Naciśnij mnie

2019-01-01
2019-01-01
59 min.
Marta Tychmanowicz
gry i zabawy książka interaktywna

Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to tylko zwykła książka z kolorowymi kropkami. Jednak, na każdej stronie znajdujemy polecenia, co mamy zrobić. A to nacisnąć kropkę, potrząsnąć książką, dmuchnąć czy klasnąć. Wszystko to w otoczeniu kolorowych kropek, które zachęcają do wykonywania tych czynności. Polecam dla najmłodszych.

Wspaniała książka -gra która mój trzylatek przechodzi co najmniej raz dziennie. Należy wykonywać zadania opisane w książce w której narysowane są kropki. Niby nic a genialne. Bardzo kreatywne, uczy dzieci kolorów, stron i liczenia. Polecam dla rodziców 2-3 latków.

Świetna pozycja dla małych i dużych!

Czasem niewiele potrzeba, aby sprawić czytelnikowi radość. Trochę kolorowych kropek, potrząsania książką i dmuchania a zabawy jest mnóstwo.

Świetna pozycja dla małych i dużych!

Idealnie nadaje się do zajęć muzycznych prowadzonych w grupie. Zwłaszcza przy użyciu solfonków. Można dzięki niej wprowadzić pojęcie dźwięku, rytmu, wysokości, gamy. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Świetna, "interaktywna" książka. Można się bawić w kółko z dzieckiem. Zastanawia tylko po co francuskie tłumaczenie w polskiej książce?

Znacie te wszystkie pomysły na kreatywne zabawy? 🎨 Zachwycają nas jako rodziców, czytamy o nich z zapartym tchem, po to by już za chwilę wcielić je w życie i godzinami bawić się ze swoją pociechą. 👧 Tylko, że kiedy skończymy o nich czytać, jesteśmy zbyt zmęczeni, żeby przygotować tę świetną kreatywną zabawę w naszym domu. 🫣

Och...

Zależy nam na rozwoju dziecka. Na tym, aby jego wyobraźnia szybowała po magicznych krainach, a kreatywność wychodziła poza wszelkie schematy. 🧠 Tylko, te wszystkie pomysły na zabawy nie są chyba dla nas. 🤔 Aż tu nagle... trafiamy na książkę o tajemniczym tytule "Naciśnij mnie". Zupełnie inna niż wszystkie, intrygująca, interaktywna? Szybko ląduje w naszym koszyku. 📖

Ach...

Kiedy otwieramy ją w domu, przecieramy oczy ze zdumienia. 🧐Kilka kolorowych kropek. Żółta, czerwona, niebieska. W różnych konfiguracjach. 🟡 Raz mniejsze, raz większe. 🔵 Raz ułożone w rządku, raz swobodnie rozrzucone. 🔴Hmm...

Na nasze kolana gramoli się maluch, który z prędkością światła łapie, o co tu chodzi. 🧒 Z radością naciska kropki, przekręca strony i emocjonalnie reagują na każdą aktywność kropek. 😊

Łał...

Biegniemy do sklepu. W pośpiechu chwytamy kolejną książkę "Och! Książka pełna dźwięków" - tego samego autora (Herve Tullet). 📚

Błysk w oku malucha, kiedy wyjmujemy ją z torby na zakupy mówi sam za siebie. Otwieramy.
Dzieje się magia. 🎉

Nagle ze skostniałej i przesiąkniętej nudą planety dorosłych, przenosimy się do pełnej dźwięków, nieograniczonej i radosnej przestrzeni dziecka. 👶 Ścigamy się z kropkami, skaczemy z nimi do basenu, rozbijamy bąbelki. 🔵 Śmiejemy się w głos, kiedy ryczymy jak lew piszczymy, jak myszka. 🦁 Skaczemy, kto szybciej, kto wyżej. Przewracamy oczami i mówimy w wymyślonym języku. 💬

Ale to wyczerpujące! Padamy sobie w objęcia, a chwilę później wycieramy łzę kapiącą z policzka. 👩 Odnaleźliśmy w sobie dziecko. 🧡 Wróciliśmy do niego. A może odkryliśmy je na nowo?

Drodzy Rodzice, książki Herve Tulleta łamią wszelkie standardy. Wychodzą poza schematy. Nie da się ich włożyć w literackie ramy. 💪Sięgnijcie po nie. 📓Obiecuję, że to będzie jedna z lepszych rzeczy, które zafundujecie swojemu dziecku...i sobie. 🙂

Och...

Zależy nam na rozwoju dziecka. Na tym,...

Wow, wow, WOW!!!!!!!! Zabawa z kropkami jest mega!

Wow, wow, WOW!!!!!!!! Zabawa z kropkami jest mega!

Mnie i mojemu dziecku średnio przypadła do gustu. Mimo to parę razy naciskałyśmy :) polecam dla dzieci z wyobraźnią

„Naciśnij mnie” Herve Tulleta to jedna z wielu jakie napisał. Ta jest odrobinę inna ponieważ jest dwujęzyczna polski-francuska. Jako, że totalnie nie znam francuskiego nie potrafię od żygać tekstu w tym języku, ale jeśli ktoś zna postawy to na pewno sobie poradzi.

Zabawa polega na śledzeniu kropek. Zaczyna się od jednej - żółtej. Następnie one się mnożą, pojawiają kolejne kolory a to wszystko za sprawą m Waszego dziecka, które wykonuje polecania z książki.

Absolutnie fantastyczna, chyba najlepsza jaką do tej pory mieliśmy okazję czytać z takiego rodzaju.

Książeczki aktywizujące dostarczają dzieciom mnóstwa zabawy. Tym, którym z klasyczną literaturą nie po drodze udowadniają, że książki wcale nie są nudne i zbędne.
Wystarczy wziąć w ręce światowy bestseller pt. "Naciśnij mnie", aby przekonać się ile fajnych rzeczy można robić właśnie z książką.
Autor, Harvé Tullet, zadbał o to, by czas spędzony z jego książką wykorzystać w pełni efektywnie. Najmłodsi naciskają kropki, liczą je, obracają książkę w różne strony, potrząsają nią, dmuchają w jej środek, a nawet klaszczą z pełnym zaangażowaniem w małe dłonie. Genialne w swej prostocie prawda?
Myślę, że ciężko będzie znaleźć malucha, który nie wykaże zainteresowania tego rodzaju aktywnością.
Książeczka "Naciśnij mnie" pomaga ćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość, koordynację ruchowo-wzrokową, motorykę, wspomaga utrwalanie nazw kolorów, a także wspaniale pobudza dziecięcą wyobraźnię.
To nasze kolejne spotkanie z twórczością autora i z pewnością nie ostatnie!

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa

Dodaj cytat z książki Naciśnij mnie