MONEY. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności

Okładka książki MONEY. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności Anthony Robbins
Anthony Robbins Wydawnictwo: Studio Emka biznes, finanse
biznes, finanse
Studio Emka
2015-10-27
2015-10-27

Bardzo rzadko tak źle oceniam... cokolwiek. Tony Robbins jest niekwestionowaną legendą w świecie rozwoju osobistego i zwłaszcza jego początkowe prace sporo wnosiły. Książka Money kupowana siłą rozpędu, bo opatrzona nazwiskiem nie należy jednak do tego typu pozycji. Budowanie potencjału reakcji przez pierwsze 200 stron doprowadza nas ślimaczym tempem do odpowiedzi jak osiągnąć "wolność finansową". Proponowane rozwiązania są nie tylko trudne do zastosowania w polskich realiach ale przede wszystkim obiecują raj finansowy na starość po całych latach odmawiania sobie różnych rzeczy i odkładania życia na później. Jak zostać ciułaczem to bardziej odpowiedni tytuł. Zdecydowanie źle wydane pieniądze.

Gdyby wyciąć motywacyjne gadki to książka pewnie by zmalała 2 lub nawet 3 krotnie

Nieco "amerykańska", ale wciąż znośna. Trochę pomieszana ekonomia z inwestycjami, a na to nałożony wykład coacha, ale mogę polecić.

Szkoda, że nie wszystkie porady tej książki można zastosować w naszych polskich realiach finansowych. Książka daje solidne podstawy wiedzy o inwestowaniu.

Książka Tony’ego Robbinsa, napisana klarownym językiem, wypełniona jest inspirującymi opowieściami, dzięki którym nawet najbardziej skomplikowane operacje finansowe stają się jasne i wykonalne. Na lekturze skorzystają wszyscy czytelnicy – niezależnie od osiąganych dochodów. Odrzucą finansowe mity, co umożliwi im skuteczne działanie. Efekt: wiele osób się wzbogaci.

Książka trochę na siłę rozciągnięta do swojej objętości. Gdyby wyciąć niepotrzebne treści to spokojnie mogłaby być o 2/3 krótsza. Sporo coachingowych treści, ale można się było tego spodziewać sięgając po tego autora. Pomimo tego dość pozytywnie mnie zaskoczyła swoimi niektórymi fragmentami. Interesujące wywiady ze znanymi inwestorami, niestety zbyt krótkie. Dla mnie najciekawszymi informacjami były modelowe portfele kilku inwestorów i choćby dla tego warto sięgnąć po tą pozycję

Warto przeczytać, pokazuje ciekawe podejście do pieniędzy i zarządzania nimi. Plus bardzo ciekawe wywiady z inwestorami.

Jest dosyć gruba bo ma coś ponad 800 stron ale warto ją przeczytać :) Konkretne przykłady są na przemian z biografiami ludźmi sukcesu oraz elementem psychologicznym w odniesieniu do zarabiania pieniędzy. Jedyny minus jaki tutaj widzę to taki, że jest to bardziej książka przeznaczona na amerykański rynek i niektóre rzeczy względem Polski są po prostu nieaktualne.

Długa książka mająca ponad 600 stron ale czyta się z ekscytacją. Koleś wymiata

Długa książka mająca ponad 600 stron ale czyta się z ekscytacją. Koleś wymiata

Książka jest połączeniem 2 zupełnie innych światów - z jednej strony typowa amerykańska gadka o niczym (naprawdę nie macie pojęcia ile razy można wam obiecać, że już za chwilę się czegoś dowiecie),z drugiej strony (po przebrnięciu 100 pierwszych stron) rzeczywiście zaczyna się fachowa i szczegółowa wiedza, do której warto się dokopać. Są to informacje wyłożone kawa na ławę - jakie produkty finansowe, gdzie ich szukać, co robią, plusy, minusy. W całym tym gąszczu couchowskiej paplaniny można znaleźć realną pomoc i pogłębić wiedzę na temat finansów. Ja, osoba zaczynająca swoją przygodę z finansami, dużo się nauczyłam. Bardzo mi się podobało zestawienie rad najlepszych finansistów tego świata - krótkie, zwięzłe i na temat.

Największą wadą tej książki jest jednak wiedza, która jest aktualna dla rynku amerykańskiego, nie wiem jak bardzo odzwierciedla ona produkty finansowe w Polsce, co oczywiście jest dużym mankamentem. Natłok wspomnianych produktów także jest przytłaczający, jest to raczej wstęp do wiedzy, którą należy pogłębić, a nie elementarz finansisty.

• Finanse
  • Rozwój osobisty
  • Finanse
  • Biznes, finanse
  • Biznes

Dodaj cytat z książki MONEY. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności