Black Bird Academy. Zabij Mrok

Okładka książki Black Bird Academy. Zabij Mrok Stella Tack
Okładka książki Black Bird Academy. Zabij Mrok
Stella Tack Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Black Bird Academy (tom 1) fantasy, science fiction
Black Bird Academy (tom 1)
Blackbird Academy. Töte die Dunkelheit
Jaguar
2024-02-28
2024-02-28
Ewa Spirydowicz
15+ Romans Young Adult Fantasy

Kiedy Leaf Young odzyskuje przytomność w lochach Akademii, nie wierzy własnym uszom: długowłosy typ o imieniu Falco oznajmia jej, że jej ciałem zawładnął demon, i to tuż po tym, jak wbił jej nóż w samo serce! Falco, jeden z najbardziej skutecznych i bezwzględnych tropicieli demonów, jest zafascynowany Leaf.

Powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki, to naprawdę jest jak przemilczenie. Nie umiem opisać słowami, co ta książka ze mną zrobiła i jak bardzo mi się podobała. Na pierwszym planie poszedł świetny opis, zdjęcia którym wiedziałam, że to będzie to! Miałam spore oczekiwania i szczerze? W pierwszym tomie nic nie sprawiło, aby te w jakikolwiek sposób zmalały.

Autorka w ciekawy sposób opisała zarówno wydarzenia, jak i całą aurę, oplatającą to dziwne miejsce, do którego się przenosimy podczas czytania. Akcja? Pochłonęła mnie tak bardzo, że do teraz nie mogę się otrząsnąć. Najlepszy duet? Zdecydowanie Leaf i demon, których dialogi rozbawiały mnie za każdym razem, gdy do nich docierałam.

Narracja prowadzona z trzech perspektyw (Leaf, Lore i Falco),co jak dla mnie jest bardzo dobrym i wymagającym doświadczenia posunięciem. A opisy są perfekcyjne! Wchodzą w głowę, tak bardzo, że wszystko razem przeżywamy. Styl jest lekki i przejrzysty! “Black Bird Academy” to naprawdę ogromny kawał dobrej roboty!

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

Powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki, to...

Fajna rozrywka.

Fajna rozrywka.

Książka „Black Bird Academy. Zabij Mrok” to pierwsza część z cyklu Black Bird Academy. Lubię od czasu do czasu taką odskocznię od kryminałów i tych wszystkich morderstw właśnie w świat fantasy.
Poznajcie Leaf Young, dziewczynę która prowadzi zwykłe można by nawet powiedzieć nudne życie. Kiedy myślała, że spotkała zainteresowanego nią mężczyznę Leaf traci przytomność. Do świata żywych wraca dopiero w lochach Akademii. Oczywiście mowa tutaj o Black Bird Academy, miejscu gdzie kształci się egzorcystów. Leaf dowiaduje się, że jej ciałem zawładnął demon i nie ma możliwości, aby pozbyć się go z jej ciała i żyć bez niego, a już o powrocie do swojego normalnego, nudnego życia nie ma mowy. Jest jednak dla dziewczyny pewna szansa. Może odzyskać wolność, ale tylko jeśli zgodzi się przejść szkolenie na egzorcystkę. Jej opiekun Falco jest nią zafascynowany ponieważ Leaf pomimo tego, że ma w sobie demona potrafi zachować kontrolę nad swoim umysłem i ciałem. Jednak demon nie chce się tak łatwo poddać i od czasu do czasu coś tam szepta do Leaf. Dziewczyna nie wie kogo ma tak naprawdę słuchać.
Nie powiem, ale wciągnęła mnie ta opowieść w swój mroczny świat.

32/52/2024 ig: @Liber.tinea

Cóż to była za książka! Wiedząc, jest zaliczana do young adult nie obiecywałam sobie po niej zbyt wiele, a tu tak fantastyczne zaskoczenie! Wciąga od pierwszych stron. Choć momentami ma nieco “niedojrzały” wydźwięk, jak to klasyka tego gatunku, ale ogólnie wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie!

Intrygi, spisek, morderstwa, twory nadprzyrodzone wszelakich form, od małych i stosunkowo niegroźnych, po ekstremalnie mordercze. Świetnie skonstruowany świat, fabuła w związku z pomysłem też dosyć nieprzewidywalna, choć w naszych czasach chyba już ciężko o całkowitą innowację w tym zakresie. Momentami przychodził mi na myśl klimat końcowych tomów serii o Harrym Potterze, ale jedynie w przebłyskach, nie doszukiwałabym się głębszych powiązań. Ale może zacznę od początku :)

Leaf Young jest zwykłą dziewczyną, prowadzi spokojne życie na co dzień pracując jako kelnerka w barze. Kiedy jeden jedyny raz postanawia zaszaleć i pójść do łóżka z nieznajomym, jej świat obraca się o 180 stopni. Młoda kobieta ociera się o śmierć, a w jej ciele osiedla się… demon. Tym sposobem dowiaduje się o ciemnej stronie rzeczywistości, o tajemniczym bractwie egzorcystów i staje w obliczu kolejnych niebezpieczeństw.

Niezwykle spodobał mi się pomysł na ten cykl, bo “Zabij mrok” jest dopiero pierwszą częścią. Kolejna ma pojawić się jeszcze w tym roku. Nie mogę się jej doczekać, gdyż jestem niesamowicie ciekawa dalszych losów bohaterów. Powieść uznałabym za jedną z tych, przeznaczonych dla bardziej adult niż young ze względu na brutalność bądź erotyczność pewnych scen. Tutaj na wyobraźnię mogą działać egzorcyści z pistoletami, strzelający niczym pejczem z różańca z okiem Horusa zamiast krzyżyka. Do tego chłopaki (i dziewczyny też) jeżdżą czarnymi samochodami i wyglądają jak Neo z Matrixa w czarnych płaszczach. Emanują niebieskimi symbolami z arkanum w obronie przed demonami. Dla mnie rewelacja! Naprawdę świetnie się bawiłam podczas tej lektury.

32/52/2024 ig: @Liber.tinea

Intrygi, spisek, morderstwa, twory nadprzyrodzone...

Kuszona pozytywnymi opiniami, okładką oraz opisem stwierdziłam, że chętnie poznam powieść "Black Bird Academy. Zabij mrok" autorstwa Stella Tack. Książka ta jest 1 częścią trylogii z gatunku fantasy i young adult.

Akcja toczy się na jednej z nowojorskich wysp. Nikt nie ma pojęcia, że jest tam Academia w której kształci się egzorcystów.
Pewnego dnia spokojne życie Leaf ulega zmianie o 180 stopni. Budzi się w lochach Academi, a Falco oznajmia jej, że jej ciało zostało zawładnięty przez demona. Dziewczyna jako jedyna jest w stanie zapanować nad własnym ciałem i umysłem, nie daje demonowi przejąć kontroli. Kogo ma słuchać Leaf? Swojego przewodnika Falcona czy demona?

Jeśli jesteście już ze mną trochę to wiecie, że z fantastyką czasem mi nie po drodze. Jednak #blackbirdacademy wciągnęła mnie od samego początku i nie mogłam odłożyć książki choć na moment. Jest to mroczna i tajemnicza powieść. Byłam bardzo ciekawa jak potoczy się fabuła, tym bardziej, że nie dało się tu nic przewidzieć. Znajdziecie tu pełno różnych demonów, ale nie martwicie się, bo autorka stopniowo nam je wszystkie opisuje. Występuje tu też sporo bohaterów, który każdy coś w nosie do tej historii. Ja uwielbiam i jestem ciekawa ich wszystkich zarówno Falcona, Lora, Zero..
To było ponad 500 stron dobrej i wciągającej lektury! A to zakończenie! 🤯 Ja chcę kolejny tom! 😍

Pewnego dnia spokojne życie Leaf...

Zapraszam Was do świata Black bird Academy, to szkoła, która szkoli przyszłych egzorcystów! 🤯 Ciekawi? Ja bardzo byłam zaintrygowana opisem i musiałam po nią sięgnąć. Czy żałuje? Owszem! Że nie jest już wydany kolejny tom 🔥
Po raz kolejny w tym roku czytam fantastykę i jestem szczęśliwa, że ten gatunek ma się tak dobrze 💖
Leaf jest kelnerką, zarabia sama na siebie ma brata którego kocha i który jest dla niej ważny jednak pewnego dnia ... Budzi się w lochach! Co to za miejsce? Czemu się tak znalazła... I dlaczego nikt jej nie słucha... A co najważniejsze czemu dziewczyna czuje, że nie jest sama? Cóż... W jej ciało wstąpił Demon..a Falco, który jest jednym z lepszych egzorcystów ma za zadanie dowiedzieć się o tej dziewczynie jak najwięcej... A potem ją wyszkolić... Tylko czy jest to możliwe? Skoro Leaf do tej pory nawet nie miała pojęcia o istnieniu takiego miejsca...

Kochani, co ja tutaj mogę napisać? Ta książka jest idealna dla fanów fantastyki, oraz dla tych osób, które chcą zacząć z nią przygodę, lub do niej wrócić 😍
To opowieść niebanalna, opowiada owszem o demonach, duchach ale też egzorcystach! Kim tak naprawdę są? Jakie szkolenie przechodzą? I w jakim świecie tak naprawdę żyjemy? Takie pytania nasuwają się podczas lektury 🔥.
Autorka wprowadza wiele nazw, podziałów ale wszystko tłumaczy, przez co czytelnik nie może się zgubić podczas lektury.
To książka od której nie można się oderwać, o której nie można zapomnieć, bo wraca do nas nawet we śnie!
Mamy tutaj też delikatny wątek uczuciowy, który mnie totalnie kupił 🥹. Ale też ten rodzinny, gdzie traktowany jest dość szokująco... Tak naprawdę nasza bohaterka mały miała wybór na swój los odkąd znalazła się w akademii..
Zdecydowanie mroczny klimat, oraz tajemnica kuszą by zagłębić się w tym świecie jeszcze mocniej ..
Dodatkowo zakończenie, które nabiera tak mocno tempa i potem bum! 🤯🌟

Koniecznie przeczytajcie 😍

Leaf jest kelnerką, zarabia sama na siebie ma brata...

Czytałam i słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej książki i w końcu postanowiłam się skusić. Nie powiem czytało się dobrze i szybko. Podoba mi się sam pomysł na historię. Widziała wiele komentarzy, że :o Lore jest taki zabawny i te jego kąśliwe uwagi", mnie one aż tak nie rozbawiły, ale cóż.
Ogólnie książka na plus, polecam i chętnie dowiem się co dalej, ale nie jest to jakaś niesamowita seria z ultra super zawiłą historią.

Ogólnie książka na plus, polecam i chętnie dowiem się co dalej, ale nie...

OMG! Kocham to! Uwielbiam Lora! Kocham Falcona, uwielbiam Leaf!!! Kocham Zero i Craina...JA CHCĘ JUZ KOLEJNY TOM!!!!

Opis był na tyle intrygujący że postanowiłam się przekonać skąd wzięły się te wszystkie pozytywne opinie.

W tej książce dzieje się tak dużo, chociaż na początku ciężko było mi sie wciągnąć. Jednak z każdym rozdziałem było coraz lepiej.
Świat wypełniony demonami i egzorcyzmami, a prawdziwa akcja się zaczyna kiedy te 2 światy się łączą. I to jak łączą 🫠

Gburowaty egzorcysta Falco, poznaje bezpośrednia Leaf, która opętał sarkastyczny i brutalny demon Lore. Co daje nam mieszankę wybuchową przy której nie można się nudzić.
Mamy tutaj slow burn, mroczny klimat i dużo humoru (tutaj Lore odwala większość roboty swoimi sarkastycznymi komentarzami).

Główna bohatera trochę miota się w nowej sytuacji, a my razem z nią. Nie ma czasu na odpoczynek, bo ciągle się pakuje w jakieś tarapaty i odkrywa ten nowy demoniczny świat.
I o matko, pod koniec działo się tak wiele, że ja czekam na odpowiedzi, bo autorka zostawiła nas z tak ogromną ilością pytań.

Jednak najbardziej zaintrygował mnie świat, o którym niestety nie dowiadujemy się za dużo. W tym aspekcie czuję niedosyt, bo mam wrażenie że sporo informacji zostało przemilczanych na zasadzie „domyśl się” . Mam nadzieję że w kolejnym tomie uzyskamy trochę więcej informacji.🫣

Gburowaty egzorcysta...

Egzorcyści, demony, akademia, intrygi, próba odnalezienia siebie oraz wciągająca akcja i postacie. To właśnie oferuje nam książka ,,Black Bird Academy. Zabij Mrok".

Leaf, główna bohaterka, prowadzi dość spokojne życie, pracuje jako kelnerka, mieszka z przyjaciółkami, niedawno rozstała się z chłopakiem.

Jednak wiele potrafi się zmienić w zaledwie jeden dzień. W pracy znowu ją zdenerwowała nowa pracownica, a klienci wydawali się dość osobliwi, do tego miała wrażenie, że widzi dziwne rzeczy, ale to pewnie przez szalejącą pogodę na zewnątrz. Po małej sprzeczce z przyrodnim bratem wróciła do mieszkania by wieczorem udać się z przyjaciółkami na imprezę. Tego wieczoru chciała zapomnieć o swoim byłym, który ją zdradził. Ale to co wydarzyło się w klubie odmieniło jej życie.

Leaf została wplątana w wydarzenia związane ze światem, o którego istnieniu nie miała pojęcia. Duchy, wampiry, demony... to wszytko prawda. A teraz ona jest w centrum zainteresowania egzorcystów i trafia do akademii w ramach eksperymentu...

Czy Leaf odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czy pogodzi się ze swoim losem? Czy dogada się z pewnym demonem zaprzątającym jej myśli?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi możemy szukać w pierwszym tomie opowieści o Leaf. ,,Black Bird Academy. Zabij Mrok" to historia z dość wartką akcją oraz kilkoma perspektywami, a do tego trzeba przyznać, że główna bohaterka nie należy do głupich, dzięki czemu historię czyta się naprawdę dobrze.

W tych ponad pięciuset stronach kryje się sporo tajemnic, mroku, humoru i niepewności. Zdecydowanie nie jest to tytuł obok którego można przejść obojętnie. Myślę, że zasługuje na miano lektury obowiązkowej dla osób uwielbiających fantastykę oraz motyw akademii.

Jednak wiele potrafi się zmienić w zaledwie jeden dzień. W pracy...