ERASED Miasto, z którego zniknąłem 8

Okładka książki ERASED Miasto, z którego zniknąłem 8 Kei Sanbe
Okładka książki ERASED Miasto, z którego zniknąłem 8
Kei Sanbe Wydawnictwo: Studio JG Cykl: ERASED Miasto, z którego zniknąłem (tom 8) komiksy
komiksy
ERASED Miasto, z którego zniknąłem (tom 8)
Boku Dake ga Inai Machi
Studio JG
2018-10-10
2018-10-10
Paulina Tuczapska
dramat tajemnica psychologiczna siły nadprzyrodzone seinen manga

Świetna Manga, fabuła od początku zaskakuje I wciąga przez co nie mogę oderwać się od czytania. Koniec świetnie zaprezentowany, w końcu mamy konfrontację między głównym antagonistą a bohaterem. Trochę zabrakło mi reszty kolegów bohatera, by ich dalej rozwinąć w ostatnich tomach. Gorąco polecam.
Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/

Swietna manga kryminalna z domieszka podrozy w czasie.
Czyta sie swietnie, fabula bardzo wciaga, nie nudzilam sie ani troche, wrecz ciezko bylo mi sie od niej oderwac.
Ten tom konczy cala historie, ale jest jescze jeden, nie wiem co w nim jest, z wielkim zainteresowaniem zabieram sie za jego lekture.

Swietna manga kryminalna z domieszka podrozy w czasie.

No i nadszedł finał historii Satoru. Na początku mangi Satoru z mamą i dziewczynką jest na wycieczce i jest tam też morderca , który już nie jest nauczycielem , a pracuję w radzie miasta. I w pewnej chwili morderca kradnie telefon matki Satoru i ściąga w opuszczone miejsce dziewczynkę by ją zabić i zwalić winę na Satoru. I , gdy dziewczynka jest sama i ktoś za nią staję nagle cofamy się w przeszłości do rozmowy Satoru z Ken'ya , gdy Satoru mówił , że zakończą to razem i okazuję się , że już wtedy Satoru wszystko pamiętał i powiedział , że to nauczyciel i Ken'ya przyznał , że też go podejrzewał i oboje wymyślili plan by ściągnąć go w pułapkę , gdy będzie podążał za dziewczynką. I , gdy morderca wchodzi do domku , gdzie powinna być dziewczynka to jej już tam nie ma , bo wyszła i przyjaciele dalej planują zapewniać jej opiekę. W tej samej chwili morderca jest podekscytowany , bo znów czuję że żyję i okazuję się , że on także wiedział że Satoru odzyskał pamięć. I nagle Satoru i Ken'ya odkrywają , że dziewczynka zaginęła i szukają jej. A dziewczynka podstępem została zwabiona na łódkę przez mordercę , który wcześniej również podstępem podał jej środek nasenny i dziewczynka tam usnęła. A Satoru szukając ją staję w twarzą w twarz z mordercą. I morderca mówi , że zamierza zabić dziewczynkę , ale Satoru również był jego celem i pragnie zobaczyć to samo spojrzenie w jego oczach jakie widział , gdy ten ratował bliskich i chcę wiedzieć co daję mu tą siłę. I Satoru mówi , że to jego bliscy dają mu siłę i , że cofał się w czasie. I morderca jest w szoku , ale na pytanie Satoru czy mu wierzy mówi , że wierzy i Satoru mówi , żeby w końcu to zakończyli i morderca podpala most na którym stoją i mówi , że to właśnie będzie koniec i , że oboje zginą. I wtedy Satoru mówi , że uratował dziewczynkę i widzimy jak siedzi obok jego matki. A potem nagle rzuca się na mordercę i oboje spadają do wody. A Satoru się wynurza i Ken'ya oraz wspólnik jego matki wyciągają go na brzeg i siedzi owinięty w koc i nagle rozpoczyna się pokaz fajerwerków. A potem Satoru rozmawia z Ken'ya i dowiadujemy się , że morderca został zatrzymany po tym jak wpadli do wody i przyznał się do 30 morderstw i został skazany. A Ken'ya dziękuję Satoru i mówi , że jest dumny , że stał u jego boku , a Satoru mu dziękuję i mówi , że bez nich nie dałby rady i ściskają sobie ręce i mówią , że czują się jak bohaterowie , których podziwiali w dzieciństwie. Potem są pokazane krótkie scenki z bliskimi Satoru i widzimy Yukiego z rodziną jak prowadzi sklep. Kazu , który pracuję i otwiera śniadanie z serduszkiem i jeśli dobrze zrozumiałem to Aya mu je podarowała. Ken'ya , który dalej współpracuję z dziennikarzem. I Hinazuki oraz Hiromiego z synkiem. A potem dziewczynka chwali się Satoru i jego mamie , że dostała się do szkoły i nagle Satoru pokazuję , że też skończył szkołę , a jego mama płaczę szczęśliwa. I okazuję się też , że Satoru tworzy mangi ze współpracownikami. I mama jest z niego dumna i też pomaga. A na koniec bohater jest pod mostem i myśli o tym , że powtarzanie już nie wróciło więc to jest prawidłowa linia czasu i , że wspomnienia zaczynają się zacierać , ale to nic takiego i , że bliscy dają mu siłę. I nagle ktoś zaczyna biec w stronę mostu i , gdy staję przed Satoru to bohater wpatruję się w tą osobę i okazuję się , że to Airi i pyta czy może z nim przeczekać śnieżycę , a Satoru się uśmiecha i myśli , że przyszłość to biała karta i zapisujemy ją według naszej woli. No i zakończyła się historia Satoru. Jest jeszcze jeden tom , ale to już nie kontynuacja , ale spin-off , który pokażę co się działo z bliskimi Satoru , gdy ten próbował powstrzymać mordercę. Co do tego tomu to jest zadowolony z zakończenie. Konfrontacja Satoru z morderca świetna i trzymała w napięciu. Dobrze , że został skazany , a dziewczynka uratowana. Jedynie szkoda , że reszta przyjaciół nie pomogła go schwytać tylko Ken'ya. Liczyłem , że Hinazuki , która miała być jego ofiarą , a także w pewnym sensie była pomoże go pokonać. A tu znów jej nie było. Tylko w tej jednej scenie , gdy pokazano ją z mężem i synkiem. I tak jak pisałem wcześniej żałuję , że Hinazuki i Satoru nie są razem. A co do zakończenia z Airi to można śmiało sobie dopowiedzieć , że będą razem , bo w tych ostatnich tomach , gdy bohater się wybudził można zauważyć , że Airi jest dla niego ważna i sam przyznał , że przy niej czuł ciepło w sercu. No i ten jego uśmiech na koniec. Oczywiście wolałbym Hinazuki , ale Airi też jest świetna i fajnie , że twórca ostatecznie ich połączył. I sumie zabrakło mi trzech rzeczy w całej serii. 1: Jakiegoś większego spotkania Satoru ze swoimi kolegami , Hinazuki , Aya i Misato oraz Yukim. 2: Wyjaśnienie co się stało z Ken'ya w tej przyszłości , gdzie doszło do morderstw , a matka bohatera została zabita. Wiadomo tylko , że Satoru nie miał z nim kontaktu , ale nie wiadomo czemu. 3: Co się stało z przyjaciółką Satoru , którą uratował jak był mały i nawet nie zdawał sobie z tego sprawy. Jednak mimo tych trzech rzeczy które mnie intrygują cała seria jest świetna i ciągle trzyma w napięciu. Jeszcze przeczytam spin-off , ale raczej nie będzie tam nic nowego , a zostaną po prostu ukazane wydarzenia z perspektywy bliskich Satoru

Podsumowując wszystkie tomy uważam, że ta historia jest bardzo świetna. Dobrze przemyślana, przekazująca dobre wartości i jeszcze ten klimat. Zakończenie bardzo satysfakcjonujące.

Czuję się spełniona po przeczytaniu tego tomu i kompletnie nie rozumiem... Co może się znaleźć w zapowiedzianym już tomie dziewiątym? :o

• Manga
  • Komiksy