Zakochani rozbitkowie

Okładka książki Zakochani rozbitkowie Julie Johnson
Okładka książki Zakochani rozbitkowie
Julie Johnson Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Zakochani rozbitkowie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zakochani rozbitkowie (tom 1)
Uncharted
Wydawnictwo Kobiece
2019-06-05
2019-06-05
Karolina Bochenek

Przetrwać i się nie zakochać

Książka napisana przystępnie, czyta się ją bardzo szybko. Jednak pozostawia niedosyt. Wygląda, jakby autorka urwała fabułę w połowie, pozostawiając dużo niedomówień. Za mało opisu otaczającego świata. Jednak wystarczająco rozbudowane opisy uczuć targających główną bohaterką. Natomiast postać Becka nijaka, bez wyrazu. Typowy mężczyzna, którego uczuć nie rozumiemy. Jest arogancki i niemiły bo tak. Ian natomiast mimo tego, co go spotkało wydaje się promiennym i wesołym człowiekiem. Wydaje mi się, że można by było bardziej dopracować wątek między nim a Violet, bo miało to potencjał. Mimo wszystko oceniam 6/10 bo jest to przyjemna lektura na jedno popołudnie.

Sięgnęłam po tę książkę, bo w sumie nie czytałam jeszcze podobnej historii osadzonej w klimacie romansu.
Przymknęłam więc oko na wieść, że z całej ekipy w samolocie przeżyła tylko Violet, nanurmuszony Berk i ranny Ean. A no i torba z całą kosmetyczką i puszkami napojów, które Violet myszkowała, niczym wujek Kevina w Home Alone.
Dostajemy dwieście kilka stron, w których upchniete są trzy miesiące. W ogóle nie czuć tego przeskoku. Nie czuć też chemii między bohaterami, którzy na koniec tak się kochają, mimo różnicy wieku. Większe przyciąganie moim zdaniem miała Violet z Eanem. On przynajmniej był zabawny. Berk jest nijaki. Nudny. Właściwie poza umięśnioną klatą nie ma w nim nic ciekawego (to Violet ciągle o tej klacie myśli). A nie. Jeszcze pełne usta miał fajne podobno.
Ona w sumie wcale nie lepsza. Odważna optymistka, ale nudna.
Reasumując - chemii między ta dwójką było tyle, co kot napłakał. W ogóle nie kupuję tej wielkiej miłości. A końcówka mocno rozczarowująca. Liczyłam na jakieś rozjaśnienie sytuacji.
Wiem, podobno jest druga część, choć nie w Polsce. Obawiam się, że jeśli kiedyś wyjdzie, to zdążę zapomnieć o tej książce, bo nie oszukujmy się - jest zwyczajnie nijaka.
Pomysł był fajny, ale coś nie wyszło.

Dostajemy dwieście kilka stron, w których...

Historia którą czyta się bardzo szybko. Ciekawy pomysł na książkę, chociaż brakuje w niej tego czegoś. Z powodzeniem można było ją bardziej rozbudować.
Trochę po macoszemu potraktowany jest sam opis wyspy oraz dni a właściwie miesiące, które upłynęły na wyspie.
Myślę że można było bardziej rozbudować historię w tym kierunku, opisując bardziej dokładnie poszczególne dni na wyspie, walki o przetrwanie, tego mi zabrakło.
Jeżeli chodzi o bohaterów to też coś nie gra. Zbyt prosto, zbyt cukierkowo, po prostu czegoś brakuje dlatego 7*

Julie Johnson
'' Zakochani rozbitkowie ''

Violet Anderson po skończeniu liceum wybiera się w podróż i liczy na to, że przeżyje wspaniałe wakacje, opiekując się małą Sophie - córką państwa Flint, odpoczywając i podziwiając wspaniałe widoki. Na lotnisku natrafia na pewnego mężczyznę, z którym toczy sprzeczkę o bagaż. Ocenia go bardzo negatywnie i ma nadzieję, że nigdy więcej go nie spotka. Okazuje się jednak, że będą musieli spędzić ze sobą sporo czasu. Lecą tym samym samolotem, ulega on katastrofie lotniczej a Violet i Beck są jednymi z niewielu ocalałych. Udaje im się uratować jeszcze jedną osobę, która jest w bardzo ciężkim stanie. Po kilku dniach spędzonych na tratwie trafiają na bezludną wyspę i tam walczą, by przetrwać do nadejścia pomocy. Tylko czy ona w ogóle nadejdzie? Okoliczności w jakich się znajdują całkowicie zmieniają ich relację.

Książka jest naprawdę świetna, akcja jest dynamiczna i ciekawa a do tego zawiera motyw enemies to lovers, który po prostu uwielbiam, czyta się ją bardzo lekko. Historię pochłonęłam bardzo szybko, świetnie czytało się, jak rozwija się relacja miedzy głównymi bohaterami. Bardzo podoba mi się tło , na którym rozgrywa się akcja, motyw podróży, bezludna wyspa... Myślę, że jest to idealna książka na wakacje. Zdecydowanie ją polecam !

⭐⭐⭐⭐⭐/⭐⭐⭐⭐⭐

Julie Johnson
'' Zakochani rozbitkowie ''

Super książka, idealna na wakacje. Lekko i szybko się czyta, chcesz dowiedzieć się co było dalej. Fajnie opisane emocje bohaterów, trochę miłości, zabawna, wzruszająca. Miła lektura z happy endem.

Violet, Beck oraz Ian to jedyne osoby, które przeżyły katastrofę lotniczą prywatnego odrzutowca. Znajdują się na bezludnej wyspie i muszą walczyć o przetrwanie, co jest utrudnione ponieważ Ian jest ciężko ranny. Niestety pomoc nie nadchodzi a na horyzoncie nie pojawia się żaden statek ani samolot. Violet i Beck stają przed wielkim wyzwaniem a to dopiero początek. Bezludna wyspa jest nieprzewidywalna i może się zdarzyć wszystko, kiedy umiera nadzieja na powrót do domu, a wizja życia na tej wyspie do końca życia zmusza dwóch obcych sobie ludzi do współpracy. Kiedy zostaną na tej wyspie tylko we dwoje czy to coś zmieni? Momentami przerażająca ale i wzruszająca opowieść o sile przetrwania, miłości oraz o tym jak wiele człowiek jest w stanie zaryzykować w chwilach grozy.

Jedyną zaletą książki było to, że nie było wiele różowych scenek, kiedy wszystko pięknie i szczęśliwie się rozwiązuje. Podobała mi się pomysłowość autorki... do czasu, aż nie włączyłam sobie serialu LOST. Wiele scen do złudzenia podobnych. Może nie plagiat, ale bardzo mocna inspiracja. Zarys fabuły ciekawy, ale z każdym odcinkiem serialu książka traci na ocenie.

„Zakochani rozbitkowie” to świetna, głęboka i dobrze napisana historia, dlatego nie rozumiem czemu ma taką niską ocenę na Lubimy Czytać. Okładka sugeruje lekki, zabawny romans na wakacje, ale to tylko pozory! Wbrew pięknej i klimatycznej okładce fabuła książki nie jest do końca taka piękna i cukierkowa. Autorka przygotowała dla czytelników zaskakującą historię, momentami brutalną oraz wyciskającą łzy z oczu, ale suma summarum niezwykle emocjonalną, wciągającą, zabawną i idealną na wakacje. Julie Johnson totalnie mnie zaskoczyła, bardzo pozytywnie, chciałabym być częściej tak zaskakiwana. „Zakochanych rozbitków” czytałam z wielką przyjemnością i nie mogłam się od niej oderwać. Bohaterowie też są niczego sobie, a relacja pomiędzy nimi jest naprawdę urocza. Mocno iskrzy pomiędzy Violet i panem B., i to nie przez gorące sceny seksu! Jak widać można napisać książkę, w której postaci nie muszą się rozbierać i rzucać dwuznacznym słownictwem, aby wzbudzić w czytelniku napięcie i słodkie oczekiwanie na ciąg dalszy. Trochę się pośmiałam, trochę popłakałam i takie książki bardzo lubię. „Zakochani rozbitkowie” z pewnością spodoba się czytelniczkom, które lubią historie z motywem „od nienawiści do miłości”. Ja jak najbardziej polecam i z wielką przyjemnością sięgnę po inne książki Julie Johnson.

Napisana lekkim piórem, czyta się szybko, więc idealna na lato.

Bohaterowie są od siebie dość mocno zróżnicowani, do tego nie pojawia się ich wiele, co z jednej strony mi się podobało, a z drugiej męczyło. Relacja dwójki głównych bohaterów, jak dla mnie mocno naciągana, zdecydowanie za szybko się rozwijała, co jest minusem w tej historii.

Fabuła zapowiadała się lepiej, natomiast książka mnie rozczarowała. Początek strasznie rozwlekły, środek naprawdę miał potencjał, ale zakończenie wszystko zniszczyło. Było w niej też kilka błędów, które jakoś bardzo na fabułę wpływu nie miały, ale jednak nie wychwyciłam. Historia urywa się w pół, czego strasznie lubię, do tego nie wiadomo czy będzie kontynuacja.

Jeżeli ktoś bardzo chcę to niech czyta, ale ogółem nie polecam, bo to duże rozczarowanie.

Napisana lekkim piórem, czyta się szybko, więc idealna na lato.

Fabuła zapowiadała się lepiej,...

Książka bardzo lekka ale ciekawa. Szybko się czyta tylko jeden minus, że nie wiadomo czy bedzie kolejna część

Julie Johnson Zakochani rozbitkowie Zobacz więcej