Wędrówki z psem. 87 psiolubnych miejsc w Polsce

Okładka książki Wędrówki z psem. 87 psiolubnych miejsc w Polsce Oliwia Dobrzyńska
Okładka książki Wędrówki z psem. 87 psiolubnych miejsc w Polsce
Oliwia Dobrzyńska Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
poradniki
Znak Literanova
2024-04-15
2024-04-15
literatura polska pies wędrówki

"Wędrówki z psem" to książka, w której znajdziemy propozycję 87 miejsc, gdzie warto udać się z psem.
W książce zostało zawartych wiele ciekawych rzeczy, między innymi lokalizacja każdego miejsca z kodem QR.
Mamy też informację o parkingu i dojeździe - dowiemy się nawet, czy parking jest darmowy.
Znajduje się tu też dokładna informacja o czasie zwiedzania, jest zaznaczony koszt, ważne informacje typu "nie jest to odpowiednie miejsce na spacery z wózkiem".
I wiecie co? Super, że wiem, jak dojechać w dane miejsce, super, że wiem, czy parking jest płatny, czy mogę tam wjechać z wózkiem (dla mnie nie jest to istotna informacja) ALE nie wiem, które miejsca będą odpowiednie dla psa reaktywnego.
W książce, która ma być przewodnikiem po psich wycieczkach zabrakło tak istotnej informacji, co strasznie mnie zniechęciło do tej pozycji. Otrzymałam piękną paczkę od wydawnictwa, pięknie wydaną książkę, ale niesamowicie zawiodłam się na treści, bo... Nie skorzystam z tej pozycji.
Rozumiem, że autorka ma psy, którym nie przeszkadza towarzystwo innych osób i zwierząt. Ja mam psa po przejściach i zależało mi na tym, by znaleźć miejsca, gdzie będę mogła się z nim udać. Tu nie mam informacji na temat tego, czy w danym miejscu mam szansę na swobodne przemieszczenie się z psem lękowym.
Jest to świetna książka, ale dla osób posiadających psy bez problemów behawioralnych.

Znajduje się tu też dokładna informacja o czasie zwiedzania, jest zaznaczony...

Książka, której potrzebował każdy psiarz i każda psiara. Czuję, że często będę do niej wracać, szukając pomysłu na weekendowe wycieczki.

Małymi krokami zbliża się długi weekend majowy. Jak co roku, spora grupa ludzi zorganizuje sobie sprytny urlop i trzy dni wolnego zamieni się w tydzień. Może pojawić się tylko jeden mały problem. Pies. Z doświadczenia powiem, że nie jest łatwo. Nieraz prosiliśmy rodzinę lub znajomych o opiekę nad Dżambrem, bo trudno było zabrać się w drogę z owczarkiem belgijskim.  Przepisy są przeróżne. Najwięcej nieporozumień dotyczyło kagańca, w Polsce zwraca się na to uwagę bardzo często, natomiast na Słowacji kazali nam „to” zdjąć z kufy. Oliwia w swojej książce  „Wędrówki z psem. 87 psiolubnych miejsc w Polsce” wspomina o totalnej dezinformacji. Nie ma nic gorszego, niż sprawdzenie w Internecie, czy w dane miejsce można wejść z psem, a na miejscu okazuje się, że o wejściu można zapomnieć. Myślę, że to nie był odosobniony przypadek. Dlatego powstał jedyny w swoim rodzaju przewodnik, a w nim aż 87 miejscówek, do których z czworonogami można wejść bez żadnego przypału, na legalu.

Szlaki, zamki, trasy wzdłuż jezior i rzek, a nawet w miejsce, gdzie można zobaczyć zachowany mur berliński, od gór po morze, gdzie Was nogi i łapy poniosą. Sam konkret. Lokalizacja, dojazd, parking, orientacyjny czas zwiedzania, koszty, dodatkowe informacje, a także atrakcje w pobliżu. Często załączone są mapki z trasami. Dodatkowo psiolubne noclegi. Naprawdę solidnie wykonana robota, zarówno autorów (zdjęcia Łukasz Maksymowicz),jak i wydawcy. Bonę i Colę, oraz ich właścicieli znajdziecie na profilu @wedrowkizpsem

Jeszcze przed długim weekendem polecam zajrzeć do księgarń, bo to książka pełna inspiracji, nawet dla tych, którzy podróżują samotnie :) Polecam!

IG @angelkubrick

Świetna książka, każde miejsce opisane, że wskazówkami jak dojechać, gdzie zaparkować i co jest jeszcze w okolicy.

• Do zdobycia
  • Wygrane w konkursie/recenzenckie