Oszukana

Okładka książki Oszukana Magda Stachula
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Oszukana
Magda Stachula Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Lena (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Lena (tom 1)
Edipresse
2019-05-15
2019-01-01
kłamstwo literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo obsesja samotność strach szantaż thriller ucieczka od życia

Moja ulubiona seria z Leną. Magda Satchula zawsze zachwyca. Emocjonująca, trzymająca w napięciu lektura

Jakiego określenia używacie moi drodzy na książkę, która Was zachwyca? Genialna? Fenomenalna? Porywająca? Właśnie rozważam, którego słowa powinnam użyć, by określić kolejną świetną pozycję, którą chciałabym Wam polecić i chyba najprościej będzie, jeżeli napiszę, że to genialny klasyczny thriller. A o jaką książkę mi chodzi? Już zdradzam, to „Oszukana” Pani Magdy Stachula. Pozycja już wiekowa, bo pięcioletnia, ale ponieważ jestem twórczością Pani Magdy zachwycona, to nadrabiam sobie powoli jej wszystkie książki.

Dwudziestotrzyletnia Lena mieszka wraz ze swoim starszym partnerem i psem nad jeziorem w pięknym domu , otoczona lasem, ciszą i spokojem. Dziewczyna nie pracuje, nie studiuje, interesuje się fotografią, ale nie uczęszcza na żadne kursy, gdyż się boi… Boi się, że zostanie odnaleziona przez ludzi, którzy pragną jej krzywdy. Żyje więc z dnia na dzień, grając czułą i kochającą partnerkę. Lena nie kocha Nikodema, ale trwa przy nim, bo jest to dla niej bezpieczna opcja. Tymczasem w małym miasteczku przy granicy białoruskiej zostają odnalezione zwłoki młodego mężczyzny, Lena wie, kto zginął i czuje, że i jej znowu może grozić niebezpieczeństwo. Niestety nie wie komu może zaufać, zwłaszcza, że odkrywa tajemnicę Nikodema… I podświadomie czuje, że może on mieć coś wspólnego z jej straszną przeszłością…

„Oszukana” to pozycja wciągająca od pierwszych zdań i nie do odłożenia aż do ostatniego słowa. Ciekawa fabuła, nagłe zwroty akcji i świetni bohaterowie, to tylko połowa sukcesu tej książki. Autorka postawiła także na trzech narratorów i ich okiem odsłania przed nami historię Leny, lekarza Emila, który w dziewczynie się podkochuje i Nikodema, który nie jest tym, za kogo się podaje. Każdy z bohaterów musi walczyć ze swoimi własnymi demonami i ze swoim strachem. A dodatkowo opowieść snuta jest w kilku przestrzeniach czasowych, a ja uwielbiam ten zabieg, wymaga on pewnego skupienia i sprawia, że trzeba sobie w głowie pewne elementy poukładać i trudniej odkryć tajemnice bohaterów. „Oszukana” to thriller warty polecenia, a Pani Magda to autorka, która śmiało może konkurować ze światowymi autorami w tym gatunku. To naprawdę niezwykły talent, więc jeżeli jeszcze nie znacie jej książek, to ja gorąco zachęcam i do „Oszukanej” i do innych jej pozycji😊

Baaardzo wciągająca, ale miałam nadzieję, na lepszy zwrot akcji. Miałam wrażenie, że jest naciągane. Raczej przeczytam kolejne części, mimo to :)

Wciagajaca, zagmatwana historiw.

Wciagajaca, zagmatwana historiw.

Wciągająca, taka życiowa historia. Już czytam kolejną część.

Wciągająca, taka życiowa historia. Już czytam kolejną część.

Sama nie wiem, co o niej myśleć. Z jednej strony historia wciągająca, z drugiej coś mi nie grało, odbiłam się jak od ściany. Nieźle napisana.

Oj dobra pozycja... tajemnicza, wciągająca i trzymająca w napięciu. Zabieram się za kolejną część, zobaczymy jak dalej potoczą się losy Leny.

Oj to była dobra, bardzo emocjonująca książka!

Powieść napisana z perspektywy dwóch bohaterów. Dzięki temu porozrzucane wątki zaczynają układać się w jedną, spójną historię. A im więcej faktów wychodzi na jak, tym bardziej przerażająca, ale i zagmatwana oraz rozbudowana staje się ta opowieść.

Trudno z niej zrezygnować, chciałam jak najszybciej poznać zakończenie. I przyznaję, że z jednej strony mnie rozczarowało, a z drugiej wzbudziło uznanie.

Oj to była dobra, bardzo emocjonująca książka!

Trudno z niej zrezygnować, chciałam jak najszybciej poznać zakończenie. I...

Rzeczywistość potrafi przerażac, np. tym, że taka historia mogłaby się wydarzyć. Spotkany przypadkiem mężczyzna .. nie jest tym za kogo się podaje. Kłamstwo pociągające za sobą kolejne...Wciagajacy thriller, czyta całkiem dobrze i szybko, chociaż jako lektura dobranoc .. to raczej niekoniecznie 😉

Zaskakująca

Zaskakująca