Zabójczyni i Czerwona Pustynia

Okładka książki Zabójczyni i Czerwona Pustynia Sarah J. Maas
Okładka książki Zabójczyni i Czerwona Pustynia
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany tron Opowieści (tom 2) romantasy
romantasy
Szklany tron Opowieści (tom 2)
The Assassin and the Desert
Uroboros
2011-01-01
2011-01-01
Marcin Mortka
szklany tron zabójczyni caelena sardothien

Celaena Sardothien zostaje wysłana na szkolenie u okrytych złą sławą Milczących Zabójców. Musi zdobyć list polecający od samego Niemego Mistrza - ten jednak decyduje się szkolić jedynie nielicznych.
Szkolenie dziwczyny zaczyna Ansel. Bohaterki szybko się zaprzyjaźniają, w między czasie Niemy Mistrz dostrzega potencjał dziewczyny i zaczyna ją osobiście szkolić. Jednak pewniej nowy Celanea budzi się na pustyni z kartką od Ansel, iż niemy mistrz nakazał jej opuścić posiadłość w ten sposób. Po drodze Celanea zauważa wojska lorda Bericka. Okazuje się że napadają na twierdzę. Powraca aby pomoc przyjaciołom jednak to co zastaje na miejscu szokuje ją niesamowicie.....
Okazuje się że Ansel zdradziła wszystkich. Celanea jednak pokonuje rywalkę i puszcza ją wolno. Mistrz natomiast daje dziewczynie list polecający, który teraz musisz zanieść do Króla Zabójców.

Calaena za karę musi odbyć szkolenie. Uważam, że nie powinna być wysłana. To co jej zrobili było okrutne. Ta krótka nowelka pokazuję, że nie każda przyjaźń jest dobra. Jak zwykle Calaena pokazuję co potrafi. Martwiło mnie jednak to, ze nic nie było powiedziane co z Samem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mężczyzna po czterdziestce zdecydowanie nie jest grupą docelową pani S.J.Maas ;)

Książeczka jest beznadziejnie nudna, totalnie infantylna i absolutnie o niczym. Zaś główna bohaterka niebywale irytująca. Bardzo, naprawdę bardzo lubię silne, charakterne bohaterki, ale ta tutaj to jakaś pomyłka. Takiej Lisbeth Salander, Yennefer z Vengerbergu czy Scarlett O’Hara to może by mogła buty czyścić. Może...

Zamiast marnować czas na czytanie tej opowiastki lepiej urządzić prasowanie lub sprzątanie piwnicy - każde z tych zajęć jest pożyteczniejsze, a na pewno ciekawsze ;)

Książkę oceniam finalnie na 3/10.
Nie na 1 bo ta ocena jest u mnie zarezerwowana dla Pięćdziesięciu twarzy Greya, i nie na 2, bo na samiutkim końcu jest nawet nienajgorszy twist, który podnosi ocenę o 1, czyli do 3.
Tyle w temacie.

Dojrzałym czytelnikom zdecydowanie nie polecam.

Pozdrawiam,
Jarek

Opowieści szklany tron zabójczyni Za kare za zerwanie umowy handlowej między Arobynnem a piratem Celaena zostaję wysłana na czerwoną pustynię ma tam nauczyć się walczyć i być posłuszeństwa wobec Arobynna jest to cena za wybaczenie mistrza zabójców przybywa na czerwoną pustynię tam poznaje Ansel dziewczynę która przybywa do akademii cichych zabójców pod pretekstem nauki lecz mistrz nie chce jej uczyć Celaena rozpoczyna trening pod okiem Ansel lecz chcę czegoś więcej niż tylko biegania po pustyni z wiadrami pewnego dnia Ansel namawia Cealene aby ukradły konie z pobliskiego miasteczka i uciekły z czerwonej pustyni Cealene interesuje tylko trening i to aby otrzymać list niemego mistrza nie wie jednak że dziewczyna która jest jej tak bliska skrywa mroczną tajemnicę i planuje zemstę na niemym mistrzu i jego uczniach aby się dowiedzieć co się wydarzyło przeczytajcie książkę polecam Natalia

Sarah J. Maas
"Zabójczyni i Czerwona Pustynia"
Szklany Tron Opowieść 2

Kolejna część opowieści o Celaena Sardothien, w tej części poznajemy Czerwoną Pustynie i to co na nią czeka.

Opisy tutaj są tak realistyczne, że moja wyobraźnia widziała wszyskto co nasza główna bohaterka, przeżywałam z nią również starcia i nauki jakie przyjmowała.

Mamy również dialogi, które były dosyć ciekawe i nie nudne.

Cała historia ma pełno tajemnic, akcja która czasem zwalnia po to by nagle przyspieszyć.

Emocje również są czułam niepokój, obawę, nadzieję i radość bo jednak mimo tego co przeżyła nasza bohaterka byłam z niej dumna, że dała sobie radę.

Autorka jak już wspomniałam przy pierwszym tomie jest lekki i przyjemny, naprawdę czyta się z zapartym tchem i ciężko było mi odłożyć. 😍

* "Jeśli nauczysz się znosić swój ból, będziesz w stanie przetrwać wszystko. Niektórzy ludzie wchłaniają cierpienie, przyzwyczajają się do niego, a nawet zaczynają je kochać. Inni pogrążają się w rozpaczy lub jakoś o nim zapominają. Jeszcze inni przekuwają swój ból w gniew."

Polecam ❤️

Sarah J. Maas
"Zabójczyni i Czerwona Pustynia"
Szklany Tron Opowieść 2

Mamy również dialogi, które były...

Najciekawsze opowiadanie z całej serii. Chyba tylko w tej części poznajemy inne cechy głównej bohaterki niż jej mery suewski styl bycia.

Jedna warta poznania historia.

Jedna warta poznania historia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cealena Sardothien za karę zostaje wysłana na szkolenie do Milczących Zabójców. Musi zdobyć list polecający od samego Niemego Mistrza, lecz nie jest to takie łatwe.
W pewną noc napadają wojska lorda Bericka. Zabójczyni ma źle przeczucia i coraz mniej czasu...
Długo nie mogłam się zebrać do napisania tej recenzji. Nie dlatego że byłam pod takim wrażeniem, po prostu nie wiem co mam o niej napisać. Pierwsze opowiadanie pt. " Zabójczyni i Władca piratów" przypadło mi do gustu. Nie wszystkie powieści z gatunku fantastyki mi się podobają a pierwsza część taka była i myślałam że tutaj też tak będzie. Trochę się rozczarowałam. Trochę to może za mało powiedziane.
Była nudna, aż nawet bardzo.
Akurat w tym przypadku cieszyłam się, że książka ma niewiele ponad 100 kartek bo mogłabym przy niej zasnąć 😴.
Ciekawszym wątkiem była zawarta przyjaźń między Cealeną a Ansel. Niestety temat romansu był tutaj bez sensu. Nic nie wniósł do fabuły i miałam wrażenie że jest napisany by zapełnić kartki. No niestety nie polubiłam się z tą książką a szkoda bo tak jak pisałam wyżej pierwsza część była świetna.
Nie rezygnuje z twórczości Sarah J. Maas bo widzę potencjał, którego możliwe że nie zauważam.
Kamila

Drugie opowiadanie, w którym Caelena Sardothien udaje się na Czerwoną Pustynię, aby odbyć tam szkolenie u Milczących Zabójców i zdobyć list polecający od Niemego Mistrza, (jest to jej kara za nieposłuszeństwo w stosunku do Arobynna i lekcja pokory). Na miejscu okazuje się, że nie będzie to łatwe. Mistrz nie każdego szkoli, komunikacja jest utrudniona. Jednak zawiera tam nowe znajomości (m.in. zaprzyjaźnia się z Ansel z Briarcliff, odkrywa też, że interesuje się nią syn Mistrza),dowiaduje się wielu rzeczy (m.in. jak zabić wiedźmę żelaznozębną, jaka jest cena za pajęczy jedwab oraz jak odzyskać utracone lata i kto tego może dokonać),ciekawostek o innych krajach. Dowiaduje się o konflikcie między Niemym Mistrzem a lordem Berickiem (władcą pobliskiego miasta, który często atakuje zakon i przysyła do niego szpiegów). Nieświadoma spisku, nieudolnie chroniona przez przyjaciółkę, decyduje się walczyć w obronie Niemego Mistrza...
Główna bohaterka choć ciągle wydaje się próżna, ma dobre serce. Po tym co przeszła dalej wierzy w ludzi, daje im szansę. Jest odważna i honorowa. Boi się własnych uczuć, przeraża ją to, co czuje do Sama.
Jestem ciekawa ciągu dalszego. Zdecydowanie historia stworzona przez Sarah J. Maas zainteresowała mnie. Czytam dalej i polecam serię innym osobom lubiącym fantastykę.

"Jeśli nauczysz się znosić swój ból, będziesz w stanie przetrwać wszystko. Niektórzy ludzie wchłaniają cierpienie, przyzwyczajają się do niego, a nawet zaczynają je kochać. Inni pogrążają się w rozpaczy lub jakoś o nim zapominają. Jeszcze inni przekuwają swój ból w gniew. Ansel zaś pozwoliła na to, aby jej ból przerodził się w nienawiść i pochłonął ją do tego stopnia, że stała się kimś innym, osobą, którą stać się na pewno nie chciała".

Dużo nie najlepszych intryg, sporo dramatyzmu i tragizmu, jakiś tam romans i rozpieszczona główna bohaterka, za którą nie szaleję. Jakby same historie, które poprzedzają wydarzenia głównej serii są naprawdę przyjemne i myślę, że dobrze że ta seria powstała, ale technicznie rzecz biorąc nie porywa, jednak pewnie dobrze jest się zapoznać ze legendarną Celaeną Sardothien zanim poniosła klęskę.
PS. Myślę, że to jest najlepsze opowiadanie ze wszystkich.

"Czerwona Pustynia" jest chyba moim ulubionym opowiadaniem 😃 Mamy tu motyw treningu, szukania siebie, naukę pokory i pierwszą przyjaźń. Powiedziała bym że to połączenie #czarnymag oraz #buntowniczkazpustyni Chętnie bym jęczeć poczytała coś w podobnym klimacie (6,5/10⭐)

Sarah J. Maas Zabójczyni i Czerwona Pustynia Zobacz więcej
Sarah J. Maas Zabójczyni i Czerwona Pustynia Zobacz więcej