Ptasznik

Marek Stelar Wydawnictwo: Filia kryminał, sensacja, thriller
Filia
2024-02-28
2024-02-28

Heinrich Vogel miał kiedyś inne życie, syn bogatego przedsiębiorcy myślał że może wszystko. Życie staje niemal otworem przed bogatymi dzieciakami. Jedno zdarzenie a życie wywróciło się do góry nogami.

Trafił do więzienia ..

Po latach stara się żyć w samotności, czerpie z radość z ciszy i spokoju. Taka wczesna emerytura po wyjściu. Jednak pewnego dnia pojawia się cień przeszłości, stary znajomy zaczyna go nachodzić.

Przeszłość dogania go na nowo a więzy krwi rodziny chciał głęboko zakopać w pamięci, niestety wszystko o czym chciał zapomnieć musi rozkopać na nowo.

Jestem osobą która nie cierpi Pająków i na widok małego, robię się biała. Na widok tych większych wychodzę z domu 😂 czekając aż ktoś go zabije haha. Tytuł trochę mnie zmylił, miałam trochę strach przez to co mogę zastać w książce. Ale jesli lubicie dobry kryminał z wartka akcja sięgajcie nie ma tu pająków 😂🤭 świetna książka autor zrobił po prostu mistrzostwo jeśli chodzi o akcję i zawiłość fabuły.
@marekstelar

#czytam #recenzuje #książka #ebooktoteżksiążka #ebook #ksiazkowelove #czytanienieboli #dobrykryminał #dobraksiążka #kindle #czytnikebooków #książkara

Trafił do więzienia ..

"Ptasznik" to czwarta książka autora, którą przeczytałam. Niemal każda z nich (pomijając "Przegraną") była inną serią i… Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak bardzo każda z nich jest inna. Jednocześnie wydaje mi się, że już teraz, gdybym dostała samą treść – bez okładki i zdradzenia nazwiska autora – to wiedziałabym, że to książka Stelara. Na 99%. Jego styl jest bardzo charakterystyczny i za każdym razem, gdy zaczynam następną powieść to przypominam sobie, jak ja ten styl uwielbiam.

Podchodziłam do tej książki trochę jak pies do jeża. Okropny pająk na okładce, tytuł, który wcale nie pomaga i niemieckie nazwisko głównego bohatera. Trochę się obawiałam, czy to przetrwam.
Ale gdy tylko zaczęłam… O ludzie, jak mnie to wciągnęło! Nim się obejrzałam byłam już na 217 stronie, zostało mi bardziej mniej niż więcej, a musiałam iść spać. Ostatecznie przeczytałam resztę kolejnego dnia, ale gdybym mogła z pewnością zarwałabym noc.

Bardzo polubiłam głównego bohatera. Od początku wydawał mi się dość tajemniczy, ale przez to, tylko jeszcze bardziej chciałam go poznać, a gdy do tego wszystkiego doszło jeszcze zabójstwo, to przepadłam na dobre. Nie mogę oczywiście nie wspomnieć o jego towarzyszce. Iwona Banach… Co mogę powiedzieć? Uwielbiam Iwonkę, cieszę się, że autor postanowił naprawić swój błąd i… To jest jedna z tych bohaterek, którym życzę jak najlepiej.

O fabule nie powiem nic, bo każde słowo mogłoby zdradzić za wiele. Historia jest ogromnie ciekawa i tak pokomplikowana, jak to tylko możliwe, jednocześnie na końcu wszystko (łącznie z tytułem) nabiera sensu.

Chcę więcej. Chcę zdecydowanie więcej i teraz będę męczyć Maćka o drugi tom. Chociaż strach pomyśleć, co tam się będzie działo, skoro pierwszy był tak angażujący.

W katastrofie śmigłowca ginie ojciec Heinricha Vogela.
20 lat temu Heinrich zerwał z nim wszelkie więzi ze względu na jego ciemne interesy. Przez niego spędził kilka lat w
więzieniu. W wodzie koło swej łodzi znajduje ciało zastrzelonej kobiety, współpracownicy swojego ojca. Ale czy na pewno ojca? Badanie genetyczne nie pozostawia złudzeń. Idąc śladami ojca trafia na kasetę z przed 30 lat z polowania gdzie zabita zostaje nieumyślnie kobieta. Przeciwko sobie Heinrich ma Miszę, mężczyznę z którym siedział w jednej celi.
To pierwsza część nowej serii.

W katastrofie śmigłowca ginie ojciec Heinricha Vogela.

45/2024 (audiobook 32/2024)
Po lekkim wynudzeniu lekturą cyklu z aspirantem Przeworskim w roli głównej z ulgą sięgnąłem po tom poświęcony innemu bohaterowi.

Autor dokonał ciekawego zabiegu czyniąc bohaterem książki postać epizodyczną pojawiającą się w jednej z poprzednich powieści.
I był to strzał w dziesiątkę: Vogel jest postacią o wiele ciekawszą, intrygującą, tajemniczą niż Dominik Przeworski.
Zresztą wszystko jest w tej książce ciekawsze niż we wspomnianym cyklu: lepsze twisty, atrakcyjniejsza fabuła, bardziej wyraziste postacie, bardziej pogmatwana intryga. Mówiąc kolokwialnie: Vogel ma większe jaja niż Domiś.

Z nieskrywaną frajdą czytam, że Autor zamierza uczynić Henryka/Heinricha bohaterem większej serii. Rad jestem, że Autor znów powraca do mocniejszych rzeczy niż grzeczne, familijne wręcz, kryminały jakim poświęcał się ostatnio.

Ciągle jednak tęsknię za Suderem – najciekawszym, jak dotąd, bohaterem wykreowanym przez Marka Stelara.

Lektor: Mateusz Drozda

45/2024 (audiobook 32/2024)

Ciekawa historia, wartka akcja i pani komisarz Iwona Banach. Polecam

Ciekawa historia, wartka akcja i pani komisarz Iwona Banach. Polecam

Czy z rodziną dobrze wygląda się tylko na zdjęciu?

Heinrich Vogel był kiedyś innym człowiekiem. Miał inne nazwisko, życie i świat, który stał przed nim otworem. Dwadzieścia lat wcześniej jedno zdarzenie zniszczyło wszystko i zmieniło go bezpowrotnie. Gdy już poukładał sobie życie na nowo, dociera do niego wiadomość, że w katastrofie śmigłowca ginie jego niewidziany od tamtej pory ojciec, a niedługo potem znajduje pływające w wodzie ciało zastrzelonej kobiety. Nękany przez Miszę, dawnego współwięźnia i we współpracy z komisarz Iwoną Banach z CBŚP, Vogel idzie śladem ojca uwikłanego w ciemne interesy. Tropy wiodą go do Niemiec, skąd pochodzi część jego rodziny i prowadzą do tajemniczej kasety VHS: nagrany na niej krótki film jest kluczem do zrozumienia wszystkiego.

Książka okazała się oryginalna i nieprzewidywalna. Nie znałam bohaterów z poprzednich pozycji autora, ale wzbudzili moją sympatię i będę chciała poznać ich lepiej. Autor posługuje się dość specyficznym językiem przez co czasami miałam wrażenie, że jest dość sztywno. Historia skupia się wokół Vogela, który musi zmierzyć się z przeszłością. Coś, co dawno zostawił za sobą – wraca do niego z podwójną siłą.

Morderstwo nie jest rozwiązywane przez policję, ale przez samego bohatera. Policja pojawia się tylko na początku i później sporadycznie.
Może nie dostajemy tutaj efektu WOW, na jaki liczyłam – to warto sięgnąć po „Ptasznika”. Jest on bardzo dobrym prologiem do kolejnych rozdziałów i daje też nowy początek historii dla Iwony, która niektórzy mieli okazję poznać w poprzedniej dylogii. Vogel jeszcze nie raz nas zaskoczy i mam przeczucie, że dopiero pokaże na co go stać.

Czy z rodziną dobrze wygląda się tylko na zdjęciu?

Świetna książka!

Świetna książka!

Jestem osobą cierpiącą na arachnofobię, możecie się domyślić, że tytuł Ptasznik średnio był dla mnie zachęcający. Jednak widziałam tyle recenzji i chciałam poznać twórczość Marka Stelara i był to strzał w dziesiątkę.

Dostałam świetny kryminał, pełen zwrotów akcji i niespodziewanych powiązań.

Główni bohaterowie bardzo do mnie przemówili. Dwie obce osoby, Iwona Banach i Heinrich Vogel, policjantka i były więzień. Połączyła ich wspólna sprawa, a jednak coś więcej. Oboje nosili w sobie ból i uczucie niesprawiedliwości. Jak mówi stare przysłowie:

Swój swojego pozna i tak właśnie było w ich przypadku.

Z obu dotkliwe zadrwił los i ciężko im się z tym pogodzić.

Z pozoru zwykły wypadek okazuje się sprytną mistyfikacją. Odkrywają coraz więcej tajemnic, które mogą wiele zmienić. Tajemnicza kaseta VHS przybliża ich do prawdy, ale czy na pewno chcą ją odkryć?

Postać Miszy również zwróciła moją uwagę. Był tak przebiegły i wszystko miał tak świetnie przemyślane, że nawet mnie zwiódł. Autor stworzył świetny obraz psychopaty i manipulatora.

Jak wspominałam wcześniej, mam ogromną fobię związaną z pająkami, więc opis tego, co ujrzał w lustrze Heinrich, czytałam jedynym okiem, ale przetrwałam.

Liczę na szybką kontynuację perypetii tej dwójki, a teraz mam w planach poznać wcześniejsze losy Iwony Banach.

Dostałam świetny kryminał, pełen zwrotów akcji i niespodziewanych powiązań.

To moja pierwsza styczność z autorem i już wiem, że sięgnę po więcej. Świetny, porywający styl, zgrabna opowieść. Niezbyt zaskakująca, ale gładko sunąca do finału. Kilka doskonałych momentów.
Bardzo dobrze się jej słuchało w formie audiobooka, łyknęłam w jeden dzień- tym razem książka wygrała z muzyką :)

Halo! Czy ktoś zamawiał solidny kryminał na nowy tydzień?
Tajemnica? Jest!
Zbrodnie? Są!
Napięcie? Oczywiście!

Marek Stelar rozpoczyna nową serię bardzo konkretnie - barwne i nieoczywiste postaci, gorzka historia głównego bohatera w tle. Do tego rodzinne zawiłości, traumy z przeszłości i… kaseta VHS.

Każda z postaci jest w pułapce. Niewolnicy wypadków, przypadków i złych wyborów. Uwikłani, omotani, w sieci kłamstw i tajemnic. Zaślepieni chciwością i żądzą władzy. Niektóre wspomnienia, zdarzenia, myśli zostają z nimi na zawsze. Konsekwencje sączą się powoli jak jad.

Henryk, główny bohater, jest jak skała. Stał się taki przez wszystko, co musiał przeżyć. Konsekwentny, stanowczy, bezkompromisowy. Czy coś go złamie? Czy pozostanie wierny swoim ideałom, kiedy będzie musiał zderzyć się z nową rzeczywistością?

To dopiero początek serii Ptasznika, a już wiadomo, że będzie gorąco, intensywnie i wyjątkowo niebezpiecznie! Do zobaczenia po kolejnej części! 🕸️

#ptasznik

Halo! Czy ktoś zamawiał solidny kryminał na nowy tydzień?
Tajemnica? Jest!
Zbrodnie? Są!
Napięcie? Oczywiście!

Każda z postaci jest w pułapce. Niewolnicy wypadków, przypadków i...

• Przeczytane 2024
  • Audiobooki