Miś i Tygrysek idą do szkoły

Okładka książki Miś i Tygrysek idą do szkoły Janosch
Znak
2014-08-25
2014-08-25
Emilia Bielicka, Anna Kotarba

Jest to nasze pierwsze spotkanie z Janoschem i mam nadzieje, że nie ostatnie. Moim córką strasznie spodobały się przygody Misia i Tygryska. W książce znajdziemy 4 opowiadania plus słownik obrazkowy Misia i Tygryska, który jest rewelacyjny :).

Zacznę od końca czyli od słownika obrazkowego. który jest świetnie skonstruowany bo do każdej literki alfabetu jest świetny rysunek są to postaci, kolory, przedmioty, liczby i każda literka ma ich kilka nie powiem wywołują uśmiech na twarzy :).

Tygryskowa szkoła tutaj nasi milusińscy uczą się czytać i liczyć no a słowa wcale nie należą do najłatwiejszych. Znajdziemy tu takie słowa jak akordeon, cebrzyk, drewka czy prymus wraz z obrazkami. A w części poświęconej matematyce dzieci idą do lasu po grzyby czy łowić ryby z których będzie pyszny obiadek. Przy okazji dzieciaczki będą również liczyły kółka i gwoździe potrzebne do zrobienia wóz drabiniasty.

Tygrysek musi mieć rower jest to druga opowieść. Tym razem dzieci dowiedzą się wszystkiego o rowerze i zasadach bezpieczeństwa jakie panują na drodze. Tygrysek który początkowo chce poszaleć akrobatycznie na zakrętach, poznawać obce ludy i ich zwyczaje a co najważniejsze odwiedzić swoja narzeczoną Maję Papaję. Mimo tego Tygrysek bardzo się stara być przykładnym rowerzystą i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Jak mu to wyjdzie przekonacie się sami czytając opowiadanie.

Na pociechę coś pysznego czyli gotuj z Misiem i Tygryskiem. Co jest lepszego niż coś pysznego na wielkie sercowe zmartwienie. Znajdziemy tutaj proste przepisy na zdrowe dania które możemy zrobić z dziećmi. Wszystko smaczne i zdrowe z dużą ilością warzyw i owoców. Mis i Tygrysek polecają smaczne musli z jabłka,i, ziemniaki w łupinkach gotowane w osolonej wodzie z masełkiem, smaczny i zdrowy mus jabłkowy

Miś i Tygrysek chodzą po mieście czyli opowieść o tym, jak Miś i Tygrysek pewnego razu wybrali się do miasta. Tym razem Miś i Tygrysek wyruszają w miasto a my razem z nimi poznamy prawidłowe zasady poruszania się po ulicy bez chodnika,jak przechodzić bezpiecznie przez ulicę w mieście, Uczą by pamiętać zawsze o tym by się rozglądać w lewo i prawo zanim się przejdzie.

Jak na pierwsze spotkanie bardzo przypadł nam do gustu choć Michasia narzekała, że trochę za długie. Najbardziej spodobał im się słownik obrazkowy i Tygryskowa szkoła :)

• Dla dzieci
  • Przedszkole
  • Dla dzieci i z dziećmi
  • MIKOŁAJ

Dodaj cytat z książki Miś i Tygrysek idą do szkoły