Kolekcjoner motyli

2017-06-14
2017-06-14
2016-06-01
Joanna Dziubińska
Joanna Dziubińska zagadka ogród tatuaż motyl ogrodnik
Inne

Zabójczy raj

Mam mieszane uczucia co do tej pozycji. Nie wiem dlaczego, ale w trakcie czytania czułam pewnego rodzaju niesmak i mój ogólny odbiór tej ksiązki jest negatywny. Nie uważam przede wszystkim, że motyle są piękne, a wręcz przeciwnie. Po drugie nie rozumiem fascynacji tatuowania ciała czymkolwiek. Stąd chyba mój odbiór tej książki.

W mojej opinii świetna.

W mojej opinii świetna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tej książki się nie odkłada, wciąga od pierwszej kartki i trzyma w napięciu przez kolejne stronny. Książka dla ludzi o silnych nerwach, dużo tu przemocy, zła i czyta się szybko aby dowiedzieć się więcej i więcej. Te motyle w życiu niejednej dziewczyny zmienią wiele. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Kolekcjoner motyli” to taka książka, którą ciężko się czyta i równie ciężko odkłada w trakcie lektury. Na początku przeskoki w czasie bywają lekko mylące, ale kiedy wpadnie się w rytm powieści, leci już z górki. Główna bohaterka od pierwszych stron wydaje się dziwna; ofiara porwania, przetrzymywana wraz z innymi dziewczynami całymi miesiącami, okaleczona, napiętnowana, skrzywdzona na wiele sposobów- podczas przesłuchań wciąż coś ukrywa, włącznie ze swoją prawdziwą tożsamością.

W trakcie trwania przesłuchania mamy szansę poznać Mayę bliżej, spróbować zrozumieć jej zachowanie, podejście do przesłuchania i do tego, co ją spotkało. Momentami czyta się to naprawdę ciężko, dziewczęta zwane przez swego oprawcę Motylami przeżyły prawdziwe piekło. Oczywiście te, które przeżyły. A Maya nie może pochwalić się pięknym i szczęśliwym życiem przed porwaniem. Jej historia jest bardzo poruszająca.

Portret Ogrodnika- totalnie skrzywionego psychopaty, który uważa, że robi coś pięknego i dobrego, jest bardzo dobrze przedstawiony. Ten człowiek naprawdę nie sądził, że robił cokolwiek złego, nawet dając przyzwolenie synowi- sadyście na torturowanie swoich Motyli. Nie uważał, że to złe zabierać wolność, godność i życie młodym dziewczynom, z których robił pośmiertnie eksponaty.

Mocna, mroczna książka.

Książka wciąga od pierwszych stron, trudno się oderwać Jest tak mroczna, chwilami mrozi krew w żyłach, działa na wyobraźnię,

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tak, jak bardzo podobała mi się fabuły i pomysł na tą książkę, tak równie mocno nie podoba mi się wykonanie. Te części, które działy się w ogrodzie - ile bym dała, żeby cała książka była po prostu napisana z perspektywy trzeciej osoby... Niestety, ale forma przesłuchania i opowiadania wydarzeń się u mnie nie sprawdza, bo przeokropnie mnie coś takiego nudzi. Poza tym jest to naprawdę dobra, solidna książka, choć mnie, jako fanki krwawych kryminałów, nie porwała nie wiadomo jak i plasuje się raczej pośrodku. Zdecydowanie mogłaby byś lepsza, ale jestem zadowolona i chętnie sięgnę po drugi tom.

Wciągająca, niepokojąca, trzymająca w napięciu. To książka z gatunku tych, które ciężko odłożyć. Dobrze skonstruowana fabuła i intrygujący, złożeni bohaterowie. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo wciągająca, tylko sama końcówka nie pasuje mi do całości.

Bardzo wciągająca, tylko sama końcówka nie pasuje mi do całości.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia zostanie na długo w mojej pamięci . Dużo przemocy, smutku, emocji przedstawia historia Motyli . Piękne młode dziewczyny zostają porywane przez człowieka, który nie cofnie się przed niczym . Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z jednej strony ciekawy thriller psychologiczny, z drugiej zastanawia mnie kilka rzeczy: jakim cudem przez trzydzieści lat nikt się nie zorientował i dlaczego one były aż tak bierne? czy ponad dwadzieścia kobiet nie dałoby rady jednemu mężczyźnie?

• 2017