów, to postacie męskie wyszły autorce trochę lepiej, mimo iż jest kilka pobocznych postaci kobiecych, które raznWas zaskoczą. Gage, Micah i Conner to typy bohaterów, których ciężko nie polubić. Każdy z nich jest inny. Na swój sposób pokręcony, a przy tym wrażliwy. Najmniej polubiłam się z Dani. Od początku coś mi w niej nie pasowało, a jej pewne zachowanie w drugiej części książki wywołała u mnie lekki niesmak.
Historia została opowiedziana z perspektywy Gage’a i Dani. Daje to fajną możliwość wglądu w postrzeganie i przezywanie różnych sytuacji z bohaterami. Dodatkowo, akcja historii rozbita jest na dwie części. W pierwszej z nich bohaterowie są licealistami, a druga część rozpoczyna się osiem lat później.
Wokół tej rodziny krąży wiele tajemnic. Końcówka książki obfituje w wiele nagłych zwrotów akcji, które z pewnością Was zaskoczą. Całą historię czyta się naprawdę szybko, mimo iż liczy sobie 550 stron. Autorka ma bardzo lekkie pióro, potrafi wciągnąć czytelnika w swoją historię. Was też wciągnie. Jestem o tym przekonana.

Moja ocena: 8/10

trochę podkolorowany wątek z mafią