Zamieć

Karolina Wójciak Wydawnictwo: Karolina Wójciak kryminał, sensacja, thriller
Karolina Wójciak
2024-02-25
2024-02-25
kryminał zamieć śnieg morderstwo dochodzenie policja szpital

Szybka poczytajka jak najbardziej, pod warunkiem wyłączenia krytycyzmu. Naprawdę fajna była do połowy, do momentu kiedy przybywa policja, zaczyna się śledztwo i wyjaśnianie zagadki, okropnie przegadane i przekombinowane, jedynie na plus przemycenie historii ośrodka w którym w dzieciństwie przebywał Griffin, kawałek niechlubnej historii psychiatrii i takich przybytków.

Całkiem ciekawa książka z interesującą fabułą. Nie spodziewałam się takiego rozwoju akcji. Fajna książka, ale srednie zakończenie.

Świetna książka!

Bardzo ciekawa książka. Środek zamieci śnieżnej i stacja paliw pośrodku gór na totalnym odludziu... Zwykły dyżur nocny na stacji paliw okazuje się koszmarem... Troszkę pogmatwana fabuła, która spina się z każdą stroną. Polecam. Bardzo dobrze się czytało.

Trzymający w napięciu, od początku do końca, thriller . Dobrze się czytało. Nie rozumiem celu i sensu niektórych wypowiedzi w języku angielskim. Poza tym, nie mam się do czego przyczepić. Polecam!!!

Naprawdę warto przeczytać. Nic nie zdradzę. Polecam audiobooka.

Naprawdę warto przeczytać. Nic nie zdradzę. Polecam audiobooka.

Czy jest tutaj ktoś, kto jeszcze nie zna twórczości Karoliny Wójciak?
Jest to moje drugie spotkanie z twórczością autorki i od dnia kiedy premierę miała jej najnowsza książka "Zamieć " z przyjemnością i ogromnym podekscytowaniem po nią sięgnęłam.

Kanada, szalejąca zima i Callie, która z powodu zamieci zostaje uwięziona na stacji benzynowej z niepełnosprawnym umysłowo współpracownikiem. Miała nadzieję że będzie to najbardziej nudna zmiana. Jak bardzo się myliła. Przyjechała ciężarkówka a w niej dwóch przerażonych mężczyzn i jeden więzień.
Miejsce odcięte od cywilizacji i śnieżyca powodująca poczucie bezsilności. Skrzypienie śniegu i szum wiatru dają znać, że świat traci swoje kontury.
To właśnie ten klaustrofobiczny klimat przenosi czytelnika w świat bohaterów gdzie wyobraźnia szaleje zaglądając w najciemniejsze zakamarki umysłu.

Nie każdy kto doświadcza zła staje się zły.
Czasami życie pisze inne scenariusze i nawet jeśli zaczyna się podle wciąż może mieć piękne zakończenie.

Przemarznięta, zmęczona i przerażona weszłam w świat który jest mściwy, niesprawiedliwy, wzbudzający tak ogromne emocje, powodujac, że zatracasz się w tej historii.
To było coś niesamowitego. Autorka stworzyła niezwykle intrygującą fabułę, gdzie niepokój narastał z każdą przeczytaną stroną. I ta ogromna ciekawość poznania prawdy. Jestem pod ogromnym wrażeniem! Karolina pisze z taką wrażliwością, ukazując ludzkie instynkty, przedziera się w głąb umysłu dzięki temu powieść czyta się z zapartym tchem i przeżywa całym sobą.

Czytajcie!
Kogo zachęciłam ?

Czy jest tutaj ktoś, kto jeszcze nie zna twórczości Karoliny Wójciak?

Thriller warty uwagi.

Thriller warty uwagi.

Świetna książka!

Ależ to była historia!! Wciągająca od pierwszych stron, intrygująca i zmuszająca do myślenia i analizowania. Właśnie takie lubię. Ciężko było mi książkę odkładać, ale zmęczenie niestety dawało mi się we znaki dość mocno. Mimo to naprawdę wręcz próbowałam przezwyciężyć zamykające się oczy byle tylko poznać dalszy ciąg tej historii. Autorka genialnie buduje napięcie i prowadzi fabułę w taki sposób, że daje nam przedsmak danego wątku, po czym przenosi się do innego, by później znowu wrócić do tego głównego (pokazuje nam wydarzenia aktualne i te sprzed lat, które doprowadziły bohaterów do obecnego miejsca). Bardzo spodobał mi się sam pomysł autorki na historię. Widziałam dość zróżnicowane opinie - bardzo dobre albo bardzo złe. Cieszę się, że te negatywne nie odstraszyły mnie od tej pozycji, gdyż w moim mniemaniu to naprawdę bardzo dobra książka.

Rok 1988. Odosobnione miejsce w górach w Kanadzie, w środku sezonu zimowego - zamieci śnieżnych, lawin spadających z gór prosto na „autostradę śmierci”. Osamotniona stacja benzynowa, której pracownicy zostają odcięci od cywilizacji. Callie zostaje tam tylko z swoim niepełnosprawnym umysłowo współpracownikiem Griffinem. Nie spodziewają się żadnego ruchu. Kto w taką pogodę wychyliłby nos za drzwi ciepłego domu? Nikt. Niemożliwe, żeby pojawił się chociaż jeden samochód. To będzie zimna, ale spokojna noc. Przynajmniej tak się Callie wydaje. Jak wielkie jest jej zaskoczenie, gdy na stacji zatrzymuje się ciężarówka, a do środka wchodzi dwóch mężczyzn. Szukając pomocy i wsparcia, a Callie decyduje się by im pomóc. To jednak była chyba najgorsza decyzja jaką mogła popełnić. Już po chwili ta „spokojna nocna zmiana” zamienia się w piekło…

Callie nie do końca zdobyła moje serce, przynajmniej na początku. Potem trochę zmieniłam zdanie. Natomiast od samego początku intrygował Griffin - jąkała, „głupek”, niepełnosprawny umysłowo. Fragmenty z jego perspektywy sprawiały, że stawało mi serce, a mózg po prostu mi parował od tego co przeżył ten bohater i jak wyglądało jego życie odkąd skończył osiem lat. Ile cierpienia i bólu może zostać zafundowane takiemu dziecku. Jak życie może się zmienić z powodu jednego, traumatycznego przeżycia. Autorka przedstawia szpital psychiatryczny Riverview, który wręcz był małym miasteczkiem i skrywał naprawdę mroczne tajemnice (leczenie elektrowstrząsami, lobotomia, sterylizacja kobiet i wiele, wiele innych). Czytając tę książkę człowiek wręcz zastanawia się czy naprawdę istniały takie miejsca? Czy działy się tam tak koszmarne i niewyobrażalne rzeczy?

I to za co najbardziej cenię te książki, to to, że do końca nie byłam w stanie odkryć jak doszło do morderstw.

• Przeczytane 2024
  • Audiobooki