rozwińzwiń

Którędy do gwiazd?

Okładka książki Którędy do gwiazd? Anna Czerwińska-Rydel
Okładka książki Którędy do gwiazd?
Anna Czerwińska-Rydel Wydawnictwo: Muchomor literatura dziecięca
94 str. 1 godz. 34 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Muchomor
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
94
Czas czytania
1 godz. 34 min.
Język:
polski
ISBN:
9788389774750
Tagi:
Elżbieta Heweliusz Marta Ignerska
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2349
2346

Na półkach:

Zastanawiam się jak można tak ciekawą, świetnie napisaną treść oszpecić tak dziwacznymi, by nie powiedzieć brzydkimi ilustracjami? Może gdyby ich było kilka, jakoś bym to zniosła, przecież nie po raz pierwszy musiałabym omijać wzrokiem rysunki, ale one zajmują ponad połowę strony. Na szczęście stanowią odrębną część biografii Elżbiety Heweliuszowej, więc po obejrzeniu kilku, stwierdzeniu, że podpisy pod nimi powielają treść, po prostu z ulgą zamknęłam książkę, żeby już nie denerwować mojego mało wyrafinowanego zmysłu estetyki. Sama historia jest intrygująca. Może odrobinę feminizująca, podkreślająca, jakimi wspaniałymi i wyrozumiałymi mężczyznami byli ojciec i mąż astronomki, bo przecież pozwolili jej parać się nauką, co więcej zachęcali ją do tego i kupowali książki. A był to w tamtych czasach niebagatelny wydatek. Fakt, gdyby nie ci mężczyźni, nie byłoby astronoma w spódnicy, ale moralizatorstwo narratorki troszkę drażni. Biografia jest napisana w formie retrospekcji. Bohaterka wspomina swoje dzieciństwo, szczęśliwe lata spędzone z mężem, opowiada o dzieciach, a także wspólnej pracy. Do tych refleksji skłoniła ją śmierć Jana Heweliusza. Kobieta krąży po domu i pracowni, ogląda pamiątki, a przy okazji dzieli się z nami swoją przeszłością. Polecam zapoznać się z treścią, omijając jednocześnie ilustracje.

Zastanawiam się jak można tak ciekawą, świetnie napisaną treść oszpecić tak dziwacznymi, by nie powiedzieć brzydkimi ilustracjami? Może gdyby ich było kilka, jakoś bym to zniosła, przecież nie po raz pierwszy musiałabym omijać wzrokiem rysunki, ale one zajmują ponad połowę strony. Na szczęście stanowią odrębną część biografii Elżbiety Heweliuszowej, więc po obejrzeniu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
571
29

Na półkach: , ,

Napisana prostym językiem, skierowana do dzieci opowieść o tym, że kobieta może być kimś więcej niż matką. Doskonała pozycja wśród książek uczących równouprawnienia.

Napisana prostym językiem, skierowana do dzieci opowieść o tym, że kobieta może być kimś więcej niż matką. Doskonała pozycja wśród książek uczących równouprawnienia.

Pokaż mimo to

avatar
334
332

Na półkach:

Łacińskie sformułowanie "Per aspera ad astra", czyli przez trudy do gwiazd wpisuje się w tę biografię doskonale. Elżbieta Heweliusz pokonała wiele trudności, zmierzyła się z przeciwnościami i krytyką ogółu społeczeństwa. Tylko dlatego, że była kobietą astronom. Fascynowała ją nauka o gwiazdach, obserwowanie nieba, "teatru nad domem, w którym mogła wspólnie z mężem oglądać co noc zupełnie inny spektakl".
Cieszę się, że poznałam tę biografię kobiety, która musiała wiele stereotypów przełamać, żeby udowodnić, że jej pasja jest nie byle jaka. Przeczytałam o tym, że fajne miłości/małżeństwa/rodziny jednak się zdarzają i czekają na ludzi. Trzeba tylko wziąć wszystko w swoje ręce, odważyć się, przełamać, zawalczyć, pokochać. Cieszy też fakt, że nie jest to feministyczny i na siłę udowadniający tekst, że kobieta fajna jest, tylko tak naturalnie opisane i podane do wiadomości informacje dla młodszego i starszego odbiorcy.
http://madebybibi.blogspot.com/2015/02/kobieta-jak-rakieta.html#more

Łacińskie sformułowanie "Per aspera ad astra", czyli przez trudy do gwiazd wpisuje się w tę biografię doskonale. Elżbieta Heweliusz pokonała wiele trudności, zmierzyła się z przeciwnościami i krytyką ogółu społeczeństwa. Tylko dlatego, że była kobietą astronom. Fascynowała ją nauka o gwiazdach, obserwowanie nieba, "teatru nad domem, w którym mogła wspólnie z mężem oglądać...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    32
  • Przeczytane
    24
  • Posiadam
    5
  • Ulubione
    1
  • Dla młodzieży
    1
  • Czytelnictwo 2015 ^^
    1
  • 2015
    1
  • Dla Symonki
    1
  • Literatura dziecięca
    1
  • Listy, biografie, autobiografie, wywiady, wspomnienia
    1

Cytaty

Więcej
Anna Czerwińska-Rydel Którędy do gwiazd? Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Okładka książki Kocia szajka i zaginione bajki Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Ocena 7,5
Kocia szajka i... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,1
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...

Przeczytaj także