Albert i Mika

Okładka książki Albert i Mika Gunilla Bergström
Okładka książki Albert i Mika
Gunilla Bergström Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Albert Albertson (tom 12) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Albert Albertson (tom 12)
Alfons och Milla
Zakamarki
2015-08-25
2015-08-25
32 min.
Katarzyna Skalska
Katarzyna Skalska Gunilla Bergström

Kolejny tom przygód Alberta wylądował na naszej półce. Tym razem Albert staje przed wielkim dylematem: czy chłopiec może bawić się z dziewczynami? Koledzy twierdzą, że nie, bo dziewczyny są słabe, płaczą z byle powodu, podlizują się pani, ciągle przeglądają się w lustrze i robią tysiące innych rzeczy, które dyskwalifikuje je jako dobrego towarzysza zabaw. Albert ma więc problem, bo Albert lubi bawić się z Miką…

Prosta historia ubrana w niebanalną szatę graficzną. Książkę czyta się lekko i z przyjemnością, a dziecko przy okazji uczy się, że nie warto zważać na stereotypy, które tylko ograniczają i psują dobrą zabawę.

Albert jest moim faworytem jako lektura dla mojego 5-latka. Uwielbiam niewymuszony styl, prostotę i spokojne prowadzenie historyjki. Polecamy:-)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna książeczka z cyklu o małym chłopcu Albercie. Estetycznie wydana, w twardej oprawie, z ciekawymi, nieszablonowymi choć oszczędnymi ilustracjami. Przygody jak najbardziej zwykłe, takie jakie może przeżyć każde dziecko. Prosty język, życiowe sytuacje i obserwacje. Książka dla starszych przedszkolaków i dla uczniów pierwszych klas podstawówki (do samodzielnej lektury).

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To kolejna książka z serii o Albercie, w którym dzieci rozpoznają swoje emocje, łatwiej będzie im zrozumieć moment przyjaźni czy zabawy chłopca z dziewczynką, łatwiej pokonać strach i odciąć się od tego, co inni sądzą na temat dziecka, odważyć się utrzymać przyjaźń i pokazać, że dobrze można się bawić niezależnie od płci i tego, co mówią inni. Radość zabawy i ciekawość świata, nieograniczona fantazja Alberta i Miki w budowaniu domku na drzewie i urządzaniu go, jest naprawdę ekstra. Do tego proste i wymowne ilustracje, a pod przyjemną formą kryje się prawdziwy świat dziecka, jego emocje, radzenie sobie z problemami.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca