Ciekawość zakazana!

Okładka książki Ciekawość zakazana! Erich von Däniken
Okładka książki Ciekawość zakazana!
Erich von Däniken Wydawnictwo: Amber historia
historia
Neugierde verboten!
Amber
2016-06-23
2016-06-23
Viktor Grotowicz
kosmos znaleziska piramidy odkrycia kosmici obcy gwizadozbiory

Książka zmusza do pewnych głęboko rozwiniętych refleksji...
Jest tyle nie rozwiązanych zagadek przez ludzkość... sprzeczność przegania niedorzeczność.

Jak oceniają obecni naukowcy w kosmosie jest co najmniej 50 miliardów planet, tak więc nie rozsądnie jest mówić, że jesteśmy "sami"...
Dodam od siebie... jestem przekonany, że Oni istnieją i Nas obserwują... patrzą na te "Ziemskie, prymitywne zoo" z politowaniem i wielkim obrzydzeniem!

"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota.
Przy czym, jeżeli chodzi o to pierwsze, nie jestem całkiem pewny"

Książka zmusza do pewnych głęboko rozwiniętych refleksji...

Pomimo iż tematyka tej książki mnie bardzo interesuje niestety muszę przyznać że trochę się zawiodłem a nawet zmęczyłem czytaniem tej pozycji. Jak dla mnie zbyt dużo chaosu, wypowiedzi przeróżnych osób posklejane średnio umiejętnie w jedną całość, za dużo poruszanych zagadnień i miejsc z całego świata a konkretów Czy dowodów które Mogłyby przekonać osoby „spoza zwolenników PALEO-Seti” jak na lekarstwo.

Nie mam w zwyczaju recenzować książek popularno-naukowych -przyznajmy, że to jest własnie taka książka. Robię to, ponieważ jest to pierwsza książka Van Danikena przeze mnie przeczytana.
Nie będzie żadnego zarysu fabuły, ani streszczenia listy tematów, jakie są w niej poruszane. Wachlarz jest różnorodny, od objawień Michała Anioła po smoki europejskie i azjatyckie.
Książka ma w sobie wystarczająco dużo faktów i teorii powstałych na podstawie solidnych dowodów, by wciągnąć w wir teorii paleo-SETI nawet największego laika.
Nie jestem jednak w stanie znieść jednej rzeczy. To coś jest dla mnie niesmaczne i poniekąd nieetyczne.
Patrząc na książkę widać, kto ją napisał; kto jest autorem. A mimo to, w środku, znajdują się wyłącznie 3/4 teksty Pana Erich'a, i są to te najkrótsze. Reszta książki to prace/artykuły innych naukowców z całego świata.
Dlaczego nie ma wzmianki o tym, na okładce?! Jedyne co może nawiązywać do wielu autorów, są słowa "wybór i redakcja". Ale co po za tym? Dla mnie to jest niesmaczne.
Abstrahując od tego, czego dokonał "autor", inni naukowcy dzielą się z nami swoimi teoriami, i przyznam się, że są one tak śmiałe, że w pewnym momencie, będąc w stanie kompletnego zaczytania, przez chwile miałem wrażenie, że czytam książkę sci-fi. A to tylko książka o Ziemi! Czytając o tym, że największa na świecie piramida znajduje się w Serbii, poczułem taką ekscytację, jakby była mowa o Polsce! ( bo Serbia przecież jest tak blisko).
Zatem polecam, i tym, którzy są obeznani w temacie, i tym, którzy dopiero co porzucili doktrynę Boga występującego w trzech "postaciach", i szukają prawdziwego gruntu.

Książka...

Jest to pierwsza moja książka autorstwa von Danikena i szczerze powiedziawszy jestem zawiedziony. Zupełnie nie tego się spodziewałem, jako osoba zainteresowana tymi tematami.
Spodziewałem się dostać wielkiej dawki wiedzy, która zaprzecza ogólnej doktrynie. Chciałem czytać o setkach argumentów za tym świadczących. Chciałem oglądać dowody, jak prace naukowe, różne starożytne budowle czy wyliczenia. Niestety przeczytałem o paru ciekawych mitach, gdzie mniej więcej jesteśmy z nimi w tym momencie i czemu są takie ciężkie do odszyfrowania... Ja jestem zawiedziony, ale zapewne jeszcze sięgnę po jakąś pozycję tego autora.

„Ciekawość zakazana!” autorstwa Ericha von Dänikena po raz kolejny próbuje udowodnić, że naszą planetę w dawnych wiekach odwiedziła pozaziemska cywilizacja. Nieustępliwy badacz historii ludzkości sprzedał już jak do tej pory 63 miliony egzemplarzy swoich książek, które zostały przetłumaczone na 28 języków. Omawiane w książkach von Dänikena istoty miały w dużym stopniu wpłynąć na cywilizację człowieka, „bogowie" którzy tajemniczo zniknęli i przepowiedzieli swój powtórny powrót.

Przedstawione w niniejszej publikacji naukowe badania podsuwają ciekawe i zaskakujące wnioski, odpowiedzi na zadawane od tak dawna pytania. Liczne odkrycia niepasujące do powszechnie przyjętej wizji historii są pomijane przez wielu historyków z renomowanych uniwersytetów, ze strachu przed zmianą skostniałych dogmatów. Jednymi z takich odkryć są, chociażby monumentalne budowle, które coraz częściej odkrywa się na całym świecie. W Anatolii odkryto monumentalne budowle, które są o 6000 lat starsze od piramid w Gizie. W Brazylii na terenach Mato Grosso odkryto ślady nieznanej, potężnej cywilizacji. W okolicach Belgradu odkryto kulę kamienną, na której z dużą dokładnością wygrawerowano gwiazdozbiory z epoki kamiennej. Wiele legend z całego świata wspomina o tajemniczych istotach, które ostrzegły ludzkość przed zbliżającym się potopem. Ujawniono również ślady ogromnego systemu tuneli łączącego wszystkie kontynenty świata oraz tajemnicze krainy we wnętrzu Ziemi, zwane potocznie Aghartą.

Książka przedstawia liczne fakty, które dobitnie pokazuję, że w dawnej przeszłości, ludzkość miała styczność z niezwykle rozwiniętą cywilizacją, która została zniszczona przez szereg potężnych kataklizmów. Wiele cywilizacji na świecie przedstawia mit o potopie oraz postacie przypominające kosmonautów, które dzierżą dziwne, osobliwe przyrządy. Coraz częściej odkrywane są monumentalne świątynie ozdobione misternymi płaskorzeźbami, które przedstawiają postaci potężnych „bogów”, jak choćby Quetzalcoatla, Olokuna czy Dagona, które miały ogromny wpływ na kształtowanie się losów ludzkości. Całość pisana jest lekkim i ciekawym językiem, dzięki czemu lekturę można ukończyć w szybkim czasie. Książka Ericha von Dänikena zawiera wiele ciekawych informacji i anegdot, które powinny przypaść do gustu osobą o otwartych umysłach, które pasjonują się historią i przeszłością człowieka.

Podział książki na rozdziały sprawił, że w prosty sposób możemy odnaleźć interesujące nas informacje. Autor w klarowny sposób przedstawia różne odkrycia i sprawia, że możemy dowiedzieć się wiele wcześniej nieznanych informacji. Znaleziska Ozyrejonu w Abydos czy chociażby Dysku z Nebry pokazują, że wszystkie tajemnicze odkrycia zdają się łączyć w całość. Unaoczniając, że historia człowieka jest o wiele bardziej skomplikowana i zawiła niż nam się z początku wydawało. Z pewnością w niedługim czasie na światło dzienne wypłynie jeszcze więcej spektakularnych i zatrważających znalezisk.

„Ciekawość zakazana!” Ericha von Daniekan to książka, którą naprawdę ciężko mi będzie zrecenzować. Powodów jest wiele, ale ogólnie mogę ująć sprawę w jednym zdaniu: Nie tego się spodziewałam. Naprawdę. Dlatego od razu przejdę do rzeczy.

„Ciekawość zakazana!” to, jak jest napisane na okładce książki, „pytania, znaleziska, fakty”. Zaglądając do środka od razu widać, iż całość została podzielona na podrozdziały, by czytelnik mógł łatwiej się odnaleźć – oczywiście na plus. Spore ułatwienie. Jeśli ktoś nie ma ochoty czytać o Faraonach, wystarczy, że przerzuci parę stron i zwróci swe spojrzenie w kierunku cudów.

Po krótce, co możemy znaleźć w poszczególnych częściach:

I część „Tabu a badania naukowe” – traktuje ona o wszechświecie.

II część „Faraonowie i prorocy” – w tej części znajdziemy krypty, bogów, pisma itp.

III część „Kosmiczne kultury Indian” – zaczyna się od słynnego końca świata 2012, Inkowie.

IV część „Święte miejsca” – autor odnosi się do cudu z Monte Sant’Angelo oraz kamiennych symboli.

V część „Ukryta wiedza” – w tej części mowa o templariuszach czy piramidzie schodkowej w Teneryfie.

VI część „Tajemnice Azji” – znajdziemy temat trepanacji czaszek oraz legend o wężowym smoku.

VII część „Życie pozaziemskie” – książka się kończy egzystencją w podziemiu, nową teorią ewolucji.

Oczywiście wszystkie części opisałam pokrótce, przykładowo, to nie jest cała ich zawartość! Chciałam to podkreślić, bo na kartkach książki znajduje się znacznie więcej tematów.

Kiedy brałam książkę do ręki, spodziewałam się, że odbędę podróż w czasie. Zakładałam, że autor w ciekawy sposób oprowadzi mnie po „pomieszczeniu” pełnym sekretów, które zna tylko on. Nie powiem, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, o których nawet nie wiedziałam. Jednak problem polegał na tym, że czułam się jak na lekcji historii, która choć z początku ciekawa, po jakimś czasie nudzi. I znów muszę zaznaczyć, że to nie odnosiło się do całości. To nie jest tak, że początek mi się podobał, a potem już wcale. To nie tak. Rozdziały były krótkie i co chwilę zmieniał się kąt patrzenia na różne tematy, jednak autor zbyt mocno skupiał się na faktach. W efekcie były to suche informacje. Miałam wrażenie, że muszę to wszystko zakuć i zapamiętać. Nie było tej frajdy, a pęd do wiedzy niemalże leżał. Zabrakło mi w tym wszystkim samego Ericha. A zatem fakty, fakty i jeszcze raz fakty. Na dłuższą metę to naprawdę może wymęczyć. I właśnie dlatego książkę polecam osobom, które spodziewają się cięższego kalibru. Czegoś, co jest tylko i wyłącznie zbiorem informacji.

Przeczytałam, ale przewracanie kartek wcale nie było łatwe. Nie powiem, gubiłam się, a nierzadko musiałam wspomagać się mądrością wszechwiedzącego, czyli internetem. Inaczej się nie dało. Nie wyobrażam więc sobie, by spakować tę książkę do torebki i pójść w plener. To znaczy można to zrobić, ale obawiam się, że wiele rzeczy będzie czytanych bez zrozumienia. Chyba, że najpierw przejrzy się cały spis treści i zapozna z podrozdziałami, a dopiero później pójdzie w plener. Inaczej słabo to widzę. Niemniej do odważnych świat należy.

Moja recenzja pochodzi z bloga https://naszerecenzje.wordpress.com/2016/08/22/ciekawosc-zakazana-erich-von-daniken/

Czyta się jak świetną książkę science-fiction, i tak ją odczytyję.

Czyta się jak świetną książkę science-fiction, i tak ją odczytyję.

• Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Ciekawość zakazana!