rozwiń zwiń
Uleczkaa38

Profil użytkownika: Uleczkaa38

Nie podano miasta Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 6 godzin temu
1 199
Przeczytanych
książek
1 385
Książek
w biblioteczce
839
Opinii
5 260
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Kobieta
Dodane| 86 książek
Ta użytkowniczka nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Interesujące, oparte na ciekawym pomyśle i stojące na bardzo wysokim poziomie, powieściowe fantasy - tak właśnie ma się rzecz z najnowszą książką Łukasza Kucharskiego pt. „Kwestia wiary”, która jednocześnie stanowi sobą drugą odsłonę „Cyklu Halworyjskiego”. To literatura przygody, akcji i wielkich emocji, która jednocześnie czerpie z bogactwa naszej słowiańskiej mitologii, co zawsze warto docenić. Tytuł ten ukazał się nakładem Wydawnictwa Warbook.

Wraz z niniejszym zbiorem opowiadań, które oczywiście składają się na spójną, fabularną całość, powracają dwaj znani nam już dobrze bohaterowie - Dalebor i Rogost. To właśnie ci dwaj przyjaciele i towarzysze podróży walczą na swej drodze ze złem, ratując niewinnych i dając za dość sprawiedliwości tam, gdzie to możliwe. Kieruje ich również trop demona, który doprowadził do śmierci ukochanej jednego z nich i którego to odnalezienie staje się dla nich całym sensem bycia. Jednakże wkrótce okaże się, że niezwykle ważną rolę w ich relacji odegra pewna skrywana od dawna tajemnica, która może zmienić wszystko...

Łukasz Kucharski zaoferował nam naturalną kontynuację pierwszego tomu cyklu, kreśląc dalsze losy i przygody wspominanej wyżej pary bohaterów. Te przyjmują postać czterech rozbudowanych opowiadań, przedzielanych niezwykle ważnymi retrospekcjami, które znaczą losy jednego z nich. I w każdym przypadku - opowiadań i tych krótkich przebłysków przeszłości, jest ciekawie, niezwykle klimatycznie, czasami naprawdę mrocznie, ale czasami też i pięknie humorystycznie. Jednakże w całościowym ujęciu nie można nie zauważyć, że jest to zdecydowanie bardziej dramatyczna opowieść, aniżeli pierwsza część tej serii.

Niezwykłe spotkanie z Leszym vel Lasowym, które przychodzi odbyć naszym wędrowcom w imieniu mieszkańców pewnej podleśnej osady, w której dochodzi do ogromnej tragedii, znaczonej śmiercią, ale też i chorą miłością...; Wizyta w pięknym mieście, gdzie dochodzi do makabrycznego zabójstwa, gdzie pojawia się niezwykła kobieta i gdzie wielka polityka łączy się z demonami losu...; Odwiedziny miasta i jego mieszkańców, którzy mają na swych sumieniach najgorsze z ludzkich czynów i grzechów, dyktowanych chęcią zemsty, strachem przed nieznanym, chorym pożądaniem....; Wreszcie piekło śmiertelnej epidemii w środku miasta, z którego nie ma ucieczki i w którym oprócz zarazy zamieszkało najprawdziwsze złe... - to zarysy każdej z mini opowieści, które nas tu intrygują, wielokrotnie zaskakują i trzymają w niezwykłym napięciu, udzielając również odpowiedzi na kluczowe pytanie, jakie zostało zawarte w prologu...

I podobnie, jak miało to miejsce w przypadku pierwszej odsłony cyklu, tak i tym razem zachwyca nas kreacja tego literackiego świata, gdzie mamy walczące ze sobą krainy, gdzie zachwyca nas obraz quasi średniowiecznej codzienności życia, jak i gdzie jest wreszcie słowiańska magia z bogami i demonami w tle, które czasami sieją śmierć i zniszczenie, ale niekiedy też i wymierzają należną sprawiedliwość. To również religia - na czele z tą nową, podbijającą w coraz większym stopniu ten świat, która ma za nic wiarę w dawne bóstwa, co nie koniecznie może przynieść coś dobrego. To piękny, malowniczy, dopracowany w każdym względzie, fascynujący obraz świata fantasy.

Dwaj bohaterowie - opanowany, skrywający sekrety, posiadający niezwykły dar widzenia i rozumienia więcej Dalebor..., jak i również nieco bardziej porywczy, znakomicie władający mieczem, poczciwy Rogost. To właśnie tych dwoje bohaterów odkrywa przed nami ten świat, ukazuje swoje równie niezwykłe losy, jak i w naturalny sposób przekonuje do tego, by nie tylko obdarzyć ich sympatią i zrozumieniem, ale też w nich uwierzyć. To ludzie z krwi i kości, z pewnością nie idealni, ale za to starający się być dobrymi.

Opowieść tę wypełnia magia, walka z mieczem w ręku, ludzie dramaty i namiętności oraz niezwykle prawdziwe spojrzenia na los człowieka. Owszem, jest to literatura fantasy, ale tak naprawdę znajdziemy w niej uniwersalne odniesienia do życia każdego z nas, gdzie każdy chciałby kochać, gdzie wszyscy popełniamy mniejsze lub większe błędy, jak i gdzie przychodzi nam zawsze za nie płacić. To również symboliczne odniesienia do tego, czym jest polityka i władza, czym jest populizm i naiwność tłumu, czy też jak bardzo przewidywalne są ludzkie zachowania w chwili najdramatyczniejszych prób.

Spotkanie z tą powieścią, to autentyczna przyjemność kontaktu ze znakomitą literaturą fantasy, która jest tak bardzo nasza, słowiańska. To nie tylko atrakcyjność fabuły, moc barwnych przygód i naprawdę wielkie emocje, ale również i niezwykła dbałość o to, by w historiach tych znalazło się coś jeszcze, co w piękny sposób odnosi się do ludzkich losów, życia, prawideł natury. I myślę, że to właśnie ten aspekt czyni tę książkę i ten cały cykl tak dobrym i zarazem innym od wielu podobnych pozycji. To z kolei przekłada się na to, że czerpiemy z tej lektury tyleż zabawę, co i nawet swoistą lekcję mądrego, dobrego życia.

Słowem podsumowania – jeśli tylko cenicie sobie dobre, intrygujące i świetnie napisane literackie fantasy w naszym rodzimym wydaniu, to powieść Łukasza Kucharskiego pt. „Kwestia wiary” będzie dla was idealnym wyborem. To jakość fabuły, znakomite kreacje bohaterów, fascynujący świat magii i średniowiecza oraz emocje, które dogłębnie poruszają. I dlatego też z jak największym przekonaniem polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł.

Interesujące, oparte na ciekawym pomyśle i stojące na bardzo wysokim poziomie, powieściowe fantasy - tak właśnie ma się rzecz z najnowszą książką Łukasza Kucharskiego pt. „Kwestia wiary”, która jednocześnie stanowi sobą drugą odsłonę „Cyklu Halworyjskiego”. To literatura przygody, akcji i wielkich emocji, która jednocześnie czerpie z bogactwa naszej słowiańskiej mitologii,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Zanim sięgniecie po powieść Michaela Grothausa pt. „Piękni lśniący ludzie” musicie wiedzieć to, że lektura ta nie pozwoli wam zapomnieć o sobie przez bardzo długi czas, powracając w myślach dniami i nocami. Taka jest już bowiem ta książka - piękna, mocna, zaskakująca, rodząca setki pytań i każąca dociekać odpowiedzi na każde z nich. Pozycja ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa StoryLight.

Oto świat za kilkadziesiąt lat, który poznajemy na przykładzie nigdy nie śpiącego miasta Tokio. Siedemnastoletni John jest informatycznym geniuszem, który poza pracą ma tylko swoją samotność, lęk przed ludźmi, własne myśli. Podczas pewnej nocnej przechadzki trafia on do małego, urokliwego baru, gdziem spotyka niezwykłą kobietę o imieniu Neotnia, która ma równie niezwykłego psa o okrągłej głowie. To przypadkowe (a być może wcale nie) spotkanie sprawia, że John zacznie dostrzegać wokół siebie to, czego wcześniej nie widział. I ten fakt zmieni jego życie już na zawsze...

Powieść ta jest niezwykłą z wielu względów - począwszy od tego, że łączy w znakomity sposób literackie science fiction spod znaku cyberpunka z piękną opowieścią o miłości, gdzie znalazło się również miejsce na dramaty, wzruszenia, jak i niezwykle inteligentny humor...., poprzez uczynienie język tej książki niezwykle poetyckim i zarazem jak najbardziej przystępnym dla odbiorcy..., zaś kończąc na tym, że opowieść ta ma wiele zaskakujących twarzy, ukazując nam obraz wypaczonego świata przyszłości, zadając pytania o granice technologicznego postępu, jak i wreszcie ukazując gorzką rolę ludzi w tworze, który sami wykreowali ku lepszego życiu...

Fabułę powieści można określić mianem szkatułkowej, gdzie pozornie niewinne wydarzenie, jak wizyta w nocnym barze z usługą czyszczenia uszów, rozpoczyna całą serię niezwykłych wydarzeń z udziałem głównego bohatera, z których to każde kolejne otwiera zupełnie nowe, fabularne ścieżki. Bo jest tu fascynującą podróż po Tokio i Japonii, są sensacyjne wątki, które napędzającą tę całą relację, jak i nie brak historii o miłości, która nigdy nie powinna zaistnieć, a jednak rodzi się do życia. Wszystko to prowadzi zaś do dramatycznego finału, po którym naprawdę niełatwo jest dojść do siebie - tak bohaterem, jak i nam, czytelnikom.

Świat i ludzie - to coś, co znaczy jakość tej powieści, gdy oto z jednej strony mamy rzeczywistość pozornie przypominającą nasze czasy, ale po bliższym przyjrzeniu się jej widzimy ogrom technologicznego postępu, gdzie sztuczna inteligencja i jej fizyczne twory stały się czymś tak oczywistym, że aż niezauważalnym. To smutny, mroczny, w mej ocenie obdarty z uczuć świat, na który to na szczęście nie wszyscy się zgadzają - na czele z Johnem, Neotnią i jakże poczciwym Goeido, którzy niejako nadają temu światu piękna, wrażliwości, ludzkości - na tyle, na ile to możliwe. I fascynuje nas zarówno to miejsce, jak i jego mieszkańcy, gdzie tym samym wierzymy w nie i w nich.

To literatura wybitna - owszem, uciekająca klasycznym gatunkowym podziałom i nacechowana potężną porcją fantastyki, co w oczach wielu osób dyskwalifikuje ją do pretendowania ku mianu wybitności..., ale w mej ocenie taką ona jest. Jest z uwagi na głębię zawartych tu emocji, mądrość dostrzeżenia tego, w jakim kierunku zmierza świat i ludzkość oraz iście magiczną lekkość opowiedzenia o rzeczach trudnych i smutnych w taki sposób, że mimo wszystko uśmiechamy się sami do siebie. I to jest wspaniałe, gdyż po dobrnięciu do ostatniej strony wciąż chcemy się uśmiechać, wspominając konkretne sceny, dialogi, rysujące się oczyma naszej wyobraźni obrazy.

Jak wspominałam na wstępie, spotkanie z powieścią „Piękni lśniący ludzie” zmienia nas i nasze spojrzenie na to, co w życiu jest najważniejszym. Można powiedzieć o tej książce bowiem to, że stanowi ona sobą coś na kształt pięknej lekcji o tym, czym jest nasze człowieczeństwo, jakie ma ono prawa i jak niezwykłym jest darem w tym już nawet i naszym świecie coraz większej sztuczności. I dlatego też z jak największym przekonaniem polecam i zachęcam was do tego, byście odbyli za sprawą tej powieści niezwykłą podróż do Japonii świata przyszłości, która kto wie, być może odmieni także i wasze życie…

Zanim sięgniecie po powieść Michaela Grothausa pt. „Piękni lśniący ludzie” musicie wiedzieć to, że lektura ta nie pozwoli wam zapomnieć o sobie przez bardzo długi czas, powracając w myślach dniami i nocami. Taka jest już bowiem ta książka - piękna, mocna, zaskakująca, rodząca setki pytań i każąca dociekać odpowiedzi na każde z nich. Pozycja ta ukazała się w naszym kraju...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Bardzo cenię Wydawnictwo Kultura Gniewu za to, że myśli ono w równym stopniu o swoich dorosłych, jak i dziecięcych czytelnikach. Otóż obok znakomitych, dramatycznych opowieści wydaje ono także wspaniałe, mądre, wartościowe komiksy dla najmłodszych - dokładnie takie, jak premierowa pozycja pt. „Kacper i spółki. Zagajnik przejścia”, o której to mam przyjemność opowiedzieć wam więcej w poniższej recenzji.

I tak oto doskonale nam znany Kacper wraz z dwojgiem przyjaciół prowadzą niekończącą się rywalizację z bandą Lipy - m.in. o to, kto przejmie fajną miejscówkę w postaci wraka samochodowej Syreny. Jednak pewna niefortunna chwila sprawia, że Kacper, Zośka i Bosman przeniosą się do przedziwnego świata, świata potworów. Tam przyjdzie walczyć im o przetrwanie oraz odnalezienie powrotnej drogi do domu... I gdy będzie już naprawdę, ale to naprawdę źle..., wówczas z pomocą przybędzie im ktoś, kogo w tej przedziwnej krainie potworów mogliby spodziewać się najmniej...

Twórca tego komiksu - Adam Święcki, zaprosił nas do kolejnego spotkania z bohaterami tej serii (mogliśmy ich poznać za sprawą pierwszego tomu pt. „Uroczysko Szyszymory”), którzy kolejny też raz zetkną się z przygodami rodem z fantastycznej baśni. To z jednej strony znakomity, ciepły i mądry humor, zaś z drugiej właśnie wartka akcja, barwna przygoda i niczym nie ograniczona wyobraźnia autora, która tworzy naprawdę niezwykłe światy i ich mieszkańców. Do tego jest i coś jeszcze - piękne spojrzenie na to, jak wspaniałą jest dziecięca przyjaźń, na dobre i na złe...

Opowieść tę możemy podzielić na dwie główne części - pierwszą, ukazującą zwyczajne, dziecięce perypetie dwóch rywalizujących grup, które walczą o swoje sielskie terytorium, jak i drugą, w której mamy już wyprawę do świata potworów i moc przygód, jakie stają się udziałem bohaterów. I na obu tych polach jest dobrze, ciekawie, niezwykle klimatycznie i zabawnie, choć nie da się ukryć, że ta druga część przyjmuje nieco mroczniejszą scenerię. Na szczęście - bo jakże by inaczej, jest i piękny happy end.

Dziecięcy bohaterowie - to oni nadają tej opowieści wyjątkowego uroku, gdy mamy poczciwego Kacpra, zawsze gotową do walki Zośkę, stojącego nieco na uboczu Bosmana, czy też wreszcie mającego się za lepszego od innych, Lipę. To dzieciaki, którymi kiedyś sami byliśmy lub też których dobrze znaliśmy z własnego podwórka, dzięki czemu też i młodzi czytelnicy znajdą z nimi bardzo szybko wspólny język.

Nie sposób nie powiedzieć dobrych słów także o świecie tego komiksu - znów z jednej strony o obrazie naszego polskiego, sielskiego, kojarzącego się z wakacjami u dziadków i wypełnionego beztroską dzieciństwa..., zaś z drugiej wizji dziwnych krain, potwornych mieszkańców, niezwykłych zasad i magii, która koniec końców odgrywa tu bardzo ważną rolę. Przyjemnie odwiedza i odkrywa się tę komiksową rzeczywistość, która ma w sobie coś niezwykle urokliwego.

Jeśli chodzi zaś o ilustracje, to mamy tu urocze, proste w swej postaci, bardzo fajnie skadrowane i przede wszystkim okraszone dużą dozą humoru, ładne dla oka rysunki. Nie ma tu być może wielkich fajerwerków, ale jest dokładnie wszystko to, co dziecięcy czytelnik powinien zobaczyć, czyli akcja, dynamika, emocje, piękno natury itd. Całości efektu dopełnia bardzo bogata paleta kolorów, które w pierwszej części kojarzą się z czasem letnich wakacji, zaś w drugiej z baśnią.

To wielka frajda, gdy oto zaczytujemy się w tę opowieść, gdy zaśmiewamy z dialogów bohaterów i gdy u ich boku udajemy się w podróż do przedziwnego świata fantazji. I naturalnie jest to komiks dla dzieci i młodzieży, ale i dorosły czytelnik też może się przy nim świetnie bawić. Bardzo wielkim plusem jest także to, że nie ma tu niepotrzebnej, głupiej i tak bardzo dziś obecnej wszędzie przemocy - owszem, są psoty i żarty, ale wszystko to przyjmuje tu lekką, familijną, naprawdę śmieszną postać. I warto to docenić.

Słowem podsumowania – komiks „Kacper i spółki. Zagajnik przejścia”, to kolejna udana odsłona tej serii i zarazem kolejna udana propozycja dla młodego czytelnika, jaką to oferuje nam Kultur Gniewu. To przygoda, humor, piękne emocje i wspaniałe ilustracje – czegóż chcieć więcej?

Bardzo cenię Wydawnictwo Kultura Gniewu za to, że myśli ono w równym stopniu o swoich dorosłych, jak i dziecięcych czytelnikach. Otóż obok znakomitych, dramatycznych opowieści wydaje ono także wspaniałe, mądre, wartościowe komiksy dla najmłodszych - dokładnie takie, jak premierowa pozycja pt. „Kacper i spółki. Zagajnik przejścia”, o której to mam przyjemność opowiedzieć wam...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Uleczkaa38

z ostatnich 3 m-cy
Uleczkaa38
2024-05-24 12:22:04
Uleczkaa38 dodała książkę Kwestia wiary na półkę i dodała opinię:
2024-05-24 12:22:04
Uleczkaa38 dodała książkę Kwestia wiary na półkę Przeczytane i dodała opinię:

Interesujące, oparte na ciekawym pomyśle i stojące na bardzo wysokim poziomie, powieściowe fantasy - tak właśnie ma się rzecz z najnowszą książką Łukasza Kucharskiego pt. „Kwestia wiary”, która jednocześnie stanowi sobą drugą odsłonę „Cyklu Halworyjskiego”. To literatura przygody, akcji i ...

Rozwiń Rozwiń
Kwestia wiary Łukasz Kucharski
Cykl: Cykl Halworyjski (tom 2)
Średnia ocena:
7.4 / 10
10 ocen
Uleczkaa38
2024-05-23 11:33:56
Uleczkaa38 dodała książkę Piękni lśniący ludzie na półkę i dodała opinię:
2024-05-23 11:33:56
Uleczkaa38 dodała książkę Piękni lśniący ludzie na półkę Przeczytane i dodała opinię:

Zanim sięgniecie po powieść Michaela Grothausa pt. „Piękni lśniący ludzie” musicie wiedzieć to, że lektura ta nie pozwoli wam zapomnieć o sobie przez bardzo długi czas, powracając w myślach dniami i nocami. Taka jest już bowiem ta książka - piękna, mocna, zaskakująca, rodząca setki pytań i...

Rozwiń Rozwiń
Piękni lśniący ludzie Michael Grothaus
Średnia ocena:
8.4 / 10
14 ocen
Uleczkaa38
2024-05-22 11:41:23
Uleczkaa38 dodała książkę Kacper i spółka. Zagajnik przejścia na półkę i dodała opinię:
2024-05-22 11:41:23
Uleczkaa38 dodała książkę Kacper i spółka. Zagajnik przejścia na półkę Przeczytane i dodała opinię:

Bardzo cenię Wydawnictwo Kultura Gniewu za to, że myśli ono w równym stopniu o swoich dorosłych, jak i dziecięcych czytelnikach. Otóż obok znakomitych, dramatycznych opowieści wydaje ono także wspaniałe, mądre, wartościowe komiksy dla najmłodszych - dokładnie takie, jak premierowa pozycja ...

Rozwiń Rozwiń
Uleczkaa38
2024-05-21 19:41:23
Uleczkaa38 dodała książkę Bibliomulica z Kordoby na półkę i dodała opinię:
2024-05-21 19:41:23
Uleczkaa38 dodała książkę Bibliomulica z Kordoby na półkę Przeczytane i dodała opinię:

Przepiękna opowieść o miłości do książek, człowieczeństwie i poświęceniu dla przyszłych pokoleń... - tak przedstawia się oto znakomita, zaskakująca swoją postacią i przede wszystkim napawającą wiarą i nadzieją z ludzką mądrość, komiksowa opowieść pt. „Bibliomulica z Kordoby”, którą to może...

Rozwiń Rozwiń
Uleczkaa38
2024-05-21 19:29:02
Uleczkaa38 dodała książkę Klezmerzy - 5 - Kiszyniów szaleńców na półkę i dodała opinię:
2024-05-21 19:29:02
Uleczkaa38 dodała książkę Klezmerzy - 5 - Kiszyniów szaleńców na półkę Przeczytane i dodała opinię:

Każda podróż musi dobiec kiedyś końca, gdy oto strudzeni wędrowcy dotrą tam, dokąd zaprowadzi ich los... I nie inaczej ma się rzecz z klimatyczną, komiksową podróżą spod znaku znakomitej serii Joanna Sfara pt. „Klezmerzy”, której to najnowsza i zarazem finalna odsłona w postaci albumu „Kis...

Rozwiń Rozwiń
Klezmerzy - 5 - Kiszyniów szaleńców Joann Sfar
Cykl: Klezmerzy (tom 5)
Średnia ocena:
8 / 10
3 ocen
Uleczkaa38
2024-05-21 19:20:38
Uleczkaa38 oceniła książkę Kroniki jerozolimskie na
9 / 10
i dodała opinię:
2024-05-21 19:20:38
Uleczkaa38 oceniła książkę Kroniki jerozolimskie na
9 / 10
i dodała opinię:

Nie ma przypadku w tym, że oto dziś możemy cieszyć się kolejnym, trzecim już wydaniem znakomitego komiksu Guya Delisle pt. „Kroniki jerozolimskie”. Komiksu, przedstawiającego wspomnienia autora z jego ponad rocznego pobytu w tym tytułowym mieście, łączącym w sobie izraelską i arabska kultu...

Rozwiń Rozwiń
Kroniki jerozolimskie Guy Delisle
Średnia ocena:
9 / 10
1 ocen
Uleczkaa38
2024-05-21 19:06:25
Uleczkaa38 oceniła książkę Kalinka. Koniec wszystkiego (i całej reszty) na
8 / 10
i dodała opinię:
2024-05-21 19:06:25
Uleczkaa38 oceniła książkę Kalinka. Koniec wszystkiego (i całej reszty) na
8 / 10
i dodała opinię:

Kalinka, ach ta Kalinka.. - nie dość, że już kilkukrotnie uratowała swoją piękną dolinę przed psotami różnej maści potworów, to jeszcze udało jej się utrzymać wszystko w wielkiej tajemnicy przed mamą - zuch dziewczyna! Jednakże przychodzi taki dzień... - ale o tym opowiada już najnowsza cz...

Rozwiń Rozwiń
Uleczkaa38
2024-05-13 12:08:06
Uleczkaa38 dodała książkę Zamek Zwierzęcy 3. Noc Sprawiedliwych na półkę i dodała opinię:
2024-05-13 12:08:06
Uleczkaa38 dodała książkę Zamek Zwierzęcy 3. Noc Sprawiedliwych na półkę Przeczytane i dodała opinię:

„NOC SPRAWIEDLIWYCH” - pod tym niezwykle wymownym tytułem kryje się najnowsza, trzecia już część komiksowego cyklu „Zamek zwierzęcy”. Cyklu, będącego znakomitą refleksją nad słynną powieścią George'a Orwella, która jednocześnie wydaje się być bardziej nam współczesną, poruszającą, ważniejs...

Rozwiń Rozwiń
Uleczkaa38
2024-05-12 20:00:23
Uleczkaa38 dodała książkę Mity Cthulhu według Lovecrafta na półkę i dodała opinię:
2024-05-12 20:00:23
Uleczkaa38 dodała książkę Mity Cthulhu według Lovecrafta na półkę Przeczytane i dodała opinię:

Trzydzieści lat oczekiwania na ujrzenie dziennego świata i spotkanie z czytelnikiem... - tak oto wyglądały losy znakomitych, komiksowych opowieści Esteban Maroto, opartych na kultowej twórczości H.P. Lovecrafta. I już ten sam fakt sprawia, że patrzymy inaczej na komiksowy album pt. „Mity C...

Rozwiń Rozwiń
Mity Cthulhu według Lovecrafta Esteban Maroto
Średnia ocena:
5.7 / 10
3 ocen
Uleczkaa38
2024-05-12 19:45:01
Uleczkaa38 dodała książkę Brigantus 1. Wygnaniec na półkę i dodała opinię:
2024-05-12 19:45:01
Uleczkaa38 dodała książkę Brigantus 1. Wygnaniec na półkę Przeczytane i dodała opinię:

Klimatyczna, intrygująca, wypełniona barwną przygodą i osadzona w świecie wczesnego średniowiecza komiksowa opowieść - tak, dokładnie tego było mi trzeba! Od zawsze bowiem uwielbiam tego typu historie, które z jednej strony oferują sobą moc wrażeń i emocji, zaś z drugiej funduję niezwykłą ...

Rozwiń Rozwiń
Brigantus 1. Wygnaniec Hermann HuppenYves Huppen
Cykl: Brigantus (tom 1)
Średnia ocena:
6 / 10
6 ocen

statystyki

W sumie
przeczytano
1 199
książek
Średnio w roku
przeczytane
92
książki
Opinie były
pomocne
5 260
razy
W sumie
wystawione
676
ocen ze średnią 8,3

Spędzone
na czytaniu
5 991
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
1
godzina
22
minuty
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
86
książek [+ Dodaj]