Ładne kwiatki

Niszowa książka.Prostacka fabuła.
Nie polecam!

2003
1914

Sympatyczna komedia romantyczna, w której dzieje się. Oj, dzieje się! Ona - delikatna, mająca artystyczną duszę florystka. Pierwszy On - starający się o jej względy arystokrata. Ich związek to bajka o królewiczu? Mezalians? Drugi On - konkurent w życiu zawodowym i osobistym. Czy trzeci On będzie szansą na pożądane zmiany w życiu bohaterki?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę zbyt ,,słodka" opowieść jak dla mnie.

Trochę zbyt ,,słodka" opowieść jak dla mnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Ładne kwiatki" to lekka, przyjemna powieść dla kobiet. Idealna na wieczór, przed snem. :)

Fabuła w pewnym stopniu przypomina scenariusz komedii romantycznej. Piękna kobieta, przystojny mężczyzna, ten trzeci...Brzmi tak pospolicie, a jednak spełnia swoją rolę - bawi, odpręża i pozwala się przenieść w inne miejsce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Abby prowadzi własny biznes - kwiaciarnię, która zaczyna coraz lepiej prosperować, a jej arystokratyczny chłopak zamierza się jej oświadczyć. Jednak jej życie nie jest sielanką: właściciel konkurencyjnej kwiaciarni wciąż uprzykrza jej życie, a na dodatek okazuje się, że jej chłopak jest gejem, który zakochał się właśnie w tym natręcie.
Jednak w całej sytuacji jest pewien plus, a mianowicie przystojny mężczyzna, który reżyseruje film kręcony częściowo w jej kwiaciarni.

Jednak w całej sytuacji jest pewien...

Bardzo fajna książka. Przyjemnie się czyta. BARDZO wciąga. Dostałam od męża. Super!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po "Ładne kwiatki" Sue Margolis sięgnęłam ot tak, dla odprężenia, w nadziei na łatwą, lekką i przyjemną lekturę. Moje oczekiwania w stu procentach zostały spełnione, a nawet więcej - przeczytałam ciekawą i zabawną historię, którą określiłabym jako romantyczną komedię pomyłek ze sporą dawką humoru.

Zerknąwszy na pierwsze dwa zdania, które brzmią: "Trup miał wzwód? To właśnie próbujesz mi powiedzieć?" od razu wiedziałam, że muszę się dowiedzieć, o co w tym chodzi. I w ten sposób wtargnęłam do świata trzydziestokilkuletniej Abby Crompton - florystki, delikatnej kobiety ze zmysłem artystycznym, która właśnie rozkręca swoją własną firmę. Jej urocza kwiaciarnia o wdzięcznie brzmiącej nazwie "Ładne kwiatki" to miłe, nietuzinkowe miejsce przesycone całą gamą barw i zapachów. Do prowadzenia interesu bohaterka zatrudnia Martina Robertsa zwanego Stokrotą, który jest jej prawą ręką, przyjacielem i... gejem. Mężczyzna nie ustępuje swojej pracodawczyni, jest fanem wszelkiej stylistyki i mody. Spod jego rąk wychodzą prawdziwe kwietne dzieła sztuki, a do tego jest przezabawną i ciepłą osobą, która często najpierw mówi, a potem myśli. Jego uczuciowe perypetie dostarczają mnóstwa uśmiechu i zabawy. W kwiaciarni częstym gościem jest także Sophie - najlepsza przyjaciółka właścicielki, która wspiera Abby w każdej sprawie. Kiedy kwiaciarnia staje się miejscem kręcenia filmu, oboje z Martinem dzielnie pomagają właścicielce. Nie mogę też zapomnieć o Danie - reżyserze niskobudżetowej produkcji, który zupełnie niespodziewanie pojawia się w życiu Abby, żeby być może pozostać w nim na nieco dłużej.

Panna Crompton od kilku miesięcy jest w związku z Tobym - pedantycznym bogatym prawnikiem z arystokratycznego rodu, który za kilka tygodni ma zostać jej mężem. Dziewczyna jest "po uszy" zakochana, ale coraz bardziej martwi się o ich wspólne relacje. Problemy Toby'ego tłumaczy przepracowaniem i brakiem czasu, ale czy faktycznie taka jest przyczyna...?

"Ładne kwiatki" to zabawna historia, w której sporo się dzieje. Bohaterowie to prawdziwi indywidualiści. Podobała mi się Abby z jej przedsiębiorczością w samodzielnym życiu. Drażniła mnie trochę swoją uległością, łatwowiernością i naiwnością w kontaktach z narzeczonym, ale składam to na karb zaślepienia miłością. Toby od początku nie przypadł mi do gustu. Taki zmanierowany elegancik żyjący w zgodzie z mamusią i wykorzystujący swoją dziewczynę. Byłam przekonana, że coś tu nie gra i nie myliłam się... Bardzo polubiłam Stokrotę, jego dobre serce, opiekuńczość i charakterystyczny sposób bycia. No i Dan, który pomimo swoich sekretów wydał mi się uczciwym i dobrym człowiekiem.

Jak więc widzicie cała gama interesujących postaci (wszystkich nie sposób wymienić),różne charaktery, intrygujące wydarzenia, komiczne sytuacje i ich nie zawsze przewidywalne skutki, to tylko część powodów, dla których warto sięgnąć po tę powieść. Jeśli zatem macie ochotę na odprężający wieczór w towarzystwie lekkiej, łatwej i przyjemnej książki to "Ładne kwiatki" zapraszają. Polecam.

Zerknąwszy na pierwsze dwa zdania, które brzmią: "Trup miał wzwód? To...

1994

Ot lekka, bezpretensjonalna pozycja. Na chwile gdy umysł domaga się czegoś prostego i niewymagającego. W środku mamy to co w większości takich pozycji-miłość, zdrada, przystojni mężczyźni, wielka babska przyjaźń i jeszcze ładne kwiatki w tle.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Romansidło takie sobie do przeczytania i odłożenia na półkę.

Romansidło takie sobie do przeczytania i odłożenia na półkę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lubię książki, które czyta się z taką lekkością, jak ogląda film. Jednak i takie pozycje muszą nieść ze sobą treść i jakąś przygodę. "Ładne kwiatki", reklamowane jako materiał na kinową komedię romantyczną - są zwyczajnie nudne. Sue Margolis przedstawia perypetie bogatej, ładnej i urokliwej kobiety, której przytrafiają się dziwne rzeczy, jednakże brakuje, w samym ich opisie, duszy i emocji.

Książka ta to zwyczajne czytadło, o którym zapomina się wraz z przeczytaniem ostatniego słowa. Nic nie wnosi, nic nie proponuje, niczym nie zaskakuje. Tylko dużo modnych problemów wrzuconych do jednego worka. I tyle.

• 2011
  • :-),:-),:-)