Trawers

Okładka książki Trawers Remigiusz Mróz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Trawers
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Forst (tom 3)

Świetna książka.

Świetna książka.

Kolejna rewelacyjna książka.

Kolejna rewelacyjna książka.

Bardzo fajna część, końcówka pozostawia duży niedosyt co się dzieje ze Szrebską to pytanie, które myślę, że każdy sobie zadaje.
Jestem bardzo ciekawa dalszych poczynań Forsta. Od razu zabieram się za kolejną część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie zawiodła mnie część trzecia. Świetna klamra spinająca trylogię (jak na razie). Są momenty, gdzie zadawałem sobie pytania typu: Dlaczego? Po co? i Jak? A autor wyczuwając wątpliwości, czy dezorientację czytelnika, podsuwał odpowiedzi. W mojej ocenie ta część jest najlepsza ze wszystkich trzech.

Kiedyś Remigiusz Mróz porównał się do Stephena Kinga i pod jednym względem go rzeczywiście przypomina: S.King w ostatnich swoich powieściach bardzo mocno poprawnych politycznie poczuł imperatyw naprawienia społeczeństwa amerykańskiego, więc z wielką werwą umoralnia je wplatając swoje przekonania na temat szczepień, noszenia maseczki, głosowania na Demokratów, homofobii, rasizmu, a nawet rozmowy przez telefon prowadząc samochód. R. Mróz natomiast poucza Polaków jak powinniśmy reagować na imigrantów i co tu jest dobre, a co złe. Gdyby nie te wątki polityczne-społeczne i sztuczne dyskusje, dałabym 8, bo powieść jest ciekawa i czyta się bardzo dobrze. Jednak nie lubię być pouczana z tą nutą wyższości przez autora, ktory wie lepiej.

Mróz jak zawsze nie zawodzi.

Mróz jak zawsze nie zawodzi.

Wiktor Forst przebywa w więzieniu i nie liczy na szybkie wyjście.. przecież zamordował człowieka z zimną krwią, a do tego nie żałuję swojego czynu, co z tego, że był on przestępca mordującym Polaków. Jednakże pojawią się nadzieja.. Mecenas Chyłka z Warszawy podejmuje się jego obrony.. Czy uda jej się wybronić Wiktora? A tymczasem w górach giną kolejni ludzie.. Czy to naśladowca z Bestii z Giewontu czy to on we własnej osobie?

Bardzo dobra, już trzecia część z komisarzem Forstem w roli głównej, przynajmniej według mnie :-)

Tom 3 serii z Komisarzem Forstem to 570 stron ciągłej akcji. Zdecydowanie jestem na tak! Ciężko było książkę odłożyć. Żałuję jedynie, że nie znam Tatr, bo pewnie łatwiej by mi było wyobrazić sobie pościg Forsta po górach za Bestią, ale Google maps pomogło 😉. I na koniec Bang! Nie jedno zaskoczenie! Zdecydowanie lektura nieodkładalna! ❤️❤️❤️

• Remigiusz Mróz
  • 2017