Pieśń syreny

2019-08-14
2019-08-14
2018-03-06
Zbigniew Kościuk
syreny morze królestwa książęta magia mała syrenka
Inne

Gdy Julia poluje na Romea

Bardzo przyjemna i lekka książka. Może dlatego, że ostatnio czytałam same grube trzytomowe 😉 Historia znana, dziewczyna, książę, trochę przygody. Czytało się szybko, odrobina humoru dodawała właśnie tej lekkości. Polecam.

"Pieśń syreny" to historia o relacji pomiędzy człowiekiem a syreną, opis fantastycznego świata, w którym żyją przedstawicielki tego gatunku - równie piękne, co okrutne i groźne, ale także relacja z podróży, w czasie której głowni bohaterowie - Elian i Lira - zmieniają.. Co takiego
?
Swoje spojrzenie na świat i jego zasady, pojawia się w nich wrażliwość na różne kwestie a także zmianie ulega ich stosunek do siebie nawzajem. Wciąż jednak dzielą ich sekrety. Co zaważy w momencie próby? Doświadczenia nabyte w czasie tej podróży czy mentalność, kształtowana przez całe życie?
Powieść skierowana jest raczej dla starszej młodzieży /młodych dorosłych z uwagi na niejednoznaczność moralną głównych bohaterów, ale i młodszy czytelnik może czerpać przyjemność z tej wyprawy wśród mórz i błyskawic.

?

dajcie mi więcej książek z motywem piratów

dajcie mi więcej książek z motywem piratów

Naprawdę dobra książka, jeśli patrzysz na to z przymrużeniem oka. Ciekawy świat i postacie połączone z dobrą fabułą oraz sporą dawką humoru i sarkazmu. Poza tym uwielbiam przepychanki słowne głównych bohaterów. Na minus niestety zakończenie, miałam wrażenie, że było strasznie chaotyczne i jakieś takie zbyt przekoloryzowane. Dosłownie napisane na kolanie i potraktowane po macoszemu ... Jednak w ostatecznym rozrachunku bawiłam się podczas czytania naprawdę dobrze i głównie przez wzgląd na to oceniam to raczej dość wysoko.

Świetna książka o mrocznym klimacie, błyskotliwych dialogach i wyrazistych bohaterach. Mroczna wersja „Małej syrenki” w świetnym wykonaniu. Ta książka stoi bohaterami i relacjami miedzy nimi. Przez książkę się płynie a końcówka trzymająca w napięciu. Bardzo ale to bardzo mi się podobała 🤩🥰🔥

Nie podobała mi się, romans był fatalny a akcja... Po prostu jej nie było. Rozdziały Eiliana trochę ratowały ale nie dużo

Początek tej książki jest szalenie dobry. Tak bardzo, że mimo że z czasem coraz bardziej traciłam zainteresowanie lekturą, chciałam doczytać tą pozycję. Koniec końców mogę zaliczyć ją do książek z kategorii fenomenalny pomysł i przeciętne wykonanie. To jedna z tych pozycji podczas lektury, której miałam poczucie, że to mogło być dużo, dużo lepsze.

bardzo mi sie podobała! Świetna historia! Uwielbiam retellingi a ten jest genialny!

Książka jest zrobiona na podstawie małej syrenki, ale mimo znanego zakończenia książka wciąga i poprostu chce się ją czytać dalej. Jest bardzo ekscytującą i mogę ją polecić każdemu
Polecam💗

Polecam💗

Relling baśni, tym razem o Małej Syrence i jestem zaskoczona tym, jakie to było dobre😊
On marzy o wytępieniu całego gatunku syren z mórz świata, ona o wyrwaniu mu serca... z piersi... kiedy będzie jeszcze żył i krwawił i podarowania go psychopatycznej matce. Fantastycznie wykreowane postacie Liry, zwanej Postrachem Książąt i Eliana, Zabójcy Syren. Możecie się domyślić co się będzie działo, kiedy tych dwoje się spotka🤩

Fabuła bardzo wciąga, świat jest dość brutalny i bezpardonowy, a romans baaaardzo slow burn ( całe szczęście). Dzięki temu relacja bohaterów jest rzeczywiście budowana, a czasem wręcz wykuwana, a nie dzieje się, bo autorka, bogowie czy los tak chce. I piękne, satysfakcjonujące zakończenie na deser.

To co może trochę uwierać, to typ narracji - pierwszoosobowa w czasie teraźniejszym. Z czasem idzie się do tego przyzwyczaić, ale jest to taki spowalniacz chwilami zamieniający narrację, w wydający się nie mieć końca monolog postaci. Całość na szczęście odciążają iskrzące i cięte humorem dialogi.
Bardzo, bardzo polecam.