Twój styl przywiązania. Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność

Okładka książki Twój styl przywiązania. Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność Diane Poole Heller
Diane Poole Heller Wydawnictwo: Feeria poradniki
poradniki
Power of Attachment
Feeria
2024-03-27
2024-03-27
Ischim Odorowicz-Śliwa

Kolejną przeczytaną książką był poradnik od #wydawnictwofeeria . Muszę przyznać, że był ciekawy, a dodatkowo przyswoiłam sobie trochę nowej wiedzy.

Książka podzielona jest na 5 rozdziałów.
➡️ Bezpieczny styl przywiązania
➡️ Unikający styl przywiązania
➡️ Ambiwalentny styl przywiązania
➡️ Zdezorganizowany styl przywiązania
➡️ Style przywiązania a związki romantyczne

Każdy z tych rozdziałów szeroko opisuje główne założenie. W każdym też znajdziemy ćwiczenia do wykonywania. W podsumowanie tych pięciu części autorka zadaje pytania, ma które powinniśmy odpowiedzieć pod przeczytaniu rozdziału.

Na pewno ostatni rozdział - style przywiązania a związki romantyczne wciągnął mnie najbardziej. Mogłam poznać swój styl przywiązania a także mojego męża. Nie wiem czy tak do końca to się zgadza, ale chyba bywają wyjątki 🤣.

Podobało mi się, że autorka podawała przykłady z życia wzięte. Na podstawie swoich doświadczeń opisywała każdy ze stylów. Język jest dość prosty, nie ma skomplikowanych zwrotów, myślę, że każdy da radę ustalić swój styl przywiązania. A co za tym idzie, nauczyć się żyć w zgodzie ze sobą czy naprawić to, co zniszczyły traumatyczne przeżycia.

Wiedza, którą zdobyłam czytając jest warta zapamiętania a także stosowania w przyszłości.

Polecam 💪💪💪

Książka podzielona jest na 5 rozdziałów.
➡️ Bezpieczny styl przywiązania
➡️ Unikający styl przywiązania
➡️ Ambiwalentny styl przywiązania
➡️ Zdezorganizowany styl przywiązania
➡️ Style przywiązania a związki romantyczne

Każdy...

Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność

Chcecie się rozwijać? Nawiązywać relacje, cieszyć się z bliskości i intymności? Jeśli tak, go świetna książka dla was

Dowiemy się tutaj jaki jest nasz styl przywiązania, a mając już tą wiedzę możemy spędzić by przestał on determinować nasze decyzje. Później możemy zadbać o odporność psychiczną, a tym uleczenie smutku, strachu. Możemy znaleźć w sobie ogromne źródło mocy i zacząć z niego korzyść, żyjąc w zgodzie z samym sobą.

A w końcu, gdy będziemy pogodzeni sami że sobą możemy odkryć moc relacji bliskości, intymności.

To książka bardzo przydatna. Każdy ma jakiś styl przywiązania i dobrze go znać. Dobrze znać samego siebie i stawać się coraz lepsza wersją siebie. I każdego z nas w pewnym stopniu dotyczą jakieś relacje międzyludzkie, sieć dobrze jest nauczyć się w nich odnajdywać i czerpać z nich przyjemność.

Ta książka to skarbnica wiedzy, przedstawionej w przystępny, ciekawy sposób, dającej do myślenia, pomagającej lepiej zrozumieć siebie i wprowadzać zmiany.

Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność

Diane Poole Heller w swojej książce "Twój styl przywiązania. Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność" ukazuje różne style przywiązania, opisuje zachowania charakterystyczne dla nich, ich źródła. Podaje też sporo przykładów oraz ćwiczenia. Na koniec opisuje jak relacje, konflikty i sposoby ich rozwiązywania osób o różnych stylach przywiązania.
Co to jest styl przywiązania? Otóż to relacja, bliskość lub jej brak i wszystkie jej konsekwencje, którą zbudowali z nami nasi opiekunowie od pierwszych dni naszego życia. Autorka bardzo rzeczowo i szczegółowo opisuje każdy styl, mówi jak z nim pracować i jak go zrozumieć. Dzięki czemu wiemy, co nami powoduje i jak możemy sobie z tym radzić czy jak rozumieć naszego partnera.
Wiedzy w tej książce znajdziemy bardzo dużo. Wiedzy, przedstawionej w sposób przystępny.
To kolejna świetna książka wydawnictwa Feeria o samorozwoju. Polecam każdemu kto chce zrozumieć siebie, innych ludzi, kto spodziewa się małego człowieka.
Współpraca reklamowa

Co to jest styl...

Uwielbiam książki o samorozwoju od @wydawnictwo_feeria, bo to już mój trzeci poradnik od wydawnictwa i oczywiście jestem zachwycona! Z czystym sumieniem powiem, że wezmę w ciemno każdy tytuł! ❤️

współpraca reklamowa @wydawnictwo_feeria ❤️🩵

„Twój styl przywiązania” głównie ma na celu uświadomić nam, że mimo wszystko w każdym człowieku tkwi najważniejszy bezpieczny styl przywiązania. Nasz umysł jest niezwykle plastyczny i ma świetną funkcję „zapominania”, dzięki której jesteśmy w stanie odkryć i dostrzec głęboko zakopany bezpieczny styl mimo przeżytych traum czy zaniedbań ze strony opiekunów. Bez względu na zakodowane od dziecka zachowania i reakcje mamy możliwość nauczenia się na nowo posługiwać swoimi wrodzonymi zasobami, aby postrzegać świat jako bezpieczny i przyjazny, a także radzić sobie z trudami i stresami życia codziennego na bardziej logicznym i racjonalnym poziomie niż ten wypracowany w nas od lat. Ten tytuł nie opiera się tylko na budowaniu relacji z innymi, bo również bardzo przyda się osobom, którym opornie idzie nawiązanie kontaktu przede wszystkim z samym sobą i pomoże zrozumieć, jak rany przywiązania wpływają na nasze relacje w dorosłym życiu. Autorka wyczerpująco przedstawiła każdy styl przywiązania, rozwinęła je o przykłady z życia innych osób i dołożyła świetne ćwiczenia z zakresu uziemiania i bycia tu i teraz. Dzięki tej książce przekonujemy się, że nasze zachowania nie biorą się znikąd i ich podłoże właśnie tutaj znajdziemy. Przebyłam wraz z autorką bardzo przyjemną i potrzebną drogę do ukrytej podświadomości!

Szczerze polecam ten poradnik wszystkim - ja znalazłam w nim wsparcie i wiedzę jako dorosła osoba, nie całkiem świadoma pochodzenia moich obecnych problemów, a także jako mama, bo autorka przy tłumaczeniu poszczególnych stylów skupia się głównie na tym, jak rozwija się układ nerwowy w bardzo wczesnym dzieciństwie i jak zachowania rodziców i opiekunów wpływają na psychikę dziecka. Zrozumienie siebie umożliwia zrozumienie innych 🩵
⬇️
Tu kupicie książkę:

współpraca reklamowa @wydawnictwo_feeria ❤️🩵

[współpraca reklamowa]

Książka, o której mowa, stanowi niezwykle wartościowe źródło wiedzy na temat relacji międzyludzkich, które są istotnym elementem życia każdego człowieka. Jej uniwersalność polega na tym, że adresowana jest do wszystkich, bez względu na stan cywilny czy wiek. Jest to zbiór refleksji, które rzucają światło na nasze różnorodne style przywiązania, pomagając nam zrozumieć ich źródła i mechanizmy.

Jedną z kluczowych zalet tej książki jest jej podejście analityczne, pozbawione ocen moralnych. Autorka nie tylko analizuje, ale także tłumaczy zjawiska związane z naszymi relacjami w sposób przystępny i klarowny. Dzięki temu czytelnik ma możliwość spojrzenia na siebie i swoje interakcje z innymi z nowej perspektywy, co może prowadzić do głębszego zrozumienia siebie i swoich relacji.

Książka ta skłania do refleksji nad własnymi zachowaniami oraz nad tym, w jaki sposób wpływają one na nasze życie miłosne, rodzinne i przyjacielskie. Poprzez zgłębianie różnych aspektów przywiązania, czytelnik może lepiej poznać siebie i zrozumieć, dlaczego reaguje w określony sposób w różnych sytuacjach interpersonalnych.

Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto pragnie zgłębić tajniki ludzkiej psychiki i lepiej zrozumieć siebie oraz swoje relacje z innymi.🤍

[współpraca reklamowa]

Książka Diane Poole Heller to fascynujący przewodnik po świecie relacji międzyludzkich, który skupia się na głębokim zrozumieniu różnych stylów przywiązania. Autorka analizuje wpływ naszego dzieciństwa na wybory i zachowania w dorosłym życiu.

Książka prezentuje cztery główne style przywiązania:
🌸bezpieczny,
🌸unikający,
🌸ambiwalentny
🌸zdezorganizowany.

Każdy z tych stylów jest szczegółowo omówiony, a autorka ilustruje je konkretnymi przykładami ze swojej praktyki terapeutycznej, co sprawia, że teoretyczne koncepcje stają się bardziej zrozumiałe i łatwiejsze do identyfikacji w życiu codziennym czy w relacjach z partnerem.

Jednym z największych atutów tej książki są praktyczne wskazówki i ćwiczenia, które czytelnik może zastosować, aby lepiej zrozumieć swój własny styl przywiązania oraz jego wpływ na relacje. Dzięki nim możemy bardziej świadomie kształtować swoje związki i pracować nad tym, aby były one bardziej satysfakcjonujące 😊

Ten poradnik nie tylko pomaga czytelnikom zrozumieć siebie i swoje potrzeby, ale również daje narzędzia do budowania zdrowych i satysfakcjonujących relacji.

Podsumowując, "Twój styl przywiązania. Jak tworzyć głębokie relacje i celebrować intymność" to wartościowa lektura dla wszystkich, którzy pragną lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje oraz pracować nad ich poprawą. Książka oferuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne wskazówki, co czyni ją cennym źródłem inspiracji i wsparcia dla czytelników w drodze do bardziej świadomego i satysfakcjonującego życia uczuciowego.

Książka prezentuje cztery główne style przywiązania:
🌸bezpieczny,
🌸unikający,
🌸ambiwalentny
🌸zdezorganizowany.

Każdy z tych stylów...

Recenzja powstała w ramach współpracy barterowej z wydawnictwem. Warunki współpracy w żaden sposób nie wpływają na treść recenzji i niezależność myśli w niej zawartych.

Jaka jest szansa, że nie spodoba mi się książka autorki, która powołuje się na takie pozycje jak „Partnerstwo bliskości” i „5 języków miłości”? Poprawna odpowiedź brzmi– praktycznie zerowa. I Pani Diane Poole Heller, która jest doktorką oraz psychoterapeutką nie zawodzi. W swojej książce ukazuje, że każdy z nas posiada pewien wytworzony w dzieciństie wzór przywiązania - bezpieczny, unikający, ambiwalentny czy zdezorganozowany - a dzięki dokładnemu opisowi keżdgo z nich możemy sami z dość dużą dozą łatwości zidentyfikować styl swój oraz następnie styl naszego partnera. Każdy z rozdziałów poświecony jest jednemu ze styli i ukazuje nam jak i dlaczego akurat ten styl się u nas wytworzył, jakie charakterystyczne cechy mu towarzyszą, jak komplikuje on nasze tworzenie relacji oraz zawiera wiele praktycznych i przemyślanych ćwiczeń, które mają nam pomóc w dążeniu do bezpiecznego stylu przywiązania oraz w "walce" z naszym wyuczonym, nie do końca adekwatnym wzorcem. Co bardzo ważne ostatni rozdział poświęcony jest temu jak osoby z poszczególnymi wzorcami zachowują się w relacji, jak wpływają na siebie oraz jakie mają potrzeby i gdzie ewentualnie mogą pojawić się "zgrzyty".

Dla mnie największą wartością tej książki jest wskazanie, że każdy z nas jest istotą społęczną (nawet jeżeli wydawałoby nam się, że jest inaczej!),która dąży do kontaktu i bliskości z drugim człowiekiem, a nawet jeżeli mamy za sobą trudne przejścia jesteśmy w stanie dzięki pracy z nimi uwolnić się z krzywdzących nas reakcji i zawalczyć o swoje szczęście.

To cenna lektura, dostępna dla każdego, niezależnie od tego, czy jesteśmy w związku czy nie. Książka ta rzuca światło na nasze różnorodne style przywiązania i wyjaśnia, skąd mogą się one wywodzić. Przypomina nam, że relacje są częścią życia każdego z nas, niezależnie od tego, czy są to relacje partnerskie, rodzinne czy przyjacielskie.

Autorka wnikliwie analizuje temat, nie oceniając, lecz tłumacząc wszystko w sposób klarowny. To właśnie dlatego warto sięgnąć po tę książkę – otwiera ona oczy na pewne aspekty naszych zachowań i sugeruje, jak na nie odpowiednio reagować.

Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto pragnie lepiej zrozumieć siebie i swoje relacje z innymi.

Autorka wnikliwie analizuje temat,...

🤝Na początku myślałam, że jest to książka tylko o relacjach, o ich budowaniu, o tym jak spoić związek dwojga ludzi, ale po przesłuchaniu uznałam, że równie dobrze jest to książka dla tych, którzy usiłują zrozumieć siebie i niezrozumiałe zachowania, które czasem przejawiają. Może to truizm, ale to kim jesteśmy, jest tylko wypadkową wydarzeń, jakości relacji czy też traum, jakich doświadczyliśmy w dzieciństwie. To, że czasem wysyłamy sprzeczne sygnały, sprzeczne impulsy albo to, że każdy z nas ma inny język miłości i inny zakres wsparcia dla drugiej osoby, ma swoje źródło w dzieciństwie i w stylach przywiązania, których autorka wyróżnia cztery. Bezpieczny, unikający, ambiwalentny i zdezorganizowany.

🫶Autorka jest przekonana, że każdy z nas marzy o miłości i więzi, a wynika to z naszego systemu bezpiecznego przywiązania z którym się rodzimy wszyscy, niezależnie od wykształconego później stylu przywiązania. Człowiek jest istotą prospołeczną, taką, której warunkami naturalnymi jest otoczenie, gdzie występują inni ludzie. Ludzie zadają rany, ale też są konieczni do uzdrowienia, do uleczania. Jest udowodnione naukowo, że ludzie w śpiączce szybciej zdrowieją, gdy się do nich mówi, gdy czują obecność swoich bliskich.

🤝 Autorka w bardzo przystępny sposób pokazuje pewne wzorce zachowań, to co może nas niepokoić w potencjalnym partnerze. Ukazuje wielowymiarowość psychiki ludzkiej i skutki niewłaściwego wychowania w dorosłości. Świetna jest praktyczna strona tej publikacji, gdzie autorka daje nam gotowe rozwiązania, sugestie i ćwiczenia oraz wizualizacje: to poradnik praktyczny, który pokazuje jak osiągnąć komfort psychiczny, jak "naprawić" ( może to zbyt mocne słowo) siebie czy też jak poradzić sobie z partnerem, który ma na przykład zdezorganizowany styl przywiązania, chyba najtrudniejszy do utworzenia zdrowego związku..

Fachowa wiedza, przystępny język, lata praktyki autorki przekłada się na samoświadomość czytelnika, która naprawdę może wiele zmienić w naszym życiu! 8/10

Profesjonalna wiedza spisana bardzo przystępnym językiem.
Książka wyjaśnia skąd mógł wziąć się u nas konkretny styl przywiązania . Podkreśla złożoność i wielowymiarowość osobowości człowieka .
Autorka nie boi się wprost wytykać błędów wychowawczych rodziców, które mogły doprowadzić do pozabezpiecznego stylu przywiązania . Dodatkowo wprost wskazuje czytelnikowi nadczym powinien popracować . Takie prostolinijnie skierowane uwagi sprawiają, że nie możemy obejść obojętnie fragmentu poświęconego typowym dla nas samych zachowań .Co z jednej strony może wzbudzic ( tak jak w moim przypadku ) silne emocje z którymi w pewnym momencie ciężko mi było sobie poradzić a z drugiej motywuje i nie jako "zmusza " nas do podjęcia działań w celu poprawienia czy pracy nad sobą.
Bardzo podoba mi się rozdział o znajdowaniu sobie partnera . Obala kilka popularnych mitów o randkowaniu i daje praktyczne wskazówki jak można rozpocząć relacje by znaleźć partnera pasującego do nas i pozwala uniknąć wskoczenia w toksyczną więź .
Autorka pokazuje jak działają pewne wzorce zachowań oraz pozwala zauważać sygnały, które dają nam szerszą perspektywę odnośnie rozwoju relacji partnerskiej w przyszłości .
Ta książka pozwala nam we własnym tempie pracować nad dość ciężkim zagadnieniem jakim jest nawiązywanie relacji w rozumieniu relacji z innymi ludźmi jak i z samym sobą .
Relacje międzyludzkie i relacje z samym sobą są niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania i bezpośrednio przekładają się na nasze poczucie szczęścia czy energię w ciągu dnia . Książka przedstawia nam szereg ćwiczeń, które możemy zastosować aby poprawić te relacje.
W moim odczuciu książka szczególnie spodoba się absolwentom czy studentom psychologii . Są tu wyjaśnione trudne i skomplikowane zagadnienia w sposób bardzo przystępny . Jednak każdy odnajdzie tu coś dla siebie . Osoba z bezpiecznym stylem przywiązania może wyciągnąć z tej książki wiele odnośnie tego jak pielęgnować swój styl przywiązania i w nim pozostać. A osoby spoza bezpiecznego stylu przywiązania mogę z pomocą tej książki zbliżyć się do niego.

Profesjonalna wiedza spisana bardzo przystępnym językiem.

• Psychologia
  • Poradniki