Bestia i Bestia

Self Publishing
2024-04-08
2024-04-08
9788367822077

Jakie życie ma człowiek, który urodzi się z twarzą rodem z obrazu „Krzyk”? Albo w wyniku nieszczęścia na twarzy pozostaną blizny? Czy takie osoby nie mają prawa do szczęścia i normalnego życia bez łatki „brzydal”?
Bestia i bestia to cudowna książka, w której znajdziemy odpowiedzi właśnie na te pytania. Hania i Daniel, mimo iż nie grzeszą urodą, szukają swojego szczęścia w życiu. Pokazują, że nie można zamykać się w czterech ścianach tylko żyć normalnie, walczyć o to co im się należy i przede wszystkim nie zwracać uwagi na opinię innych.

Normalne życie, które skończyło się w momencie gwałtu.
Życie z wadą twarzy od urodzenia.
Rodzina, która zamiast wspierać wbija tylko dodatkowe szpile.
Bezinteresowna chęć pomocy.
Prawdziwe uczucie, które rodzi się z czasem.
To wszystko znajdziemy w tej książce. Emocje jakie towarzyszą każdemu z tych wydarzeń są tak prawdziwe, że da się je poczuć, a fakt że mogą one spotkać (lub spotkały) każdego z nas dodaje im jeszcze większej mocy.
Autorka przepięknie pokazała, że do szczęścia ma prawo każdy, niezależnie od wyglądu. Musimy tylko zawalczyć o nie sami i postarać się znaleźć osobę, która będzie nas w tej drodze wspierać.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i zdecydowanie nie ostatnie. Pokochałam ją od pierwszej strony tej historii, za jej autentyczność i prawdziwość. Za nie uciekanie od trudnych tematów. Za pokazanie, że życie mimo, iż nas skrzywdziło, może być piękne.

📚 Bestia i Bestia
✒ Nathalie K. Flower
📓 współpraca barterowa z autorką

"Ludzi można podzielić pod względem urody na trzy kategorie. W pierwszej znajdują się zjawiskowo piękne kobiety i nieprzeciętnie przystojni mężczyźni. To ta grupa osób, o których marzymy. Są przeważnie lubiane przez wszystkich, przebojowe, pewne siebie i grają pierwsze skrzypce. Druga - najliczniejsza - grupa to przeciętniacy...."
*****

Są takie książki, które łamią nam serca. Są książki, po których skończeniu czujemy się, jakby ktoś odebrał nam część samych. Są książki, które wznoszą nasze emocje wręcz do nieba, które niczym ukochana piosenka grają już na zawsze rytm naszej duszy...
Jeśli możnaby przyznać książkowego oskara dziś powędrowałby on do Nathalie K. Flower.
Kocham. Kocham każde napisane zdanie, kocham bohaterów i kocham nawet szelest stron tej historii....
💐 O czym jest ta książka? O miłości. To przede wszystkim. Ale nie o takiej miłości jaką widzimy oczyma wyobraźni. Bo co widzicie? Szczerze...pewnie piękna kobietę w objęciach uśmiechniętego, przystojnego mężczyzny...?
A ja...ja widzę ich. Daniela i Hanię. Dwoje brzydkich ludzi. Których widok sprawiał, że ludzie odwracali wzrok onieśmieleni brzydotą lub co okrutniejsi naśmiewali się...
💐 Hania, zgwałcona i oszpecona i nie kochana. Jej rodzina, siostra...mama...nigdy nie okazały swojego wsparcia czy pomocy wobec wielkiej tragedii, jaka spotkała dziewczynę. Dziewczyna mieszka na wsi, wychowana wśród surowych i sztywnych zasad. Nigdy nie rozmawiano w domu rodzinnym o uczuciach, liczyły się tylko czynności codzienne jak rozpalenie w piecu czy dojenie krów.
💐Daniel. Pojawia się w życiu Hani i odwraca je do góry nogami swoją propozycją. I tu historia wkracza w nasze serca, by wzruszać, rozpalać zmysły, denerwować i szarpać...
💐Nigdy nie płakałam tak bardzo podczas czytania, nigdy nie cierpiałam równie mocno przez decyzje bohaterki...
💐 Piękny język, pełna wartości, refleksji nad tym, jak ocena ludzi poprzez wygląd krzywdzi. Daniel, choć jego twarz jest tak bardzo odbiegająca od kanonów piękna, zarazem jest najdoskonalszym mężczyzną. Chemia jaką stworzyła autorka pomiędzy bohaterami przełożyła się na moją własną. Ja po prostu pragnęłam Daniela...zakochałam się w nim. Ideał. Doskonały. Brzydki.... I najpiękniejszy.
💐Pełen podziw dla Hani. To bohaterka dumna, mimo ogromnych krzywd dobra, pełna empatii. Potrafiła wybaczyć siostrze, która widziała w niej tylko korzyść dla siebie...
Potrafiła zająć się chorym wujkiem, który sam siebie nienawidził za okrucieństwa wyrządzone innym.
Potrafiła kochać....
💐To również historia o uczeniu się miłości. Takiej o której śpiewał Piotr Rubik.... o tej , która nie zazdrości i nie unosi się pychą....
Oraz o tym, by puścić wolno...mimo, że to tak bardzo boli.
💐Nie mogę za wiele zdradzić, bo odebralabym Wam bezcenny skarb, jakim jest ta historia.
Ale obiecuję Wam jedno. Gdy zdecydujecie się na przeczytanie , wasze serce na zawsze zostanie na stronach tej książki.
💐Dziękuję. Ma Pani piękną duszę.❤

Opis wydawcy:

Daniel swoim wyglądem bardziej przypomina postać z obrazu „Krzyk” Edwarda Muncha niż typowego mężczyznę. Hanna zaś została potwornie okaleczona. Nic dziwnego, że oboje wzbudzają strach wśród okolicznych mieszkańców. Kiedy krewni dziewczyny naciskają, by ta wprowadziła się do agresywnego wuja, z pomocą przychodzi Daniel. Proponuje rozwiązanie, które uchroni ją przed okrutnym losem. Nie odkrywa jednak wszystkich swoich kart.

Jak Daniel radzi sobie z odmiennością, którą ma od urodzenia? Czy Hanna zaakceptuje swoją sytuację i otworzy się na możliwości, które postawi przed nią los? I czy bestiom pisane jest szczęśliwe zakończenie?

📚 Bestia i Bestia
✒ Nathalie K. Flower
📓 współpraca barterowa z autorką

Kiedyś powiedziałam, że Nathalie jest moją ulubioną Autorką i zdania tego nie zmienię! Przeczytałam jej wszystkie książki i każda, łącznie z tą otrzymała u mnie 10 na 10!

Przyznam, że po przeczytaniu streszczenia tej historii lekko obawiałam się zawartego motywu bohaterów o "nieprzeciętnej urodzie", wszakże jesteśmy przyzwyczajeni, że bohaterowie powieści romantycznych zawsze ociekają urodą.

Jednakże po kilku rozdziałach coś, przed czym czułam obawy, okazało się idealnym punktem tej historii. Autorka nie użyła wyglądu bohaterów w przerysowany sposób, a wręcz przeciwnie wykorzystała to, aby pokazać realności i piękno ludzkich relacji.

Historia ta to idealne połączenie historii niosących za sobą przesłanie i ciekawej aranżacji fabuły. Nic w tej historii nie jest nudne i naciągane. Realność opisywanych wydarzeń, to atut twórczości Autorki, który powoduje, że nie da się nie lubić jej historii.

Osobiście polecam każdemu jej książki. W pracy, wśród znajomych i przyjaciół i od każdego otrzymuje taki sam rodzaj zachwytu jej historiami, jak mój własny. Z tą historią również tak będzie i już nie mogę doczekać się pogaduszek w pracy na temat tej historii.

Liczę, że i Wy skusicie się na tę (jak i pozostałe) historie Autorki i jak moi znajomi przekażecie mi, że ta historia, to był strzał w dziesiątkę i chcecie więcej.

Gorąco polecam tę książkę i gwarantuje, że się nie zawiedziecie!

41/2024

Czasami mnie nudziła, a Aline to bym wrzuciła do studni.

41/2024

Czasami mnie nudziła, a Aline to bym wrzuciła do studni.

Czy można się zachwycić postacią o nieatrakcyjnym wyglądzie?
Dzisiaj pragnę podzielić się recenzją historii stworzonej przez Nathalie Flower. To nie jest moje pierwsze spotkanie z jej twórczością i z pewnością nie ostatnie.
"Bestia i Bestia" to opowieść niezwykła o Danielu i Hani, dwóch istotach, których życie zostało naznaczone przez niezrozumienie i surowość świata, który ich otacza. Daniel, jak postać z obrazu "Krzyk" Edwarda Muncha, oraz Hanna, potwornie okaleczona na duszy i ciele, stają w obliczu wyzwań, których niewielu mogłoby sobie wyobrazić.
Gdy krewni Hanny zaczynają naciskać na nią, by zamieszkała z agresywnym wujem, Daniel wychodzi na ratunek, oferując rozwiązanie, które może uchronić ją przed okrutnym losem. Jednak czy Daniel zna wszystkie karty, czy też skrywa coś przed Hanną? Czy Hanna będzie w stanie zaakceptować swoją sytuację i znaleźć w niej sens? A może los jeszcze dla nich zaskoczenie w zanadrzu?
Nathalie Flower porusza w swojej książce tematykę odmienności, akceptacji oraz poszukiwania szczęścia w świecie pełnym przeciwności i ludzkiej bezmyślności. Przekazuje nam, że powinniśmy patrzeć sercem, a nie oczami na drugiego człowieka, pamiętając, że liczy się to, co wewnątrz, a nie to, co na zewnątrz. Osoba o nieprzyjemnym wyglądzie również ma serce, uczucia, marzenia i pragnienia. Każda osoba to więcej niż tylko jej twarz, i tego powinniśmy być świadomi - nie oceniaj, poznaj!
To jedna z najpiękniejszych i najbardziej poruszających historii, jakie przeczytałam. Rozdziera emocjonalnie serce na strzępy, by z każdym nowym wydarzeniem złożyć je na nowo, zapewniając nam przy tym burzliwą podróż przez różne uczucia. Fabuła jest starannie przemyślana i spójna, każdy gest bohatera ma swoje znaczenie i skutki.
Jak opowiedzieć o nich, nie zdradzając zbyt wiele, ale jednocześnie oddając ducha opowieści? To zadanie trudne, lecz spróbuję. Hania jest zwykłą nie wyróżniająca się z tlumu osobą, która pragnęła spokojnego życia, miała proste i niewygórowane marzenia. Jej przeżycia, emocje oraz traumy, są przedstawione w sposób wyjątkowo autentyczny. Postać Daniela i jego historia również są po prostu niezwykłe. Nieurodziwy mężczyzna, ale o “złotym” sercu, a to dzięki kochającym rodzicom. Popychał Hanię cały czas do przodu, szukała rozwiązań, podsuwał je i niczego nie wymuszał. Jednak w jego postępowaniu widać było coś jeszcze, coś czego można było się domyśleć, ale nie tak odrazu.
Akcja rozgrywa się w małej polskiej wsi, gdzie wszyscy się znają i wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Żyją głównie z plotkami, są zazdrośni i uszczypliwi. Mentalność małej społeczności została przez autorkę ukazana doskonale. Dla większości z nich liczy się praca i gospodarka. Rodzina Hanny budzila we mnie skrajne emocje. Chciałabym ich udusić gołymi rękoma. Chciwi, bezwzględni - stali obok tak skrzywdzonej osoby, ale patrzyli tylko na siebie.
Nieidealni bohaterowie, realistyczne wydarzenia i autentyczne uczucia. Autorka ma talent do tego typu historii. Bardzo zgrabnie manipuluje emocjami czytelnika. A robi to z niesamowitą gracją i subtelnością.
Ta historia pozostanie ze mną na długo. Zachęcam Was do jej poznania. Pokazuje, że nawet najtrudniejsze przeszkody można pokonać, gdy tylko znajdziemy w sobie siłę i odwagę.

Czy można się zachwycić postacią o nieatrakcyjnym wyglądzie?

Mega wyciskacz łez. Początek i środek miażdży, końcówka trochę przesłodzona, ale i tak książkę zdecydowanie polecam. Wszystkim kobietom i mężczyznom i tym ładniejszym i tym przeciętniejszym. Prawdziwe piękno nosimy w sobie.

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie opis. Kiedy spojrzałam na okładkę, stwierdziłam, że będę czytać o nastolatkach z problemami, ale bardzo się zaskoczyłam. I to pozytywnie.

Daniel swoim wyglądem przypomina postać z obrazu „Krzyk” Edvarda Muncha. Hanna natomiast nie dość, że została okaleczona, to zmaga się z bardzo dużą traumą. A jakby tego było mało – jej rodzina chce, aby wyprowadziła się do agresywnego wuja.

I tutaj z pomocą przychodzi Daniel. Mężczyzna proponuje rozwiązanie, które może uchronić Hannę przed losem, jaki chcą jej zgotować bliscy. Nie mając lepszego pomysłu, Hanna zgadza się na pomysł Daniela, ale… No właśnie. Z czasem okazuje się, że Daniel ukrywa sporo tajemnic. I to takich, które niekoniecznie mogą się Hannie spodobać.

Och, co to była za historia. Wspaniała, pełna emocji, niesamowitej tajemniczości i nieoczywistej namiętności. To było moje pierwsze spotkanie z Nathalie K. Flower i wiem już, że na pewno nie ostatnie. Ta historia wciągnęła mnie od pierwszych słów, przepadłam w niej wieczorem i zarwałam noc, aby doczytać do końca.

Nie spodziewałam się, że w tej książce spotkam tak wspaniałych bohaterów. Daniel – mało urodziwy z natury i Hanna – oszpecona w wyniku okrutnego zdarzenia – dopełniają się w każdym calu. Bardzo wczułam się w sytuację głównej bohaterki, autorka umiejętnie przedstawiła nam obraz kobiety, zmagającej się z bardzo dużą traumą. Każdą emocję, jaka wylewała się z Hanny, czułam całą sobą, a jej rozmowy z Danielem niejednokrotnie mnie wzruszały.

Sam Daniel… co tu dużo mówić? Dla mnie ideał faceta. Jego postawa, chęć pomocy Hannie i determinacja, sprawiały, że niejednokrotnie złościłam się na główną bohaterkę. Rozumiałam jej postawę oraz zachowanie, ale bardzo ubolewałam nad Danielem, który dosłownie stawał na rzęsach, aby dziewczynę uszczęśliwić.

Bardzo podobało mi się, w jaki sposób autorka przedstawiła psychikę osoby, która przeżyła coś strasznego. Chociaż niektóre zachowania Hanny wzbudzały moją irytację, były konsekwencją braku pomocy i wsparcia zwłaszcza od najbliższych. Mam wrażenie, że tutaj nic nie działo się bez przyczyny. Każde zachowanie, każde słowo, a nawet gest działy się jako następstwo czegoś większego, a to dodawało prawdziwości całej historii.

Akcja „Bestii i Bestii” dzieje się w Polsce i szczerze? Bardzo mi się to podobało. Dzięki umiejscowieniu wydarzeń na niewielkiej wsi, gdzie ludzie żyją głównie plotkami i wiarą, miałam wrażenie, jakbym czytała historię o kimś znajomym. To było jak słuchanie opowieści, o dziewczynie z sąsiedztwa, którą znam i lubię.

Myślę, że istotnym elementem tej książki było nadanie bohaterom nieatrakcyjnego wyglądu. Kilkukrotnie zostało podkreślone w tekście, że zarówno Daniel jak i Hanna bardzo mocno odstają w tej kwestii, ale uznałam to za plus. Dlaczego? Bo nie było na siłę wciskane w wypowiedzi i przemyślenia. Za każdym razem informacja wypływała w bardzo oczywisty i naturalny sposób, przez co w ogóle nie postrzegałam bohaterów jako osób nieatrakcyjnych. I fakt – bardzo dobrze czytało mi się o nieidealnych postaciach z kompleksami. To była bardzo miła odmiana.

Nie mogę NIE zwrócić uwagi na emocje. Nathalie K. Flower dostarczyła mi szybszego bicia serca, dreszczy, a nawet łez. Nie spodziewałam się tego po tak krótkiej (na Legimi ledwie trzysta stron) książce. Kiedy skończyłam czytać, siedziałam przez kilkanaście minut w ciszy i na nowo odtwarzałam całą tę historię. Bardzo piękną i poruszającą.

Jeżeli nie mieliście okazji poznać Daniela i Hanny – koniecznie powinniście to nadrobić. Dla mnie ta książka kwalifikuje się jako jedna z najlepszych pozycji, jakie udało mi się przeczytać w 2024 roku. I na pewno zamówię sobie wersję papierową, bo nie wyobrażam sobie, nie mieć jej na półce.

Jestem zachwycona, zakochana – i jako autorka – zazdrosna o tak wspaniałą pracę. Ode mnie „Bestia i Bestia” otrzymuje 10/10 gwiazdek.

Bardzo fajnie się czytało. Pewnie są tutaj rzeczy do których mogłabym się przyczepić tylko po co;)? (nie napisze jakich żeby nie spoilerować;) Gdybym chciala cos z powaznym podejsciem do tematu wzielabym thriller z romansem w tle. Tak mam udana ksiazke na 1, 2 wieczory. Nie będę się rozpisywać tylko polecę, mi przypadła do gustu, ale nie wszystkim może się podobać.

Co tu dużo pisać... Książka rewelacyjna, pochłania od pierwszej strony. Bohaterowie cudowni. Zmagają się z problemami, o których normalny człowiek nawet nie pomyśli. Polecam z całego serca.

➡️Historia Hanny i Daniela to niezwykła podróż przez ludzkie emocje, zmagania z własnymi demonami i walkę o akceptację siebie i drugiego człowieka. Hanka, dziewczyna oszpecona przez traumatyczne wydarzenie, walczy o powrót do normalności w świecie, który wydaje się być przeciwko niej. Jej  walka z przeszłością, złożone relacje rodzinne i pragnienie znalezienia miejsca, gdzie będzie mogła poczuć się akceptowana jest bardzo poruszająco przedstawione.

➡️Z drugiej strony mamy Daniela, mężczyznę urodzonego z fizyczną odmiennością, który nauczył się pogodzić ze swoim wyglądem i czerpać radość z życia pomimo trudności. Jego postawa i determinacja sprawiają, że szybko staje się bohaterem, którego można pokochać i podziwiać.

➡️Jednak to nie tylko historia dwóch bohaterów, to także opowieść o społeczeństwie, które często ocenia innych przez pryzmat ich wyglądu zewnętrznego. Autorka w sposób subtelny, ale jednocześnie przekonujący, prowokuje czytelnika do refleksji nad własnymi uprzedzeniami i sposobem postrzegania innych. Przez pryzmat Daniela i Hanki autor ukazuje nam, że prawdziwe piękno tkwi głęboko wewnątrz człowieka, a wygląd zewnętrzny nie jest miarą jego wartości.

➡️Przekonująco przedstawia także dynamikę relacji między bohaterami, budując napięcie emocjonalne i wzruszającymi momentami, które trudno oderwać się od lektury. Autorka umiejętnie miesza dramat z nutą romantyzmu, tworząc historię, która porusza i pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

➡️"Bestia i Bestia" to nie tylko książka, to także prawdziwa lekcja życia. Polecam ją każdemu, kto szuka głębokiej, poruszającej historii pełnej emocji i niezapomnianych bohaterów. Zagłębiając się w świat Hanny i Daniela, znajdziesz nie tylko rozrywkę, ale także inspirację do refleksji nad własnym życiem i relacjami z innymi.

• Literatura obyczajowa romans
  • Brak Legimi A