Save you

Okładka książki Save you Mona Kasten
Okładka książki Save you
Mona Kasten Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Maxton Hall (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Maxton Hall (tom 2)
Ewa Spirydowicz

Szkolna drama dla elit

1979

Na półkach: , , , , , , ,

Drugi tom udowadnia, że "Save Me" ze spokojem mogłoby być jednotomową opowieścią (po prostu nieco dłuższą). Żeby jednak jakoś usprawiedliwić decyzję rozbicia tej historii na trylogię Mona Kasten w kolejnych częściach wprowadza kolejne punkty widzenia. Jest to fajna decyzja, bo czytelnik może zaobserwować wydarzenia z perspektywy innych osób, a także rozwinąć (w przypadku Lydii) lub wprowadzić (w przypadku Ember) nowe wątki.

Do plusów można zaliczyć też stosunkowo zdrową relację Ruby i Jamesa. Mówię stosunkowo, ponieważ oczywiście jest to para z młodzieżowego romansu z całym swoim zestawem wad i problemów, ale można uznać za imponujące, że para się od razu nie schodzi (a nawet przeprowadza ze sobą kilka dość poważnych rozmów o swoich decyzjach).

Ciekawe, w jaki sposób twórcy serialu urozmaicą akcję "Save You" w drugim, potwierdzonym już, sezonie serialu. A ponieważ całkowicie wsiąknęłam w tę głupiutką historię, mogę być absolutnie pewna, że odpalę nowy sezon w dniu premiery.

Kontynuacja historii Ruby i Jamsa trzyma poziom z pierwszej części, ale umówmy się niczym was tak książka nie zaskoczy. Ja będę podtrzymywać swoją opinię wyrażoną przy I tomie, że ta seria ma w sobie coś co mnie wewnętrznie do niej ciągnie. Książka zawiera wszystkim dobrze znane elementy z innych książek tego typu. Jest źle, potem dobrze, plot twisty was tutaj nie zaskoczą, wiecie o co chodzi. Początek nieco nużący, ale potem jest lepiej. Bardzo interesują mnie postaci poboczne, które w tej części możemy poznać nieco lepiej. Mam wrażenie, że mają one sporo do zaoferowania, jeśli tylko dostaną szansę. Książka oczywiście kończy się w takim momencie i takimi wydarzeniami, że należy sięgnąć po kolejny tom.

Fajnie, szybko się czytało.

Fajnie, szybko się czytało.

Ksiazka średnia, gdy nie audiobook nie przeszla bym przez nią.
Zakończenie serio beznadziejne.....

Ksiazka średnia, gdy nie audiobook nie przeszla bym przez nią.
Zakończenie serio beznadziejne.....

Pozytywne zaskoczenie.
Spodziewam się nijakiego dłużącego się romansu, ale całą trylogię przeczytałam w cztery dni. Trzyma w napięciu, pozwala poznać punkty widzenia różnych bohaterów i ma taki swój fajny klimat :)

Pozytywne zaskoczenie.

Ta część podobała mi się troszkę mniej niż poprzednia, głównie ze względu na ciągnącą się przez połowę książki zerwaną relację między Ruby a James'em. Kiedy w końcu znów zbliżyli się do siebie poszło już z górki. Końcówka dosyć szokująca! Jestem mega ciekawa kolejnej części.

Pojebany tej łojciec, córka też trochę sus relację ma. James z banią ma też coś definitywnie

W sumie okej, rozumiem że trzeba podtrzymać fabułę dlatego autorka wprowadza albo problem uczuciowy w życiu bohaterki albo zawodowy.

Po tym jak pierwszy tom nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, bałam się sięgnąć po następny, ale... zupełnie niepotrzebnie!

„Save you” jest zdecydowanie lepsze niż pierwsza cześć. O ile podczas czytania pierwszego tomu, bohaterowie byli dla mnie zupełnie obojętni, tak teraz bardzo zżyłam się z niektórymi postaciami - szczególnie polubiłam Lydię.
Cieszę się, że Mona Kasten poprowadziła narrację także z jej punktu widzenia. Ciekawie było też wcielić się w Ember i widzieć świat jej oczami - za to też duży plus!

Może nie jest to powieść wysokich lotów, ale wśród książek z gatunku young adults jest to zdecydowanie prawdziwa perła.
Czytając ją nie raz się zaśmiałam, nie raz też uroniłam łzę, a końcówka... końcówka wbiła mnie w fotel!

Podsumowując, bawiłam się naprawdę świetnie i nie było chyba takiej rzeczy, która jakoś szczególnie by mnie drażniła czy wkurzyła. Czytało się przyjemnie i spędziłam bardzo miłe wieczory w jej towarzystwie ☺️
Polecam!

Cieszę...

Sądzę że naprawdę trzyma poziom. Niektóre jej fragmenty były lekko nużące, mimo tego jest naprawdę w porządku.