Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską

poradniki
Burda Publishing Polska
2014-10-22
2014-10-22

nie rozumiem zachwytu nad ANN... prawda jest taka, że zawdziecza wszystko mężowi...

Dużo fachowych wskazówek na temat zdrowego odżywiania oraz treningów. Ta książka podniosła mnie na duchu i otworzyła oczy na różne aspekty zdrowego odżywiania. Polecam! :)

Najbardziej głupio wydane pieniądze.

Najbardziej głupio wydane pieniądze.

bardzo fajnie zebrane informacje nt. odżywiania - kompendium wiedzy o białkach, tłuszczach i węglowodanach w jednym miejscu, dla chcących pogłębić wiedzę, bogata bibliografia :) do tego smaczne i łatwe poglądowe przepisy wg miesięcy :)

Za ładne zdjęcia.

Za ładne zdjęcia.

Książkę się fajnie "przegląda", fajne wydanie, ładne zdjęcia sprawiają, że fajnie się z książką obcuje :)
Jedank sama treśc bardzo, bardzo przeciętna. Brakło mi cierpliwości by przeczytac ją z deski do deski. Najbardziej podobał mi się fragment o sztuce walki jaką Anna kiedyś trenowała czyli karate. Szkoda, że nie rowinęła tego wątku :)

Książka z dużą ilością wiedzy w pigułce. Jest prosta, zrozumiała i konkretna. Przepisy są bardzo fajnie skonstruowane ponieważ na każdy miesiąc jest kilka opcji, możemy dzięki temu wykorzystać na przykład sezonowe owoce czy warzywa (A zimą - rozgrzewające). Po za tym możemy dowiedzieć się do czego wykorzystywać już bardzo popularne w naszym kraju superfoods. Dużo informacji o naszym układzie trawiennym, co pomaga wypracować dobre nawyki i samemu dojść do tego co jest dla naszego ciała i zdrowia jest najlepsze. Na końcu trochę o treningu i kilka ćwiczeń. Fajnie bo można też sobie trochę pokombinować z ćwiczeniami i wykazać trochę kreatywności w swoim treningu. Książka naprawdę warta polecenia dla osób otwartych na sporą dawkę wiedzy :)

Bardzo ładne zdjęcia, kilka ciekawych przepisów, ale niestety na tym plusy się kończą. Zdjęć jest zdecydowanie za dużo w stosunku do treści, przez co jest to bardziej magazyn lub album niż poradnik. Wiele przepisów zawiera produkty, które są trudno dostępne i drogie. Zbyt duży nacisk jest położony na niektóre produkty, które nie powinny występować w diecie aż tak często, jak proponuje autorka.
Na koniec największy minus całej publikacji - pod względem merytorycznym aż roi się do przeróżnych błędów. Zaczynając od twierdzeń, które nie są potwierdzone naukowo, a w książce są przedstawione jako niezaprzeczalne fakty do takich, które są po prostu błędne i mogą zaszkodzić wielu ludziom. Jednocześnie takie twierdzenia są wplecione pomiędzy naukowe fakty, co sprawia, że osobom, które nie mają wiedzy dietetycznej i medycznej trudno jest wyłowić przeinaczenia, błędy i przekonania samej autorki.

Jak dla mnie książkę można przeczytać. szybko mijają strony ale treść tej książki jest słaba. Autorka strasznie się lansuje w tej książce. jak ktoś uprawia jakiś spotr i trochę czytał książek o zdrowym życiu to ta książka go raczej rzbawi niż pomoże.

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2018/02/anna-lewandowska-zyj-zdrowo-i-aktywnie.html

• 2015
  • Poradniki