Skarby

Okładka książki Skarby Joanna Chmielewska
Okładka książki Skarby
Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Kobra Media Cykl: Janeczka i Pawełek (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Janeczka i Pawełek (tom 3)
Kobra Media
2008-07-27
1988-01-01
tajemnica humor chmielewska

Piekielne trio powraca w ostatniej części.
Trzecia część cyklu przygód Janeczki, Pawełka i psa Chabra jest podobnie zabawna I zakręcona jak poprzednie tomy. Akcja dzieje się w Algierii, dokąd przedsiębiorcze dzieci wysłały ojca na kontrakt. Po skarby, a jakże by inaczej 🤪
Odstresowywacz wielokrotnego użytku.

Piekielne trio powraca w ostatniej części.
Odstresowywacz wielokrotnego użytku.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo przyjemna książka - intrygująca fabuła, momenty zarówno zabawne, jak i niebezpieczne, świetny plot twist. Zdecydowanie miło było wybrać się z Chabrowiczami w podróż do Algierii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo się cieszę, że miałam możliwość przeczytać kolejny raz książkę Joanny Chmielewskiej o sprytnych dzieciakach i równie sprytnym psie.
Tym razem Janeczka i Pawełek wysyłają własnego ojca do Algierii, ponieważ ze znalezionego kawałka listu wynikało, że są tam skarby, które należy odkryć.
Dzieci i Chaber przeżywają mnóstwo przygód i świetnie przystosowują się do obcego państwa i obcej kultury.
Uwielbiam czytać książki pani Joanny, które są pełne humoru, satyry i zagadek.

Świetna. Wiadomo, jest do książka dla dzieci i młodzieży, więc pewne rzeczy wychodzą Janeczce i Pawełkowi bez żadnego problemu, jest trochę naiwne. Trzeba jednak pamiętać, kto tutaj jest odbiorcą i przymknąć na to oko, a wtedy na pewno można się książką zachwycić. Jest egzotyczna, ciekawa, z dawką humoru i strasznie pozytywna. Uwielbiam te dzieci i ten cykl.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bystre, by nie rzec przebiegłe, dzieciaki dają sobie radę nawet w egzotycznej Algierii. Tak, bo one są wyjątkowo pomysłowe i przedsiębiorcze, a to intrygujące tło stwarza wspaniałą przestrzeń dla wyobraźni Autorki. Nieokiełznanej, przyznaję.
Przypuszczam, że ten rozmach sprawił Pani Joannie dużo przyjemności i satysfakcji.
Ja bawiłam się świetnie, pod koniec znów płakałam ze śmiechu.
A genialny Chaber, ach... Oprócz wielu wyjątkowych cech posiadł jeszcze jedną umiejętność. Niejeden właściciel byłby przeszczęśliwy, gdyby jego pies tak potrafił. Z pewnością ten (właściciel),który odpowiada za stan podłóg w domu. :)

Ja bawiłam się świetnie, pod koniec znów płakałam...

Jak chyba za każdym razem miałam tu zgrzyt czasowy. Otóż: Nawiedzony dom zaczyna się we wrześniu (Janeczka czyta wypracowanie o ostatnich dniach wakacji) i mijają jakieś dwa tygodnie zanim się przeprowadzą i adoptują psa czyli mamy drugą połowę września. W Skarbach natomiast jest napisane że Chaber jest z nimi już 1,5 roku, czyli wychodziłby marzec, a niedługo potem Pawełek zapewnia matkę że do listopada się pozbędą makulatury, a miał 10 dni na jej zebranie czyli październik.
Oczywiście nie jest to jakiś straszliwy błąd, i ja nie wiem czemu zawsze zwracam na to uwagę, no ale mi przeszkadza 🙈

Przyjemne wspomnienia młodych lat, aczkolwiek wymęczone,a koniec to już mocno nużący

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Podobała mi się, nawet trochę bardziej od poprzedniczki, "Wielkich zasług". Czego to te dzieciaki nie wymyślą... :)

• Joanna Chmielewska
  • Chmielewska