Satan's Affair

Okładka książki Satan's Affair H.D. Carlton
Okładka książki Satan's Affair
H.D. Carlton Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Cat and Mouse Duet (tom 0.5) Seria: Niezwykłe Zagraniczne horror
horror
Cat and Mouse Duet (tom 0.5)
Niezwykłe Zagraniczne
2021-04-26
Paulina Więcek
Dark romance

“Satan’s Affair”

[Q] Idealny dark, który mógłby się okazać świetną dobranocką?

“Nie da się uciec przed swoim losem. O to właśnie chodzi w przeznaczeniu - nawet gdy próbujesz go uniknąć, i tak cię odnajdzie.”

Myślałam, że “Satan’s Affair” będzie idealnym wyborem. I najwidoczniej muszę przestać za wiele myśleć…

Teraz po przeczytaniu mogę napisać, że cieszę się, że w momencie, kiedy miałam okazję kupić tę książkę, okazało się, że zabrakło mi około złotówki na jej zakup 🛐🛐🛐.

Osamotniona, przestraszona, zagubiona…

Sibby…

i jej czterej giermków przedstawiają…

Ona wymierzająca na swój sposób “sprawiedliwość”.

W HA Sibby pokochałam od razu. Natomiast tutaj? Jej “historia” nie wywołała we mnie absolutnie żadnych emocji oprócz rozbawienia na aktach zbrodni.

Tutaj postać Sibby za wiele się nie różni. I okej, jak najbardziej rozumiem, że po 233 stronach nie można oczekiwać zbyt wiele, ale! Krótki dark, który cokolwiek wywołuje? “Never King” Nikki St. Crowe. Książka licząca 232 strony - posiada historię i wzbudzającą ciekawość, której tutaj zabrakło. AMEN.

I w porządku, poznałam okruszek przeszłości Sibby, która w zasadzie nie przedstawiła zbyt wiele, ale…

Czy to było coś zaskakującego? Nie.
Czy jej zdiagnozowana choroba była dla mnie zaskoczeniem? Nie.

A Giermkowie? Czy mogę poprosić o wymazanie pamięci? Moje wyobrażenie było zupełnie inne…

Oczekiwałam czegoś innego.
Czegoś zachwycającego.
Czegoś zaskakującego.

Czy to dostałam? Nie.

Czy uważam, że tę nowelkę należy przeczytać przed zapoznaniem się z HA? Nie.

Dlaczego? Dlatego, że ta nowelka może zniechęcić tych, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać serii Cat and Mouse Duet.

Moje zdziwienie? Scena z Haunting Adeline. Myślałam, że tutaj pojawi się coś znacznie innego. Coś, czego nie pojawiło się w głównym tomie. Cóż.

Nowelka została przedstawiona powierzchownie i zabrakło tutaj emocji. Fabuła wywoływała rozbawienie i poczucie znużenia. A słodki nektar? Do teraz wywołuje we mnie mdłości.

Czy ta historia miała zszokować? Słowo klucz - miała.

Także tak…

Miłego,
xoxo

“Satan’s Affair”

[Q] Idealny dark, który mógłby się okazać świetną dobranocką?

Teraz po przeczytaniu mogę napisać, że cieszę się, że w...

satansaffair ~ @hdcarltonauthor @niezwyklezagraniczne 🖤
[ #współpracareklamowa 18+]

„Nie da się uciec przed swoim losem. O to właśnie chodzi w przeznaczeniu - nawet gdy próbujesz go uniknąć, i tak cię odnajdzie.”

Jeden z wielu tytułów wyczekiwanych przeze mnie w tym roku. Książki #hdcarlton to coś niebywałego z gatunku #darkromance 🖤 Autorka zaistniała dzięki #hauntingadeline i wśród bohaterów pojawiła się bardzo interesująca dziewczyna imieniem Sibel. Wielu czytelników domagało się osobnej historii na jej temat, ponieważ tajemniczością emanowała z każdy rozdziałem.

W końcu, otrzymaliśmy - krótką, bo niecałe 200 stron - powieść, zanim Sibby poznała Zade’a. Krótka, ale już od pierwszego zdania sprawia, że oczy wychodzą z orbit 🪐 Moralność moi drodzy, proszę zostawić za drzwiami, ponieważ podczas czytania, ona przestaje istnieć. Krzywdy jakie zostały wyrządzone od dnia, w którym przyszła na świat, przekraczało wszelkie moje wyobrażenie. Jej matka urodziła ją gdy sama była dzieckiem, sekta ukryta w kościele, krew, morderstwa. Grzech? To zbyt mało by tak to określić.
Trauma tak zawładnęła umysłem Sibby, że rzeczywistość, a wyobraźnia była tym samym. Potrafiła wykonać czynność i tak wyprzeć się prawdy, że jej wspomnienie o tym, było iluzją. Ale ona w to wierzyła. Wierzyła, że jej Giermkowie istnieją i to oni pozbywają się ciał, gdzie byli tylko marionetkami w Domu Lalek. Nie znam się aż tak na psychologi, ale według badań, wciąż nasz umysł jest zagadką w pewnych kwestiach. Sibby udowodniła to.

Czekam oczywiście na inne tytuły autorki @niezwyklezagraniczne bowiem na Instagramie #hdcarlton ogłosiła, że będzie pełnowymiarowa powieść o Sibel.
„When? When I’m done” - cytując z postu. Warto sięgnąć do tego czasu po novelkę, a następnie bo Haunting Adeline😈

satansaffair ~ @hdcarltonauthor @niezwyklezagraniczne 🖤
[ #współpracareklamowa 18+]

„Satan’s Affair” to krótka opowieść o losach Sibil, którą mieliśmy szansę już wcześniej spotkać w popularnej dylogii Mouse and Cat. (ciekawostka: ta książkara być czytana pierwsza, gdyż to po niej dzieje się akcja w Haunting Adeline.) Sibil, główna bohaterka, to dziewczyna, która już od małego zmagała się z tyranią ojca, który prowadził sektę wykorzystującą nie tylko dorosłych, ale i nieletnich. Dzieci oddawały się mu, by zyskać „błogosławieństwo”, bo tylko ON czuł się pośrednikiem z bogiem. Sibil miała ciężkie dzieciństwo, żyła w ciągłym lęku, osamotniona i zdruzgotana na myśl co zrobi jej ojciec - nie tylko w stosunku do niej, ale i jej matki. Akcja książki dzieje się w dwóch czasoprzestrzeniach - dzieciństwo jako wspomnienia, a także teraźniejszość czyli około 18 lat później. Straumatyzowana bohaterka żyje w przemieszczającym się domu strachów, gdzie chowa się za ścianami i sądzi grzeszników. Ważnym było podkreślenie „straumatyzowana”, gdyż właśnie trauma wpłynęła na jej halucynacje - widziała ona swoich giermków czyt. przyjaciół, którzy w prawdzie nie istnieli. Dziewczyna zabija złe osoby, zasłaniając się tym, że pomaga społeczeństwu, ale kto jej pomoże?

Kolejnym z ciekawych wątków jest przewinięcie się przez akcję naszego Zade’a z HA. Tu właśnie zobaczyliśmy początek ich relacji, który szczerze był ciekawie humorystycznym zwrotem akcji.

Cała książka była intrygująca, nieszablonowa i na pewno wyróżniająca się od innych. Rzadko kiedy sięgam, bo historię, gdzie główną postacią jest osoba chora psychicznie (jeśli mogę to tak ująć). Fabuła sama w sobie mnie wciągała, z resztą cała książka zajęła mi kilka godzin, gdyż zamknięta jest w 200 stronach. Miło było powrócić do tego świata, poznać początki, a także zagłębić się w postać kogoś takiego jak Sibil. Przykrym jest to, że bohaterka zmaga się z wieloma złymi czynnikami w jej życiu, a trauma powiększa jej stan, co widać w calej historii. Momenty erotyczne w dużych ilościach przedstawione, tak naprawdę wyglądały inaczej o czym dowiadujemy się pod koniec. Minusem może być jedynie to, że łatwo się domyślić co jest działaniem halucynacji a co prawdą.

Książka przeznaczona dla osób 18+, warto zapoznać się z zaleceniami i motywami, które przewijają się w tej książce.

[współpraca reklamowa] Wiedziałam, że ta książka będzie mocna i historia Sibby nie będzie łatwa, ale to, co się wydarzyło w całym jej dzieciństwie było okropne. Dorastając w takim miejscu i z takim chorym ojcem, nie dało się później być zdrowym psychicznie. Matka ją urodziła, mając 11! Lat i jej ojciec uważał się za nie wiadomo kogo. Wierni „spijali z niego nektar”, dając mu przyjemność, przez co miał 23!!! Dzieci. Chore. Epilog łamał mi serce. Uwielbiam Sibby i strasznie mi jej szkoda i tego, co się w jej życiu wydarzyło i jak skończyła.

Książka dawała mi trochę vibe horrorów i mimo, że nie jestem ich fanką to ta książka mi się podobała. To co zadziałało u mnie na plus tej książki to to, że wydarzenia opisywane są przedstawiane oczami oprawcy, a nie tak jak w horrorach – ofiary. Ten dreszcz emocji podczas zbrodni był bardzo ciekawy 👀.

Oczywiście pojawił się też Zade i fajnie było poznać początek ich znajomości oczami Sibby i jak to wszystko zmieniło się od chęci mordu – do przyjaźni.

Momentami to czytałam tę książkę z otwartą buzią i byłam autentycznie w szoku przez te wszystkie wydarzenia.

Co do spicy scen…. To nie wiem nawet co powiedzieć 😂. Gdyby nie informacja z epilogu, to pewnie widziałabym je zupełnie inaczej, ale to, co się okazało całkowicie zmieniło mój punkt widzenia. I ona nic nie wyjaśniła tylko sprawiła jeszcze większą konsternację, ale myślę, że właśnie o to w tym chodziło.

Pomimo że jest to prequel „Cat&Mouse duet” to polecam przeczytać pierw HA, a dopiero później historię naszej małej psychopatki. Duży plus za grubość książki. Nie było tu niepotrzebnego przedłużania i niepotrzebnych scen, tylko cała historia zmieszczona w tych 190 stronach. Nie powiedziałabym jednak, że jest to książka na jeden wieczór (choć na pewno znajdą się i tacy, i macie ode mnie szacun),porusza ona bardzo trudne tematy i osobiście musiałam sobie robić przerwy, żeby to rozchodzić.

„Satan’s Affair” to książka, którą polecam każdemu kto ma zamiar przeczytać, lub przeczytał dylogie Cat And Mouse Duet.
(Można czytać bez znajomości Haunting i Hunting adeline)

Książka ta opowiada historię Sibby, która pięć lat temu uciekła od ojca, który stał na czele sekty i zamieszkała w domku dla lalek w parku rozrywki o nazwie Statan’s Affair.

Sibby jest bardzo ciekawą postacią, ponieważ przeżyła ona naprawdę wiele.
Jej ojciec krzywdził ją karami fizycznymi i psychicznymi.

Satan’s Affair jest zdecydowanie książką 18+ z powodu licznych opisów m0rd3rstw.

Mnie osobiście czytało się bardzo szybko i zachęciło mnie do przeczytania dylogie Cat And Mouse Duet.

Dziękuję wydawnictwie Niezwykłym za możliwość współpracy.

(Można czytać bez znajomości Haunting i Hunting adeline)

Sibby jest bardzo...

„Ta chwila, gdy myśleli, że mieli szansę na ucieczkę, stanowiła moją ulubioną część całej operacji. Uwielbiałam patrzeć, jak nadzieja powoli gasła im w oczach, gdy zdawali sobie sprawę, że nie uda im się przedrzeć przez moich pomocników”.

Pierwsze, co pomyślałam po przeczytaniu „Satan’s Affair” to – bajecznie chore! I ta historia serio taka jest. Nieoczywista, drastyczna i pełna emocji. To idealny wstęp do dylogii HA bądź uzupełnienie całości.

Sibby zaintrygowała mnie od samego początku. Jej osobowość była pełna zagadek i taka też pozostała. Dopiero tutaj dostałam cały jej obraz (chociaż ciągle mi mało).

Ta powieść jest dla osób o mocnych nerwach. Brutalność to motyw, który nie odstępuje tej historii nawet na krok. Wszystko to, co dzieje się w poszczególnych rozdziałach przyprawia o gęsią skórkę. To drapieżnictwo i wymierzanie sprawiedliwości to obsesyjne punkty całości.

Brutalne i pełne przemocy spicy sceny dodatkowo nadawały charakteru. Jest pewna specyfika w bohaterach, których tworzy autorka i tak było też w tym przypadku. Niewyjaśnione okoliczności powodowały, że czytelnik pragnął poznać każdy, pojedynczy motyw, którym kieruje się Sibby.

„Satan’s Affair” to mroczna, przerażająca, ale też rozrywkowa lektura, która odciska piętno na duszy czytelnika. Jeśli ktoś lubi popaprane historie ta potrafi hipnotyzować. Uwielbiam ten klimat, mrok i aurę nawiedzonego domu. Co więcej? W tym mroku kryje się bohaterka warta odkrycia!

[REKLAMA WYDAWNICTWO NIEZWYKLE]

Pamiętacie, jak w zeszłym roku Wydawnictwo Niezwykłe wypuściło jedną z najbardziej mrocznych i porypanych książek, jaką świat widział, czyli „Haunting Adeline”? To było coś! Mocna, okrutna i niesamowita zarazem. A pamiętacie ten szał i zachwyty nad psychopatycznym stalkerem, Zadem? Nooo ja typa uwielbiam, ale! Najlepszą postacią według mnie jest Sibby!

Czekałam na historię o naszej szurniętej Sibel i jej giermkach. I oto właśnie ją dostaliśmy.

„Satan`s Affair” to prequel tego, co działo się w HA. Jak udał się autorce? Moim zdaniem całkiem nie najgorzej.
Oczywiście książka jest przeznaczona dla dorosłych czytelników, ponieważ zawiera opisy przemocy, w tym seksualnej oraz wiele drastycznych scen. Nie jest to również książka dla każdego czytelnika.

Na 214 stronach, dostajemy historię (moim zdaniem szkoda, że tak krótką) życia Sibby. W retrospekcjach dowiadujemy się jak wyglądało jej dzieciństwo w sekcie, w której się urodziła. To co się tam działo wpłynęło ogromnie na jej życie i zachowanie. Po ucieczce, znajduje azyl w Satan`s Affair. Podróżuje więc po całym kraju, oferując przerażającą rozrywkę, idealną na Halloween. Czyli wiecie, nawiedzone domy, potwory i spółka. Sibel oczyszcza świat z demonów, które zjawiają się w tym osobliwym parku rozrywki. W każdym mieści znajduje się ktoś, w kogo duszy czai się zło. Dziewczyna czai się w ukryciu, obserwuje i wydaje wyrok, śpiewając kołysankę dla gnijących dusz (moi drodzy kółko graniaste już nigdy nie będzie takie same) i wspólnie z giermkami zajmuje się egzekucją.

Sibby jest bohaterką, której mimo wszystko nie da się nie lubić. Sprawia, że w człowieku odzywa się jego mroczna, psychopatyczna strona. Szczerze? Jest mi jej bardzo żal. Wiele przeszła, nie dostała prawidłowego rozwoju, dobrej opieki kiedy była dzieckiem. To miało ogromny wpływ na jej zachowanie. Cieszę się, że dostaliśmy jej historię, bo w końcu zrozumiałam co spotkało tę dziewczynę i jak wyglądało jej życie w Satan`s Affair. No i w książce pojawia się Zade! Wiemy z jej perspektywy jak to wyglądało.

„Satan`s Affair” to książka drastyczna, nieprzewidywalna, pełna okrucieństwa, rozlewu krwi i erotyki. Jest grubo. Czy ta historia jest nienormalna? No pewnie! Jeszcze jak!
Ja szalenie lubię takie książki, żałuję tylko, że dostaliśmy tak mało. Liczyłam na więcej opowieści z przeszłości. Więcej smaczków. No ale cóż…nie można mieć wszystkiego.
Cieszę się też, że sprawa z giermkami w końcu się wyjaśniła.
Polecam tę książkę fanom mocnej, krwawej literatury.

współpraca reklamowa z wydawnictwem Niezwykłym

Czekałam na historię...

Takie naciągnięte wyżej 6,5/10
Ciągle mi czegoś w tej nowelce brakowało, ale chętnie poznałabym szerszą historię Sibby.

Takie naciągnięte wyżej 6,5/10

Jeśli szukacie książki drastycznej, nieprzewidywalnej z nutką romantyzmu, to książka idealna dla Ciebie. Sibby pragnie „oczyścić” świat z ludzi złych. Jeśli usłyszysz jej śpiew, nie masz co liczyć na ucieczkę. Spróbujesz krzyczeć, to jedyny efekt jaki zdołasz uzyskać to jej podniecenie. Książka jest napisana lekkim piórem, jest krótka, więc dość szybko ją przeczytacie, gwarantuje wam, że nie wynudzicie się przy niej. A teraz wybaczcie muszę wrócić do mojego domu dla lalek i zaśpiewać piosenkę… Kółko graniaste, czterokanciaste…🙈 ᴡsᴘᴏ́ᴌᴘʀᴀᴄᴀ ʀᴇᴋʟᴀᴍᴏᴡᴀ:@wydawnictwoniezwykle

Uwielbiam pióro autorki.

Uwielbiam pióro autorki.