Trzcinowisko

Okładka książki Trzcinowisko Kinga Wójcik
Okładka książki Trzcinowisko
Kinga Wójcik Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Detektyw Aleksander Zamojski (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Aleksander Zamojski (tom 1)
Prószyński i S-ka
2024-03-26
2024-03-26
literatura polska

I tym razem Autorka nie zawiodła. Szykuje się kolejna, ciekawa seria. Choć początek nie zapowiadał się najlepiej, całość była świetna.

Dobra książka. Historia trochę pogmatwana, ale koniec spina się i wszystko staje się jasne. Polecam

Nowy detektyw na horyzoncie!

Nad brzegiem Pilicy w trzcinowisko zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny. Sprawa jej zabójstwa rozwiązywana była przez policję i detektywów, nikt jednak nawet nie zbliżył się do rozwiązania przez prawie 25 lat.

Ojciec dziewczyny nie ustępuje jednak w poszukiwaniach winnego i w związku z tym prosi o pomoc jednego z najlepszych detektywów w kraju, Aleksandra Zamojskiego.

Zamojski to były policjant, który nie boi się wyzwań, a jego skuteczność znana jest na cały kraj.
Czy uda mu się i tym razem?

Jestem zachwycona początkiem nowej serii! Każdy fan kryminałów na pewno również będzie.
Mała społeczność, tajemnice, a wśród nich ukryte motywy i ciężkie grzechy.

Wiele przypadkowych śmierci i wielu podejrzanych.
Dwie linie czasowe.

Jestem na tak!

Nowy detektyw na horyzoncie!

Kinga Wójcik w nowej odsłonie, czyli początek nowej serii z detektywem Aleksandrem Zamojskim.
Zamojski, znany detektyw, przyjmuje zlecenie odnalezienia winnego śmierci nastoletniej Ewy, która została zamordowana ponad 20 lat wcześniej. Wyzwanie jest tym większe, że jeszcze nikomu nie udało się odnaleźć mordercy, zarówno w szeregach policji, jak i podejmującym się zlecenia na przestrzeni lat innym detektywom.
To, co nowego u Autorki, to mnogość wątków, osób i spraw pobocznych. Przyznam szczerze, że w pewnym momencie mnie to trochę zmęczyło. In plus oceniam krótkie rozdziały.
Autorka ma lekkie pióro, więc ksiażkę czyta się w błyskawicznym tempie. Szczerze jednak przyznam, że czegoś mi zabrakło, mocniej zarysowanych postaci, napięcia.
Do postaci komisarz Leny z poprzedniego cyklu Autorki Zamojskiemu daleko. Trzeba mu jednak dać szansę.

Bardzo przyjemna książka na wieczór. Może fabuła nie jest specjalnie wyszukana, ale na prawdę dobrze spędziłam przy niej czas i cieszę się, że po nią sięgnęłam.

W trakcie czytania, więc opinia wstępna. To, co mi sie nie podoba na początku, to ageizm. 63- letni ojciec głównego bohatera, jest, jak pisze autorka "starej daty" więc nie korzysta z maili, Twittera, video konferencji itd. Zapewniam autorkę, ze jest wiele starszych osób, które potrafią to robić, ogarniają rzeczywistość, a poziom ich wiedzy jest nieraz wyższy niż u młodszych. I 63 lata to jeszcze nie starość! To ciągle wiek produkcyjny. Miła pani Kingo, proszę pamiętać, że ageizm to też dyskryminqcja.
Pozdrawiam

Niektóre książki czyta się tak lekko, jakby się płynęło po tafli jeziora. Inne, ja ta, co rusz każą myśleć o tym, że styl autora nie jest zbyt dobry... Pomysł dobry, wykonanie jak zwykle.

Dużo wątków. Sprawy z przed lat zaczynają powracać. Konflikty rodzinne wychodzą na jaw.
Trzeba czytać uważnie, aby się nie pogubić. Ale książka dobra. Czekam na kolejny tom.

„Trzcinowisko” to jest pierwsza część serii kryminalnej z prywatnym detektywem Aleksandrem Zamojskim, byłym policjantem. Detektyw ma wyrobioną markę i stał się rozpoznawalnym, uznanym detektywem, przez wielu uważanym za jednego z najlepszych w kraju. Do biura detektywa zgłasza się Waldemar Ostaszewski, ojciec Ewy, która 24 lata temu została brutalnie zamordowana, a sprawcy oraz okoliczności tamtego zdarzenia nigdy nie zostały poznane. Detektyw podejmuję się zadania rozwiązania zagadkowej śmierci Ewy.

„Trzcinowisko” to nieźle napisany kryminał, od początku do końca trzymający w niepewności. Znajdziemy w tej książce to, co najlepsze w kryminale czyli mroczna atmosfera liczne, mylące tropy i zwroty akcji. To wszystko sprawia, że bardzo ciężko jest oderwać się od czytania. To książka, dla której zarywa się całe popołudnia jak również noce! Polecam gorąco do przeczytania !!!

Dlaczego 5.?? Uzasadnił to najlepiej Bartlox dająć 4 .Ja tylko potwierdzę. Trochę nie mój klimat🫤😕☹️

• Przeczytane 2024
  • Recenzenckie