W ukryciu

2019-09-04
2019-09-04

Dobra, przyjemna.

Dobra, przyjemna.

Spodziewałem się, że ta książka będzie mocną historią, którą przeczytam w oszałamiającym tempie.

Jednak tak się nie stało, ociągałem się z czytaniem tej książki. Dopiero w ostatnich dniach przeznaczyłem na - skończeniu czytania tej pozycji.

Pomysł na prawdę bardzo ciekawy.
Na początku było mocno, później to się troszkę uspokoiło i dalej było jeszcze spokojniej.
A końcówka już była mocniejsza, lecz tylko trochę.

Ta książka dla mnie jest z tych "lekkich - łatwych - przyjemnych", bez angażowania się, aż tak bardzo aby sobie to wyobrażać.

Aby była jasność:
- ta książka wcale nie jest zła, jest spokojnym
opowiadaniem
- postać morderczyni: bardzo mało i poniekąd skromnie
przedstawiona postać
- Simone oraz Reed: bardzo fajnie przedstawione te
postacie, Simone nie dostepna, tajemnicza, utalentowana
a Reed; opanowany, potrafiący zachować się w każdej
sytuacji
- CiCi, osoba która wszystko wie, babka z klasą, bardzo
pozytywna osoba

A łącznie: CiCi - Simone - Reed: Można by stwierdzić, że idealne osoby do trójkąta - Mega Fajne postacie.

Tak czy owak, ciekawa książka. Jak moja ukochana stwierdziła, że jestem wymagającym i trudno wybrać mi książkę.

Nie żałuję, że przeczytałem ale faktycznie lubię mocniejsze pozycje lub musi być inaczej napisana aby cholernie mi się spodobała.

Oczywiście polecam przeczytać, bo czytać warto.

Pomysł na prawdę bardzo ciekawy.
A...

Już zapomniałam, jak wielowątkowe i złożone powieści, potrafi pisać N. Roberts. Wszystko się tak zgrywa i pasuje do siebie, jak idealnie przemyślane puzzle, ale akurat tę powieść bym skróciła o jakieś 150 stron 😉 Poza tym, świetna!

[...]
Tragedia nie koniecznie musi nas zmieniać. Myślę, że częściej wydobywa z nas więcej tego, kim jesteśmy czy zawsze byliśmy.

Kolejna wspaniała uczta. „Norka” nigdy nie zawodzi. To kawał porządnego thrillera psychologicznego. Trzeba mieć niesamowicie bogaty warsztat i zaplecze, znajomość szczegółów porażająca, no ale to „Norka” a Ona potrafi. Dla mnie MAJSTERSZTYK! 😉
GORĄCO POLECAM!

[...]

Kolejna wspaniała uczta. „Norka” nigdy nie zawodzi. To kawał porządnego thrillera psychologicznego. Trzeba mieć niesamowicie bogaty warsztat i zaplecze, znajomość szczegółów porażająca, no ale to „Norka” a Ona potrafi. Dla mnie MAJSTERSZTYK!...

Moim zdaniem początek jest świetny, a potem jest już średnio. Książka mogłaby być trochę krótsza. Ogólnie wypada tak sobie, chociaż pomysł na fabułę jest godny uwagi.

Zastanawiające 🤔trzeba przemyśleć swoje postępowanie

Zastanawiające 🤔trzeba przemyśleć swoje postępowanie

Pewnego niby zwyczajnego dnia każdy spędzał czas jak chciał w centrum handlowym. Nikt nie przypuszczał, że ten dzień zamieni się w koszmar. Trzech nastolatków zaczęło strzelać z premedytacją do bezbronnych ludzi. Ponad 80 osób zmarło. Ponad 200 osób zostało rannych. A co z resztą osób? Co z traumą psychiczną? Poznajemy bliżej kilkoro bohaterów, którzy zmagają się z przeszłością. Jak bardzo zmienili się po takim przeżyciu? I co z czwartą osobą która była zamieszana w ten atak terrorystyczny?

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu. Książka zawierająca zwroty akcji, w pewnym sensie tajemnicę i oczywiście wątek miłosny. Napisana spójnym, prostym językiem. Jednak czegos w niej brakowało, czuję lekki niedosyt.

Nora Roberts w nieco innym wydaniu. Warto przeczytać.

Nora Roberts w nieco innym wydaniu. Warto przeczytać.

Już od dawna czytam książki autorstwa Nory Roberts i za każdym razem zastanawia mnie to jak autorce udaje się znów przedstawić tak dobrą historię. Chociaż moje ulubione pozycje mają w sobie nutkę magii, to i te "zwyklejsze" czytam nie mogąc się od nich oderwać.
"W ukryciu" to kolejna dobrze napisana książki. Historia jest intrygująca, postaci i ich relacje są świetnie przedstawione i wciągające. Trochę romansu, trochę kryminału i mamy wspaniałą mieszankę. Zdecydowanie polecam zarówno tą książkę jak i inne autorstwa Nory Roberts.

• Nora Roberts

Nora Roberts W ukryciu Zobacz więcej