Paderborn

Okładka książki Paderborn Remigiusz Mróz
Okładka książki Paderborn
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Langer (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Langer (tom 2)
Czwarta Strona
2024-03-27
2024-03-27
Astrologia Seryjny morderca Podcasty True crime Zbrodnia doskonała

Czy można sięgnąć po Paderborna nie znając Langera ? Można, ale ostrzegam, że po skończeniu tej książki będziecie chcieli zamówić pierwszą część i poznać umysł tego psychopaty osobiście.

Akcja książki rozpoczyna się od porwania Niny Pokory, byłej żony Olgierda Paderborna, prawdopodobnie kobieta została uprowadzona przez Rzeźnika znad Odry, psychopaty, który już od ponad 10 lat grasuje na terenie Opolszczyzny mordując ofiary, ich ciała porzuca nad brzegiem rzeki ułożone w przeróżnych, dziwnych pozycjach.
Sprawą ,,nieoficjalnie" zajmują się Karolina Siarkowska wraz z Paderbornem, nieoficjalnie ponieważ nikt nie zgłosił zaginięcia Niny, a czasu jest coraz mniej, wszystko wskazuje, że to właśnie ona ma być kolejną ofiarą psychopaty, nieoczekiwanie z pomocą przychodzi Piotr Langer, którego fanom twórczości Mroza nie trzeba przestawiać, postać ta nadaje wydarzeniom pikanterii i wywołuje jeszcze więcej skrajnych emocji.

Wydarzenia poznajemy z kilku perspektyw, kolejne rozdziały przedstawiane są z punktu widzenia różnych bohaterów - Paderborna, Karoliny, Niny czy nawet samego Rzeźnika, co muszę przyznać było najciekawszym zabiegiem w tej historii. Podczas czytania nie zabraknie strachu, niepokoju czy odrazy, autor naprawdę zaopatrzył czytelnika w szeroki wachlarz emocji.

Sama fabuła jest bardzo dobrze poprowadzona, wątki łączą się ze sobą dość płynnie, wszystko wydaje się mieć sens, zakończenie nie było przewidywalne, mnie osobiście zaskoczyło, a sam pomysł z wplątaniem astrologii jako głównego motywu działania mordercy ... Wow! Trochę to było skomplikowane, ale te matematyczne obliczenia, terminologia - ascendenty, koniunkcje, kwadry, po prostu wow! Przepadałam i dałam się porwać grze pozorów.

Bardzo podobał mi się ten duet wymiaru sprawiedliwości, autor daje nadzieję, że Pader i Siarka jeszcze powrócą i bardzo mnie to cieszy.

Jak wspaniale zanurzyć sie w świecie tak dobrze znanych postaci, p.Mróz w najlepszej formie🥳

Audiobook przesłuchany jednym ciągiem - niech to starczy za całą rekomendację. Mimo osobistej awersji żywionej względem astrologii, na której zasadza się większa część historii. Mimo zwielokrotnionego poczucia dyskomfortu w trakcie trwania "momentów" (superprodukcja z całym arsenałem krzyków i jęków robi swoje). Mimo tego wszystkiego, lektura była przednia.
Nie wiem, czy zdecyduję się na dalszą eksplorację pokaźnego dorobku autora, ale... W razie kontynuacji "Langera" - czuwam na posterunku!

Nie wiem, czy...

Wątek astrologiczny nieco mnie przytłoczył, ale pomysł całkiem fajny. Zmieniłabym jednak tytuł książki na „Paderborn i Siarka” 😊. „Langer” podobał mi się dużo bardziej, ale „Paderborn” również godny polecenia.

Lubię takie zakończenia, bo czekam na to, co tu się znowu... wydarzy. Bardzo fajna lektura.

Rewelka

Rewelka

Wszystko, wszystko mnie irytowało... fabuła, bohaterowie, Langer, zapętlona intryga, nieoczekiwane wolty akcji.... A jednocześnie nie mogłam się oderwać.
Na to zakończenie czekałam od lat:)
Powieść wzbudziła najróżniejsze emocje, ale tak naprawdę mam tylko dwie subiektywne uwagi, zbyt brutalne i krwawe sceny (chociaż rozumiem, że ciężko znaleźć psychopatę dorównującego Langerowi) i zbyt wiele astrologii - jakoś mnie nie wzięła.

Na to zakończenie czekałam od lat:)

Zaskakująco bardzo dobra książka. Czytało się rewelacyjnie. Historia wciągająca. No i te zakończenie… Czekałem na to przez wszystkie tomy Chyłki. Polecam.

Kolejna część Langera skupia się na morderstwach rzeźnika znad Odry. Paderborn i Siarka próbują znaleźć tego kryminalistę, a Langer kroczy za nimi powtarzając, iż Nina zaginęła. Czy tak faktycznie było? Czy może to Langer jest rzeźnikiem i chce odsunąć od siebie oskarżenia?
Oczywiście Mróz w malowniczy, przytłaczający wręcz sposób opisuje morderstwa i psychikę kryminalistów.
Serdecznie polecam ten kryminał!

Muszę przyznać, że uwielbiam Langera jakkolwiek to brzmi w jego przypadku. „Paderborn” teoretycznie nie jest jego kontynuacją ale gorąco polecam żeby jednak najpierw zapoznać się z „Langerem”, czyli największym psychopatą o jakim czytałam! W nowej książce Remigiusz Mróz udowadnia, że ten nietuzinkowy bohater ma dosyć dużą konkurencję- Rzeźnik z nad Odry. Brzmi groźnie? Jego motyw działania i samo pozbawianie życia swoich ofiar to jest dopiero okropne. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji, zaskakujący thriller z bohaterami, których już dobrze znamy. Czego chcieć więcej? Zakończenie nieprzewidywalne a seryjny morderca jak dla mnie wykreowany idealnie. Jestem pewna, że będziecie w szoku kto się nim okaże! Ja jestem zachwycona książką chociaż było w niej za dużo niezrozumiałej dla mnie astrologii.
Tym razem duet Siarka i Pader muszą odnaleźć zaginioną Ninę Pokorę. Jak twierdzi zakochany w niej Piotr Langer (czy jest zdolny do uczuć?) została porwana przez Rzeźnika znad Odry. Co jeśli nie zdążą na czas? Langer również zdaje sobie sprawę, że jego przeciwnik jest tak samo okrutny i brutalny jak on sam. Jak go powstrzymać? Jedyny realny trop wydaje się zapisany w gwiazdach. Brzmi śmiesznie ale tylko tak para prokuratorów może rozwiązać śledztwo. Coś co wydaje się oczywiste nie zawsze takie jest. Czasami warto zaufać a czasami wręcz przeciwnie.
Drogi autorze proszę o więcej! 10/10⭐️

• Przeczytane 2024