Bomba. Alfabet polskiego szołbiznesu

rozrywka
The Facto
2013-05-08
2013-05-08
show biznes celebryci magiel towarzyski

Okładka książki Znak nr 822 / 2023 Joanna Bator, Agata Bielik-Robson, Wojciech Bonowicz, Diana Dąbrowska, Ewa Drygalska, Kamil Fejfer, Julia Fiedorczuk, Olga Gitkiewicz, Ireneusz Kania, Karolina Korwin-Piotrowska, Piotr Kosiewski, Dominika Kozłowska, Beata Łazarz, Łukasz Najder, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Tomasz Raczek, Joanna Rudniańska, Tomasz Stawiszyński, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Znak nr 822 / ... Joanna Bator, Agata...
Okładka książki #wrzenie. Lewaczka, ksiądz i polski kocioł Karolina Korwin-Piotrowska, Grzegorz Kramer SJ
#wrzenie. Lewa... Karolina Korwin-Pio...

Nie podobała mi się ta książka WCALE!!!

Nie podobała mi się ta książka WCALE!!!

Książka dość słabo oceniona, nie do końca rozumiem dlaczego aż tak słabo... Z pewnością nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale myślę, że każdy zdawał sobie sprawę z tego po jaką książkę sięga. Autorka przygląda się różnym postaciom i zjawiskom występującym w polskim szołbiznesie. Jest to jej subiektywna ocena, nie ma tutaj przytaczanych i kopiowanych biografii, tylko niezależny osąd autorki, w wielu przypadkach bardzo trafny, jednak jak na możliwości autorki całość bardzo powściągliwa.

Można przeczytać ale szału nie ma

Można przeczytać ale szału nie ma

Nie do końca rozumiem po co ta książka powstała. Od któregoś momentu ją kartkowałam, bo w sumie po co mi ta wiedza?

Taki pudelek w wersji offline

Taki pudelek w wersji offline

W przypadku intelektu formatu Korwin-Piotrowskiej, to raczej kulturowy ANALFABET polskiego szołbiznesu.

Pierwsza książka Karoliny Korwin Piotrowskiej powstała dlatego, jak sama autorka przyznała w wywiadach, by sprawdzić czy w ogóle umie pisać. Nie jest to żadna bomba, co sugeruje nam tytuł. Ale wiadomo, że miał on przyciągnąć uwagę i spełnił swoje zadanie.
Jest to zdecydowanie najsłabsza pozycja spośród książek Pani Karoliny i można ją przeczytać, jeśli lubi się jej cięty język i z chęcią oglądało się program "Magiel Towarzyski". Poza kilkoma dosyć trafnymi spostrzeżeniami, które zawiera, jest to pozycja raczej na jeden raz. Jeśli kogoś interesuje showbiznes, sława i szeroko pojęta kultura, to zdecydowanie lepiej sięgnąć po "Ćwiartkę raz" albo "Sławę".

💣„Bomba” to książka autorstwa jednej z moich ulubionych dziennikarek, do tego jej pierwsza. W formie alfabetu punktuje z nazwisk polski szołbiznes. Wpierw nie byłam pewna, czy to jest dobry pomysł, subiektywnie wyrażać swoje zdanie na temat znanych osób. Trzeba mieć do tego odwagę. Zastanawiałam się też - po co? Po co pisać książkę, która na celu ma obśmiać ten nasz polski rynek?
💣W trakcie czytania okazało się jednak, że sporo nazwisk reprezentuje osoby naprawdę dobre i poważane. Umożliwiło mi to w końcu przypisanie twarzy do nazwisk, a niestety mam z tym spory problem. Autorka sprzedała mi też kilka propozycji filmowych, dobrych propozycji filmowych.
💣Wymieniła jednak też wiele osób, na których nie pozostawiła suchej nitki. Niestety, zgadzałam się z nią. Od razu zaczęłam się więc zastanawiać, czy to dobrze - ale dobrze. Wypunktowała po prostu to, że w Polsce liczy się klikalność, nie trzeba mieć ani talentu, ani zbytniej bystrości, by porwać tłum - to świadczy tylko o nas. Prawdziwe gwiazdy nie robią szumu dookoła siebie, nie sprzedają zdjęć ze swoich ślubów, zdjęć swoich dzieci. Nie zapraszają do swoich domów. Pani Karolina jest radarem tandety.
💣Fajnie się czyta tę pozycję z perspektywy lat - w końcu powstała ponad dekadę temu - widząc, gdzie zaszły niektóre gwiazdy czy gwiazdeczki.
💣Jedynym minusem w mojej opinii jest to, że jedni influ są wyszydzani za ingerencje plastyczne w swoje ciało, a inni są za to chwaleni jako posiadający odwagę do przyznania się.

Nie rozumiem takiej formy.

Nie rozumiem takiej formy.

Nie za dobra książka.

Nie za dobra książka.