Śledztwo numer XXL

Okładka książki Śledztwo numer XXL Meg Cabot
Okładka książki Śledztwo numer XXL
Meg Cabot Wydawnictwo: Amber Cykl: Tajemnice Heather Wells (tom 2) literatura piękna
Tajemnice Heather Wells (tom 2)
Size 14 Is Not Fat Either
Amber
2007-03-04
2007-03-04
Edyta Jaczewska
akademik zbrodnie

Muszę przyznać, że bardzo dobrze się bawiłam podczas czytania, szczególnie ostatnich kilka rozdziałów (tu duża zasługa Reggiego). Mnie osobiście bardziej podobało się niż "Zbrodnie w rozmiarze XL", ale ogólnie jest to lekka lektura dla odprężenia :) W każdym razie losy Heather tak mnie wciągnęły, że już czytam kolejną część :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Część druga przygód Heather Wells słabsza niż pierwsza. Zbrodnia znowu została popełniona w akademiku, w którym Heather pracuje i znowu ona wykrywa sprawcę, wplątując się w różne skomplikowane sytuacje. Cooper, w którym się kocha nadal taki jakiś bezbarwny. Coraz bardziej za to lubię detektywa Canavana, choć to postać mocno drugoplanowa. "Śledztwo numer XXL" to powieść typu poczytać coś lekkiego, uśmiechnąć się i zapomnieć. Jest jeszcze trzecia część, po którą sięgnę, żeby dowiedzieć się, czy jest jeszcze słabsza, czy może mnie zaskoczy.

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, akcja okraszona sporą dawką humoru w postaci komentarzy głównej bohaterki. W zasadzie to ta część jest nawet lepsza od poprzedniej :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyznam, że nigdy nie miałam okazji przeczytać pierwszej częsci, jednak i bez tego, druga jest na liście moich ulubionych ! Główna bohaterka nie ma sobie równych, jest zabawna i nieco ironiczna. Co podoba mi się najbardziej to narracja, wszystko widzimy z perspektywy Heather, poznajemy jej myśli, przez co wszystko nabiera humoru. Ciekawym wątkiem jest też zmaganie się bohaterki z jej wagą, co zostało przedstawione bardzo zabawnie. Samo sledztwo jest też osobliwe, tak samo jak sam pomysł usunięcia zwłok ( nie będzie spoileru ;P ). Wątek miłosny nie przytłacza książki, jest wprowadzony w bardzo dobry sposób i nie nachalnie. Gorąco polecam, nie tylko fanom kryminałów, ale także komedii i oczywiście wszystkim fanom twórczości Meg Cabot. Dobry pomysł na lekką lekturę dla każdego ;)

1997

Taka sobie książka do przeczytania na wakacjach. Odrobinę przypomina mi Bridged Jones. Choć ta jest bardziej dziecinna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Śledztwo w rozmiarze XXL” to kontynuacja losów byłej gwiazdy pop Heather Wells. W pierwszej części nie polubiłam głównej bohaterki, ledwo ją tolerowałam, jednak po bliższym poznaniu mogę stwierdzić, że nawet sympatyczna z niej dziewczyna pod warunkiem, że nie mówi o jedzeniu i o swoich nadmiernych kilogramach ;-)
Heather po raz kolejny próbuje rozwikłać zagadkę zbrodni popełnionej w domu studenckim, w którym pracuje. Nasza bohaterka znów pakuje się w sytuacje, które komplikują jej życie, przy okazji dostarczając nam sporej dawki dobrego humoru.
Choć dość szybko czytelnik jest w stanie stwierdzić, kto był sprawcą popełnionej zbrodni, książkę czyta się przyjemnie. Jest to zabawna i lekka literatura.

Heather po raz kolejny próbuje rozwikłać zagadkę zbrodni...

Podobnie jak przy poprzedniej części, teraz też świetnie się bawiłam. Pochłonęłam w jeden dzień :) Niby kryminał, niby romans, ale dla mnie przede wszystkim komedia i sposób na gorszy humor.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo świetna książka ! :)
Rewelacyjna, przyjemna i nadająca się dla każdego z dużą dozą humoru ! Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część :)
Gorąco polecam :)

Bardzo świetna książka ! :)
Gorąco polecam :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Heather, chcąc nie chcąc, wciela się w ryzykowną rolę detektywa.Nieoczekiwane zawirowania w życiu uczuciowym dodatkowo komplikują jej śledztwo..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wciągająca, zabawna, lekka. Dobra dla relaksu. Jak wszystkie powieści Meg Cabot. Polecam.

• Ebooki
  • Meg Cabot