Fallen Princess

Okładka książki Fallen Princess Mona Kasten
Okładka książki Fallen Princess
Mona Kasten Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Everfall Academy (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Everfall Academy (tom 1)
Jaguar
2024-03-13
2024-03-13
Anna Wziątek
Fantasy YA romans dark academy 15+

@rewi.books

Ostatnio mam jakąś słabość do lekkiej fantastyki.
Kiedy zobaczyłam wydanie tej książki nie mogłam obok niego przejść obojętnie. Te barwione brzegi są mega. Oczywiście nie mogę wspomnieć, że opis książki również mnie zaintrygował i zachęcił do zakupu.

Autorka zabiera nas do Akademii Everfall, gdzie uczniowie posiadają magiczne mocne.
Główna bohaterka była od zawsze przekonana, że otrzyma magię uzdrawiania. Życie postanowiło jednak zaserwować jej niespodziankę.
Zoe jest banshee, umie przewidywać śmierć...
I tutaj zaczyna się robić ciekawie.

Magia, intrygi , morderstwo i wątek romantyczny.
To wszystko składa się na historię, która zaciekawiła mnie od pierwszej strony.
Polubiłam główną bohaterkę, która została rzucona na głęboką wodę ale jakoś próbuje sobie poradzić.
Postanawia również odkryć kto stoi za zabójstwem ucznia co jest dość odważne.
Zaciekawiła mnie również postać Dylana. Tajemniczego, skrywającego wiele tajemnic.
I ta słabość głównej bohaterki do niego.

Momentami historia jest przewidywalna ale nie przeszkadzało mi to zupełnie.
Historię czytało mi się świetnie i żałowałam, że to już koniec. Mam nadzieję, że następna część pojawi się jak najszybciej.

@rewi.books

Ostatnio mam jakąś słabość do lekkiej fantastyki.

Główna bohaterka była od...

Życie siedemnastoletniej Zoey King staje na głowie, gdy przewiduje śmierć szkolnego kolegi. Okazuje się, że zamiast daru uzdrawiania, jaki powinna odziedziczyć po słynnej matce, ma predyspozycje do magii śmierci, jest banshee. Wstrząśnięta tym odkryciem musi przenieść się na inny wydział Akademii Everfall.

Coś totalnie innego, niż się spodziewałam. Zostałam pozytywnie zaskoczona. Przedstawiony świat urzeka, nie przytłacza magią, sprawia że możemy oderwać się od rzeczywistości.  Poznajemy też mnóstwo istot mitologicznych, które dodają całej pozycji charakteru. Lekka i przyjemna, młodzieżowa fantastyka, która mimo obaw, ogromnie przypadła mi do gustu.

Zoey, to główna bohaterka, będąca córką jednej z członkiń Rady Rządzącej Potomkami Obdarzonych Magią. Dziewczyna mimo uczęszczania do szkoły, w pewnym momencie zaczyna się martwić, ponieważ oczekiwania są duże, a ona sama nie obudziła jeszcze w sobie daru. Książka z motywem Dark Academy, która urzeka wieloma sytuacjami. Trzeba także pamiętać o wątku kryminalnym! Ah no i nie zabrakło wątku romantycznego, ukazanego w subtelny i delikatny sposób.

Gorąco polecam wszystkim, którzy są fanami fascynujących, fantastycznych powieści!

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

Coś totalnie innego, niż się spodziewałam. Zostałam pozytywnie...

Zaczynając od oprawy graficznej : Książka jest przepieknie wydana w twardej oprawie z barwionymi brzegami.

Główną bohaterką jest Zoey, ktora czeka na dzień w ktorym jej moc sie objawi. Jej matka jak i grono najbliższych spodziewa się po dziewczynie mocy uzdrawiania, lecz jak sie okazuje w dziewczynie objawia się kompletne przeciwieństwo tej mocy.
Przewiduje ona śmierć chłopaka na przyjęciu pełnym ludzi. Musi więc ona zmienić plan swojej nauki jak i grono znajomych, gdyż z "gwiazdy" staje się ona pewnego rodzaju wyrzutkiem, ponieważ ludzie boją się tego rodzaju mocy.
Tajemnicza śmierć nie daje jej jednak spokoju i wraz z przyjaciółmi próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci a jak się później okazuje...zabójstwa.
Czy uda jej się oczyścić swe imię, czy znajdzie przyjaciół i czy rozwiąże tę zagadkę...to musicie się dowiedzieć czytając tę książkę.

Bardzo podoba mi się silna główna bohaterka, jej niezależność i umiejętność radzenia sobie problemami, a jej relacja z Dylanem - cudo
Minusem tej książki jest jej przewidywalność - fabuła była oczywista, lecz to i tak nie zmienia faktu, że książka pochłania od pierwszych stron.

Polecam serdecznie
pozytyvniezakrecona

Przewiduje ona śmierć...

Zacznijmy od tego, że mega mi się podobał vibe tej książki z magiczną akademią, w której potomkowie bogów rozwijają swoje moce 😍 cały system magii był niesamowity, a zwłaszcza moce związane ze śmiercią. Zoey, która odkrywa swoją moc jako banshee, mimo że całe życie myślała, że otrzyma moc uzdrawiania, jest zdecydowania moją ulubioną główną bohaterką o jakiej ostatnio czytałam! Bardzo podoba mi się jej niezależność i jej umiejętność radzenia sobie ze swoimi problemami, a jej relacja z Dylanem jest po prostu wspaniała ❤️ Jedynym minusem tej książki jest jej przewidywalność - fabuła była trochę oczywista.

Jednak mimo przewidywalności, bardzo polecam tą książkę! Bardzo szybko się ją czyta ❤️

Na półkach: , , , , , ,

Już dawno nie czytałam tak dobrej książki. Byłam przekonana, że będzie to po prostu zwykły romans, a otrzymałam genialną fantastykę. Nie sposób się od niej oderwać. Wciągamy się praktycznie od razu.

Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani i naprawdę bardzo ich polubiłam.

Nie mogę się doczekać kolejnego tomu, bo totalnie przepadłam w całym tym świecie.

Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani i naprawdę bardzo ich polubiłam.

Ten klimat mimo, że mroczny mnie porostu zauroczył. Nie wiem czy prócz tego, że historia była za krótka były jakieś wady. Może mam taką opinię, bo jestem jeszcze podekscytowana i świeżo po skończeniu, jednak mam nadzieję, że się ona nie zmieni.  Bohaterowie byli cudowni, kocham to, że Zoey bardziej ciągnęło do Dylana zamiast do swojego chłopaka. Dylan to świetna postać, taka z wieloma tajemnicami. W sumie w tej książce każdy miał swoje mroczne tajemnice i chyba to było w niej najlepsze. Cała książka dawałam mi vibe  " Przewodnika po zbrodni według grzecznej dziewczynki" tylko w mroczniejszej i fantastycznej osłonie. Tutaj bohaterka także poprowadzi śledztwo na własną rękę, a ktoś będzie próbował jej w tym przeszkodzić. Czytało się ją  błyskawicznie. To było moje pierwsze spotaknie z tą autorką, ale już wiem, że nie ostatnie. Czekam też na kontynuację tej książki, bo poprostu musi być.

Fenomenalny kryminał osadzony w świecie fantasy. Polecam, bo wciągnie naprawdę wielu czytelników!🤍🦇

Mam mieszane uczucia co do tej historii. Choć jest ciekawa i wciągająca, to jednak nie wyróżnia się zbytnio spośród innych książek tego gatunku. Podczas czytania byłam mocno zainteresowana, ale teraz, z perspektywy czasu, niewiele pamiętam z jej treści.

Głównym motywem książki jest wątek kryminalny oraz zagadka śmierci znajomego. Dodatkowo, obecny jest motyw dark academia, który z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom tej stylistyki. Nie brakuje również rozwijających się relacji między bohaterami, zarówno przyjacielskich, jak i miłosnych.

Mimo pewnych zastrzeżeń, uważam, że ,,Fallen Princess" to opowieść warta przeczytania. Jest lekka, interesująca i może stanowić dobrą rozrywkę, zwłaszcza dla miłośników gatunku. Nie można również pominąć estetycznego aspektu - wydanie tej książki jest po prostu przepiękne!

Całkiem inny świat niż w poprzednich książkach autorki. Zaskakująca fabuła i ciekawi bohaterowie. Czekam na następną część.

Zoe od zawsze była przygotowywana do jednego życia. Miała pójść w ślady matki i zostać uzdrowicielką. Jednak podczas balu jej moc, która się objawiła, nie jest tą, na którą czekała.

Jaką moc otrzyma?
Co to zmieni w jej życiu?
Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem?

"Fallen Princess" to książka, która już od pierwszych stron mnie pochłonęła. Przyznam, że od niedawna dopiero sięgam po książki tego gatunku, ale już wiem, że wiele traciłam.

Życie głównej bohaterki wywróciło się do góry nogami, stara się walczyć o to, żeby wyjść jakoś z trudnej dla niej sytuacji. I dostosować się do nowej. Niestety nie wszystko jest proste i musi przejść długą drogę, by odkryć, kto jest jej wrogiem.

Całość czytało się rewelacyjnie, historia mnie pochłonęła i do samego końca trzymała w napięciu. Bohaterowie zostali ciekawie wykreowani. Groźni, władający różnymi mocami, a zarazem tacy jak normalni ludzie. Emocji w niej nie brakowało i do samego końca nie byłam pewna, kto jest wrogiem. Zdecydowanie to książka, którą mogę polecić i sama czekam na kontynuację 😁. I to wydanie 😍 uwielbiam.

Jaką moc otrzyma?
Co to zmieni w jej życiu?
Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem?

Bardzo fajna książka, coś totalnie innego niż inne książki autorki. Spodziewałam się, że to będzie typowy romans z lekkim wątkiem fantastyki a się naprawdę pozytywnie rozczarowałam.

Ta książka mnie totalnie pochłonęła, przeczytałam ją w mniej niż dwa dni. Bardzo fajne były moce poszczególnych postaci. Rzadko słyszy się o tego typu mocach, które faktycznie ciekawią i nie są takie typowe jak: ogień i woda.

Główna bohaterka pomimo, że czasem lekko irytowała to i tak ją polubiłam. Brakowało mi większej ilości opisów danych mocy, bo jednak ciężko było się wgłębić w temat nie znając wszystkiego.

Uważam co prawda, że Mona Kasten pisała lepsze powieści i brakowało niektórych wątków, które mogły być lepiej rozwinięte. Myślę po prostu, że niektóre sceny można by było lepiej rozegrać, ale i tak świetnie, że kolejna fajna książka, która mogę z czystym sercem polecać powstała.