Wehrmacht – uzbrojenie (t. 1)

Okładka książki Wehrmacht – uzbrojenie (t. 1) Uwe Feist
Okładka książki Wehrmacht – uzbrojenie (t. 1)
Uwe Feist Wydawnictwo: Vesper militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Vesper
2018-01-01
2018-01-01
Leszek Erenfeicht
Wehrmacht uzbrojenie II wojna światowa

Okładka książki Tiger I and Sturmtiger in Detail Bruce Culver, Uwe Feist
Tiger I and St... Bruce Culver, Uwe F...

Polecam dla kolekcjonerów militariów ,bardzo dobre ilustracje przedstawiające modele broni , niespotykane zdjęcia .

"Album uzbrojenia"
Pod pierwszym zdjęciem napisano, że publikacja ma oddziaływać obrazem. Opisy tych obrazów będą zatem skromne. Tak rzeczywiście jest. Książka to album przedstawiający uzbrojenie Wehrmachtu używane podczas Drugiej Wojny Światowej. Zdjęcia są kilku rodzajów. Jedne przedstawiają całościowe sylwetki broni, inne jej wybrane szczegóły. Kolejne oprzyrządowanie (kabury, części zamienne, ładownice),jeszcze inne sposób użytkowania i noszenia wybranych modeli. W środku znajdziemy zilustrowane nie tylko rodzime konstrukcje, ale także te zdobyte podczas działań wojennych. Zawartość albumu to: pistolety P.08 (Luger),P.38 (Walther),PPK (Walther),Mod. 38H (Sauer),HSc (Mauser),C/96(Mauser),Astra 600/43, P.626(b) (FN Browning),P.35(p) (Vis wz.35),Karabin G.98 (Mauser),Karabinek K.98k(Mauser),G33/40 (Mauser),Karabin G41 (Walther),G/K43 (Walther),Karabin automatyczny MKb42 (Haenel),StG44, MP 44, FG42, Pistolet maszynowy MP38, MP40, MP41, EMP 35(Erma),MP18/I, MP28/II, MP34/1 (Bergmann),MP 34 (o) (Steyr),MP738(i) (Beretta),Karabin Volksgewehr, Ckm MG 08 Maxim, MG15 (Rheinmetall),MG 34 (Rheinmetall),MG34/41, Ckm MG34 (Rheinmetall),MG42, Rkm IeMG 26(t),Ckm sMG 37(r).
Niektóre modele broni są zilustrowane większą ilością zdjęć inne mniejszą. Dla kogo jest ten album? Moim zdaniem może służyć jako uzupełnienie innych monografii w kwestii ilustracyjnej.
Wydany jest bardzo ładnie, w twardej lakierowanej oprawie. Strony są z grubego kredowanego papieru.
Mam mieszane uczucia do tej publikacji. Dobór zdjęć jest zaledwie poprawny. Skąpy opis nie zawiera zbyt wielu wiadomości. Widziałem lepsze książki tego typu. Na szczęście jej cena nie była wygórowana. Mimo bogatego spisu treści lektura poza materiałem ilustracyjnym nie ma nic więcej do zaoferowania. Można ją traktować jako swoistą ciekawostkę. Lepiej zainwestować w lepszy album "Deutsche Soldaten"- gdzie może typów uzbrojenia jest mniej, ale jest ono lepiej zilustrowane i opisane.

"Album uzbrojenia"

• Niesamowite książki
  • II wojna - ogółem
  • 8. Posiadam
  • W pracy
  • Wojenne/wojskowe

Dodaj cytat z książki Wehrmacht – uzbrojenie (t. 1)

Video

Video