Dom na plaży

2012-06-25
2011-12-27
Marta Dziurosz
wspomnienia miłość II wojna światowa

Przepiękna historia o miłości , przeciwnościach losu . Bardzo wzruszająca .

Przepiękna historia o miłości , przeciwnościach losu . Bardzo wzruszająca .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przepiękna powieść i zachwyca bardzo.
Ciekawie napisana przez autorkę,wzrusza i urzeka pięknem,ciepłem książka.
Cudna.

Przepiękna powieść i zachwyca bardzo.
Ciekawie napisana przez autorkę,wzrusza i urzeka pięknem,ciepłem książka.
Cudna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna i Nietypowa! Wzruszająca i Zagadkowa! Zaskakująca! Naprawdę nie mogłam się oderwać! Czytałam z zapartym tchem! Trzymała mnie w napięciu do samego końca! Zakochałam się w stylu Sarah Jio od pierwszego zdania :) Miłość, wojna (bardziej w tle),moja ukochana wyspa Bora-Bora (tutaj mały minus, bo opisów wyspy było niewiele) Ale zagadkowość i tajemniczość tej powieści oczarowały mnie! I wiecie co? Zainspirowała mnie - napiszę kiedyś książkę! :) Polecam!

Jest to wzruszająca opowieść o sile miłości, przyjaźni i wyrzeczeniach, które ludzie niejednokrotnie muszą podejmować w swoim życiu. Bohaterka powieści Anne staje przed trudną decyzją, która może zaważyć na całym jej życiu. Ostatecznie postanawia zaryzykować, wyrzec się stabilnego życia u boku kochającego narzeczonego i ojca i wyjechać w poszukiwaniu sensu życia. Razem ze swoją przyjaciółką chcą nieść pomoc innym. Z biegiem historii Anne, odkrywa siłę uczucia, którego nie zaznała jeszcze nigdy w życiu, a także siłę przyjaźni, która pomimo przeciwności losu odnajduje się i zasługuje na wybaczenie. Jest to poruszająca historia o miłości, która pomimo lat nadal pozostaje żywa, a także o życiowych rozterkach, które przeżywa niejednokrotnie każdy z nas.

Ciekawa historia w czasach II wojny światowej; pełna niedomówień, które wpłynęły znacząco na losy głównych bohaterów. Jest także wielka miłość, która narodziła się w tytułowym domu na plaży na południowym Pacyfiku (na wyspie Bora-Bora),między młodziutką pielęgniarką Anne i przystojnym żołnierzem Westrym.
Styl autorki podobny do Nicholasa Sparksa. Jest czasem romantycznie, przyjemnie i zmysłowo. Jest także wzruszająco i nostalgicznie.
Ja po przeczytaniu tej książki miałam pewien niedosyt. Wydawało mi się, że niektóre wątki zostały zakończone tak nagle, i to na samym końcu książki. Na niektóre moje pytania odnośnie fabuły były zaskakująco oczywiste odpowiedzi🤔 A jeden motyw (konkretnie rozstania rodziców Anne),mam wrażenie, że nie został do końca wyjaśniony🤔 Jakby znów pierwsze skrzypce grały w/w przeze mnie niedomówienia🤔
Jednak podsumowując- książkę czytało mi się przyjemnie. Lektura na dwa-trzy dni. Polecam. Ocena 7/10.

Styl autorki podobny do Nicholasa Sparksa. Jest czasem romantycznie,...

Piękna opowieść o miłości, przyjaźni, namiętności i zdradzie w cudownych okolicznościach przyrody, na wyspie Bora Bora. Piętno na całą historię i jej bohaterów odciska panująca w koło wojna. Nikt nie wróci z tej wyspy taki sam, jak na nią przyleciał.

Super książka warta przeczytania

Super książka warta przeczytania

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobrze się czyta. Historia wciąga, fakty logicznie się zazębiają. Ciekawe zakończenie. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała historia miłosna, która pozostanie ze mną na długo.
Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek.

Wspaniała historia miłosna, która pozostanie ze mną na długo.
Zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wielce pozytywne wrażenia; opowieść jest prostolinijna, czarująca, urocza, a na końcu wzruszająca. Dotyczy wojennej miłości, która karmi się tymczasowością, namiętnością tu i teraz, bez układania planów na przyszłość (bohaterkom i bohaterom trochę zabrakowało determinacji i chęci wyjaśniania sytuacji).

• 2015