Dopóki żyję

Okładka książki Dopóki żyję Terri Blackstock
Okładka książki Dopóki żyję
Terri Blackstock Wydawnictwo: Dreams Cykl: Dopóki biegnę (tom 3) Seria: If I run kryminał, sensacja, thriller
Dopóki biegnę (tom 3)
If I run
If I Live
Dreams
2019-03-15
2019-03-15
2018-03-06
Joanna Konefał

Niestety każdy następny tom był dużo słabszy niż pierwszy. W ostatnim tomie zaczęłam pomijać niektóre rozdziały. Na odbiór tej książki miało też wpływ, że jej słuchałam a głos Mirelli Rogozy-Biel jest wybitnie denerwujący.
Poza tym katecheza we wszystkich częściach jest zbyt natarczywa.

Poza tym katecheza we wszystkich częściach jest zbyt natarczywa.

Jeśli ktoś jest wrażliwy to jak ktoś przeczytał całą serię to pod koniec 3 tomu można się zwruszyć

Dobra, ale trochę słabsza od poprzednich

Dobra, ale trochę słabsza od poprzednich

O tym, że nie jest to dobra książka, najlepiej świadczy fakt, że ucieszyłam się, że ją skończyłam. Pomysł na powieść był dobry, ale rozbicie go na trzy tomy już nie. Naiwna, do bólu przewidywalna, gorsza niż poprzednie dwie odsłony tej historii. Najciekawsze okazały się ostatnie strony z przemyśleniami "Od autorki", choć nie mam pojęcia, dlaczego zamieściła je właśnie tutaj. Nie miały żadnego związku z tą powieścią. Tylko piątka za nadal szybką akcję i potoczysty styl.

Cała seria trzymała dość mocno w napięciu.
Polecam

Cała seria trzymała dość mocno w napięciu.
Polecam

Tak jak poprzednie części ta również wciąga od samego początku, autorka w perfekcyjny sposób potrafi zaciekawić czytelnika. Książkę czyta się bardzo szybko, nawet się nie obejrzałam a byłam już na końcu przygód Casey i Dylana. Zawsze jest żal odkładać książkę gdy jest bardzo ciekawa i niestety szybko się kończy. Trzecia zamykająca całą historię książka jest bardzo ciekawa, czasami zdarza się że kontynuacje powieści są nudne i małostkowe, w tym przypadku autorka stanęła na wysokości zadania i każda część jest dopracowana i bardzo wciągająca. Książka jest zaplątanym kryminałem z nutka romansu, każdy przeczytany rozdział wbija w fotel i nie daje odetchnąć. Autorka potrafi zafundować czytelnikowi nadmiar adrenaliny, dla mnie wszystkie trzy części są sensacyjnym hitem. Czytając za każdym razem trafiamy na sceny, które wzbudzają w czytelniku wiele emocji, w tej historii może stać się wszystko jest bardzo nieprzewidywalna. Autorka porusza wiele tematów takich jak korupcja, wiara w Boga. Dzięki historii przedstawionej w powieści poznajemy jak można na nowo odkryć swoją wiarę, jak trudno jest walczyć o swoje dobre imię i uczciwość. Autorka ma świetny styl, fantastycznie pisze swoją historię, przekazuje w bardzo ciekawy sposób postrzeganie przez bohaterkę wiary w Boga i sprawia, że od książki ciężko się oderwać. Dużym plusem są krótkie rozdziały, dzięki temu książkę czyta się w zawrotnym tempie. Fabuła jest wielowątkowa, dzięki czemu te trzy tomy nie są nudne, ciągle coś się dzieje, co wciąga, nawet jeśli czasem nie ma wielkiego napięcia, to sama treść jest bardzo interesująca. Autorka w świetny sposób tworzy napięcie, a także odpowiednio przedstawia wszystkie fakty. Całą seria jest bardzo dobrze dopracowana, nie ma zbędnych opisów, bohaterowie bardzo dobrze wykreowani. Terri Blackstock emocjami zawartymi w powieści, pokazuje jak silna może być miłość w kryzysie, jak wiele może przetrwać oraz to, ile człowiek może wytrwać dzięki ukochanej osobie i wierze. Bardzo dobre zakończenie serii. Książki wydawnictwa Dreams będę polecać każdemu, są ciekawie pisane przeczytałam już ich sporo i na żadnej się nie zawiodłam.

Ta seria mnie wyssała z sił. Wykończyła jak gorączka i skopała dupe jak trener na sparingu. Pierwszy tom był nudny dopiero końcówka była interesująca. Druga część to kopiuj wklej schemat wydarzeń z pierwszego tomu. A trzeci i zarazem ostatni tom wydaje się być oderwany od całej reszty, jakby pisał to ktoś inny.

Jestem osobą wierzącą, ale podzielam opinie jednego recenzenta, który słusznie zauważył, że autorka jakby usilnie próbuje wcisnąć motyw wiary w fabułę. Jakby spełniała niespełnione ambicje. Szczerze mnie to wkurza, lepiej by mi się to czytało gdyby wszystko pozostało na poziomie neutralnym. Bo wygląda to komicznie; w tych najgorszych i najbardziej emocjonujących chwilach bohaterowie przypominają sobie o chrześcijaństwie. Szkoda, że tego nie robią, kiedy myślą o uduszeniu innej osoby. No trochę pogmatwane.

Zgadzam się także z innymi opiniami sugerującymi, że książka jest przewidywalna. Autorka darzy tak wielką sympatią swoich bohaterów, że nie ma mowy o uśmierceniu któregoś z nich. Na koniec Casey oczywiście zwycięża. I nie uznaje tego za spoiler, bo jest to tak oczywiste, że aż boli.

Kusi mnie wystawić 8 gwiazdek, ale nie chce, nie mogę, bo cała seria jest tak cholernie nierówna, że mnie aż skręca. Ostatni tom czytałam około miesiąc i niech mnie piorun pierdołnie tyle razy ile myślałam o porzuceniu tej części.
Nie polecam.

Jestem osobą wierzącą, ale podzielam opinie jednego...

Bohaterowie 8/10

okładka: 8/10
kreatywność: 8/10

cała trylogia ok, dobrze się czytało

cała trylogia ok, dobrze się czytało

Skończyłem i muszę powiedzieć, że ostatni tom miał kilka momentów, które mnie całkowicie zaskoczyły. Efekt tego jest taki, że całą serię polecam z zamkniętymi oczami.
Być może to nie jest literatura górnych lotów, ale uważam, że jest warta uwagi.

Być może to nie jest literatura górnych lotów, ale uważam, że jest warta uwagi.

• Kryminał

Terri Blackstock Dopóki żyję Zobacz więcej