Blizna

Okładka książki Blizna Juan Gómez-Jurado
Okładka książki Blizna
Juan Gómez-Jurado Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Antonia Scott kryminał, sensacja, thriller
Antonia Scott
Cicatriz
Sine Qua Non
2024-02-15
2024-02-15
2021-01-12
Barbara Bardadyn
Thriller

Nie znam dorobku Autora i jego opus magnum, zaś ta książka pojawiła się, gdyż...algorytm Legimi wskazał mi ją jako podobną do innych pozycji, które wysłuchałem ostatnio. Bardzo przeciętna, historia oklepana - Monte Christo w żeńskim wydaniu. Główny bohater jest oligofrenicznym nijakim i socjopatycznym typem, zaś książce kompletnie brak suspensu. Jedynie wiarygodnie przedstawieni są tutaj rosjanie (mała litera celowo :-)),jako źródło wszelkiego zła. Nie zaprzeczę.
Po tej lekturze (mimo, iż w serii oznaczana jest jako prequel) - jakoś nie mam ochoty sięgać po więcej.

"Blizna" to prequel serii thrillerów Juana Gómeza-Jurado, który obiecuje rzucającą wciągającą historię, jednak ostatecznie pozostawia pewne niedosyt.

🧑‍💻❤️ Głównym bohaterem jest Simon Sax, młody i zdolny programista, który w swoim życiu doświadcza sukcesów zawodowych, ale boryka się z samotnością i brakiem zdolności towarzyskich. Jego życie zmienia się, gdy zakochuje się w Irinie, tajemniczej dziewczynie z portalu randkowego. Jednakże im głębiej wchodzi w relację z Iriną, tym bardziej ujawniają się jej mroczne tajemnice.

🧑‍💻❤️ Powieść oferuje fascynujące zagadki i emocje, które pozwalają czytelnikowi zanurzyć się w świecie bohaterów. Jednakże, mimo interesującej koncepcji i dynamicznego tempa narracji, historia nie zawsze utrzymuje równowagę między napięciem a rozwinięciem postaci. Czasami wydaje się, że fabuła traci swój impet, a niektóre wątki są mniej przekonujące.

Niemniej jednak styl autora wciąż jest intrygujący, a tajemnicza aura, która otacza głównych bohaterów, zachęca do kontynuowania czytania. Mimo pewnych niedociągnięć "Blizna" nadal stanowi solidny prequel i wprowadzenie do świata stworzonego przez Juana Gómeza-Jurado. Dla fanów serii, choć może być trochę trudniejsza do przebrnięcia, jest to nadal książka warta uwagi, szczególnie z myślą o dalszych odsłonach.

Choć historia dziejąca się w Bliźnie nie jest mocno powiązania z główną serią jest to historia przede wszystkim Iriny ale również Simona. To on z początku zdaje się być głównym bohaterem i narratorem jednak z czasem pałeczkę przejmuje jego dziewczyna.

Z początku taka właśnie narracja - w kierunku Simona i LISY była niezwykle ciekawa, a sam wynalezek intrygujący. Jednak to nie to było w tej całej historii najważniejsze co początkowo mnie zmyliło. Spodziewałam się zbudowania narracji właśnie wokół niej.

Znajdziemy tu sporo brutalnych i trudnych elementów, mnóstwo sekretów i dziwnych przypadków a także bolesną historię z przeszłości, która w odpowiednim momencie pięknie się łączy z wydarzeniami teraźniejszymi. I to te części były dla mnie ciekawsze choć sporo w nich złych elementôw. Irina okazuje się niebywale intrygująca choć początkowo myślałam dokładnie to samo o niej co pomyślałby każdy - polowała na majątek i dobrego męża w USA. Nic bardziej mylnego.

W pewnym momencie historia tak biegła, że czułam się jakbym oglądała niezły film sensacyjny z całkiem dobrym zakończeniem. Nawet obecność Simona się dobrze wpasowała w to wszystko a do tego przeuroczy Arthur. Nie będę zdradzać co jest motywem całej historii bo byłoby to spojlerowanie ale całość gwarantuje niezłą zabawę.

Nie należy szukać powiązań do poprzednich tomów, to odrębna historia. I ciekawa.

świetna książka, do momentu kiedy programista walczy z ruskimi mafiozami... i oczywiście ich pokonuje, co najmniej dwóch

Trochę się zawiodłam na tej pozycji. Odnoszę wrażenie, że autor wykorzystując falę popularności "Czerwonej Królowej" i dwóch kolejnych części, próbuje wycisnąć z tego ile się da. Szkoda, że nie idzie to z jakością. A w tle zapowiedź bodajże dwóch kolejnych pozycji.

Nie wiem, skąd tak wielki zachwyt nad tą pozycją. Wiele wykorzystanych w innych pozycjach chwytów. Historia z Afgańczykiem nie wydaje mi się możliwa do zakwalifikowania jako nawet prawdopodobna. Bohaterzy bardzo ranni, ledwo żyją, ale mają siły walczyć, prowadzić samochód itd. Niezbyt kupuję tę historię. Raczej nie kupię kolejnej części.

Przy tworzeniu tej fabuły hiszpański autor zainspirował się informacjami na temat możliwości kupienia ukraińskiej żony przez obcokrajowca. bohater to samotny programista, który z takiej możliwości korzysta i sprowadza do Stanów kobietę poznaną przez portal internetowy. ta decyzja wpływa w nieoczekiwany sposób nie tylko na jego życie.

Niestety książka bardzo mnie zawiodła. Po przeczytaniu trylogii; Reina Roja ... miałam nadzieję, że autor znowu mnie zaskoczy, zaintryguje, zabierze w niebezpieczną podróż, ale szczerze; trochę się nudziłam czytając Bliznę. Wymęczyłam ją, żeby dokończyć i nic specjalnego mnie w niej ani nie zainteresowało ani nie zaintrygowało. A szkoda.

Simon Sax to młody, inteligentny programista. Jego algorytm może uczynić go miliarderem. Brakuje mu tylko dziewczyny. Znajduje ją na stronach, gdzie ogłaszają się dziewczyny z Ukrainy. Irina przylatuje do Chicago. Podróż ma pozwolić jej na wyrównanie rachunków. W przeszłości zostali zamordowani jej rodzice, a siostra wykorzystana. Irina po latach odnajduje sprawcę w Chicago, a Simon umożliwia jej legalny pobyt w USA. Nie wszystko przebiega tak jak sobie zaplanowała, przeciwnik jest groźny, Simon zostaje wplątany w rozgrywkę z rosyjską mafią.

• Przeczytane 2024
  • Audio