To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse

Okładka książki To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse Joanna Chmura
Okładka książki To nawet lepiej. Jak obracać trudności w szanse
Joanna Chmura Wydawnictwo: Agora poradniki
poradniki
Agora
2024-03-13
2024-03-13
literatura polska rozwój motywacja

To nawet lepiej to taka książka przyjaciółka, która nie powie, że to nie miało miejsca, która da się wypłakać i spokojnie krok po kroku pozwoli ruszyć do przodu. Joanna Chmura na podstawie własnych doświadczeń, zmagania się z rozwodem, anoreksją, bulimią i depresją opisuje jak poradzić sobie z trudnymi sytuacjami, jak wyciągnąć z nich wnioski i jak pójść dalej. Mamy tu mnóstwo wskazówek na lepsze życie. Od nauki akceptacji tego co było, rozwoju własnego po nasz stosunek do pieniądza. Joanna porusza w tej książce dużo ważnych kwestii, tego jak reagujemy na zmiany i jak sobie z nimi poradzić. Opisuje prace z naszymi emocjami, czasami podsuwając konkretne pytania, czy ćwiczenia jakie mają nam w tym pomóc. Oprócz tego poleca mnóstwo książek rozwojowych z jakich korzystała, więc jeśli uważasz, że któryś z tematów chcesz pogłębić to dostaniesz na tacy od razy mnóstwo materiałów.

Niezwykle łatwo czytało mi się tą książkę, ogrom inspiracji, jestem wdzięczna za dzielenie się osobistymi doświadczeniami, co nie jest łatwe w czasach z wszechobecnym wirusem łatwości oceniania innych. Momentami trochę zbyt wiele cytatów, choć trafione. To ciekawe połączenie, quasi pamiętnika, przemyslnika, inspirownika. Warta przeczytania pozycja.

Książka dobra lecz nie dla mnie ;) Wydawała mi się taka prosta, wiesz, że przeżywasz coś i po czasie dochodzi do ciebie ta myśl, że to musiało się stać by cię ukształtować. Przeżycie tych chwil pozwoliło ci się stać tą osobą, którą teraz jesteś.

Nienachalna, wprowadzenie do szukania psychicznych przyczyn dla naszych reakcji i wyuczonych postaw. Bardzo przyjazna czytelnikowi.

Cytowanie samego siebie (tym bardziej tak liczne) wydaje się wręcz zabawne :) Ale to dobra pozycja do osoby, która chce pomyśleć nad swoim życiem a nawet być może przeżyć sytuację z przeszłości jeszcze raz. To nie zawsze przyjemne-wiadomo- ale czasami tak potrzebne.
Jeśli będzie druga część to kupię :)

Jeśli będzie druga część to kupię :)

trudno mi ocenić tę pozycję. treść dość prosta, na pewno dająca do myślenia. i moim zdaniem, wpisuje się doskonale w realia dzisiejszych trzydziestoparolatków. dlaczego? ponieważ mówi o problemach, które dla starszych pokoleń problemami nie są (przecież masz dom, pracę, niczego Tobie nie brakowało, wymyślasz...)może kiedyś wrócę do tej pozycji

Książka dotyczy rozwoju osobistego, napisana jest przystępnym językiem, mam dużą przyjemność z czytania. Na uwagę zasługuje połączenie osobistych doświadczeń autorki z odnosieniami do literatury.

Bardzo ciepła i niosąca otuchę opowieść. Nie jest odkrywcza, ale czasem pewne proste rzeczy docierają do nas, kiedy zostaną wypowiedziane. Albo łapiemy się na tym, że już to wiemy i tak działamy, ale nie wiedzieliśmy, że to nasz zasób. Słuchałam audiobooka, ale wiem, ze kupię książkę, by móc czasem, do niej wracać. Naprawdę fajna.

Wspierająca, podnosząca na duchu, poruszająca wiele aspektów życia i podpowiadająca jak sobie radzić z wieloma życiowymi trudnościami.
Na dodatek fantastycznie przeczytana przez autorkę!

Na dodatek fantastycznie przeczytana przez autorkę!

Treść książki nawiązuje do podstawowych pojęć i rozważań dotyczących rozwoju osobistego. Poradnik będzie odpowiedni dla osób na samym początku swojej drogi rozwojowej. Myślę że podobnych książek, poradników jest wiele na rynku.

• Kupione
  • Audioteka