Jak trafić do piekła

Okładka książki Jak trafić do piekła Laura Passer
Okładka książki Jak trafić do piekła
Laura Passer Wydawnictwo: Black Rose Cykl: Misterium Piekła (tom 1) romantasy
2024-04-19
2024-04-19

[Współpraca reklamowa]

3,25/5⭐️

Odkąd tylko zobaczyłam okładkę i opis tej książki, wiedziałam że koniecznie muszę ją przeczytać. Urban fantasy, a do tego motyw Nieba i Piekła, brzmi genialnie prawda?
Dodatkowo wspomnę tylko, że książka jest debiutem autorki w tym gatunku i jak na start, autorka spisała się bardzo dobrze.

Cały zamysł na fabułę jest genialny, chyba nigdy wcześniej nie czytałam podobnej książki. Główna bohaterka umarła i trafiła do Czyśćca, aby odkupić swoje winy, których dokonała za życia. Natomiast Madi nie chce spędzać czasu w Czyśćcu, ani tym bardziej nie chce trafić do Nieba. Chce ona trafić do Piekła, ponieważ wie że tam będzie czuć się najlepiej. Jednak aby tam trafić musi schodzić na Ziemię i namawiać ludzi do popełniania grzechów. Oczywiście wszystko jej się udaje do czasu kiedy natrafia do doktora Shaffera, którego musi namówić do złamania 5 przykazania- nie zabijaj. Później wszystko oczywiście się rozwija i trzyma czytelnika w napięciu, jednak aby nie spoilerować i nie psuć Wam zabawy, nie będę wspominać o tych wydarzeniach.

Co do bohaterów, a szczególnie Madi mam dosyć mieszane uczucia, ponieważ początkowo byłam nią kompletnie zachwycona bo miała taki vibe „bad ass” i to totalnie mi się spodobało. Jednak jakiś czas później odnosiłam wrażenie, że stała się ona zwyczajnie wyniosła i chamska. I tak wiem, że Madiach to bohaterka morally gray, i jeżeli mnie obserwujecie to wiecie, że takie bohaterki kocham, ale tutaj było to po prostu aż do przesady. Na szczęście później jakoś się to poprawiło. Natomiast David Shaffer, czyli doktor, którego miała złamać Madi, był po prostu okej. Nie jestem w nim niewiadomo jak zakochana, ale z pewnością go polubiłam. Momentami denerwował mnie swoim niezdecydowaniem, jednak za chwilę robił coś, czym zyskiwał moją sympatię, więc nie było tak źle.

Natomiast coś co mi w tej książce początkowo nie odpowiadało to styl pisania autorki. Jakoś ciężko było mi się w niego wgryźć i dopiero po plus minus 200 stronach do niego przywykłam. Nie mam pojęcia dlaczego, ale jakoś nie pasował mi on do tej książki. Natomiast pióro jakim pisze autorka jest stosunkowo lekkie, więc przyznam, że książkę czytało się dosyć szybko.

Przyznam, że jestem bardzo zaintrygowana tą książką i pozostawiła ona po sobie sporo niedopowiedzeń, dlatego chętnie sięgnę po następny tom, bo zapowiada się bardzo ciekawie.

Jeżeli szukacie urban fantasy, które szybko się czyta oraz ma ciekawą fabułę, to idealnie trafiliście, bo właśnie takie jest „Jak trafić do piekła”.

[Współpraca reklamowa]

3,25/5⭐️

Cały zamysł na fabułę jest genialny, chyba...

Madi przebywa w Czyśćcu. Powinna tam odpokutowywać za swoje grzechy, by jak najszybciej znaleźć się w Królestwie Niebieskim. Ma jednak zupełnie odmienne plany...
-----------------

🥵 Madi ▪️ Davida 🥵

"𝕁𝕒𝕜 𝕥𝕣𝕒𝕗𝕚ć 𝕕𝕠 𝕡𝕚𝕖𝕜ł𝕒" to pierwszy tom nowego, zacnego cyklu [Misterium Piekła] autorstwa Laury Passer.
Czyściec, niebo, piekło... Poczekalnia, a gdzieś pośrodku Ona! Madi dziewczyna, która od zawsze czuła, że nigdzie nie pasuje. Czy po śmierci znajdzie swoje miejsce? Musicie przekonać się sami. 🤭

Lekka fantastyka z domieszką #ramantasy po które ostatnimi czasy uwielbiam sięgać. Laura Passer już od pierwszych stron kusi ciekawą fabułą i główną bohaterką, która ma sporo za uszami. W tej historii to Ona jest tą zabójczą, bezwzględną, a On? Wręcz przeciwnie! Dobry, czuły, opiekuńczy wręcz ideał faceta. #Jaktrafićdopiekła kupiło mnie swoją fabułą i kreacja postaci! Dodatkowo fakty dotyczące śmierci Madi szokują, zaskakują i wciągają bez końca.
Spokojniejszy początek, trudna końcówka i szokujące zakończenie. Czyli tak jak lubię! Ostatnie trzy rozdziały... Nawet nie wiem, jak je opisać. Wiem, że potrzebuje na już drugi tom! 🥵 Jeśli znacie twórczość @laura.passer to wiecie, że przez jej historię się płynie! W tym przypadku było podobnie... Polecam!

-----------------

🥵 Madi ▪️ Davida 🥵

Czyściec, niebo, piekło... Poczekalnia, a gdzieś pośrodku Ona! Madi...

Na początku ciężko mi się czytało tą książkę, ponieważ zawsze wolę pierwszoosobową narrację. Jednak z czasem bardzo się wciągnęłam. Czyta się szybko i warto skończyć historie chociażby dla plot twistu. Na koniec akcja bardzo szybko przyśpieszyła i sprawiła, że koniec końców bardzo spodobała mi się ta historia. Będę czekać na drugą część, jestem ciekawa co się tam wydarzy.

W tej historii role się odwracają - to ona jest zabójcza i okrutna, a on dobry i czuły.

Madi poznajemy, kiedy czeka w czyśćcu na oficjalny przydział do nieba lub piekła. Jednak nie jest ona dobrą kobietą, robi wszystko co możliwe, aby skończyć w czeluściach zła i rozpusty. Jej celem jest kuszenie niewinnych ofiar do złego, a celem który ma zapewnić jej ciepłe miejsce w piekle okazuje się mężczyzna o duszy czystszej od górskiego kryształu.

Książka ta jest lekką fantastyką osadzoną we współczesnym świecie, która porwała mnie od pierwszych stron. Madi to wspaniała bohaterka, zła i wyrachowana do szpiku kości. Dąży po trupach do celu, ponieważ nie widzi swojego miejsca w niebie. Kiedy jednak jej cel okazuje się niemal niemożliwy do zrealizowania - odsłonięta zostaje jej wrażliwa i emocjonalna natura, która już dawno powinna umrzeć wraz z nią.

David to lekarz, dobry i uczynny mężczyzna, który w życiu stracił już bardzo wiele. Zamknął się w sobie i nie dopuszcza do siebie żadnej kobiety, ale dla Madi robi wyjątek. Nie wie jednak, jak wielki błąd popełnił.Napięcie między bohaterami jest niemal namacalne, a ich rozdarcie momentami trudne i bolesne.

Historia ta jest niezwykle ciekawa, oparta na relacji dwóch skomplikowanych bohaterów, którzy skrywają w sobie ogrom uczuć i emocji. Nie często spotkać się można z sytuacją, w której to ONA jest moralnie szara, a jednak tutaj jest to ograne we wzorowy sposób! Laura pisze lekko, jej styl jest wciągający i bardzo przystępny, szczególnie jeżeli z fantastyką nie macie wiele wspólnego.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak Madi zamierza trafić do piekła - koniecznie sięgnijcie po tą książkę!

Miał być tylko jej kolejną ofiarą a wyszło? No właśnie co wyszlo? Zacznę od początku bo dawno nie zaintrygowała mnie tak pozycja jak ta ale w sumie pająki z tego co pamiętam też dostały ode mnie wysoką ocenę. Madi nie żyje oczywiście i siedzi sobie w poczekalni w czyśccu bo chce byc w piekle i Pan S daje jej różnych delikwentów aby tam się dostala... aż dostaje Dawida, lekarza, przystojniaka, wdowca,33 lata wiek Chrystusowy...kurde tak bym chciala zdradzić, no oki najwyzej ktoś oznaczy, że to spoiler! Ale bardzo mi pasuje styl autorki, normalny jak moge to ująć, przeplatanie Madi wspomnień genialne, bardzo mnie to intrygowało kim jest...no i...wlasnie nie sprzedam juz wiecej bo te moje ąę będzie juz za dużo...ale kurde no czekam na cd bo jestem ciekawa ...cholera bardzo ciekawa! Świetna pozycja, troszkę jak widać przeczytałam tych książek wiec wow, mimo wszystko mnie Laura zaskoczyla 🥺 moje serduszko troszkę pokiereszowala...eh 💔

Fantastyczna! Wciągająca już od pierwszych stron. Polecam dla fanek młodzieżówek ale również romansu. Książka warta przeczytania , z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

jestem w szoku, początek był taki spokojny czasami nudny ale z każdym rozdziałem wciągał coraz bardziej i cholera jasna ostatnie trzy rozdziały to był 🤯jestem zszokowana i coś czuję że będzie niezły rozpiernicz 😈 JA JUZ CHCE DRUGI TOM 🥴

"Dlaczego w miejscu pełnym zła ona czuła się jak u siebie? Dlaczego pociągał ją mrok i smutek? Samotność i grzech?"

Historia Madi i Davida pochłonęła mnie w jeden wieczór i chciałam więcej!

Ona to nieustępliwa i zdeterminowana kobieta, pragnąca za wszelką cenę zostać strażniczką Piekła. Jej celem jest nakłonienie nieskazitelnego Davida Schaffera, lekarza, do grzechu, choć dobro to jego drugie imię.

"Już zacierała rączki na to zadanie, w końcu jakieś, które sprawi jej frajdę. Zapewne szybko jej się znudzi, ale cóż, początek był obiecujący".

Już po pierwszych stronach wiedziałam, że przepadnę. Bohaterowie są wyraziści i skrywają sekrety.

Madi, uparta i ambitna, do zadania podchodzi z odwagą, ale dostaje sporego pstryczka w nos. Jej charakter cechuje silna wola i zdolność do manipulacji, ale odkrywa również swoją wrażliwą i emocjonalną stronę, która ją przeraża.

David, nieskazitelnie dobry i przyciągający, jest przeciwieństwem Madi. Jednak i on ma swoje słabe strony, które stopniowo poznajemy.

Ich wzajemne oddziaływanie prowadzi do momentów, gdy gubią się w swoich uczuciach. Czy ulegną sobie nawzajem?

"Prędzej czy później… wszyscy umrzecie".

Świat wykreowany przez Passer był fascynujący. Czyściec, Niebo i Piekło – każde z nieznanych nam dotąd miejsc jest ciekawie przedstawione, podobnie jak normy i zasady, które tam panują.

Postacie poboczne znakomicie wykreowane nadają charakteru całości.

"Oboje walczyli ze sobą, jakby jeden mały pocałunek zwiastował zagładę świata. Ich światów. Patrząc z perspektywy czasu, było w tym ziarnko prawdy".

Elektryzująca, grzeszna i nieprzewidywalna do samego końca. Znakomicie spędziłam czas z tą książką. Na każdym kroku mnie zaskakiwała, a samo zakończenie wycisnęło ze mnie morze łez. Nie spodziewałam się takich emocji i że aż tak zaangażuje się w losy bohaterów.

"ZAWSZE WIERZYMY W TE ZŁE SŁOWA. ZAWSZE Z DZIESIĘCIU KOMPLEMENTÓW
ZAPAMIĘTAMY JEDENASTY PRZYTYK".

Ogromnie polecam wam tę książkę, niebanalny pomysł, bohaterowie, o których ciężko zapomnieć i naprawdę cudne pióro autorki dało znakomity efekt. Czekam na więcej!

Historia Madi i Davida pochłonęła mnie w jeden wieczór i chciałam więcej!

Laura Passer wie, jak skusić czytelnika i sprawić, aby nie mógł oprzeć się jej książkom. Ja również nie jestem odporna na jej urok. Tworzone przez nią historie są piekielnie wciągające, a emocje, które dzięki nim wywołuje są nie do zastąpienia. „Jak trafić do piekła” to powieść, która sprawiła, że już od pierwszych stron było mi gorąco. Pokochałam bohaterów stojących po różnych stronach „barykady” i było mi ciężko wybrać, komu tak naprawdę kibicuje.

Madi to jedna z najlepiej wykreowanych bohaterek, z jakimi miałam do czynienia. Dziewczyna chce zostać Strażniczką i spędzić wieczność u boku Pana S. Aby tak się stało musi jednak udowodnić, że potrafi wodzić innych na pokuszenie i odnajdzie się w Piekle. Podobało mi się to, że jej postać nie była jednoznaczna. Owszem, dziewczyna służyła „złu”, ale jej czyny nie robiły z niej czarnego charakteru. Pomimo tego, gdzie się znajdowała i celów, do jakich dążyła, nie potrafiła całkowicie odtrącić swojego człowieczeństwa. Zdarzało jej się mieć wyrzuty sumienia, dylematy moralne i odczuwać współczucie dla ludzi.

Jej relacja z Davidem była naprawdę interesująca. To, jak mężczyzna z początku opierał się jej zalotom, chciał się zdystansować, aż w końcu powoli zaczynał opuszczać swoje mury. Doktor Shaffer nie raz mi zaimponował swoim oddaniem dla innych. To, jaką troską obdarzał swoich pacjentów i walczył o nich, jak lew. To, jak bezinteresownie pomagał potrzebującym, było czymś, co nie raz ściskało mnie za serce. Podobało mi sie to, że pomimo swojej „dobroci” zdarzało mu sie błądzić lub mieć gorszy nastrój. Nie był aniołkiem, potrafił się odgryźć i rzucić jakąś kąśliwą uwagę.

„Jak trafić do piekła” to książka, która od lat nie może mi wyjść z głowy. Co jakiś czas wracam do tej historii i z takimi samymi emocjami przeżywam wszystkie wydarzenia na nowo. Nie brakuje tu żartów, z których sie śmieje, scen, od których rumienią mi się policzki oraz tych, na których w oku kręci mi się łezka. Uwielbiam to, jak Laura doskonale połączyła świat ludzi z tym drugim, tworząc realistyczny obraz Czyśćca, Piekła i trochę Nieba. Doceniam również to, jak podkreślała, że człowiek ma wolną wole i nie można zmusić go do popełnienia grzechu. Można mu coś sugerować, zachęcać do złamania zasad, ale nie można z góry mu zarzucić, jak ma postąpić. Podobało mi sie również częściowe osadzenie akcji w szpitalu na oddziale onkologicznym dla dzieci. Spotkania Madi i tych małych istot było czymś niezapomnianym.
Jest to książka, o której mogłabym pisać bez końca. Ma tak dużo wątków, daje do myślenia. Nie chce jednak zdradzać zbyt wiele, wiec tylko proszę Was, abyście dali sie jej skusić.

"Jak trafić do piekła" romans z nadprzyrodzonymi siłami w tle.
Madi przebywa w Czyśćcu i za punkt honoru wzięła siebie, że musi trafić do piekła, bo niebo nie jest dla niej.

Madi jest trochę roztrzepaną osobą, za wszelką cenę chce zostać Strażniczką Piekła, schodzi na Ziemię i wabi dusze do piekła. Jest pewna siebie, zdecydowana, nie zna prawdziwych uczuć. Wszystko się zmienia gdy jej zadaniem zostaje David, którego nie potrafi rozgryźć. Gdy zaczyna z nim spędzać czas, budzą się w niej uczucia i wracają wspomnienia z życia, które komplikują jej zadanie.

Książka jest bardzo ciekawa, nie mniej pierwsze rozdziały bardzo mi się ciągnęły i niekiedy nudziły. Jednak fabuła w końcu zaczęła iść do przodu, co za tym idzie akcja książki się rozkręciła.

Ostatnie rozdziały są bardzo emocjonalne i łza w oku się kręci, zakończenie jest bardzo zaskakujące i wywraca nam wszystko do góry nogami. Z niecierpliwością będę czekać na kolejny tom.

"Jak trafić do piekła" romans z nadprzyrodzonymi siłami w tle.

Dodaj cytat z książki Jak trafić do piekła