Dosięgnąć świąt

Dreams
2019-10-08
2019-10-08
Joanna Olejarczyk

Nietuzinkowa opowieść o świętach, które najpiękniejsze są wtedy kiedy pozbawione zostają całej tej komercji a stają się czasem dla drugiego człowieka.

Bardzo przyjemna świąteczna opowieść.

Bardzo przyjemna świąteczna opowieść.

Okładka w ogóle nie zachęca do przeczytania. Jednak już pierwszy rozdział tak mnie pozytywnie natchnął, że zakochałem się w starszej pani. Jej bezprecedensowe podejście do życia i radość z rozmowy z Jezusem były niczym nie zmącone.
Książka przy której można odpocząć psychicznie, mimo że nie należy ona do kategorii książek łatwych. Na czas świąteczny SUPER!!! Jako prezent? Zdecydowanie TAK!

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ mam słabość do staruszek z demencją ( naprawdę ❤️),żółty kolor na okładce jest moim ulubionym no i obok świątecznych tytułów nie potrafię przejść obojętnie🎄
To historia, która w okresie Świąt Bożego Narodzenia splata losy trojga bohaterów.

Finn jest taksówkarzem, który na skutek przedziwnych splotów zdarzeń, staje się osobistym kierowcą pewnej zabawnej staruszki. Trochę ciąży mu ta rola, ale poniekąd z poczucia winy, godzi się na jej kolejne szalone pomysły, bo jeśli ta się na coś uprze, to nie ma mocnych.
Wózek inwalidzki i postępująca demencja kobiety nie ułatwiają mu zadania, które z czasem staje się dla niego nie lada wyzwaniem.

Sydney jest wnuczką wcześniej przedstawionej bohaterki. Jej posada w firmie adwokackiej jest zagrożona, chyba że wygra pewną nieczystą sprawę, w której pełni rolę obrony.
Zawodowe zabieganie powoduje, że nie jest w stanie zapewnić swojej schorowanej babci właściwej opieki.

Fanaberie starszej pani, gburowaty taksówkarz i zapracowana prawniczka.
Czy z tego układu wyniknie coś dobrego?
Lekka i przyjemna historia na jedno popołudnie. Momentami wzruszająca i zabawna. Wbrew tytułowi zabrakło mi jednak magii Świąt - w moim rozumieniu owej magii - oczywiście 😉
Jedno jest pewne - serce w całości oddałam staruszce. Tu zdecydowanie rządzi Callie Beecher⭐

Niestety po poprzednich książkach autorki ta stanowiła jedynie rozczarowanie.

Niestety po poprzednich książkach autorki ta stanowiła jedynie rozczarowanie.

Ciepła, spokojna opowieść o trójce ludzi, których losy przeplatają się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Mimo że świątecznego klimatu nie jest tu nazbyt wiele, autorka stworzyła uniwersalną opowieść o tym, co w życiu najważniejsze: o relacji z drugim człowiekiem.
Polecam na jesienne wieczory, ku pokrzepieniu;)

Polecam na jesienne wieczory, ku pokrzepieniu;)

Świetna historia opisującą relacje międzyludzkie. Starsza schorowana Pani jest pod opieką swojej wnuczki Sydney. Niestety dziewczyna jest bardzo zapracowana i nie ma jak zawieść babci do lekarza. Tutaj poznajemy Finna, który jest kierowcą taksówki. Starsza Pani to przezbawna kobieta, która łączy ze sobą tych dwoje... Fajna, smieszna i ciekawa lektura

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sięgając po tę pozycję (od razu wspomnę, że w swoje biblioteczce mam tylko dwie świąteczne książki) liczyłam na ten magiczny Bożonarodzeniowy czas. No i się przeliczyłam pod tym względem. Tak bardzo chciałam poczuć "zapach" świąt, ale niestety się nie udało...
Wiecie jeśli miałabym nie patrzeć na powieść pod kątem świątecznym, to byłabym zachwyca. Pani Callie mnie absolutnie urzekła. Jej historia pokazała jak ważne jest to, aby spędzać z rodziną każdą wolną chwilę. Jak ważna jest miłość, zaufanie i szacunek do drugiego człowieka.
Historia mimo wszystko odcisnęła się na moim sercu i ogromnie wzruszyła. Gdyby nie fakt, że ze świętami ma niewiele wspólnego (tak jest tutaj wzmianka, ale wiecie o co chodzi) to byłby naprawdę świetna. Tytuł jest zdecydowanie mylący i sprawia, że czytelnik zaczyna czegoś oczekiwać. A skutki jakie są, takie są.
Ale - uważam, że jest to pozycja, którą warto przeczytać. Tylko wcześnie trzeba mieć na uwadze, to że świątecznego klimatu tutaj nie znajdziemy. Myślę, że wtedy odbiór będzie jeszcze lepszy. ;)

Czy lubicie świąteczne powieści ??
Jeżeli tak to mam dla was recenzję bardzo interesującej książki.

Fanaberie starszej pani, gburowaty taksówkarz i zapracowana prawniczka. Czy z tego układu wyniknie coś dobrego?

Ostatnia rzecz, jakiej życzy sobie taksówkarz Finn Parrish, to utknąć na cały dzień w klinice z cierpiącą na demencję staruszką na wózku. Jednak kobieta przypomina mu matkę, którą pod koniec życia poważnie zawiódł. Poniekąd z poczucia winy mężczyzna godzi się na kolejne szalone pomysły starszej pani, zastanawiając się, czy nie działa ona pod wpływem choroby… I dlaczego jej rodzina się nią nie zajmuje.

Sydney Batson wie, że w jej kancelarii adwokackiej szykują się zwolnienia. Aby utrzymać stanowisko, musi wygrać nieczystą sprawę, w której występuje jako obrońca. Jej frustrację potęguje fakt, że nawet nie ma czasu zapewnić godziwej opieki schorowanej babci.

Istnieje tylko jeden człowiek, który może zmienić życie tych dwojga, tym bardziej, że czas nagli. A może nie tylko tych dwojga… Może nawet kogoś jeszcze…

Przyznać się muszę, że boję się książek świątecznych, gdyż nie zawsze są one zbyt subtelne. Jednak nie tutaj. W tej książce wszystko dawkowane jest subtelnie. Delikatnie. Widać, że autorka wiedziała jak podejść do tematu.
Jednak odbiegamy od książki.

Finn, jeden z głównych bohaterów tej książki to gburowaty face, który nie lubi nikogo, w tym siebie. Jednak ja tego gburka polubiłam. Nie wiem czemu, ale z chęcią bym się z nim zakolegowała. A kiedy poznaje Callie stopniowo zaczyna się zmieniać.
No właśnie Callie. To niekwestionowana gwiazda tej książki. Ta starsza Pani, która nie ma filtra na linii język-mózg. Ciepła, kochana i zarazem przebojowa staruszka jest jednocześnie babcią Sydney, zaczynającej swoją karierę, prawniczki która musi podzielić czas pomiędzy pracę i babcię. Pomimo tego ciągłego zalatania kocha ona swoją babcie i chce dla niej jak najlepiej. Tak jak i babcia dla niej, co wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. przynajmniej na mojej wywoływał.

Cała powieść jest prosta, co jednak nie jest negatywną cechą, ponieważ tak jak już pisałam wcześniej, nie jest ona przerysowana. Jest realna, prawdziwa. Historia w niej opisana spokojnie mogłaby się wydarzyć każdemu z nas.
Uczy nas ona też, że warto cieszyć się życiem i jednocześnie cieszyć się rodziną, ponieważ nigdy nie wiadomo ile czasu nam jeszcze pozostało.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Autorka ma fantastycznie lekkie pióro i niebywałą zdolność doboru słów. Jej bohaterowie są realni, prawdziwi. Nie ma tutaj nic sztucznego. Całą powieść można nazwać szczerą, i właśnie chyba przez to jest taka piękna.

Jednak książka ma też swoje minusy, jest za krótka.

Czy polecam?
Oczywiście, że tak.
I to nie tylko na święta, ale w każdym innym okresie też.

Czy lubicie świąteczne powieści ??
Jeżeli tak to mam dla was recenzję bardzo interesującej książki.

Typowa książka obyczajowa z lekkim wątkiem romantycznym. Najbardziej z bohaterów przypadła mi do gustu babcia - przezabawna kobitka.

Finn taksówkarz, który kiedyś był kucharzem, dostaje zlecenie zawiezienia starszej Pani- Callie do lekarza i od tego wszystko się zaczyna.
Sydney to młodą prawniczka na początku swojej kariery zawodowej, jest ona również wnuczką naszej kochanej babci :)

Książka jest OK. Wielkiego szału nie ma. Idealnie się nadaje do przeczytania w jeden wieczór.

• Świąteczne
  • Przeczytane 2020

Dodaj cytat z książki Dosięgnąć świąt

Video

Video