Kamfora

Okładka książki Kamfora Małgorzata Łatka
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Kamfora
Małgorzata Łatka Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Lena Zamojska (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Lena Zamojska (tom 1)
Czwarta Strona
2016-08-31
2016-08-31
literatura polska Kraków

Twoje ciało mówi więcej, niż się spodziewasz

Komisarz Kuba Zagórski bez większych sukcesów tropi seryjnego mordercę. Na miejscu zbrodni nie ma śladów, które mogłyby wskazywać na sprawcę, dlatego też dziennikarze nadają mu przezwisko - Kamfora.
Wobec braku rezultatów śledztwa kierownictwo podejmuje decyzję o włączeniu biegłego z nietypowej dziedziny. Lena Zamojska jest specjalistą z dziedziny rozpoznawania sygnałów niewerbelnych, które każdy nieświadomie zdradza podczas rozmowy.
Od tego momentu akcja zdecydowanie przyśpiesza.
Dobry kryminał na letnie popołudnie. Polecam.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i niezwykle udane. „ Kamfora” jest pierwszą częścią cyklu, w którym zagadki kryminalne rozwiązują Lena Zamojska oraz komisarz Jakub Zagórski.
Nie jest to typowy kryminał, raczej thriller psychologiczny z szeroko podbudowaną sporą dawką wiedzy z zakresu psychologii, psychiatrii i medycyny sądowej.
Spora część powieści poświęcona jest pracy oraz przeżyciom związanym z prowadzonym śledztwem Leny Zamojskiej. Bohaterka wykorzystuje swą rozległą wiedzę i doświadczenie w ujęciu seryjnego mordercy nazwanego przez policje i media – Kamfora, ze względu na jego szybkość i nieuchwytność z miejsc przestępstw. Lena wykonuje niezbyt powszechny zawód w Polsce. Jest doskonałą specjalistką w zakresie czytania mowy niewerbalnej, mowy ciała. Właśnie powróciła z kilkuletniego pobytu w Stanach, gdzie studiowała i doskonaliła swą wiedzę.
Powieść pochłonęłam, zdumiewała mnie ilość odczytywanych sygnałów, reakcji i zachodzących procesów w organizmie człowieka ( zimne, spocone dłonie, podwyższona temperatura, mimika itp.) na podstawie których można określić m.in. kłamstwo rozmówcy.
To nie tylko powieść o odczytywaniu mowy ciała, jej akcja jest dynamiczna z nieoczekiwanymi zwrotami, nie brakuje w niej brutalnych opisów.
„ Kamfora” pochłonęła mnie do tego stopnia, że jeszcze tego samego wieczoru po skończeniu lektury rozpoczęłam kontynuację serii – tom 2 - „ Matnia”.
Całość tworzy inteligentną i fascynującą powieść kryminalną ze sporą dawką rzetelnej wiedzy podanej w ciekawy i przystępny sposób, napisaną pięknym literackim językiem bez wulgaryzmów i nadmiaru rozlanej krwi.

Spora część powieści...

Nieskomplikowany kryminalny przeciętniak z gatunku tych, które szybko "się czytają" i szybko ulatują z pamięci. Nienajgorszy zabijacz czasu, a w wersji audio świetne tło dla nie wymagających szczególnej koncentracji rutynowych czynności.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sympatyczna bohaterka, interesująca historia, jedna rzecz mocno psuje całość: jest potencjał. Droga autorko, jeśli to czytasz - wyłączonego telefonu nie da się namierzyć. Sięgnę po kolejną część z przyjemnością, mam nadzieję, że będzie coraz lepiej, bo format obiecujący

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uwielbiam wszystkie ksiażki, filmy i seriale w ktorych jest duża dawka tzw. mowy ciała.
Oczywiście zakochana w serialu Lie to me (Magia kłamstwa) złapałam za debiut pani Małgorzaty.
Jest dobrze.
Choć spodziewałam sie wiecej.
Dobry, ciekawy kryminał.
Polecam.
Aż zacieram rece na kolejna książkę.
Uwaga.
Zabawa w odczytywanie mowy ciała wciąga.
Ale zaczynasz rozumieć dlaczego niektórzy ludzie po prostu ci nie pasują, coś ci nie gra a wręcz nabierasz niewytłumaczalnego dystansu.
Są i tacy co widzisz sie po raz pierwszy, a masz wrazenie że znasz sie od lat

Jest dobrze.
Choć spodziewałam sie wiecej.
Dobry, ciekawy kryminał.
Polecam.
Aż zacieram rece na kolejna książkę.
Uwaga.
Zabawa w odczytywanie mowy ciała wciąga.
Ale zaczynasz rozumieć...

Rewelacyjna książka. Wciąga od początku i nie bez znaczenia pozostaje fakt, że polubiłam zarówno Lenę jak i komisarza Zagórskiego. No i jest jeszcze tytułowy Kamfora, nieuchwytny morderca. Serdecznie polecam!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem dobry, wciągający kryminał. Napisany przyzwoicie, prostym językiem. Polubiłam bohaterów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lekka łatwa i przyjemna...

Lekka łatwa i przyjemna...

Warto przeczytać tę książkę. Mnie wciągnęła Serdecznie polecam

Warto przeczytać tę książkę. Mnie wciągnęła Serdecznie polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie zachwyca. Styl, w jakim książka jest pisana, jest po prostu nudny, a sama fabuła jest przewidywalna.

• Ebooki
  • Kryminał