Sekrety poliglotów

Książka Pana Konrada jest bardzo motywującą pozycją, zawierającą wiele ciekawych wskazówek dotyczących nauki języków.
Podczas czytania tej ksiązki robiłam sobie wiele notatek, aby wracać do wartościowych sekretów poliglotów, które do mnie przemówiły najbardziej.
Bardzo spodobała mi się przedstawiona w treści tej pozycji metodologia Smart czy też zasada Pareto.

Od 1,5 miesiąca uczę się niemieckiego i poniekąd trochę błądzę, bo jak dotąd nie wiedziałam jak skutecznie zabrać się za naukę tego języka.
Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej pozycji, nauka nowego języka będzie dla mnie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Od 1,5...

W książce zawartych jest dużo konkretnych wskazówek dotyczących nauki języków. Napisana prostym językiem, bez zbędnych upiększeń i długich opisów. Czyta się ją szybko.

Książka bardzo dobra w swojej formie: przystępne krótkie rozdziały z konkretnymi poradami. Nie wiem, czemu ludzie spodziewają się po niej jakichś magicznych i tajemnych prawd, uznania, że poligloci są nadludźmi, którzy posiedli kosmiczną umiejętność. W pewnym sensie są, bo wykazują się olbrzymią motywacją, konsekwencją i umiejętnością pracy. I mi osobiście jest trochę wstyd, że w dzisiejszym świecie, mając do dyspozycji taki ogrom materiałów, samouczków, aplikacji na telefon i komputery oraz kursów audio, ciągle nie posiadłem umiejętności porozumiewania się choćby w jednym kolejnym języku. Książka dobra, bo prosta, a prosta, bo właśnie taka jest nauka. To po prostu praca, bez fajerwerków, na efekty której trzeba czasami poczekać.

Krótko, zwięźle i na temat. Kilka ciekawostek, choć w zasadzie nic bardziej odkrywczego. Natomiast książka jest przystępnie napisana, łatwo i szybko się czyta, nie ma tysiąca zbędnych powtórzeń jednego i tego samego, co jest niestety częstą przypadłością poradników.

Jest ok. Nie wnosi wiele nowego. Właściwie dopiero ostatni rozdział mi się przyda

Skondensowana lista metod nauki języków obcych. Lekka, łatwa i przystępna.

Skondensowana lista metod nauki języków obcych. Lekka, łatwa i przystępna.

Dobrze, że książka - taka jak ta - powstała. Autorowi udało się zebrać postawy i wzorce zachowań, które uchodzą za korzystne dla uczącego się i są właściwe (na podstawie doświadczenia poliglotów) na drodze ku zdobywaniu nowej wiedzy z zakresu języków obcych. Z drugiej strony Autor wylicza także najczęściej popełniane błędy. Choć wiele z tych sekretów jest bardzo oczywistych, to jednak - z różnych przyczyn - nie są stosowane rutynowo. W innym wypadku mielibyśmy całą rzeszę poliglotów... . Może to ten czas, by powziąć zdecydowane postanowienie?

Wkrótce recenzja!

Wkrótce recenzja!

Natrafiłam na blog autora w sieci i z ciekawości kupiłam e-booka. Lektura łatwa i przyjemna, wszystko przedstawione zwięźle i na temat, czyli tak jak lubię w tego typu poradnikach. Porady, patenty na nie tylko szybką ale przede wszystkim efektywną naukę języków są zadziwiająco proste i łatwo dostępne. Polecam.

Na książkę trafiłam przez przypadek i przeczytałam w sumie od tak sobie, z miejsca, w ciągu godziny. Krótka, miła, przyjemna, ładnie wydana... Nie było to zbyt trudne zadanie.

"Sekrety poliglotów" to zwięzły poradnik, w którym Autor przybliża czytelnikowi swoje metody i zasady nauki języków obcych. Takich tekstów na rynku nie brakuje, a ten nie wyróżnia się chyba pod żadnym względem. Może się przydać, nie musi. Zawsze najlepiej uczyć się po swojemu, ale to nie znaczy, że nie warto czerpać inspiracji z metod innych. Może akurat trafi się na tę jedną, najwspanialszą, najlepszą? Czyta się to w każdym razie dobrze. A przy tym jest to bardzo pozytywna i motywująca pozycja, tak mimochodem.

Nawet, nawet.

• 2017

Dodaj cytat z książki Sekrety poliglotów