rozwiń zwiń
CzytNIKTomaszKosik

Profil użytkownika: CzytNIKTomaszKosik

BYTOM Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 1 dzień temu
1 294
Przeczytanych
książek
1 294
Książek
w biblioteczce
1 292
Opinii
5 754
Polubień
opinii
BYTOM Nie podano
Dodane| 1 ksiązkę
Strony www:
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Komedia kryminalna, dzięki Alkowi Rogozińskiemu zyskała już trzydzieści trzy książki. I jestem przekonany, że zyskiwać będzie jeszcze wiele. A Czyt-NIK wiele dobrego napisać może o najnowszej książce autora, który z łatwością i niezwykłą umiejętnością łączy kryminalną intrygę z poczuciem humoru – czarnego humoru. „Śmierć na wagę” złota, bo o tej komedii kryminalnej mowa, to książka nie tylko na wagę bestsellera, lecz również zasługuje na miano NIK – Najlepszej Interesującej Książki.
Alek Rogoziński już od dawien dawna wprawia mnie w dobry nastrój. Czy to podczas spotkań autorskich, czy poprzez twórczość literacką. Komedie kryminalne wywodzące się spod jego pióra zawsze zapewniają mi wyjątkową zabawę okraszoną dobrym humorem i kryminalną zagadką. Zagadką, do której sedna będziecie ochoczo chcieli się dokopać. I to nie tylko ze względu na archeologiczne aspekty tej historii. Zatem sięgnijcie po „Śmierć na wagę złota” i dajcie porwać się fantazji Alka Rogozińskiego, który ponownie nie zawiedzie oczekiwań miłośników komedii kryminalnej.
Otwierając tę książkę, poznacie się z Pauliną Marzec, dziennikarką portalu Znana Polska. Wraz z nią otrzymacie zlecenie na napisanie reportażu związanego z wykopaliskami archeologicznymi. Może na pierwszy rzut oka temat wydaje się być nie ciekawy, lecz jak się okazuje, staje się początkiem grubszej sprawy. Co więcej, Paulina wpadając w centrum wydarzeń, jest na pierwszej linii obserwacji prowadzonej przez tajne służby państwowe. Czy zatem jej życiu zagraża niebezpieczeństwo? W jakie tarapaty wpadła? Proszę mi wierzyć, że wiele będzie się działo, ponieważ Marzec stała się również oczkiem uwagi półświatka. Dlaczego gangsterzy zainteresowali się jej reportażem? Nie zdradzę Wam tego, ponieważ nie chcę zabierać Wam przyjemności lektury tej książki, a co za tym idzie zabawy przepełnionej ogromną dawką dobrego humoru, z którego Alek Rogoziński słynie.
Czy Kamil Barszczewski, kustosz Muzeum Archeologicznego w Wyszogrodzie, będzie mógł pomóc dziennikarce wydostać się z tarapatów? Czy razem wykopią się z problemów, w które wkopali się? Aby się tego dowiedzieć warto zatopić się w lekturze najnowszej komedii kryminalnej Alka Rogozińskiego. „Śmierć na wagę złota” to wręcz skarb tego gatunku. Skarb, który zdecydowanie warto wykopać z księgarskich półek, aby wyeksponować w swej domowej biblioteczce.
Jak już wspomniałem „Śmierć na wagę złota” to już trzydziesta trzecia książka Alka Rogozińskiego. Proszę mi wierzyć, że znacznie więcej jest powodów przemawiających za sięgnięciem po tę komedię kryminalną. Ci, którzy znają twórczość autora, doskonale wiedzą, że pisarz ma niespożyte pokłady dobrego humoru, który doskonale aplikuje na kartach swych książek. Każdy, kto sięgnie po tę komedię kryminalną, po jej przeczytaniu będzie przecierać ze swych oczu, łzy śmiechu. A ten pojawiać będzie się z dużą częstotliwością. Zatem bierzcie i czytajcie Alka Rogozińskiego.
Książka „Śmierć na wagę złota” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

Komedia kryminalna, dzięki Alkowi Rogozińskiemu zyskała już trzydzieści trzy książki. I jestem przekonany, że zyskiwać będzie jeszcze wiele. A Czyt-NIK wiele dobrego napisać może o najnowszej książce autora, który z łatwością i niezwykłą umiejętnością łączy kryminalną intrygę z poczuciem humoru – czarnego humoru. „Śmierć na wagę” złota, bo o tej komedii kryminalnej mowa, to...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Anna O” thriller na miarę światowego bestsellera jest już w Polsce. Debiutancka książka Matthewa Blake’a to jedna z tych książek, która trafia się raz na kilka lat. To globalny fenomen, który wymieniany jest przez wszystkie przypadki nie tylko w kraju autora, lecz w wielu państwach naszego globu. Co więcej, to thriller, który jest prognostykiem na ogromną popularność pisarza. Jest trampoliną do sukcesu, otwarciem drzwi do świata najpopularniejszych twórców thrillerów i kryminałów. A dla nas czytelników spragnionych mocnych wrażeń jest zwiastunem wielu niezapomnianych wrażeń, które zelektryzują, zmrożą nasze czytelnicze emocje. Dlatego też warto, abyście nie przespali tego tytułu na swej czytelniczej liście „must read”, „must have”.
Jeśli zaś o śnie mowa, to proszę mi wierzyć, że w historii zapisanej na kartach thrillera „Anna O”, wiele będzie o nim mowy. Ba jest on tematem przewodnim. Jest nieodłącznym elementem poznawania historii Anny Ogilvy, która od czterech lat nie otworzyła oczu. To, co wydarzyło się w jej życiu – każdego czytelnika, poznającego jej historię, przyprawi o gęsią skórkę.
Pewnej nocy, w chatce na Farmie, Anna Ogilvy została znaleziona z nożem w dłoni. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że obok niej leżały zakrwawione zwłoki jej dwojga przyjaciół – Indry oraz Douglasa. Co więcej, znaleziono ją pogrążoną w głębokim śnie! Nikt nie jest w stanie wybudzić jej z koszmarnego snu. Zatem, co takiego wydarzyło się pod osłoną nocy? To pytanie będzie spędzać nam sen z powiek, dopóty, dopóki nie poznamy finałowej odsłony historii stworzonej przez Matthewa Blake.
Anna Ogilvy od najmłodszych lat lunatykowała. Miała problemy ze snem. Dla doktora Benedicta Prince’a psychologa sądowego przypadek Anny był jedną wielką tajemnicą, którą pragnął zgłębić i rowiązać. Pracując w londyńskiej klinice snu przy Harley Street, dążył do tego, aby odnaleźć odpowiedź na pytanie – dlaczego Anna nie otworzyła oczu od czterech lat? W jaki sposób zdoła on dotrzeć do najciemniejszych zakamarków umysłu Anny? Czy zdoła odkryć najbardziej skryty sekret jej umysłu? Czy dotrze do tej mrocznej tajemnicy skrywanej głęboko w podświadomości Anny Ogilvy? Odpowiedzi na te pytania zapisane są na kartach fenomenalnego thrillera Matthewa Blake’a.
„Anna O” to historia, która mocno trafia do naszej wyobraźni. To thriller, który z mocnym uderzeniem rzuca nasze czytelnicze emocje na głęboką wodę. Poznawanie tajemnicy Anny O zwala z nóg. Jeśli myśleliście, że thriller nie jest w stanie Was już niczym zaskoczyć, to jesteście w ogromnym błędzie. To oznacza, że przespaliście premierę książki „Anna O”. Zatem thrilleromaniacy obudźcie się z letargu i sięgnijcie po ten tytuł. Tytuł, który sprawi, że Wasze czytelnicze emocje otrzymają solidny zastrzyk adrenaliny, pobudzając Wasze czytelnicze serce, do szybszego pompowania czytelniczej krwi, którą Matthew Blake zagotował do maksymalnej temperatury. Zatem sięgając po tę książkę, przygotujcie się na ekstremalne doznania, jakie zagwarantować może Wam NIK – Najlepsza Interesująca Książka
Ben, Clara, Lora, Bloom, Emily – kto z nich przybliży Was do poznania prawdy o Annie O. – (nazywanej tak przez tych, którzy wierzą w jej niewinność) – Śpiącej Królewnie (nazywanej tak przez tych, którzy wierzą w jej winę). A może to właśnie pamiętnik Anny, jest jedynym źródłem prawdy na temat wydarzeń na Farmie. Pewne jest to, że warto sięgnąć po debiutancki thriller Matthewa Blake’a, autora, który z mocnym przytupem wtargnął do kryminalnego świata NIK – Najlepszych Interesujących Książek.
Thriller „Anna O” ukazał się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska

„Anna O” thriller na miarę światowego bestsellera jest już w Polsce. Debiutancka książka Matthewa Blake’a to jedna z tych książek, która trafia się raz na kilka lat. To globalny fenomen, który wymieniany jest przez wszystkie przypadki nie tylko w kraju autora, lecz w wielu państwach naszego globu. Co więcej, to thriller, który jest prognostykiem na ogromną popularność...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Dziennikarka Beata Chomątowska w reportażu „Miasto dzieci świata” ilustruje bogatą historię Rabki-Zdroju. Dzięki lekturze tej książki możecie zgłębić swoją wiedzę na temat rabczańskiej historii miasta. Miasta, które kojarzy mi się ze zdrowiem, relaksem i odpoczynkiem. A lektura tej książki kojarzy mi się z poznawaniem historii, którą warto przekazywać z pokolenia na pokolenie. Dlatego też czytając ten reportaż, możemy dowiedzieć się jak wyglądała Rabka wczoraj – lata temu, porównując z tym, jak dziś żyje się w tym mieście.
Przyznam szczerze, że kilka razy byłem w Rabce. I za każdym razem wracałem uśmiechnięty, szczęśliwy, wypoczęty. Uzdrowisko w tym mieście cieszy się ogromną popularnością, ogromnym zainteresowaniem i niemałym obłożeniem. I nie ma się czemu dziwić. Jenak jak dowiadujemy się z lektury książki „Miasto dzieci świata” – Rabka nie jest tylko „bajkową krainą”. Jest również miasteczkiem z horroru. Co najważniejsze, bez wątpienia jest miastem ciekawym, barwnym, wartym odwiedzenia oraz przekazywania historycznej o nim wiedzy. A pisarka i dziennikarka Beata Chomątowska czyni to w swej najnowszej książce nader szczegółowo, dokładnie, z zaciekawieniem opisując historię Miasta Dzieci.
Nie ukrywam, że „Miasto dzieci świata” to reportaż zasługujący na uznanie. Dodam więcej, według mnie Beata Chomątowska zasługuje na nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Autorka doskonale ilustruje historię Rabki-Zdroju, miasta, które warto odwiedzić, miasta, które dla wielu z nas jest najmilej wspominanym miastem dzieciństwa.
Co kryje się za określeniem „Miasto Dzieci Świata”? Dlaczego tak wiele dzieci z uśmiechem na twarzy reaguje na słowo Rabka? Z czego najbardziej zasłynęło to miasto? Tego wszystkiego (a nawet więcej) dowiecie się z lektury najnowszej książki Beaty Chomątkowskiej. Dlatego też z całego serca zachęcam Was do zgłębienia rabczańskiej historii Miasta Dzieci.
Warto dodać, że poznawanie historii miasta odbywa się nie tylko poprzez przekazywanie przez autorkę obszernej wiedzy, zebranego przez nią materiału. Na kartach tej książki znajdziemy wiele zdjęć, które przenoszą nas do historii miasta, do historii rabczańskiego uzdrowiska. To jeszcze bardziej trafia do naszej wyobraźni, świadomości. Jeszcze bardziej i mocniej scala nas z Rabką.
Ci, którzy nie byli w tym mieście, po lekturze tej książki zapewne zechcą do niego przyjechać. Zaś, ci, którzy mieli już tę przyjemność, podczas czytania reportażu, będą mogli powspominać wyjątkowe chwile spędzone w Rabce. A ja zachęcam Was, abyście sięgnęli po najnowszą książkę Beaty Chomotowskiej, dziennikarki, która z dziennikarską dociekliwością ukazuje nam historię Rabki, pisarki, która z ciekawością opowiada nam historię MIASTA DZIECI.
Książka „Miasto dzieci świata” ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne

Dziennikarka Beata Chomątowska w reportażu „Miasto dzieci świata” ilustruje bogatą historię Rabki-Zdroju. Dzięki lekturze tej książki możecie zgłębić swoją wiedzę na temat rabczańskiej historii miasta. Miasta, które kojarzy mi się ze zdrowiem, relaksem i odpoczynkiem. A lektura tej książki kojarzy mi się z poznawaniem historii, którą warto przekazywać z pokolenia na...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika CzytNIKTomaszKosik Kosik

z ostatnich 3 m-cy
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-05-19 00:04:56
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Śmierć na wagę złota na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-05-19 00:04:56
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Śmierć na wagę złota na
10 / 10
i dodał opinię:

Komedia kryminalna, dzięki Alkowi Rogozińskiemu zyskała już trzydzieści trzy książki. I jestem przekonany, że zyskiwać będzie jeszcze wiele. A Czyt-NIK wiele dobrego napisać może o najnowszej książce autora, który z łatwością i niezwykłą umiejętnością łączy kryminalną intrygę z poczuciem h...

Rozwiń Rozwiń
Śmierć na wagę złota Alek Rogoziński
Średnia ocena:
10 / 10
3 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-05-19 00:01:32
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Anna O na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-05-19 00:01:32
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Anna O na
10 / 10
i dodał opinię:

„Anna O” thriller na miarę światowego bestsellera jest już w Polsce. Debiutancka książka Matthewa Blake’a to jedna z tych książek, która trafia się raz na kilka lat. To globalny fenomen, który wymieniany jest przez wszystkie przypadki nie tylko w kraju autora, lecz w wielu państwach naszeg...

Rozwiń Rozwiń
Anna O Matthew Blake
Średnia ocena:
8.6 / 10
14 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-05-18 23:56:49
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Miasto dzieci świata na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-05-18 23:56:49
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Miasto dzieci świata na
10 / 10
i dodał opinię:

Dziennikarka Beata Chomątowska w reportażu „Miasto dzieci świata” ilustruje bogatą historię Rabki-Zdroju. Dzięki lekturze tej książki możecie zgłębić swoją wiedzę na temat rabczańskiej historii miasta. Miasta, które kojarzy mi się ze zdrowiem, relaksem i odpoczynkiem. A lektura tej książki...

Rozwiń Rozwiń
Miasto dzieci świata Beata Chomątowska
Średnia ocena:
7.8 / 10
13 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-05-15 20:30:11
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Mój słodki aniołku na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-05-15 20:30:11
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Mój słodki aniołku na
10 / 10
i dodał opinię:

John Glatt jest jednym z najpopularniejszych autorów true crime, jednym z najbardziej cenionych pisarzy, który w sposób niezwykle wiarygodny ilustruje nam prawdziwe wydarzenia, zbrodnie, które wstrząsnęły opinią publiczną. „Mój słodki aniołku” to kolejna książka autora, na kartach której p...

Rozwiń Rozwiń
Mój słodki aniołku John Glatt
Średnia ocena:
8.1 / 10
11 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-05-15 20:28:06
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Autostrada do piekła na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-05-15 20:28:06
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Autostrada do piekła na
10 / 10
i dodał opinię:

Wytrawni koneserzy kryminałów mają powód do radości. Bo oto w księgarniach pojawiła się najnowsza książka Piotra Górskiego. „Autostrada do piekła” to ósme już spotkanie ze Sławomirem Krukiem, bohaterem, który już na dobre zadomowił się w polskiej literaturze gatunkowej. Jestem przekonany, ...

Rozwiń Rozwiń
Autostrada do piekła Piotr Górski
Cykl: Sławomir Kruk (tom 8)
Średnia ocena:
8.3 / 10
10 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-05-15 20:25:47
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Przeszłość nie umiera nigdy na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-05-15 20:25:47
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Przeszłość nie umiera nigdy na
10 / 10
i dodał opinię:

W literackich, kryminalnych kręgach Ludwik Lunar wyrasta na pisarza, którego twórczość zasługuje na uznanie. Już debiutancką książką „Za nasze grzechy” zwrócił swoją uwagę tak bardzo, że wielu z nas wyczekiwało premiery kolejnego kryminału. I oto nastał ten dzień – w księgarniach ukazała s...

Rozwiń Rozwiń
Przeszłość nie umiera nigdy Ludwik Lunar
Cykl: Emil Grab (tom 2)
Średnia ocena:
10 / 10
2 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-05-13 20:04:31
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Ocaleni dla miłości na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-05-13 20:04:31
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Ocaleni dla miłości na
10 / 10
i dodał opinię:

Ile człowiek jest w stanie zrobić dla miłości? Jak wiele poświęcić? Jak wiele znieść? Myślę, że każdy z nas może odpowiedzieć na te pytania zgodnie z własnym systemem wartości. Po przeczytaniu najnowszej powieści Anny Rybakiewicz możemy uświadomić sobie, że w imię miłości człowiek gotowy j...

Rozwiń Rozwiń
Ocaleni dla miłości Anna Rybakiewicz
Średnia ocena:
8.1 / 10
39 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-05-13 20:01:16
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Berdo na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-05-13 20:01:16
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Berdo na
10 / 10
i dodał opinię:

Wiktor Forst to bohater, którego powinien znać każdy miłośnik kryminałów! A już na pewno Remigiusz Mróz jest pisarzem, którego nikomu przedstawiać nie trzeba! Natomiast to, co autor przedstawił w najnowszej odsłonie z komisarzem Forstem, pozostanie w pamięci każdego, kto sięgnie po „Berdo”...

Rozwiń Rozwiń
Berdo Remigiusz Mróz
Cykl: Komisarz Forst (tom 9)
Średnia ocena:
7.2 / 10
144 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-05-13 19:59:52
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Wszyscy jesteśmy mordercami na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-05-13 19:59:52
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Wszyscy jesteśmy mordercami na
10 / 10
i dodał opinię:

Czy zemsta jest etyczna? Czy w etyce jest miejsce na zemstę? Jak długa jest granica między zemstą a etyką? A może jest między nimi cienka linia, którą przerwać może najmniejsze drgnięcie gniewu zrozpaczonego człowieka? Te i wiele więcej pytań pojawiało się w mojej głowie podczas lektury na...

Rozwiń Rozwiń
Wszyscy jesteśmy mordercami Max Czornyj
Średnia ocena:
8.6 / 10
33 ocen
CzytNIKTomaszKosik Kosik
2024-05-13 19:56:54
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Kameleon na
10 / 10
i dodał opinię:
2024-05-13 19:56:54
CzytNIKTomaszKosik Kosik ocenił książkę Kameleon na
10 / 10
i dodał opinię:

Marek Stelar jest jak KAMELEON. Potrafi odnaleźć się w każdym gatunku literackim, w którym tworzy. A tworzy kryminały, thrillery i komedie kryminalne. Każde oblicze autora urzeka kreatywnością w tworzeniu intrygujących historii. A w przypadku najnowszego dzieła szczecinera, historii, która...

Rozwiń Rozwiń
Kameleon Marek Stelar
Średnia ocena:
7.4 / 10
71 ocen

statystyki

W sumie
przeczytano
1 294
książki
Średnio w roku
przeczytane
162
książki
Opinie były
pomocne
5 754
razy
W sumie
wystawione
1 286
ocen ze średnią 10,0

Spędzone
na czytaniu
8 220
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
3
godziny
19
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
1
książek [+ Dodaj]