Save you

Okładka książki Save you Mona Kasten
Okładka książki Save you
Mona Kasten Wydawnictwo: Lyx Cykl: Maxton Hall (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Maxton Hall (tom 2)
Save you
Lyx
2018-05-25
2018-05-25
niemiecki
niemieckojęzyczne

Książka „Save you” Mony Kasten zabiera nas do drugiego tomu cyklu "Maxton Hall".
Kontynuacja wydarzeń z pierwszego tomu wprowadza mnóstwo zawirowań. Strata jaką doznali bliźnięta sprawia wielką pustkę nie tylko w ich rodzinie, ale także w ich sercach i umysłach. Natomiast Ruby pragnie ponownie stać się niewidzialna. James zrozumiał jaką zrobił głupotę i pragnie odzyskać dziewczynę, jednak nic nie idzie gładko po jego myśli. Ruby skupia się na upragnionych studiach w Oksfordzie.
Czy różnice klasowe są do pokonania?
Czy miłość zwycięży?
Jaką decyzję podejmie Ruby?
Czy pewien nauczyciel straci pracę?
Czy sekrety wyjdą na światło dzienne?
W książce autorka porusza mądre tematy.
Literatura zdecydowanie dla młodzieży.

Początek książki długo się ciągnął, głównie jedna sytuacja opisana przez 150 stron, dopiero później się rozkręca i pojawiają się nowe wątki.
Niemniej nadal duży plus dla autorki za motyw dwóch różnych światów.

Niemniej nadal duży plus dla autorki za motyw dwóch różnych światów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka lekko gorsza od części pierwszej. Historia siostry Jamesa jest trochę beznadziejna jeśli mam być szczera. Bardzo naciągana i dziwna. Książkę czytałam dość dawno ale pamiętam że końcówka mnie lekko rozczarowała i pojawiła się totalnie z nikąd.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta część była dla mnie nieco słabsza, ale wciąż warta przeczytania.
Dużo się dzieje, również wiele rzeczy się wyjaśnia, a końcówka dosłownie rozrywa serce na pół.
Będę na pewno sięgać po kolejną część.

Ta część była dla mnie nieco słabsza, ale wciąż warta przeczytania.
Będę na pewno sięgać po kolejną część.

Jestem zawiedziona.

Jestem zawiedziona.

1987

Na półkach: , , , , , , ,

Drugi tom udowadnia, że "Save Me" ze spokojem mogłoby być jednotomową opowieścią (po prostu nieco dłuższą). Żeby jednak jakoś usprawiedliwić decyzję rozbicia tej historii na trylogię Mona Kasten w kolejnych częściach wprowadza kolejne punkty widzenia. Jest to fajna decyzja, bo czytelnik może zaobserwować wydarzenia z perspektywy innych osób, a także rozwinąć (w przypadku Lydii) lub wprowadzić (w przypadku Ember) nowe wątki.

Do plusów można zaliczyć też stosunkowo zdrową relację Ruby i Jamesa. Mówię stosunkowo, ponieważ oczywiście jest to para z młodzieżowego romansu z całym swoim zestawem wad i problemów, ale można uznać za imponujące, że para się od razu nie schodzi (a nawet przeprowadza ze sobą kilka dość poważnych rozmów o swoich decyzjach).

Ciekawe, w jaki sposób twórcy serialu urozmaicą akcję "Save You" w drugim, potwierdzonym już, sezonie serialu. A ponieważ całkowicie wsiąknęłam w tę głupiutką historię, mogę być absolutnie pewna, że odpalę nowy sezon w dniu premiery.

Kontynuacja historii Ruby i Jamsa trzyma poziom z pierwszej części, ale umówmy się niczym was tak książka nie zaskoczy. Ja będę podtrzymywać swoją opinię wyrażoną przy I tomie, że ta seria ma w sobie coś co mnie wewnętrznie do niej ciągnie. Książka zawiera wszystkim dobrze znane elementy z innych książek tego typu. Jest źle, potem dobrze, plot twisty was tutaj nie zaskoczą, wiecie o co chodzi. Początek nieco nużący, ale potem jest lepiej. Bardzo interesują mnie postaci poboczne, które w tej części możemy poznać nieco lepiej. Mam wrażenie, że mają one sporo do zaoferowania, jeśli tylko dostaną szansę. Książka oczywiście kończy się w takim momencie i takimi wydarzeniami, że należy sięgnąć po kolejny tom.

Fajnie, szybko się czytało.

Fajnie, szybko się czytało.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ksiazka średnia, gdy nie audiobook nie przeszla bym przez nią.
Zakończenie serio beznadziejne.....

Ksiazka średnia, gdy nie audiobook nie przeszla bym przez nią.
Zakończenie serio beznadziejne.....

Pozytywne zaskoczenie.
Spodziewam się nijakiego dłużącego się romansu, ale całą trylogię przeczytałam w cztery dni. Trzyma w napięciu, pozwala poznać punkty widzenia różnych bohaterów i ma taki swój fajny klimat :)

Pozytywne zaskoczenie.