xymena_araszkiewicz

Profil użytkownika: xymena_araszkiewicz

Nie podano miasta Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 1 tydzień temu
54
Przeczytanych
książek
173
Książek
w biblioteczce
54
Opinii
512
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Kobieta
Dodane| 5 cytatów
Lubię dobrą lekturę, a zwłaszcza: reportaż, książki popularnonaukowe i podróżnicze, wiersze i ciekawe opowiadania. Kocham Maltę, Mallorkę, São Miguel, Maderę i Sycylię. Najpiękniejsze miasto, dla mnie, to ex aequo: Sintra, Olhão (wraz z wyspami Armona i Culatra), Frigiliana, Medina (na Malcie), Amalfi, Taormina, Bomarzo, Alberobello, San Gimignano, Lublin, Olsztyn, Toruń, Bydgoszcz, Tarnów, Bochnia, Matera, Besalú, Skopje, Valladolid (Hiszpania), Colmar, Šibenik, Bayreuth, Wurzburg i Valldemossa oraz m.in. ze względu na ilość księgarń - Belgrad. Marzy mi się super miasto stworzone z tkanki tych wymienionych powyżej :) Po za tym hoduję kaktusy i palmy z nasion przywiezionych z podróży. No i nałogowo słucham stare słuchowiska... Przy okazji polecam Wam m.in. muzea: Chopina w Warszawie, II Wojny Światowej w Gdańsku, Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, Archeologiczne w Biskupinie, Nauki w Walencji, Książąt Czartoryskich w Krakowie, Ognia w Żorach, Dźwięku (Haus der Musik) w Wiedniu, Sztuki Nowoczesnej w Bilbao, Strasburgu i w Norymberdze, Ogród Rzeźb Juana Soriano w Owczarni, Muzeum Wódki (KONESER) w Warszawie ...a także t.z.w. Hydropolis we Wrocławiu oraz Muzeum Wina w słowackim mieście Prešov, Barcelona Big Fun Muzeum oraz Parc d'atraccions Tibidabo w Barcelonie, Muzeum Imre Vargi w Budapeszcie, Muzeum Techniki (Technik Museum Speyer) w Spirze, Oceanarium w Lizbonie, Muzeum Swarovskiego w Wattens i Muzeum Prado w Madrycie. WARTO!!!

Opinie


Na półkach:

Książkę dostałam od koleżanki. Zapytała się, czy znam tę panią. Nie znałam. Okazuje się, że jest to Królowa Życia. Ha-ha... cóż za bóstwo!

Niestety Dagmara Kaźmierska straciła ostatnio wiele, choćby kontrakt ze stacją Polsat. To efekt wypłynięcia na jaw faktów, które dalekie są od przyzwoitości lub jakiejkolwiek etyki. To, że ta osoba zaistniała w mediach to skandal.

A sam tekst, to byle-książka oparta o "mondrości" bliskie tajemnicom polszynela. Elokwencja miesza się tu ze słowotokiem i pismactwem - grafomaństwem. Z tekstu ewidentnie wyziera smrodek narcyzmu. A na domiar złego autorka sam sobie zaprzecza, jest niespójna i egotyczna. Wyznaje filozofię Kalego. Jej życie, to pasmo jakiejś masakry. Oszukiwała, kłamała, kręciła…

Najistotniejsze jest jednak to, że była żoną gangstera i prowadziła z nim, o zgrozo, agencję towarzyską, gdzie pastwiła się nad kobietami. W 2009 roku została skazana za „działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, stręczycielstwo, sutenerstwo i zmuszanie młodych kobiet do prostytucji”. A w książce o tym niemal cisza! Mamy za to tyle o talentach, samouwielbieniu i materialnych cudeńkach, że rzygać się chce. Kuriozum... i tyle! O czym to jest?

Coś okropnego!!! Jak można coś takiego wydawać?

Książkę dostałam od koleżanki. Zapytała się, czy znam tę panią. Nie znałam. Okazuje się, że jest to Królowa Życia. Ha-ha... cóż za bóstwo!

Niestety Dagmara Kaźmierska straciła ostatnio wiele, choćby kontrakt ze stacją Polsat. To efekt wypłynięcia na jaw faktów, które dalekie są od przyzwoitości lub jakiejkolwiek etyki. To, że ta osoba zaistniała w mediach to skandal.

A...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Książka ma jakiś wspólny mianownik z czytanym przeze mnie CHROBOTEM – Tomasza Michniewicza, a także z UCIECZKA OD BEZRADNOŚCI – Tomasza Stawiszyńskiego. Autor NIE PRZECZYTASZ TEGO W BAJKACH odważnie konfrontuje czytelnika z trudnymi, nieupiększonymi aspektami życia Homo Sapiens. Podkreśla, że każde doświadczenie – zarówno radość, jak i trauma wpływa na naszą ocenę sytuacji – zmienia nasz punkt odniesienia, naszą hierarchię wartości oraz to, kim jesteśmy. Obecnie, kultura życia odbiega znacząco od tego, co było paradygmatem dla naszych rodziców lub dziadków. Dziś raczej kreujemy, udajemy, odzieramy swoją prywatność i grzęźniemy w niedojrzałościach – żyjemy mrzonkami; fikcją, baśniami. Liczy się to jak nas widzą inni oraz jak bardzo jesteśmy popularni. Nie dajemy sobie zbytnio prawa do bycia zmęczonymi, bezradnymi, nieatrakcyjnymi, smutnymi, wściekłymi. Wszyscy chcą mieć życie jak z katalogu. Żądają szczęścia, miłości, zdrowia… Chcą być naj… i to we wszystkim, i na każdym polu, w każdej dziedzinie – zarówno w kwestiach osobistych jak i zawodowych. Tymczasem życie to brak stabilności, konsumpcja własnego czasu, tworzenie ujemnego bilans zysków i strat, plątanina stref wpływu, interesów i zależności, ruchome piaski niewiedzy, rozlewiska szamba, ukryte potrzaski i ciemne zaułki. Uznanie własnej bezradności wobec pewnych faktów i spraw jest potrzebne dla własnego dobra lub choćby zrównoważonej higieny psychicznej. Nie wszystkie tematy, sprawy, zawiłości dają się prosto rozstrzygnąć. Nie z każdej sytuacji jest wyjście. Są problemy nierozwiązywalne – rzeczy, których nie usuniemy i z którymi żyć nam przyjdzie może nawet do końca dni naszych. Pewnych zdarzeń nie da się również odzobaczyć, czy puścić w niepamięć, ot tak. Krzywda, niesprawiedliwość, samotność, gorycz, trauma… to elementy życia. Takie ono jest. Lepiej po prostu mieć tego świadomość, niż żyć mrzonkami i być hiperoptymistą. Zwyczajnie, możemy trwać i doświadczać będąc wdzięcznymi za to, co mamy pozostając realistami. Godzić się z nieuniknionym. I kształtować siebie.

Nawet jeśli jesteśmy pokiereszowani, jest jeszcze coś co pozwala nam żyć dalej. Nadzieja umiera ostatnia. Zawsze mamy prawo być: ludzcy, delikatni, wrażliwi. Gdy dochodzi do katastrofy nie warto tłumić uczuć, grać… można, a nawet trzeba uronić łzę, spuścić głowę, posiedzieć w smutku, przeczekać. Okoliczności niekiedy mogą nas mile zaskoczyć. Dla tych momentów warto żyć. Świat nie jest od tego, by spełniać nasze marzenia… ale i one mogą się ziścić :)

Książka ma jakiś wspólny mianownik z czytanym przeze mnie CHROBOTEM – Tomasza Michniewicza, a także z UCIECZKA OD BEZRADNOŚCI – Tomasza Stawiszyńskiego. Autor NIE PRZECZYTASZ TEGO W BAJKACH odważnie konfrontuje czytelnika z trudnymi, nieupiększonymi aspektami życia Homo Sapiens. Podkreśla, że każde doświadczenie – zarówno radość, jak i trauma wpływa na naszą ocenę sytuacji...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach:

Scjentologię uważa się za dziwną i do pewnego stopnia niebezpieczną formę aktywności transcendentalnej. Fakty okazują się być jednak bardziej zatrważające. Struktura organizacji jest mocno zhierarchizowana. Tam każdy musi być posłuszny i znać swoje miejsce. Nie ma tu pola na samodzielność, na wolność wyboru, czy na akty bezradności. Nim się zwerbowany spostrzeże zaczyna być jak w kieracie, niczym szczur w labiryncie. Żaden Scjentolog nie może się sprzeciwić nauce Rona Hubbarda, czy ORGANIZACJI, bo czeka go kara odtrącenia lub wygnania. Musi się angażować i nie patrzeć na drobne niedogodności – jest zobowiązany oddać całego siebie ORGANIZACJI nawet wbrew sobie. I naprawdę jest wprost niesamowite to, że podrzędny pisarz na podstawie wysnutej z palca fantasmagorii mógł tak dalece zahipnotyzować ludzi, stworzyć ruch i zrzeszyć sympatyków oraz ich tak omamić. Odsuwając od rodziny, pozbawiając resztek rozsądku i instynktu samozachowawczego Ron Hubbard zaczął angażować pierwszych wyznawców zasad DIANETYKI w osobliwe przedsięwzięcia na granicy farsy i absurdu. Dziś jest podobne.

Opowieść Mikea Rindera jest niewątpliwie szokująca i przejmująca. Obraz, który przed nami rozpościera autor jest potworny. Jak się dowiadujemy, dający świadectwo, wychowywał się w specyficznym domu, do którego zawitała Scjentologia. Ostatecznie w wieku kilkunastu lat wstąpił do organizacji Sea Org. Tam wspinał się w hierarchii dążąc do ideału. A nie jest to proste. Zasady Scjentologii wymuszają określone standardy działania. Autor opisuje wszystko ze szczegółami. Ujawnia skalę zjawiska emocjonalnego oddziaływania liderów oraz siłę uzależnienia od wspólnoty religijnej. I mimo ogromu i zawiłości poruszonych spraw Mike Rinder nie traci spostrzegawczości – wnikliwie wyłuszcza punkty zwrotne, trafne formułuje wnioski i spostrzeżenia. Ułatwia czytelnikowi dostrzeżenie zakresu manipulacji. Ponadto przeprowadza czytelnika przez szereg spraw i historii. Wszystko to uwydatnia prawdę o Scjentologii. Wewnątrz dzieją się rzeczy okropne, podłe i dalekie od przyzwoitości, pełne naruszania wolności osobistej i cywilizowanych norm społecznych. Pan Rinder sam był ofiarą tych praktyk, dlatego bez ogródek krytykuje ten ruch i ma do tego prawo. Nikt go nie przeprosił…

Ta książka ma na celu przedstawienie faktów na temat działalności Sea Orgi oraz Scjentologii jako takiej. To ostrzeżenie przed szeregiem nadużyć, jakich dopuszczają się osoby stojące na czele tej organizacji i ruchów podobnych. Jest to lektura obowiązkowa, dla każdego, kto chce zrozumieć zjawisko emocjonalnego uzależnienia od grup destrukcyjnych, pseudo liderów i przewodników duchowych, którzy karmią się i sycą ludzką naiwnością. Przedstawia na przykładach mechanizmy, przez które programuje się ludzi tak dalece, by wpływać na nich niemal totalnie, wtłaczając im określony sposób myślenia i reagowania na dany schemat sytuacyjny.

Przy okazji dla zainteresowanych polecam dokument "Scjentologia i jej skutki" Leah Remini i Mike Rinder, a także - na Netflixie "Going Clear: Scientology and the Prison of Belief"...

Scjentologię uważa się za dziwną i do pewnego stopnia niebezpieczną formę aktywności transcendentalnej. Fakty okazują się być jednak bardziej zatrważające. Struktura organizacji jest mocno zhierarchizowana. Tam każdy musi być posłuszny i znać swoje miejsce. Nie ma tu pola na samodzielność, na wolność wyboru, czy na akty bezradności. Nim się zwerbowany spostrzeże zaczyna być...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika xymena_araszkiewicz

z ostatnich 3 m-cy
2024-05-20 14:21:37
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?
2024-05-20 14:21:37
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?

https://www.youtube.com/watch?v=7HiOuTpi5dg

https://www.youtube.com/watch?v=tbdZrg5bZcc&list=OLAK5uy_lx26c3eKgi8zyAO-udQtBxFFR0oeN7WKI

https://www.youtube.com/watch?v=DaJUrStw5T0&list=PLmoKQHI2I0fyOA5fd2qHsY51hy36EBJwK

https://www.youtube.com/watch?v=Kv...

więcej więcej
xymena_araszkiewicz
2024-05-16 16:00:39
xymena_araszkiewicz i 🌺Fawaris🌺 są teraz znajomymi
2024-05-16 16:00:39
xymena_araszkiewicz i 🌺Fawaris🌺 są teraz znajomymi
xymena_araszkiewicz
2024-05-16 15:39:40
2024-05-16 15:39:40
xymena_araszkiewicz
2024-05-16 15:30:55
xymena_araszkiewicz i Arek są teraz znajomymi
2024-05-16 15:30:55
xymena_araszkiewicz i Arek są teraz znajomymi
2024-05-16 15:15:19
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?
2024-05-16 15:15:19
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?

https://www.youtube.com/watch?v=PpLFpakHJHY
https://www.youtube.com/watch?v=Xq2Jj3AgGQQ
https://www.youtube.com/watch?v=Lk7Lq4Ttvyk
https://www.youtube.com/watch?v=6ME_NLjnXYM
https://www.youtube.com/watch?v=vaT0vAVBCMo
https://www.youtube.com/watch?v=Ka4mYMEtEXA
...

więcej więcej
2024-05-16 15:07:36
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?
2024-05-16 15:07:36
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?

😎
https://www.youtube.com/watch?v=6udETpVNqMw

2024-05-16 14:55:22
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?
2024-05-16 14:55:22
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?

Znakomite opowieści dźwiękowe. Dzięki!!!

Skojarzenie:

https://www.youtube.com/watch?v=EQvmSgNnDI8

https://www.youtube.com/watch?v=pwCPK534_UI

A może nawet album:
https://www.youtube.com/watch?v=ccfWt_hCeck&list=OLAK5uy_m6SPE6hixh4qm699yM3...

więcej więcej
2024-05-16 14:47:26
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?
2024-05-16 14:47:26
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?

A może: https://www.youtube.com/watch?v=g4en3W5U1yo

2024-05-16 14:41:49
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?
2024-05-16 14:41:49
xymena_araszkiewicz wypowiedziała się w dyskusji Czego aktualnie słuchasz?

Fakt. A chłopaków znam ze słyszenia :)

xymena_araszkiewicz
2024-05-16 14:40:07
xymena_araszkiewicz oceniła książkę Prawdziwa historia Królowej Życia na
1 / 10
i dodała opinię:
2024-05-16 14:40:07
xymena_araszkiewicz oceniła książkę Prawdziwa historia Królowej Życia na
1 / 10
i dodała opinię:

Książkę dostałam od koleżanki. Zapytała się, czy znam tę panią. Nie znałam. Okazuje się, że jest to Królowa Życia. Ha-ha... cóż za bóstwo!

Niestety Dagmara Kaźmierska straciła ostatnio wiele, choćby kontrakt ze stacją Polsat. To efekt wypłynięcia na jaw faktów, które dalekie są od przyzw...

Rozwiń Rozwiń

ulubieni autorzy [32]

Jerzy Krzysztoń
Ocena książek:
7,4 / 10
19 książek
2 cykle
Pisze książki z:
29 fanów
George Orwell
Ocena książek:
7,5 / 10
44 książki
2 cykle
Pisze książki z:
1947 fanów
René Goscinny
Ocena książek:
7,7 / 10
173 książki
11 cykli
Pisze książki z:
400 fanów

Ulubione

Carlos Ruiz Zafón Cień wiatru Zobacz więcej
Terry Pratchett Ruchome obrazki Zobacz więcej
George Orwell Rok 1984 Zobacz więcej
Khaled Hosseini Chłopiec z latawcem Zobacz więcej
Jess Rothenberg Po tamtej stronie ciebie i mnie Zobacz więcej
Phyllis Christine Cast Kuszona Zobacz więcej
Harper Lee Zabić drozda Zobacz więcej
Mark Twain - Zobacz więcej
Carolyn Jess-Cooke Zawsze przy mnie stój Zobacz więcej

Dodane przez użytkownika

Vincent Van Gogh - Zobacz więcej
Mirosław Azembski Zagadki naszego czasu Zobacz więcej
Mirosław Azembski Zagadki naszego czasu Zobacz więcej
Mirosław Azembski Zagadki naszego czasu Zobacz więcej
Mirosław Azembski Zagadki naszego czasu Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
54
książki
Średnio w roku
przeczytane
1
książka
Opinie były
pomocne
512
razy
W sumie
wystawione
54
oceny ze średnią 8,0

Spędzone
na czytaniu
269
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
1
minuta
W sumie
dodane
5
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]