Trzewiczki Matki Boskiej

Okładka książki Trzewiczki Matki Boskiej Joanna Sokolińska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Trzewiczki Matki Boskiej
Joanna Sokolińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Naukowe PWN
2015-10-26
2015-10-26

Okładka książki Mów o mnie ono. Dlaczego współczesne dzieci szukają swojej płci Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, Joanna Sokolińska
Mów o mnie ono... Katarzyna Skrzydłow...

Kryminał ze znakiem zapytania

Po pierwsze: bardzo myląca okładka, sugerująca jakiś thriller raczej lub mocny kryminał.
Po drugie: mylący napis, że "zabija śmiechem" - nie zaśmiałam się ani razu, humor jest subtelny i ironiczny, skupiony na opisywaniu ludzkich słabostek i przywar i życia w ogólności.
Po trzecie: to nie jest w sumie kryminał, bardziej obyczajówka, kryminał tak na drugim planie.
Po czwarte: ja nie do końca zrozumiałam fabułę...
Po piąte: tak mi niezupełnie pasuje styl autorki. Czytam tutaj, że pisze felietony i wyobrażam sobie, że może się w nich bardziej sprawdza niż w powieści.

Po...

Ta książka to totalne nieporozumienie. Trafiła do mojego wąskiego grona książek jednogwiazkowych, a to coś znaczy. Na okładce możemy przeczytać: "Ten kryminał zabija śmiechem", jak dla mnie zabija nudą i głupotą, nie zaśmiałam się ani razu. Niestety cierpię na przypadłość czytania książek do końca mimo wszystko, więc i przez tę przebrnęłam. Ma 2 plusy: jest krótka i szybko się ją czyta. Nie mam w zwyczaju wypowiadać się o książkach aż tak negatywnie, ale ta nie pozostawiła mi wyboru.

Leżała na ladzie w bibliotece, w zasadzie sama weszła mi w ręce. Czekając w kolejce przeczytałam opis i skuszona obietnicą zabawnego kryminału, wypożyczyłam.
Kryminału w niej niewiele, humoru troszeczkę. Trupów owszem kilka, ale intryga mało skomplikowana, zakończenie jakieś pokręcone. Lekka w odbiorze, pokuszę się o stwierdzenie, że zbyt lekka. Taka dla nastoletniego czytelnika, bardziej nawet czytelniczki i to też raczej niezbyt wymagającej. Dla zabicia czasu może być.

Książka całkowicie wybija się na współczesnym rynku literackim.
Jest pisana poprawnym a zarazem prześmiewczym językiem.
Historia też dość specyficzna.Realna.Zaciekawia.
Wątek w zakładzie pogrzebowym idealnie pasował mi z niedawno przeczytaną książką"Bez strachu.Jak umiera człowiek".
Z przyjemnością i z pojawiającym się uśmiechem przeczytałam.Polecam!

Książka całkowicie wybija się na współczesnym rynku literackim.
Jest pisana poprawnym a zarazem prześmiewczym językiem.
Historia też dość specyficzna.Realna.Zaciekawia.
Z przyjemnością i z pojawiającym się uśmiechem przeczytałam.Polecam!

Rozczarowanie - miała zabijać śmiechem, miał to być najśmieszniejszy kryminał od czasów Joanny Chmielewskiej - niestety, albo ja, albo autorzy tych opinii nie wiemy co to śmieszna książka.
Nie jest zła, może się podobać - możliwe, że gdybym wzięła ją ot, po prostu z półki, to spokojnie bym przeczytała, uśmiechnęła się kilka razy i uznała, że może być.
Ale rozbieżność między książką a jej poleceniami jest tak duża, że dla mnie jest PRZEREKLAMOWANA.

Ale rozbieżność...

Pani Sokolińska skleciła opowieść, o której ona i jej przyjaciółki sądzą, że jest śmieszna. Można tak powiedzieć raptem o 2 – 3 zdaniach z całej książki. Autorka robi z głównej bohaterki kretynkę, a inteligencję czytelniczek też chyba ocenia nie za wysoko. Poza tym nie szczędzi im swoich lewackich poglądów. I już nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać.
Miała być rozrywka, a okazała się strata czasu.

Miała być rozrywka, a...

Przyjemna książeczka zaliczana przeze mnie do literatury lekkiej tzn. wartka, nieskomplikowana akcja, wątek kryminalno - romansowy, dobrze warsztatowo napisana, można się pośmiać w trakcie czytania.
Oczywiście nie zostaje w pamięci na długo, ale dla rozrywki warto.

Oczywiście nie zostaje w pamięci na długo, ale dla rozrywki warto.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To taka lektura, a można powiedzieć lekturka na letnie popołudnie. To niby kryminał ale czyta się się bardzo przyjemnie ,ja stale miałam uśmiech na twarzy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To jest bardzo zła ksiażka. Nigdy chyba jeszcze nie spotkałam się w książkach z całą plejadą tak żałosnych bohaterów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo łatwy w odbiorze kryminał. Historia wielowątkowa, ciekawe zakończenie. Rzeczywiście - fabuła trochę przypomina scenariusz polskiej komedii XXI wieku... ale czy to źle? Bardzo smacznie podane. Dlatego polecam :)

• Ebooki
  • Thriller/sensacja/kryminał